Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,2 položek/den

Chilské vojenské přehlídky se účastnila i štěňata

16:31
V O´Higginsově parku v Santiagu de Chile se tento týden před zraky tisíců diváků konala vojenská přehlídka. Největší pozornost tentokrát nevzbudila vojenská technika, nýbrž devět štěňat zlatého retrívra. Jedná se nejnovější příslušníky policejního sboru, který se přehlídky rovněž účastní.

Pasažéři autobusu v Brazílii vyskakovali za jízdy ven, aby unikli ozbrojeným lupičům

11:44
Bezpečnostní kamera v brazilském městě Macapá zachytila minulý týden dramatický incident, kdy z jedoucího autobusu vyskakovali cestující, aby unikli ozbrojeným lupičům. Zúčastnění naštěstí vyvázli pouze s lehkými odřeninami, píše deník Daily Mail.

Zřízenec na britském letišti házel se zavazadly tak, že padala z vozíku

3:38
Šokující záběry ve čtvrtek natočila jedna z cestujících na letišti v anglickém Manchesteru. Letištní zřízenec na nich házel zavazadla pasažérů do vozíku tak nešetrným způsobem, že některá z nich padala rovnou na zem. Zaměstnavatel dotyčného muže přislíbil, že se podobná situace v budoucnu nebude opakovat.

Žena vyhodila z auta odpadky, motorkářka je zvedla a okénkem jí je hodila zpět

22.září
Odpadky nepatří na zem, ale do koše. To chtěla s největší pravděpodobností sdělit motorkářka ženě, která na křižovatce v Pekingu vyhodila z auta kelímek a papírový sáček. Využila k tomu ale zajímavou metodu - odpadky zvedla a nezodpovědné ženě je hodila zpět do auta, píše deník Daily Mail.

O křeslo starosty obce v Peru se utkají Hitler a Lenin

21.září
V peruánské obci Yúngar zažívají místní obyvatelé kuriózní předvolební kampaň, tedy alespoň z evropského úhlu pohledu. Na úřad tamního starosty ve volbách, které se uskuteční 7. října, proti sobě totiž kandidují muži jménem Hitler a Lenin. Informoval o tom server peruánské rozhlasové a televizní stanice RPP.

Hledač kovů našel zlatý valoun v hodnotě téměř dvou miliónů

21.září
Pořádné štěstí měl před nedávnem penzista, který při hledání kovů v Západní Austrálii našel zlatý valoun. Váží 3,23 kilogramu a jeho hodnota se odhaduje na nejméně 110 tisíc australských dolarů (asi 1,7 miliónu korun), píše deník Daily Mail.

Herec Pierre Richard v Praze vysadil keř vinné révy

21.září
Pierre Richard je kromě brilantního herce, který se zasadil o popularitu francouzských komedií, také vášnivým vinařem. V pátek dopoledne symbolicky vysadil keř vinné révy v pražské Botanické zahradě a stal se v pořadí již osmašedesátou osobností světově unikátního projektu Kořeny osobností.

Ohnivé tornádo vytrhlo hasičům hadici

21.září
Kanadští hasiči v Britské Kolumbii se celý srpen potýkali s vysokým počtem lesních požárů. Jenom během tohoto měsíce jich bylo v provincii zaznamenáno na 500. Během jednoho zásahu se museli potýkat i s 60 metrů vysokým ohnivým tornádem, které hasičům dokonce vytrhlo hadici.

Chutnají stejně, trpí méně. Humři dostanou před smrtí marihuanovou lázeň

21.září
Stále více studií upozorňuje na to, že korýši jsou schopni cítit bolest. Klasické vaření humra, kdy je zaživa ponořen do vroucí vody, zakázalo už několik zemí. Majitelka humří restaurace v americkém státě Maine se rozhodla, že humří utrpení zmírní tak, že smysly korýšů před uvařením otupí marihuanovou lázní.

Řidič se rozjel s kamiónem a zapomněl, že má k návěsu přivázaného psa

21.září
Lidem se často stává, že si před nasednutím do auta zapomenou na střeše klíče, doklady nebo pití. Řidič kamiónu odjížděl z jedné z arizonských benzínek a úplně zapomněl, že svého čtyřnohého společníka uvázal k návěsu. Před tragickým osudem psa zachránil dobrovolník úřadu šerifa, který kamión zastavil, než se stihl pořádně rozjet.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes