Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

6,3 položek/den

Nad ČR se loni uskutečnilo rekordních 912 815 letů

6:30
Letový provoz nad Českou republikou byl v roce 2018 opět rekordní. Počet vzletů, přistání a přeletů letadel proti předchozímu roku vzrostl o 6,9 procenta na 912 815. Tuzemský vzdušný prostor tak každý den využilo průměrně 2500 letadel. Sdělilo to Řízení letového provozu (ŘLP). Čeští dispečeři loni v létě převzali řízení části letů z Německa.

V Praze se žije draze. Víc než desetina lidí těžko vyjde s příjmem

19:07
Více než desetina Pražanů vychází s příjmem jen s velkými obtížemi. Situace v metropoli je tak třetí nejhorší po Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Vyplývá to z průzkumu Českého statistického úřadu mezi domácnostmi. Nejlépe se podle průzkumu daří vyjít s penězi lidem v Karlovarském kraji.

Mzdy v Británii rostou nejrychleji za deset let

16:11
Mzdy britských zaměstnanců se za tři měsíce do konce listopadu zvýšily nejvíce za deset let a růst zaměstnanosti předčil očekávání. Průměrná týdenní mzda včetně odměn meziročně stoupla o 3,4 procenta, což byl nejvyšší růst od poloviny roku 2008, uvedl statistický úřad ONS.

Brusel uložil MasterCardu pokutu skoro 15 miliard

13:17
Evropská komise (EK) vyměřila vydavateli platebních karet MasterCard pokutu 570 milionů eur (14,6 miliardy korun) za porušování hospodářské soutěže. Firma podle verdiktu v rozporu s antimonopolními pravidly EU omezovala možnosti obchodníků využívat výhodnějších podmínek, které nabízejí banky v jiných zemích EU, informovala EK na svém webu.

Vlaky RegioJet loni přepravily téměř deset milionů cestujících

12:42
Soukromý železniční přepravce RegioJet v loňském roce přepravil 9,7 milionu cestujících, což představuje meziroční nárůst o 29 procent. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Firma podle předběžných neauditovaných výsledků v loňském roce vydělala před zdaněním necelých 100 milionů korun.

Čínské investice v Česku pokulhávají za Zemanovými sliby

10:18
Čínské firmy v posledních letech v Česku investovaly ročně v průměru šest miliard korun. Daleko realitě je tak vzdálená prognóza prezidenta Miloše Zemana, který před pár lety mluvil o řádově větších sumách.

Babišův švagr odešel z firem Agrofertu

9:08
Švagr premiéra Andreje Babiše (ANO) Martin Herodes odešel ze dvou firem Agrofertu, ve kterých do loňska působil. Uvedl to v úterý deník E15. Loni holding opustila také Babišova manželka Monika.

Pivovarnické koncerny sázejí na konopí

21.ledna
Velké pivovarnické společnosti AB InBev, Molson Coors a Corona věří konopí. Napsala o tom agentura AP. Velkým koncernům poslední době klesají tržby s tím, jak získávají na popularitě menší pivovary vyrábějící takzvaná řemeslná piva (craft beer).

Ostrava průkopníkem. Dopravní podnik přestane používat papírové jízdenky

21.ledna
Ostravský dopravní podnik (DPO) v pondělí oznámil, že od 1. ledna 2020 zruší prodej papírových jízdenek. Důvodem je to, že prodej elektronických lístků v ostravské MHD poprvé překročil prodej krátkodobých papírových jízdenek. Dalším důvodem je nákladnost a problémovost celého systému, navíc automaty už v ulicích Ostravy dožívají.

ČNB vydá další dvacetikoruny k výročí. A tentokrát i pamětní stokorunu

21.ledna
Česká národní banka vydá na konci ledna další speciální dvacetikoruny, tentokrát na oslavu 100. výročí zavedení československé koruny. Na mincích budou významní finančníci včetně prvního ministra Aloise Rašína. Vyjde také stokoruna s logem výročí, uvedla v pondělí mluvčí ČNB Markéta Fišerová.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes