15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Děti

URL:

http://www.novinky.cz/zena/deti/

Catalog:

Lifestyle → Rodičovství

Publishes:

6 items/month

Češky zůstávají na rodičovské dovolené nejdéle v Evropě, pomoci mohou dětské skupiny

28.June
Zatímco některé ženy zůstávají se svými dětmi doma nejdéle, jak to jde, zcela dobrovolně, jiné tak činí často z důvodu nedostatku míst v předškolních zařízeních. Vzhledem k tomu, že mateřská a rodičovská dovolená v Česku můžou trvat i čtyři roky, mnohé ženy zůstávají mimo pracovní trh skutečně dlouho. Nedostatek míst v jeslích a školkách přitom mohou pomoci vyřešit firemní dětské skupiny, s jejichž vznikem pomáhá i nezisková organizace Sto skupin.

Poprvé na letní tábor: Plaché děti je lepší připravit

27.June
Slunečné dny na letních táborech obvykle patří k jedněm z nejkrásnějších zážitků z dětství. I přesto, že na ten svůj úplně první se většina malých táborníků nejen těší, ale zároveň se i bojí. A někdy i hodně, protože první delší odloučení od rodičů bývá pro děti těžké. Svůj strach by ale měly překonat, vyplatí se to!

Tříletý Lukášek bojuje jako jediný pacient v Česku se vzácnou genetickou nemocí

16.June
Lukášek byl vymodlené miminko, celá rodina se na něj těšila. Těhotenství probíhalo bezproblémově. První náznak toho, že by Lukášek mohl trpět vývojovou vadou, se objevil na samém konci těhotenství s nadmírou plodové vody. Následovala spousta neznámých diagnóz a vrozená vývojová vada. Lukášek se narodil s nemocí, která je tak vzácná, že je v Česku jediným pacientem.

Češi na tatínky příliš nemyslí. Den otců slaví jen každá pátá rodina

15.June
Každá třetí červnová neděle patří již přes sto let oslavám všech otců. Svátku, který se u nás slaví mnohem méně než v jiných zemích světa. Pro polovinu z nás je přitom táta jednou z nejdůležitějších osob v našem životě. Proč mu to tedy nedat patřičně vědět?

Nebezpečný trend mezi dětmi: nikotinové sáčky a šňupací tabák

14.June
Závislost na nikotinu má stále více dětí. Typický věk pro první cigaretu je 10–12 let, přičemž mezi dětmi jsou nyní mnohem populárnější šňupací tabák či nikotinové sáčky, které nepodléhají žádné regulaci, přičemž mnozí výrobci vyloženě cílí na děti, a to nejen vzhledem balení, ale i nejrůznějšími příchutěmi.

Chtěla druhé dítě, povedla se jednovaječná trojčata. Zachránila je speciální operace

7.June
Paní Markéta Jonzíková s manželem chtěla dvouletému synkovi pořídit sourozence, jenže se povedla hned trojčata a ještě k tomu jednovaječná. Lékaři tvrdí, že to je stejně vzácné jako vyhrát ve Sportce. Kromě toho, že je to velmi raritní, nese s sebou takové těhotenství mnohem více úskalí. Trojčata musela podstoupit speciální operaci ještě v bříšku maminky.

Přáli by si jet na letní tábor, maminka samoživitelka na něj nezvládne našetřit

6.June
Letní tábory jsou pro mnohé děti příjemným zpestřením prázdnin. Jednak mají možnost být se svými vrstevníky a společný čas vyplnit nejrůznějšími venkovními aktivitami, ale také se naučit bez dozoru rodičů větší samostatnosti i týmové spolupráci, což je pro jejich vývoj velmi důležité. Bohužel ne všichni jsou schopni svým dětem letní tábory či kempy zaplatit. Jako paní Lucie, samoživitelka, která přes těžkou práci, kterou vykonává v pekárně, není schopná na tábor pro své dvě děti našetřit.

Ukliď si pokoj, jak bylo ve škole? Tohle jako rodič raději nikdy neříkejte

19.May
Snad každý rodič to zná – návštěva pokoje teenagera často připomíná bitevní pole. Poházené věci, kde to jen jde, nádobí, oblečení a tak dále. Věty typu „Koukej si tu uklidit“ jsou téměř na denním pořádku. Jenže právě podobné výroky mohou vztah rodič–potomek narušit.

Nevyzpytatelný syndrom náhlého úmrtí kojence. Odborníci našli možnou příčinu

18.May
Narození dítěte představuje pro rodiče jeden z nejkrásnějších okamžiků v životě. Vedle pozitivních emocí ale existuje i strašák, kterého se rodiče bojí – syndrom náhlého úmrtí kojence. Stav, kdy zdánlivě zdravé dítě zemře bez zjevného důvodu. Australští odborníci ve své studii odhalili možnou příčinu.

Poradna: Jak neprohrát boj o dítě při rozvodu

16.May
Mé manželství trvá patnáct let a evidentně se chýlí ke konci. To jsem si nikdy nepřál. S návrhem přišla manželka a já jsem zpočátku zásadně nesouhlasil. Rozhodně to není proto, že bych byl do ní stále zamilovaný. Pro to bohužel nemám moc důvodů. Čím déle o tom přemýšlím, tím více si uvědomuji, že naše soužití nebylo dobré už mnoho let. Neuvažoval jsem vážně o ukončení pouze z jednoho jediného důvodu – kvůli synovi.

Proč nechat kluky vyplakat

14.May
Kluci přece nepláčou. Jenže – proč bychom asi tento přirozený biologický mechanismus měli k dispozici, kdybychom ho k ničemu nepotřebovali? Slzy jsou jedním z regulačních mechanismů, které pomáhají vybalancovat organismus po stresové události. Ulevují jak od psychické, tak i fyzické bolesti. A to i u chlapců, i když je obvykle vychováváme, že slzy jsou jen „pro holky“. Kdy je na ně tedy čas a místo?

Bič na sexuální predátory. Evropská komise navrhla pravidla proti zneužívání dětí na síti

11.May
Provozovatelé sociálních sítí a dalších webů mají podle představ Evropské komise povinně kontrolovat zveřejňované příspěvky a odstraňovat fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Exekutiva Evropské unie ve středu představila návrh závazných pravidel, který v rámci boje proti sexuálnímu zneužívání dětí na internetu počítá také se zřízením unijního střediska pro koordinaci postupu v jednotlivých členských zemích.

Po agresivních chemoterapiích otěhotněla a porodila zdravého chlapečka

11.May
Mnoho žen, které podstupují léčbu rakoviny, má obavy, že již nebudou moci mít v budoucnosti žádné děti. Britka Sammy Grayová je zdárným příkladem, že tomu tak vůbec nemusí být. A to ani po velmi agresivní chemoterapii, kterou musela absolvovat kvůli onemocnění Non-Hodgkinovým lymfomem.

První zkušenosti s dietami děti získávají už v osmi letech

3.May
Tlak na vzhled se v dnešní společnosti netýká jen dospělých, stále častěji se s ním setkávají už malé děti. První zkušenost s dietami tak některé děti získávají už v osmi letech, přičemž velkou roli zde sehrávají i rodiče. Výsledkem je, že roste počet dětí s poruchou příjmu potravy, řada z nich se také potýká s velmi nízkým sebevědomím.

Japonské děti jsou z pohledu výživy považovány za nejzdravější na světě

19.April
Pokud jde o výživu, považují odborníci téměř shodně za nejzdravější na světě japonské děti. Na rozdíl od většiny vyspělých zemí se na tom podílí školní stravování. Vychutnat si zdravá a vyvážená jídla se učí už nejmenší caparti.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes