15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Koktejl

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Catalog:

Ostatní

Publishes:

3.7 items/day

Vzájemná výpomoc. Vrána vyzobala brouky ze sambarovy srsti

17:20
Když je to pro všechny zúčastněné výhodné, mohou v přírodě vzniknout vztahy, které bychom možná nečekali. Jako je třeba láskyplné přátelství mezi vránou a sambarem indickým.

Čeká místo lidí ve frontách, brigáda je to slušná

16:16
S prozíravým nápadem přišel jistý Angličan Freddie Beckitt, který si podle vlastních slov občas vydělá až 160 liber denně (4700 korun) tím, že čeká místo lidí ve frontách. Důležitá je přitom především trpělivost.

Hudba pro uši všech veganů. Vznikly housle bez živočišných produktů

5:08
Že je k dostání veganský hamburger, to v roce 2022 zřejmě nikoho nepřekvapí. Že si ale po jídle můžete zahrát na veganské housle, to je opravdu novinka. Britský výrobce hudebních nástrojů stvořil housle, na které nebyl použitý žádný živočišný produkt. Ty se přitom běžně objevují třeba v lepidlech.

Zesláblá labuť přerušila londýnskou dopravu na více než hodinu

18:17
Na čtrnáct vlaků muselo zrušit svou jízdu nebo ji přesměrovat kvůli dezorientované mladé labuti, která se usadila na kolejích londýnského metra v části, která vede na povrchu. Labuť se podařilo nakonec zachránit po více než hodině.

Firma nebude nabízet kulatá akvária, přivádějí ryby k šílenství

26.January
Přední francouzský dodavatel akvaristických potřeb ukončil prodej akvárií ve tvaru koule s tím, že rybičky dohánějí k šílenství a ty v nich rychle hynou. Informovala o tom agentura Reuters.

I zrzci si zaslouží ochranu, v Británii bojují aktivisté za jejich práva

26.January
Šikanování lidí kvůli barvě vlasů může mít podle ochránců lidských práv v Británii vážné důsledky. V nejhorších případech to může u dětí vést až k sebevraždě, varují. Se šikanou se prý setkávají zejména rusovlasí lidé, a proto si zaslouží ochranu.

Proč kontrolovat spamy? Odpovědí je příběh americké výherkyně milionů

25.January
Že se občas vyplatí projet v e-mailové schránce i složku s nevyžádanou poštou, dokazuje případ 55leté zdravotní sestry z amerického Michiganu. Ta nedávno zjistila, že vyhrála tři miliony dolarů v loterii, zpráva o výhře však nejdříve zapadla mezi spam.

Na anglickém venkově bojují se zloději ikonických poštovních schránek

25.January
Charakteristicky červené britské poštovní schránky jsou v poslední době oblíbeným artiklem u sběratelů či spekulantů. Na venkově v hrabstvích Nurfolk a Suffolk se jich za dva týdny ztratilo hned devět. V aukci přitom může mít poštovní schránka hodnotu i několika tisíc liber.

V Indii se narodilo tříoké tele, pro místní je božstvem

25.January
Poblíž města Rádžnandgaon ve státě Čhattísgarh se v polovině ledna narodilo tele, které má tři oči. To vzbudilo mimořádnou pozornost místních, někteří z nich tvrdí, že se jedná o inkarnaci hinduistického boha Šivy.

Nizozemská policie rozešle drogově závislým nabídku pomoci z telefonů dealerů

24.January
Pokud jste drogově závislý, pak zřejmě poslední, co čekáte od vašeho dealera, je, že vám pošle starostlivou zprávu ohledně vašeho zdraví a nabídne pomoc při léčení závislosti. To nicméně čeká uživatele drog v nizozemském Nijmegenu. Tamní policie při posledním zátahu zatkla několik dealerů a jejich telefony využije právě k nabídnutí pomoci.

V keňském parku se narodila vzácná sloní dvojčata

24.January
Ochránci z keňské rezervace Samburu natočili sloní dvojčata kojená jejich matkou a hlídaná ostražitým samcem. Je to teprve podruhé, co byla v rezervaci sloní dvojčata pozorována. Jde o vzácný úkaz, protože samice většinou nemají dost mléka, aby obě mláďata uživily.

Reportérku během živého vysílání srazilo auto, dál pokračovala v práci

24.January
Opravdu neobvyklé rozloučení s televizní stanicí zažila reportérka Tori Yorgeyová kanálu WSAZ-TV ze Západní Virginie. Během živého vysílání ji srazila nepozorná řidička. Yorgeyová se však oklepala narovnala kameru a pokračovala ve vysílání.

Američan se potácel ulicí s vlastní uříznutou paží

23.January
V pátek krátce po deváté hodině ráno se ve městě Lewiston ve státě Maine objevil muž, který kráčel ulicemi a třímal svou vlastní uříznout paži. Naštěstí si ho všimli dva zaměstnanci městských služeb, kteří byli vyškolení v první pomoci a dokázali ho zachránit.

V traileru byla, ve filmu už ne. Fanoušci žalují studio kvůli Aně de Armas

23.January
Hned dvěma žalobám čelí americké filmové studio Universal kvůli tomu, že z filmu Yesterday vystřihlo populární herečku Anu de Armas. Na tom by nebylo nic divného, kdyby ji tvůrci fanouškům neslibovali v upoutávkách. Dva muži z USA si teď stěžují, že utratili čtyři dolary (86 Kč) za vypůjčení filmu, ale ze své oblíbenkyně neviděli ani vteřinu.

Francouzka zachránila sele divočáka, úřady jí ho dovolily chovat na dvorku

23.January
Sanitářka a milovnice zvířat Véronique Consolová na podzim našla na svém dvorku na jihozápadě Francie sele divočáka. Pohublé zvíře přijala za své, krmila ho z lahvičky speciálním mlékem pro prasata, pojmenovala ho Woody a zažádala o legalizaci jeho chovu. Před týdnem jí úřady teď už 25kilového divočáka odebraly s argumentem, že tento chov porušuje předpisy. Nakonec jí ale Woodyho vrátili, protože je to podle nich „nejméně špatné řešení“, napsala stanice BFM TV.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes