15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Finance

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/week

Polovina Čechů si na penzi naspoří do půl milionu, chtěli by alespoň dvakrát tolik

10:35
Naprostá většina Čechů spoří či investuje, i když mnohdy nejsou stranou odkládané částky příliš vysoké. Necelá polovina zvládne měsíčně spořit do dvou tisíc korun, třetina lidí pak má aktuální úspory do 50 tisíc korun. Zhruba každý druhý Čech je schopen si na penzi našetřit maximálně půl milionu korun, ovšem ideální představa úspor na stáří je diametrálně odlišná. Dvě pětiny by byly spokojeny s částkou mezi půl milionem a 2,5 miliony korun.

Polovina Čechů plánuje dovolenou v zahraničí, na nákladech chtějí ušetřit

19.May
Letošní dovolenou si Češi chtějí užít, ale pokud možno za méně peněz než loni. Láká je zahraničí, mnozí však tuší, že pobyt mimo Česko bude zřejmě letos na nějakou dobu naposledy.

Jaké jsou dávky pomoci a kde o ně žádat

18.May
Rostoucí ceny energií, potravin i služeb nabourávají rozpočty čím dál tím většímu počtu domácností. A zdaleka se už nejedná jen o ty nejchudší, ale i o lidi, kteří se řadí ke střední třídě. Vláda pro ně nyní zřídila web Destnikprotidrahote.cz, kde naleznou, o jakou pomoc mohou v případě nouze stát požádat a kde ji seženou.

Penzijní fondy inflaci zase neporazily

17.May
Lidem, kteří si v minulosti uzavřeli penzijní připojištění, se loni peníze na stáří opět zhodnotily méně, než byla inflace. Žádný z transformovaných penzijních fondů se výnosem nedostal nad jedno procento, ukázala analýza společnosti Freedom Financial Services, kterou má Právo k dispozici.

Přehledně: Vyvarujte se chyb při pojištění svého bytu či domu

16.May
Ceny nemovitostí vytrvale rostou. Hodnota domů a bytů dosahuje i mnohamilionových částek, čehož si jsou jejich majitelé vědomi. O svůj majetek se starají a pro případ nečekaných událostí ho mají i pojištěný. I tak se ale mnozí dopouštějí chyb, které se projeví právě ve chvíli, kdy jejich nemovitost postihne nečekaná nepříznivá událost.

Limit pro paušální daň se zdvojnásobí

15.May
Daňové podmínky pro desítky tisíc podnikatelů a živnostníků se mají od příštího roku změnit. Roční limit pro povinnou registraci k plátcovství daně z přidané hodnoty (DPH) se zdvojnásobí z jednoho na dva miliony korun. A na dva miliony se má také zvýšit maximální limit pro možnost využít paušální daň.

Češi si svůj majetek pojištěním chrání, ovšem smlouvy mnozí neaktualizují

14.May
Naprostá většina českých domácností má nemovitost, ve které bydlí, pojištěnou. Ovšem o nastavení svých smluv toho moc nevědí a většina je dokonce ani neaktualizuje.

Hypoteční trh se propadá, výrazně klesá počet lidí investujících do bydlení

13.May
Hypoteční trh v dubnu výrazně zpomalil, ukázal aktuální Hypomonitor České bankovní asociace (ČBA). Banky a stavební spořitelny poskytly hypotéky jen za 17,5 miliardy korun, což představuje markantní meziměsíční i meziroční propad o desítky procent. Vzrostla i průměrná hypoteční sazba u nově poskytnutých úvěrů na 4,39 procenta.

Finanční poradna: Jak se vypořádat s reklamací opravy v autoservisu

12.May
Vedle těch, kteří jsou s opravou auta v servisu spokojeni, je i řada těch, kteří měli po odstranění vady auto opět nepojízdné. Jak v takovém případě dále postupovat a na co máte nárok, pokud nejste s opravou a jednáním autoservisu spokojeni? Přehled Novinky přinášejí ve spolupráci s odborníky ze spotřebitelské organizace dTest.

Kdo bude mít nárok na srpnový příspěvek 5000 Kč na dítě

11.May
Podle rozhodnutí vlády by měla řada domácností dostat kvůli rostoucím cenám energií, potravin i dalšího zboží jednorázový příspěvek pět tisíc korun na každé dítě. Návrh zákona se teprve připravuje, přesto jsou už některé podrobnosti známé.

Vlastní byt je drahý, řešením je družstevní

10.May
Pořízení vlastní nemovitosti je pro Čechy čím dál těžší, jejich ceny rapidně rostou, pozadu nezůstávají ani stále vyšší hypoteční sazby. Vhodnou alternativou se tak pro mnohé může stát družstevní bydlení, které dosud bylo na chvostu zájmu Čechů. Přitom finanční zátěž je možné rozložit v čase a na počáteční investici získat speciální úvěr.

Připravují se změny u náhrad mzdy

9.May
Období, kdy může zaměstnanec uplatnit své nároky na náhradu výdělku u zaměstnavatele, který se ocitl v platební neschopnosti a nevyplácí mu mzdu, se má změnit.

Kdy může cestovka zdražit prodaný zájezd

8.May
Cestovní kancelář může podle občanského zákoníku nejen kvůli zdražení letecké dopravy navýšit cenu u již prodaného zájezdu. Pouze ovšem, pokud je to výslovně ujednáno, musí o tom zákazníkovi dát včas vědět a při výraznějším zdražení může klient od smlouvy odstoupit.

Češi chtějí víc času na splácení hypoték

7.May
Češi zatím zvládají své hypotéky splácet, přibývá ale těch, kdo chtějí po bankách více celkového času na splácení, aby si co nejvíce snížili měsíční splátky. Nejenže už nelze mít úvěr na celou cenu nemovitosti, ale zároveň rostou úroky a na domácnosti doléhají faktury za energie.

Češi poptávají tepelná čerpadla i krbová kamna

6.May
Strmý růst cen energií a nejistota kolem dodávek a cen plynu spojená s válkou na Ukrajině výrazně zvedly zájem Čechů o tepelná čerpadla a krbová kamna. Více se lidé zajímají také o fotovoltaiku.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes