15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Koktejl

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3.8 items/day

Čínský řidič odolal útočníkovi s kladívkem a dokázal zastavit autobus plný lidí

15:43
Dostatek duchapřítomnosti projevil minulý týden čínský řidič autobusu Li Cchaj, když musel čelit zákeřnému útoku jednoho z cestujících, který ho vzal po hlavě kladívkem na nouzové rozbíjení oken. Řidiči se i přes rány, které dopadaly na jeho hlavu, podařilo autobus bezpečně odstavit.

Snowboardista natočil, jak se s ním utrhla lavina

10:16
Necelou minutu si užíval pětadvacetiletý Maurice Kervin jízdu na snowboardu v coloradských horách, než se na svahu utrhla lavina. Mladý muž měl štěstí, podařilo se mu vyváznout bez zranění. Dramatickou jízdu navíc ještě zachytil na kameru.

Pomsta v době koronaviru: Izraelec poslal expřítelkyni čtyřikrát do karantény

5:56
Pandemii covidu-19 zneužil k osobní pomstě pětatřicetiletý muž pracující pro izraelské ministerstvo zdravotnictví, který svou bývalou přítelkyni čtyřikrát zbytečně poslal do koronavirové karantény. Pro ženinu izolaci přitom nebyl nejmenší důvod, protože nebyla ani infikovaná, ani v kontaktu s nakaženou osobou, informovala agentura AFP s odvoláním na policii.

U jaderné elektrárny v Dukovanech boxovali dva ušáci

21:17
K netradičnímu boxerskému zápasu došlo v areálu jaderné elektrárny Dukovany. Síly tam změřili dva zajíci, kteří v době páření dali průchod svým emocím. Jejich souboj zachytila kamera.

Očkování proti covidu? Za 12 let bude hotovo, smějí se na internetu Češi

18.January
Naděje na konci tunelu. Tak je představováno očkování proti covidu-19, které aktuálně probíhá i v České republice. Ani vakcinaci se však nevyhýbají problémy. Nejde to příliš rychle a organizace vázne. Odpůrci očkování mohou být v klidu, zatím se nedostane ani na ty, kteří o něj zájem mají. Tak se tomu zatím můžeme s internetovými vtipálky alespoň zasmát.

Nejdepresivnější den v roce je tady

18.January
Pokud jste se ráno probudili a hned od začátku je vám jasné, že dnešek nebude žádná hitparáda, pak vězte, že zřejmě nejste sami. Pondělí 18. ledna je totiž oficiálně nejdepresivnějším dnem letošního roku. Takzvané Blue Monday (Skleslé pondělí) má dokonce „vědecké” opodstatnění.

Holubího rekordmana měla čekat smrt. Nakonec jí unikne díky falešnému kroužku

18.January
Holub, který měl urazit úctyhodně dlouhou pouť z Ameriky do Austrálie, nakonec žádným vytrvalostním letcem není. Zjistilo se totiž, že má falešný kroužek a byl chybně identifikován. Patrně je rodilý Australan. Díky tomu ale pták nyní unikne smrti, úřady se ho původně chtěly zbavit kvůli obavám ze zavlečení nemocí.

Vozíčkář vyšplhal na mrakodrap v Hongkongu

17.January
Sedmatřicetiletý Lai Chi-wai se stal v Hongkongu prvním lezcem, kterému se na invalidním vozíku podařilo vystoupat více než 250 metrů po stěně mrakodrapu. Výstup mu trval v sobotu více než deset hodin a akcí se mu podařilo získat 5,2 milionu hongkongských dolarů (14,5 milionu Kč) pro pacienty s poraněnou míchou, uvedla agentura Reuters.

Zmrzlinu v Číně testovali na koronavirus. Byla pozitivní

17.January
Koronavirus byl už prokázán nejen u lidí, ale také u zvířat. Nyní testy v Číně odhalily i kontaminovanou zmrzlinu. Zdravotnické orgány se proto snaží vytrasovat lidi, kteří mohli s pochutinou přijít do kontaktu, aby se nákaza nezačala opět šířit.

Policisté zasahovali u sexuálních orgií, okamžitě se stali středem pozornosti

16.January
Když okolo desáté večer zaklepali policisté na dveře farmy v Argentině, rozhodně nečekali žádné vřelé přivítání. Na místě totiž zasahovali kvůli podezření na nelegální swingers party. K jejich překvapení je ale účastníci ihned pozvali dovnitř. Mysleli si, že jde o striptéry.

Britka si zajela 160 kilometrů pro burger, za porušení lockdownu dostala pokutu

16.January
Za porušení pravidel lockdownu si nejmenovaná Britka vysloužila pokutu. Asi třicetiletá žena totiž urazila 160 mil přes tři okresy, aby si zajela pro burger do McDonaldu. Policie uvedla, že něco takového opravdu nelze považovat za nezbytné či neodkladné cestování, píše BBC.

Chuck Norris: Nebyl jsem při tom

16.January
Chuck Norris (80), americký herec a mistr v bojových uměních, popřel, že by se minulý týden zúčastnil nepokojů v Kapitolu poté, co se na internetu objevila fotografie muže, který se mu nápadně podobá.

Londýnský Tower nejspíš ztratil svou krkavčí královnu

16.January
V Londýně už několik týdnů pohřešují „královnu“ krkavčího hejna, které střeží místní královský palác Tower. Merlina pobývala v pevnosti od roku 2007. Christopher Skaife, který má černé opeřence na starosti, se obává, že krkavčí samice je po smrti, informoval zpravodajský web BBC.

Klíč od místnosti, ve které zemřel Napoleon, vydražili za miliony

15.January
Klíč od místnosti, v níž zemřel francouzský císař Napoleon Bonaparte při věznění na ostrově Svaté Heleny, se prodal za 81 900 liber (2,4 milionu korun). O prodeji informovala britská aukční síň Sotheby's, napsala agentura AFP. Výsledná cena byla šestnáctkrát vyšší, než se původně odhadovalo.

Navzdory lockdownu se stovky lidí v Anglii koulovaly v parku

15.January
Stále velmi špatná epidemiologická situace v anglickém Leedsu nezabránila stovkám lidí, aby se ve čtvrtek zúčastnily hromadné zimní koulovačky. Na sociálních sítích si za to vysloužily kritiku.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes