Novinky.cz

Description:

Ekonomika

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.5 items/day

Trump označil firmu Huawei za nebezpečnou

5:10
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek označil čínskou firmu Huawei za velmi nebezpečnou. Zároveň však naznačil, že by americké výhrady vůči telekomunikačnímu gigantovi mohly být vyřešeny v rámci americko-čínské obchodní dohody, informuje agentura Reuters. Americká vláda minulý týden zařadila firmu Huawei na černou listinu.

ČNB nechala omezení hypoték bez změny, byty jsou u nás i u sousedů nadhodnocené

15:55
Bankovní rada České národní banky (ČNB) nechala limity ukazatelů pro poskytování hypoték beze změny. Ve čtvrtek o tom informoval guvernér ČNB Jiří Rusnok. Zároveň upozornil, že podle výpočtů ČNB se dále mírně zvýšilo nadhodnocení cen bytů.

ÚOHS uložil ministerstvu obrany pokutu 7,2 milionu kvůli zakázce na granáty

12:54
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu obrany pokutu 7,2 milionu korun. Úřad to oznámil ve čtvrtek prostřednictvím tiskové zprávy. Podle ÚOHS při zadávání veřejné zakázky na nákup granátů v roce 2017 nezákonným postupem znemožnilo dodavatelům podat případné námitky. Rozhodnutí je nepravomocné, může proti němu být podán rozklad.

Home Credit se chystá na hongkongskou burzu, chce aspoň 23 miliard

11:07
Skupina Home Credit chystá vstup na akciovou burzu v Hongkongu. Přípravou primární veřejné nabídky (IPO) ve výši minimálně jedné miliardy USD (23,18 miliardy korun) pověřila banky Citigroup, HSBC a Morgan Stanley. S odvoláním na své zdroje to ve čtvrtek uvedla agentura Reuters.

Benzin od února zdražil o tři koruny, nafta o dvě

11:07
Průměrná cena benzinu Natural 95 od února stoupla o tři koruny za litr, zatímco litr nafty za stejnou dobu zdražil o dvě koruny. Benzin zdražil za poslední týden o 11 haléřů 33,39 koruny za litr a nafta o osm haléřů na 32,57 koruny. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

Brněnský Zetor loni vykázal ztrátu 149 milionů

10:31
Brněnský Zetor Tractors za loňský rok poprvé po osmi letech v zisku vykázal ztrátu. Firma vyrobila o 685 traktorů méně než o rok dříve a navzdory tržbám ve výši 2,3 miliardy korun se propadla do ztráty 149 milionů korun. Společnost loni prodala 2080 traktorů. Vedení společnosti o tom informovalo ve čtvrtek.

Kellnerově PPF stoupl loni čistý zisk na 22,2 miliardy

9:12
Skupině PPF stoupl v roce 2018 čistý zisk o 25 procent na 22,2 miliardy korun (865 milionů eur). O rok dříve firma vydělala 17,7 miliardy Kč (690 milionů eur). Celková aktiva skupiny se loni zvýšila o 18 procent na 1,16 bilionu Kč (45 miliard eur). PPF, kterou ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner, o tom informovala ve čtvrtek.

Nový závod firmy Škoda bude v Turecku nebo Bulharsku

8:36
Nový závod automobilky Škoda Auto se postaví v Turecku nebo Bulharsku. Kromě vozů Škoda se zde budou vyrábět také další vozy z koncernu Volkswagen, uvedl ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář s odkazem na slova odborového předáka Jaroslava Povšíka.

Boeingy 737 MAX zatím létat nebudou, úřad ani nenaznačil, kdy budou moci do vzduchu

23.May
Americká společnost Boeing sice před týdnem ohlásila dokončení vývoje vylepšeného softwaru, ale není jasné, kdy budou stroje moci opět létat. Šéf amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) Dan Elwell odmítl v noci na čtvrtek sdělit, zda to může být už v srpnu, zdůraznil že není žádný harmonogram toho, kdy by jeho úřad mohl opět umožnit létat Boeingům 737 MAX.

Rohlík.cz končí s toastovým chlebem od Penamu kvůli stomilionové české dotaci na linku

22.May
Internetový prodejce Rohlík.cz stahuje z prodeje toastový chléb Penam z koncernu Agrofert. Důvodem je stamilionová subvence, kterou Penam dostal od českého státu v rámci předfinancování evropských dotací. Evropská unie (EU) ale dotace Agrofertu ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše zastavila a stát o jejich proplácení ani nežádá.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes