Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/koktejl/

Katalog:

Ostatní

Publikuje:

4,7 položek/den

Půl roku trpěl bolestí krční páteře, vyléčilo ho až zatčení

18:56
Když policisté z francouzského města Rouen v Normandii dostali minulý týden dárek v podobě čokoládových kuliček, nestačili se divit. Sladkou pozornost jim totiž zaslal muž, kterého muži zákona v polovině října zatkli. Nejmenovaný hříšník totiž trpěl velkými bolestmi v oblasti krku, během zatčení však bolest zmizela.

Uprchlého býka v Hodoníně našli vrtulníkem a zastřelili

15:27
Myslivec v pondělí odpoledne zastřelil v Hodoníně býka, který uprchl z jatek u slovenského Holíče. Podle policie byl odstřel nutný, jinak by zvíře mohlo vyrazit do města.

V Děčíně skončili s chovem grizzlyho. Poslední samici utratili

14:17
Helgu, poslední samici medvěda hnědého grizzly v České republice z děčínské zoologické zahrady, utratili kvůli stáří. Zoo Děčín tak přišla o svou ikonu, která byla společně s medvědem Siegfriedem tváří zahrady dlouhých pětatřicet let, a s chovem medvědů grizzly definitivně končí. Uvedla to v pondělí mluvčí zahrady Alena Houšková.

Populace tygrů v Nepálu se zdvojnásobila

11:56
Skryté kamery v nepálské džungli shromáždily tisíce fotografií. Přinesly potěšující výsledek: populace tygrů v této himálajské zemi se za posledních deset let téměř zdvojnásobila. Předtím tygrům hrozilo vyhynutí. V roce 2009 jich tam zbývalo jen 121, nyní tam žije 235 dospělých šelem. Zjistili to ochránci přírody, kteří v terénu ukryli více než 3200 kamer k fotografování zvířat.

Předstíral smrt, aby nemusel do vězení. Nepovedlo se

6:09
Zdánlivě neprůstřelný plán vymyslel jeden muž z Aljašky, aby unikl dlouhému pobytu ve vězení za vážný přečin. Zpočátku mu vše vycházelo, ale nakonec trestu stejně neunikl a ještě musí platit tučnou pokutu jako náhradu za náklady za pátrání.

Basketbalista trefil koš při saltu vzad

11.listopadu
Obdivuhodný výkon předvedl basketbalista Bull Bullard z exhibičního týmu Harlem Globetrotters. Podařilo se mu totiž trefit koš při saltu vzad.

Turisté platí v Indii za to, aby se podívali na svatbu

11.listopadu
Když se manažerka fondu Surabhí Čauhánová z Dillí loni v listopadu vdávala, přišlo na její svatbu 400 hostů. Dvě jména na seznamu hostů ale patřila osobám, které nikdy předtím neviděla – byli to Carly Stevensová a Tim Gower. Australští blogeři zaplatili zhruba 200 dolarů (4500 Kč) za dvoudenní pozvánku na svatbu Čauhánové, kterou jim zprostředkovala začínající firma nazvaná Join My Wedding.

Poslechněte si poslední zvuky první světové války

11.listopadu
V jedenáct hodin dopoledne jedenáctého dne jedenáctého měsíce v roce 1918 utichly po čtyřech letech urputných bojů na všech frontách první světové války zbraně. Londýnské Imperial War Museum (IWM) ke stoletému výročí vyhlášení příměří zrekonstruovalo podle grafických záznamů poslední výstřely ze západní fronty u řeky Moselle.

V Číně byl představen první digitální hlasatel zpráv

10.listopadu
Čínská státní tisková agentura Nová Čína tento týden představila nejnovější členy své redakce: digitální hlasatele, kteří „neúnavně” po celý den předčítají zprávy. Informoval o tom britský list The Guardian.

Špatná karma dostihla kurýra, který pohodil balík se skleněnými svícny

10.listopadu
Karma je zdarma, praví v současné době populární úsloví. Přesvědčit se o tom mohl kurýr, který v americkém Saint Louis doručoval balík se skleněnými svícny. Nedbale ho pohodil a vzápětí ho osud vytrestal.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes