Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,7 položek/den

Prazdroj rozšířil výrobu o třetinu, očekává růst exportu do Asie

14:03
Plzeňský Prazdroj rozšířil výrobu svého prémiového ležáku téměř o třetinu na celkem 3,5 miliónu hektolitrů piva ročně. V pondělí uvedl do provozu novou část varny, celkem do technologií investoval 280 miliónů korun. Podnik tak reaguje na rostoucí poptávku po pivu Pilsner Urquell.

Němci zadrželi šéfa automobilky Audi

13:29
Šéf německé automobilky Audi ze skupiny Volkswagen Rupert Stadler byl předběžně zadržen v souvislosti s obviněním z podvodu při prodeji dieselových vozů se zmanipulovaným měřením emisí. Podle serveru týdeníku Die Zeit to uvedl tiskový mluvčí Volkswagenu.

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

12:55
Česká národní banka pochybila, když v roce 2014 odebrala licenci záložně WPB Capital. Podle soudu šlo o nepřiměřený zásah, uvedl v pondělí mluvčí představenstva WPB Capital Martin Jaroš. Městský soud v Praze o žalobě záložny na rozhodnutí bankovní rady rozhodl v pátek, potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. ČNB má nyní postup vůči WPB Capital přehodnotit.

Nejabsurdnější výlukou z pojištění je zanedbání povinnosti pojištěného

12:55
Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky rozhodlo v anketě na serveru Bankovnipoplatky.com více než 14 tisíc hlasujících. Na druhém místě se umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.

Čína vrací úder: Tvrdá cla na masu výrobků USA

6:36
Mimořádná cla ve výši 25 procent vyhlásil Peking vůči 545 americkým produktům za 34 miliard dolarů (přes 753 miliard korun). Oznámení přišlo v sobotu den poté, co zvýšení cel vůči 284 čínským výrobkům za 16 miliard dolarů ohlásil americký prezident Donald Trump.

Staré dobré časy? Ty prožíváme právě teď, říká švédský historik

21:39
Počet lidí žijících v chudobě celosvětově klesá. Stále méně jich trpí podvýživou, negramotností a nesvobodou. Žijeme stále delší a zdravější životy a týká se to i těch nejzaostalejších částí světa. Pověstné „staré dobré časy” tak podle švédského historika a spisovatele Johana Norberga prožíváme právě teď. „To by mohlo hodně lidí překvapit,” říká v rozhovoru pro Novinky.

Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím za víc než 35 miliard

17.června
Česko čelí 12 mezinárodním arbitrážím, z toho pět souvisí s investicemi do fotovoltaických elektráren. Souhrnná výše všech žalovaných nároků přesahuje 35 miliard korun. Vyplývá to z údajů ministerstva financí.

McDonald's se přidá k boji s plasty. Přejde na brčka z papíru

16.června
Americký řetězec rychlého občerstvení McDonald's začne ve Velké Británii a Irsku nahrazovat plastová brčka papírovými, informoval server CNN. Jednorázové plastové výrobky chce kvůli ekologii zakázat Evropská komise.

Firmy zoufale hledají brigádníky

16.června
Blíží se prázdniny a letní dovolené a podniky zoufale shánějí lidi i na zástup za pracovníky na dovolené. Sehnat zaměstnance na plný či částečný úvazek, nebo třeba studenty na brigádu, ale není snadné. I když některé firmy běžně nabízejí brigádníkům i 150 korun za hodinu.

PPF získá stoprocentní podíl v srbské Telenor Bance

15.června
Skupina PPF Petra Kellnera získá od skupiny Telenor stoprocentní podíl v srbské Telenor Bance. Transakce je součástí akvizice telekomunikačních aktiv Telenoru v Maďarsku, Bulharsku, Černé Hoře a Srbsku. PPF to oznámila v pátek. Dokončení transakce podléhá schválení Srbskou národní bankou a relevantními antimonopolními úřady.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes