Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/ekonomika/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,7 položek/den

Stát mladým lidem nabídne půjčky na bydlení až dva milióny

13:54
Zhruba 325 až 2160 vyvolených mladých domácností by od státu mohlo dostat zvýhodněnou půjčku na bydlení. Stát rozdělí 650 miliónů korun s tím, že na opravy může jedna domácnost získat 300 tisíc, na koupi bytu 1,2 miliónu a na nový dům až dva milióny. V úterý to schválila vláda. Doba splatnosti úvěru bude 20 let, výjimečně 25 let.

Nezodpovědné, neobhajitelné. Analytici cupují návrh rozpočtu s deficitem 50 miliard

12:11
Navrhovat v době ekonomické konjunktury rozpočet se schodkem ve výši desítek miliard je těžko obhajitelné, případně přímo nezodpovědné. Vláda by měla v této době dluh splácet, případně by peníze měla investovat. Uvedli to ekonomové oslovení Novinkami.

Obchody Albert v Česku loni zvýšily zisk na 170 miliónů Kč

11:36
Zisk obchodního řetězce Albert v Česku loni stoupl na 170 miliónů korun z 3,8 miliónu o rok dříve. Tržby zůstaly na úrovni 49,7 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti Ahold, která prodejny Albert provozuje.

Trump stupňuje obchodní válku, plánuje uvalit clo na další čínské zboží

6:28
Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního zmocněnce USA o vyčlenění čínského zboží v hodnotě 200 miliard dolarů (4,4 biliónu korun), na které by Spojené státy uvalily desetiprocentní clo. V noci na úterý o tom informovala agentura Reuters s tím, že Trump svůj požadavek zdůvodnil nepřijatelnou čínskou politikou.

Audi dočasně povede dosavadní šéf prodeje

18.června
Dozorčí rada Audi podle informací DPA jmenuje prozatímním předsedou představenstva dosavadního ředitele prodeje Brama Schota. Předseda Rupert Stadler, který byl obviněn z podvodu při prodeji dieselových vozů se zmanipulovaným měřením emisí, byl v pondělí vzat do vazby.

Prazdroj rozšířil výrobu o třetinu, očekává růst exportu do Asie

18.června
Plzeňský Prazdroj rozšířil výrobu svého prémiového ležáku téměř o třetinu na celkem 3,5 miliónu hektolitrů piva ročně. V pondělí uvedl do provozu novou část varny, celkem do technologií investoval 280 miliónů korun. Podnik tak reaguje na rostoucí poptávku po pivu Pilsner Urquell.

Němci zadrželi šéfa automobilky Audi

18.června
Šéf německé automobilky Audi ze skupiny Volkswagen Rupert Stadler byl předběžně zadržen v souvislosti s obviněním z podvodu při prodeji dieselových vozů se zmanipulovaným měřením emisí. Podle serveru týdeníku Die Zeit to uvedl tiskový mluvčí Volkswagenu.

ČNB nezákonně odebrala licenci záložně WPB Capital, rozhodl soud

18.června
Česká národní banka pochybila, když v roce 2014 odebrala licenci záložně WPB Capital. Podle soudu šlo o nepřiměřený zásah, uvedl v pondělí mluvčí představenstva WPB Capital Martin Jaroš. Městský soud v Praze o žalobě záložny na rozhodnutí bankovní rady rozhodl v pátek, potvrdila mluvčí soudu Markéta Puci. ČNB má nyní postup vůči WPB Capital přehodnotit.

Nejabsurdnější výlukou z pojištění je zanedbání povinnosti pojištěného

18.června
Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky rozhodlo v anketě na serveru Bankovnipoplatky.com více než 14 tisíc hlasujících. Na druhém místě se umístila výluka odlišné pojištění stejné či podobné věci a na třetím místě skončila výluka z hlediska nejednoznačné identifikace.

Čína vrací úder: Tvrdá cla na masu výrobků USA

18.června
Mimořádná cla ve výši 25 procent vyhlásil Peking vůči 545 americkým produktům za 34 miliard dolarů (přes 753 miliard korun). Oznámení přišlo v sobotu den poté, co zvýšení cel vůči 284 čínským výrobkům za 16 miliard dolarů ohlásil americký prezident Donald Trump.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes