Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/krimi/

Katalog:

Z domova → Krimi

Publikuje:

11,9 položek/den

Kauza hejtmana Půty je před soudem, zatím neveřejně

17:37
Kauzu rekonstrukce kostela a jeho přestavby na geotermální lázně v Liberci, ve které je kvůli přijímání úplatku obžalován i hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK), už začal projednávat Krajský soud v Liberci. Senát vedený soudcem Petrem Neumannem se ale případem začal v úterý zabývat zatím pouze v rámci neveřejného předběžného projednání obžaloby.

Dopravu v Hodoníně paralyzovala vážná nehoda

17:03
Tři zranění, z toho jeden vážně, tři nabouraná auta a paralyzovaná doprava na vjezdu do Hodonína. To je bilance nehody, která se stala v úterý dopoledne na křižovatce na sjezdu z I/55 na Hodonín.

Mach neuspěl s žalobou na stát, chtěl odškodné za ztracený důkaz

17:03
Soud v úterý zamítl žalobu někdejšího šéfa fotbalové Sparty Petra Macha, který chce od státu odškodné 3,5 miliónu dolarů (zhruba 76 miliónů korun). Mach tvrdí, že z jeho trestního spisu někdo odstranil důkaz o tom, že mu kdosi neoprávněně vybral účet ve švýcarské bance. Podle soudu se však neprokázalo, že by se daný výběrní lístek ze spisu ztratil, nebo že by s ním někdo manipuloval. Verdikt ne...

Řidič lamborghini na dálnici D 1 nezvládl předjíždění kamiónu a naboural do svodidel

16:28
Předjíždění kamiónu nezvládl v pondělí na dálnici D 1 cizinec s Lamborghini FZ a narazil do svodidel. Byl lehce zraněn a dostal pokutu. Výši škody na autě se policistům nepodařilo zjistit.

Vyzrazení utajované svědkyně není trestný čin, rozhodl v kauze ŘSD soud

16:28
Vyzrazení identity utajované svědkyně v údajné korupční kauze Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), kterého se měl dopustit její vyšetřovatel Rostislav Kotrč, není trestným činem. Rozhodl o tom v úterý pražský městský soud, který případ postoupil Národnímu bezpečnostnímu úřadu. Proti usnesení si na místě podal státní zástupce stížnost, případ tak dostane Vrchní soud v Praze.

Konopí je požehnáním pro tuto planetu, řekl soudu jeho propagátor a dostal podmínku

16:28
Marný boj s českou justicí vede už několik let propagátor léčby pomocí konopí Dušan Dvořák. Soudy opakovaně odmítají jeho argumentaci o tom, že pomáhá zachraňovat lidské životy a zmírňuje utrpení nemocných, justice včetně Nejvyššího a Ústavního soudu vidí za jeho činností nelegální pěstování konopí. Naposledy jej za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými a psychotropními látkami potrestal br...

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

15:49
Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl obžalován ze sexuálního zneužití dvou nezletilých sourozenců, začal znovu projednávat Krajský soud v Ústí nad Labem. Již v roce 2011 poslal soud Hajma na šest let do vězení. Vrchní soud v Praze ale rozsudek zrušil, a Krajský soud v Ústí nad Labem tak celý případ projednává od začátku. Hajmovi za znásilnění hrozí až 12 let vězení.

Kamión se v Ústí nad Orlicí nevešel pod viadukt, převrátil se na bok

14:39
Jeden ze zrádných viaduktů pod železničním koridorem v Ústí nad Orlicí, se v pondělí odpoledne stal osudným řidiči kamiónu. Jeho vůz se nevešel pod most a převrátil se.

Za nehodu se dvěma mrtvými dostal 20letý mladík rok vězení

14:39
Nezkušený mladý řidič Jiří Hormandl (20), který v listopadu 2016 v pražských Horních Počernicích při riskantním předjíždění srazil protijedoucí vůz a zabil tak dva lidi, dostal od Městského soudu v Praze trest jeden rok vězení ve věznici s ostrahou a desetiletý zákaz řízení. Rozsudek je pravomocný.

Na dálnici D46 u Prostějova se stala od rána už třetí nehoda

14:04
Již třetí nehodu v úseku zhruba šesti kilometrů šetří v úterý policisté na dálnici D46. Brzo ráno u Držovic boural motorkář, následně nákladní auto a dvě osobní a před polednem se tam střetly dva kamióny. Doprava na dálnici stojí.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes