Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

9 položek/den

Trump nechce, aby firmy zveřejňovaly čtvrtletní výsledky

23:51
Americký prezident Donald Trump vyzval Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC), aby zvážila možnost, že by veřejně obchodované firmy měly povinnost zveřejňovat výsledky pouze každé pololetí, a nikoli každé čtvrtletí.

Akcionáři řeší vyhoření vizionáře Muska

20:25
Šéf společnosti Tesla a zakladatel projektu SpaceX Elon Musk zřejmě trpí vyhořením. Ukazuje na to rozhovor pro New York Times. Musk uvedl, že nedokáže usnout bez prášků na spaní. Z čele Tesly se sice odejít nechystá, ale dodal, že pokud by se na jeho místo našel někdo lepší, určitě by to uvítal. Akcie Tesly po zveřejnění rozhovoru zaznamenaly pokles.

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek

14:39
Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek. Na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již vrátili. Ve pátek o tom informovala Slavia pojišťovna, u níž je RS Tour pojištěna.

Číňané jedou do Washingtonu jednat o možném uklidnění obchodní války

17.srpna
Čínu a USA příští týden čeká další kolo obchodních jednání. Obě země jednají dlouhodobě s cílem vyřešit své rozdílné názory a zastavit obchodní válku, jež mezi Washingtonem a Pekingem vypukla. Další kolo jednání se uskuteční ve Washingtonu, uvedla podle agentury Reuters ve čtvrtek čínská vláda.

Meziroční inflace v eurozóně stoupla na 2,1 procenta

17.srpna
Meziroční inflace v eurozóně v červenci vystoupila na 2,1 procenta z červnových dvou procent. Vyplynulo to z dat, jež v pátek zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. O rok dříve činila míra inflace 1,3 procenta.

Rozpočtu dojdou peníze, míní ekonomové

17.srpna
Rozpočet na příští rok počítá se zvyšováním platů (celkové výdaje na platy státních zaměstnanců přesáhnou 200 miliard korun), rychlejším růstem důchodů (větší výdaje o 14,2 miliardy), vyšší rodičovskou, příspěvky na levnější dopravu pro studenty a seniory atd.

ČOI řeší nekalé praktiky e-shopů. Padly pokuty za 2,3 miliónu

17.srpna
Tuzemské internetové obchody dostaly ve druhém čtvrtletí od České obchodní inspekce (ČOI) 309 pokut v hodnotě 2,3 miliónu korun. Z 260 kontrol zjistila inspekce porušení předpisů v 84 procentech případů. Ve 175 případech obchodníci použili klamavé nebo nekalé obchodní praktiky.

Chci posunout vnímání lidí, co je dobré jídlo, říká Tomáš Čupr

17.srpna
Dobré jídlo nutně neznamená, že je dražší. A pokud ano, tak o zanedbatelnou částku, říká v rozhovoru pro Právo zakladatel a šéf Rohlik.cz Tomáš Čupr. Firma dosahuje obratu v miliardách korun, letos se poprvé dostala do zisku.

Když nepropustíte pastora, budou další sankce, vzkazují USA Turecku

17.srpna
Spojené státy pohrozily Turecku uvalením dalších hospodářských sankcí, pokud urychleně nepropustí zadržovaného amerického pastora Andrewa Brunsona. Informoval o tom server BBC. Turecko se potýká s měnovou krizí, která zasáhla i kurz eura a koruny a dotýká se i některých evropských bank.

Archivní záběry ze stavby mostu v Janově: Morandi měl krásná, ale i nebezpečná díla

17.srpna
Agentura AP publikovala archivní záběry ze stavby mostu v Janově, jehož část se v úterý zřítila. Stavba otevřená v roce 1967 není jediná z dílny slavného architekta Riccarda Morandiho, která měla problémy. Loni museli kvůli obavám o bezpečnost zavřít most podobné konstrukce v Libyi, náraz tankeru zase už dříve poškodil část mostu ve Venezuele. Aktuálního neštěstí se architekt nedožil, je už sko...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes