Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,8 položek/den

Otec zabavil dceři mobil, zavolala na něj policii

14:14
Jako tvrdý a neoprávněný se zdál trest zabavení mobilního telefonu 16leté dívce z amerického státu Ohio. Na svého otce, jenž ji přístroj sebral, se rozhodla zavolat policii a domoci se spravedlnosti. Podle očekávání se však se zlou potázala, napsal server Daily Mail.

Mrtvola velryby přilákala obří samice žraloka bílého. Mezi nimi i Deep Blue

6:23
V teplých vodách Havaje jsou žraloci bílí k vidění jen zřídka, ani oni však neodolali hostině v podobě uhynulé velryby. Desítky tun masa přilákalo v uplynulých dnech podle všeho hned tři různé samice obří velikosti. Byla mezi nimi i sedmimetrová Deep Blue považovaná za dosud největšího zdokumentovaného žraloka bílého.

Sněhulák na hlavě Afričanky? Pro šikovné prsty žádný problém

18.ledna
Žárovka, trumpeta nebo právě sněhulák. To je výčet z netradičních účesů dvaadvacetileté Laetitie Kyové z Pobřeží slonoviny. Mladá žena dokáže ze svých hustých vlasů vytvarovat nejrůznější tvary a obrazce.

Policejní pes přišel o práci. Není to jeho chyba

18.ledna
S velkou slávou přivítalo loni v září policejní oddělení na skotských Orknejích nového čtyřnohého kolegu. I díky kampani, ve které se vybralo přes 100 tisíc liber (necelé tři miliony korun), byl pořízen policejní pes Whisky vycvičený k vyhledávání drog. Teď v lednu však policie přiznala, že pes není schopen služby.

Romeo, nejosamělejší žabák na světě, konečně našel svou Julii

18.ledna
Loni obletěl svět smutný případ desetiletého žabáka Romea, který byl považován za nejosamělejší žábu na světě. Vědci mu horečnatě hledali partnerku, ale obávali se, že Romeo může být posledním svého druhu. Romeův druh se běžně dožívá 15 let, a tak to byl pro vědce závod s časem. Najít žabákovi partnerku se však povedlo za necelý rok. Vodnice jurakare dostala pochopitelně jméno Julie.

Na řece v Maine se vytvořil obří ledový disk o průměru 91 metrů

18.ledna
Pravidelné kruhy z ledu otáčející se na hladině nejsou v přírodě zcela neobvyklé, pohled na ně je ale vždy fascinující. Na řece Presumpscot v americkém státě Maine se vytvořil výjimečně velký disk o průměru 91 metrů.

Muž chová obří jedovatou stonohu. Krmí ji z ruky a nechává ji po sobě chodit

17.ledna
Jestliže máte doma psa nebo kočku, pravděpodobně vám od nich žádné větší nebezpečí nehrozí. Šestadvacetiletý student biologie Neil Cheng Le z Tchaj-wanu se však rozhodl pořídit si místo tradičních mazlíčků jedovatou stonohu obrovskou, kterou krmí z ruky a nechává ji lézt po těle, jak ve videu zveřejnila agentura AP.

Neváží ani kilo a krmí je co tři hodiny. Ve Vietnamu zachránili pašované medvědy

17.ledna
Dvě mláďata medvěda ušatého se podařilo zachránit na severovýchodě Vietnamu. Jen několik týdnů stará zvířata byla pašeráky odebrána matce a měla putovat na nelegální farmu. Díky práci tamní policie a úřadů však Mi a Tam už společně rostou v záchranné stanici, informovala agentura AP.

Humra před uvařením zachránilo vzácné zbarvení

17.ledna
Původně měla skončit na talíři v některé z marylandských restaurací. Nyní však dostala jméno Eve a může se těšit na spokojený život v akváriu umístěném v oceanáriu v americké Atlantě. Samice humra za to vděčí svému netradičnímu skvrnitému zbarvení, které je podle vědců extrémně vzácné a šance na jeho výskyt jsou jedna ku třiceti milionům.

Mladík vylezl na stometrový jeřáb v Amsterdamu. Ze záběrů běhá mráz po zádech

17.ledna
Strachem z výšek rozhodně netrpí 21letý Ervin Punkar. Estonec žijící v Amsterdamu se rozhodl natočit záběry z výstupu na 100 metrů vysoký jeřáb. Ačkoliv se při pohledu dolů svírá žaludek, mladík nepoužil žádné jištění. Video z výstupu zveřejnila agentura AP.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes