Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,2 položek/den

Husky zachránil život sedmi koťatům, teď se o ně stará

17:43
Když tříletá fena huskyho jménem Banner našla začátkem července v lese v americké Georgii krabici se sedmi čerstvě narozenými koťaty, přiběhla za svou majitelkou Whitney Braleyovou a donutila ji, aby ji následovala. Žena mláďata následně odnesla domů, kde jim poskytla dočasné přístřeší. A fenka jí s péčí o zachráněná mláďata s radostí pomáhá, píše deník Daily Mail.

Mysleli si, že jim rajčata krade veverka. Byl to pošťák

14:14
Rob Morin a Paula Habibová z kanadského Montrealu si každoročně přes léto věší před dům květináče s rajčaty a jahodami. Letos si však na úrodě příliš nepochutnali. Rajčata jim mizela v poměrně velkém počtu. Nejprve podezírali veverku, teprve když zkontrolovali záznam na bezpečnostní kameře, uvědomili si, že je všechno jinak.

Na oficiálním snímku ze křtin prince Louise je i královna Alžběta, i když chyběla

11:52
Vzhledem k pokročilému věku britské královny Alžběty a jejímu nabitému programu posledních dní během návštěvy prezidenta Donalda Trumpa se vládkyně rozhodla vynechat křtiny svého pravnuka prince Louise. Přesto se našel způsob, jak hlavu rodu dostat na oficiální portrét.

Američanka sjela z šedesátimetrového útesu, na záchranu čekala týden

10:42
Třiadvacetiletou Angelu Hernandezovou z amerického Oregonu, která byla od 6. července nezvěstná, v pátek náhodou zahlédli turisté pod šedesátimetrovým útesem. Žena byla následně letecky transportována do nemocnice. Podle nejnovějších zpráv je ve stabilizovaném stavu. K záchraně jí pomohla hadička z chladiče, kterou pila vodu z potoka.

Autobus v Madridu zůstal po havárii viset z mostu, k pádu scházely centimetry

15.července
Neuvěřitelné štěstí měl v neděli řidič autobusu v Madridu, který ztratil nad dopravním prostředkem kontrolu a prorazil zábradlí mostu, z něhož zůstal viset. Muže z pasti vyprostili hasiči. Kromě něho nebyl v autobuse žádný cestující.

Na výherní los připsala jméno synovce, pohádkovou výhru si chce ale nechat pro sebe

15.července
Když si Barbara Reddicková z kanadské provincie Nové Skotsko kupovala loterijní los, napsala do něj pro štěstí kromě svého jména i jméno svého synovce. Podle všeho však nepočítala s tím, že vyhraje jackpot. Částku 1,2 miliónu kanadských dolarů (přes 20 miliónů korun) si s ním totiž nyní odmítá rozdělit. Dokonce mu pohrozila, že ho bude žalovat, píše server BBC.

V alpském městě se bude losovat o místa na hřbitově

15.července
Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o žádaná místa na místním hřbitově. O neobvyklém kroku radnice malebného města informovala agentura DPA. Do loterie bylo dáno 200 dodatečně vytvořených hrobových a urnových míst.

Superlaser za Prahou má na délku 17 metrů, chodí se k němu jako na operační sál

15.července
Dřív na tom místě stávaly omšelé budovy JZD, teď je v Dolních Břežanech u Prahy špičkové vědecké centrum ELI Beamlines. Unikátní je hlavně díky superlaseru L3. Stroj, který nedávno slavnostně odpálil první paprsek a který budou moci vědci využívat třeba při zkoumání dějů uvnitř hvězd či k medicínským účelům, navštívil s kamerou i štáb Novinek.

Před Macronem se při přehlídce srazili policisté na motorkách. Když vstali, zatleskal jim

15.července
Kuriózní moment se udál v sobotu v Paříži při přehlídce k oslavě státního svátku Dne Bastily. Při synchronizované jízdě do sebe vrazili dva policisté na motorkách. A stalo se to přímo před zraky francouzského prezidenta.

Po pravici, nebo po levici? Trump s královnou zažil trapnou chvilku

14.července
Kamery během setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s britskou panovnicí Alžbětou II. zaznamenaly kromě parády i jednu trapnou chvilku. Trump si v jednu chvíli nebyl jistý, zda jít po královnině levici či pravici, načež šel chvíli před ní a královnu zcela zastínil. Následně musel počkat, aby ho královna dohnala.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes