Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

7 položek/týden

Investice do vína, umění či půdy aneb Co nabízejí fondy kvalifikovaných investorů

5:58
Někteří Češi volné peníze zhodnocují i prostřednictvím investic, a to jak investováním do klasických otevřených podílových fondů, tak i do fondů kvalifikovaných investorů (FKI), které dříve bývaly výsadou jen pro určitou část veřejnosti.

Akční nabídky bank zastavily růst průměrné úrokové sazby hypoték, zájem o úvěry však klesá

20.června
Po osmi měsících se pozvolný růst úrokových sazeb hypotečních úvěrů zastavil. Průměrná sazba zůstala v květnu nezměněna na hodnotě 2,51 procenta. Nadále však pokračuje pokles jak počtu uzavřených smluv, tak objemu sjednaných hypoték.

Pětina lidí se už k úvěru na bydlení nedostane

19.června
Česká národní banka (ČNB) už dříve bankám doporučila neposkytovat hypotéky nad 90 procent ukazatele LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy), přičemž úvěrů nad 80 procent LTV by měly banky poskytovat méně než 15 procent. Od letošního října by měla začít platit další pravidla.

Většina rodičů dětem spoří, nejčastěji do 500 korun měsíčně

18.června
Tři ze čtyř českých rodičů svým dětem spoří. Nejoblíbenějším produktem je přitom stavební spoření. Tři pětiny rodičů pak dětem peníze ukládají pravidelně, přičemž nejčastěji se jedná o částku do 500 korun.

Jak nejlevněji a nejbezpečněji založit firmu

17.června
Pokud chcete začít podnikat bez zbytečných výdajů za různé zprostředkovatele, pak by vaše první cesta měla vést k notáři. Důvod je jednoduchý – notář vám velmi rychle a bezpečně založí společnost s ručením omezeným. Ve spolupráci s prezidentem Notářské komory ČR Radimem Neubauerem přinášíme nekolik rad a tipů, jak tzv. eseróčko nejlevněji, ale i nejbezpečněji založit.

Připojit nový dům do sítě lze i bez zbytečného papírování

16.června
Připojení nových odběrných míst v Česku přibývá. V papírování, které s tím souvisí, se však lidé mnohdy ztrácejí. Roste proto zájem o on-line řešení.

Češi plánují dovolenou do 25 tisíc korun

15.června
Rodinná dovolená vlastním autem, u moře a do pětadvaceti tisíc korun, to jsou letošní plány Čechů. Z přímořských destinací jsou pak tradičně na špici Itálie a Chorvatsko. Češi si dovolenou hodlají užít, naprostou většinu zajímá kvalita služeb, často se řídí i doporučením přátel.

Pojišťovny vracejí na doplatcích za léky několikanásobně více

14.června
Ochranný limit doplatků za léky překonají každý rok tisíce pojištěnců zdravotních pojišťoven. Pojišťovny jim čtyřikrát do roka vracejí desítky miliónů korun. Od nového roku díky snížení limitu u dětí a starších lidí jsou vracené částky několikanásobně vyšší.

Rodiny by potřebovaly ještě 15 tisíc korun

13.června
Třem čtvrtinám českých rodin by k finančnímu klidu, tedy ke snížení napětí mezi pravidelnými příjmy a výdaji, pomohlo měsíčně v průměru 15 tisíc korun nad jejich současný příjem. Vyplývá to z analýzy společnosti Partners.

Češi investují do zlata, mincí i veteránů

12.června
Ekonomice se daří, mzdy rostou a lidé i více utrácejí. Řada z nich ale všechny vydělané peníze neutratí, a tak se ohlížejí, kam by je investovali. Stále více Čechů přitom volí alternativní formy investic.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes