Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,6 položek/týden

Spořicí účty 2019: Úročení vkladů roste, ale pomalu

7:59
Některé banky v reakci na růst úrokových sazeb České národní banky (ČNB) začaly zvyšovat úročení spořicích účtů. Nicméně s výrazným zhodnocením vkladů zatím počítat nelze, prakticky u všech bank proděláte, sazby jsou stále nižší než současná míra inflace.

Jak změnit dodavatele elektřiny a plynu

21.ledna
Změna dodavatele energií je cestou, jak mohou lidé zmírnit dopad současného zvyšování cen elektřiny i plynu. Jen loni změnilo dodavatele elektřiny přes půl milionu odběratelů, tedy nejvíce v historii. Jak dodavatele změnit bez obav z toho, že vás čeká nepříjemné překvapení v podobě penále za předčasné vypovězení smlouvy nebo jiné záludnosti?

Jaká jsou pravidla pro růst nájemného

20.ledna
Při zvyšování nájemného dochází mezi pronajímateli a nájemci často ke sporům. Ve spolupráci se spotřebitelskou organizací dTest proto přinášíme přehled pravidel, která musí obě strany při zvyšování nájemného respektovat.

Vyrážíte na hory? Nezapomeňte na kvalitní vybavení a pojistku

18.ledna
Ideální podmínky pro lyžaře hlásí jak horská střediska v zahraničí, tak u nás. Není tedy divu, že během víkendů i blížících se jarních prázdnin mnoho Čechů vyrazí na sjezdovky či běžky. Než se však na pořádnou lyžovačku vypravíte, řádně na ni sebe i lyže připravte. A cestujete-li do zahraničí, nezapomeňte i na kvalitní pojištění.

Manžel mě vydědil. Měl na to podle zákona právo?

17.ledna
Na redakci se obrátila čtenářka, která žila třicet let s manželem ve společné domácnosti. Po jeho smrti se dozvěděla, že veškerý svůj majetek odkázal svým dětem z prvního manželství. „Je možné, že zákon nepamatuje na to, aby navzdory závěti dědil i pozůstalý manžel?” ptá se čtenářka.

Hypoték se letos podle bankéřů prodá méně, budou i nadále zdražovat

16.ledna
Rok 2018 rekordní roky 2016 a 2017 nepřekonal, hypoték se prodalo o necelých osm miliard korun méně. Banky očekávají, že pokles objemů bude pokračovat i letos, odhadem o 10 až 15 procent. V loňském roce dále rostly úrokové sazby, přičemž tento trend bankéři očekávají i letos, dle jejich odhadu mohou sazby na konci roku atakovat hranici 4 procent.

Finanční poradna: Šest tipů, jak bezpečně na finanční aplikace

15.ledna
Bezhotovostní platby jsou čím dál populárnější. Zároveň s tím stoupá i obliba různých mobilních aplikací. Spravovat finance z mobilu a tabletu je pohodlné a jejich zabezpečení je většinou na velmi dobré úrovni. Jak ale eliminovat všechna rizika a používat finanční aplikace zcela bez obav?

Deset mýtů a omylů, které panují kolem sirotčích důchodů

14.ledna
Přijít o rodiče představuje pro dítě či mladého člověka velkou citovou zátěž. V mnoha případech má tato ztráta i značný finanční dopad. Stát se proto snaží mladým, kteří ještě nejsou finančně soběstační, v této nelehké situaci pomoci, a to vyplácením tzv. sirotčího důchodu. Přiznání i vyplácení se řídí zákonem.

O zvýšení důchodu nemusíte žádat, ČSSZ je zajistí automaticky

13.ledna
Od ledna se zvyšují všechny vyplácené důchody. Valorizace se dotkne 3,5 milionů důchodů a Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ji zajistí automaticky, není tak potřeba o ni osobně žádat. Stejná situace je i v případě tisícikorunového zvýšení důchodu u lidí starších 85 let.

Finanční poradna: Co platí o pádu sněhu či rampouchů ze střech domů

11.ledna
V České republice již několik dní sněží a v nejbližších dnech tomu ani jinak nebude. Pro majitele domů či jejich správce to znamená další starost navíc. Je totiž jejich povinností postarat se o to, aby případný pád sněhu či rampouchů ze střech domů někoho nezranil či nezpůsobil škodu na majetku.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes