Novinky.cz

Description:

Finance

URL:

http://www.novinky.cz/finance/

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

8.4 items/week

Průzkum: Desetina dospělých dětí rodičům finančně přispívá

4:17
Většina dospělých Čechů žijících v samostatné domácnosti je v pravidelném kontaktu se svými rodiči. Ovšem o jejich starostech s domácností i o tom, zda finančně vystačí, lidé moc nevědí. Jen dvě pětiny Čechů svým rodičům pomáhají, ať už finančně či s údržbou domácnosti.

Spořit si na stáří se loni Čechům nevyplatilo

17:50
Žádný z tuzemských penzijních fondů loni nepřekonal inflaci. Úspory na stáří se tak Čechům reálně znehodnotily. Vyplývá to z údajů penzijních společností (PS), které má Právo k dispozici.

Každý šestý senior neplánuje výdaje a neřeší, zda vystačí s penzí

20.May
Většina českých penzistů starších 65 let se snaží se svými financemi, většinou už jen důchodem, nakládat zodpovědně. Na druhou stranu ale šestina seniorů nijak zvlášť neplánuje, zda se svým měsíčním příjmem vůbec vyjde. Spoří jen minimum starších lidí, půjčku mají dva z pěti.

Finanční poradna: Při stěhování nezapomeňte na přepis energií

19.May
Při stěhování má člověk starostí nad hlavu. Ovšem jednou z velmi důležitých věcí, na které by rozhodně neměl zapomenout, je přepis elektřiny a plynu.

Kdo by měl sjednat pojištění pro případné škody v nájemním bytě

18.May
Majitel bytu se v případě jeho pronájmu vystavuje riziku, že dojde k jeho poškození. Někteří pronajímatelé proto po nájemcích požadují, aby se proti případným škodám pojistili. Mají na to právo? A jaká pojištění je vhodné sjednat?

Byty zdražují nejpomaleji za čtyři roky

17.May
Trend, který měsíce marně vyhlížejí tisíce lidí toužící po vlastním bytě, je potvrzen. Nemovitosti v Česku sice stále ještě zdražují, ale nejpomaleji za poslední čtyři roky, hlásí index Hypoteční banky (HB).

Každý desátý dlužník ignoruje varovné telefonáty věřitelů

16.May
Počet dlužníků, kteří nereagují na telefonické výzvy k úhradě svých závazků se rok od roku zvyšuje. Jejich počet narůstá i kvůli aplikaci, která napomáhá blokování telefonních čísel.

Ekonomové: Koruna už do prázdnin zřejmě neposílí

15.May
Pokud se chystáte v létě na dovolenou do zahraničí, s výměnou peněz už nemusíte otálet. Většina ekonomů oslovených Právem se totiž domnívá, že koruna do prázdnin neposílí.

Zahraniční destinace lákají Čechy čím dál víc. Letos pro ně bude nejlevněji v Turecku

14.May
Cestovatelský apetit Čechy neopouští, v loňském roce podnikli více než pět milionů cest do různých zahraničních destinací. V popředí jejich zájmu se oproti tradičním cestám po Evropě stále častěji objevují exotické a vzdálenější destinace. Z každoroční analýzy UniCredit Bank také vyplynulo, že nejlevněji pro nás už není v Bulharsku, ale v Turecku. Za tisícikorunu si zde pořídíme zboží a služby ...

Vyplatí se pracovat načerno? Rozhodně ne

13.May
I přesto, že je nezaměstnanost velmi nízká a pracovní trh nabízí desítky tisíc volných míst, stále ještě se vyskytují případy, kdy zaměstnavatelé, ale i samotní zaměstnanci, obcházejí platné právní předpisy a vydělávají si tzv. prací načerno. Mohlo by se jim to ale vymstít, vystavují se totiž riziku tvrdých finančních postihů.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes