Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7 položek/den

Schillerová je proti návrhu Maláčové na růst životního minima

21:04
Představitelé ANO a ČSSD se v pondělí neshodli v otázce zvýšení životního a existenčního minima, které navrhuje od ledna ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) po schůzce řekla, že proti se staví ministerstvo financí. Jeho šéfka Alena Schillerová (za ANO) uvedla, že návrh v důsledku zvedá podporu v nezaměstnanosti, což Česko nyní nepotřebuje.

Neustoupíme. Itálie trvá na svém rozpočtu, Bruselu navzdory

14:40
Itálie nehodlá měnit návrh státního rozpočtu pro příští rok, i když si je vědoma, že porušuje pravidla EU. V dopise Evropské komisi to uvedl italský ministr financí Giovanni Tria. Ten volá po „konstruktivním dialogu“ a slibuje, že rozpočtový deficit nepřekročí plánovaná 2,4 procenta.

Voda v metru: Tubus prorazil vrták, policie zahájila trestní řízení

12:54
Pražští policisté zahájili v souvislosti s poškozením tubusu metra na Bořislavce trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Policie to uvedla v pondělí. Kvůli průsaku vody, který způsobila stavební technika nad tubusem, v neděli dopoledne zhruba dvě a půl hodiny nejezdilo metro na lince A mezi stanicemi Náměstí Míru a Petřiny.

Slovensko chce zrušit nejmenší eurocentové mince

12:19
Svaz obchodu Slovenské republiky navrhuje zrušení jedno a dvou centových mincí. Národní banka Slovenska (NBS) už vydala souhlasné stanovisko, čeká se ještě na ministerstvo financí.

Šéf ČSA Sinčák končí ve funkci

10:00
Po pěti letech ve vedení Českých aerolinií (ČSA) končí ve funkci předsedy představenstva Jozef Sinčák. Tomu v úterý končí i pětileté funkční období člena představenstva. Nový většinový vlastník ČSA, kterým je firma Travel Service, mu smlouvu neprodloužil.

Ryanairu poprvé po pěti letech klesl zisk

10:00
Největším evropským nízkonákladovým aerolinkám Ryanair klesl v pololetí zisk o sedm procent na 1,2 miliardy eur (31 miliard korun). Za první pokles zisku po pěti letech viní vedení hlavně letošní vlnu stávek, uvedl server BBC.

Stát zbytečně staví průmyslové zóny na zelené louce, uvedli kontroloři

9:26
Průmyslové zóny za státní peníze se staví hlavně na zelené louce místo na brownfieldech, dřívějších průmyslových areálech či nádražích. Uvedl to v pondělí na základě prověrky dotací Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Nafta bude brzy dražší než benzín

21.října
Zvyšování cen pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice stále nekončí. Nejprodávanější Natural 95 od počátku měsíce zdražil podle společnosti CCS o 28 haléřů na průměrných 33,82 za litr, nafta potom dokonce o 91 haléřů na průměrných 33,66 Kč za litr. Její cena se tak po delší době výrazně přiblížila ceně benzínu a už za pár měsíců bude dokonce dražší.

Dodávka bez chlazení převážela jogurty, majonézu a maso na kebab

21.října
Celníci a veterináři našli tento týden dodávku, která převážela 310 kilogramů jogurtů, 310 kilogramů majonézy a 265 kilogramů hovězího masa na kebab. Dodávka přitom neměla chladicí zařízení a potraviny, které rychle podléhají zkáze, byly převáženy při teplotě 18 stupňů. Část zboží byla do Česka převážena z Německa a část z Polska.

Zdraží elektřina, plyn i uhlí, levnější může být dřevo

21.října
České domácnosti si v příštím roce připlatí za elektřinu a plyn, roste také cena uhlí. Alternativou při vytápění jsou méně kvalitní druhy smrkového dřeva, které kvůli kůrovcové kalamitě meziročně zlevňují. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Podle části odborníků zdraží například elektřina příští rok některým lidem o více než deset procent. Důvodem je růst velkoobchodních cen.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes