Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

5,1 položek/den

Nejosamělejší muž na světě žije 22 let v džungli

4:46
Brazilská organizace na ochranu domorodých kmenů Funai uveřejnila záběry muže, který posledních 22 let strávil v osamění v džungli. Domorodec žije sám od poloviny devadesátých let, kdy zbývající členy kmene zavraždili farmáři. Je tak živým důkazem tragického osudu mnoha amazonských kmenů.

Pilot předvedl s boeingem téměř kolmý start

15:14
Netradiční kousek si pro diváky mezinárodního leteckého festivalu ve Farnborough připravil pilot Boeingu 737. Tento manévr je u dopravních letadel z pochopitelných důvodů značně neobvyklý, piloti a společnosti ho však rádi předvádějí, aby demonstrovali letové schopnosti dopravních letounů.

Ikona londýnských ulic v Praze. Po Žižkově jezdí v rámci kampaně vyhlídkový doubledecker

12:57
Na ikonu ulic Londýna, typický červený doubledecker, lze v těchto týdnech narazit i v Praze. A dokonce s ním mohou lidé zdarma absolvovat i vyhlídkovou jízdu po Žižkově. Tedy pokud nemají problém s tím, že je to v rámci kampaně před komunálními volbami.

Cyklistka nedbala na to, že se zvedá most. Skončila v díře

9:30
Sedmatřicetiletá Američanka 4. července málem doplatila na svou nerozvážnost, když ignorovala výstražná zařízení a pustila se na most, který se zrovna zvedal. Své kolo neubrzdila a najela přímo do mezery, která vznikla zvednutím jednoho z ramen mostu. Cyklistka vyvázla s lehkými zraněními a pokutou.

Medvěd se vloupal na zahradu, aby se zchladil v bazénu

20.července
V těchto horkých letních dnech není jídlo tím jediným, co láká medvědy k lidským obydlím. Huňáče, který se zatoulal do zbohatlické čtvrti Granada Hills na okraji Los Angeles, přilákala vidina studeného bazénu. Poté, co se dostatečně ochladil, ho policisté uspali a vypustili zpět do volné přírody.

Herec z filmů pro dospělé chce odejít ze světa stylově

19.července
Johnny Rockard, vlastním jménem John Langley, strávil v pornoprůmyslu přes třicet let. Nyní mu lékaři diagnostikovali neléčitelnou formu rakoviny plic, a proto se tento Angličan, který si vyzkoušel i politiku, rozhodl, že jeho poslední sbohem bude stylové.

Noční můra arachnofobů: Američanka našla v balení hroznů černou vdovu

19.července
Najít v jídle snovačku jedovatou, známou též pod názvem černá vdova, by vylekalo snad každého. Malý pavouk je totiž natolik jedovatý, že jeho kousnutí může člověka i usmrtit. Laurie Fitzgeraldová z amerického Branfordu v Connecticutu našla tohoto tvora v hroznovém víně. Kousnutí však naštěstí stačila předejít, píše server WNBC.

V Londýně začali prodávat jet suit. Ironmanův létající oblek přijde na 10 miliónů

19.července
Britský vynálezce Richard Browning představil svůj oblek před několika měsíci. Prototyp přilákal řadu investorů a Browning nyní dává veřejnosti možnost si oblek, který člověku umožní alespoň na chvíli vžít se do role komiksového hrdiny Ironmana, zakoupit. Bude vás to ale něco stát. Prvních devět obleků je k dispozici za 340 000 liber (zhruba 10 miliónů korun), píše Daily Mail.

Pes se zasekl v odtokové trubce, hledali ho pět dní

19.července
Příběh se šťastným koncem se odehrál před několika dny v brazilské obci Ituporanga. Jedné z tamních rodin se zaběhla fenka, nalezena byla až po pěti dnech v odtokové trubce, kde se zasekla. Hasičům se ji podařilo vysvobodit.

Než aby zmeškal, raději šel do práce 20 kilometrů pěšky. Od zaměstnavatele dostal nové auto

19.července
Americký student Walter Carr získal po dlouhé době práci. Cenil si jí natolik, že když se mu rozbilo auto, neváhal ani vteřinku a celou noc šel pěšky, jen aby přišel včas. Snahu mladého muže ocenil i zaměstnavatel, když mu v úterý daroval nové auto.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes