Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

8,5 položek/den

Zemřel herec Milan Šimáček známý z Černých baronů

23:49
Ve věku 56 let zemřel český herec Milan Šimáček, který se do povědomí filmových diváků dostal především rolemi ve filmech Tankový prapor a Černí baroni z počátku devadesátých let. Podle serveru Blesk, který o úmrtí v úterý informoval, měla být příčinou rakovina jater.

Hlavní trailer Fantastických zvířat je venku

16:23
Hlavní trailer k filmu Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny je na internetu. Jde o další pokračování fantasy z pera J. K. Rowlingové.

Zemřel herec z Ulice Julius Neumann

15:48
Ve věku 64 let zemřel herec Julius Neumann, známý mimo jiné ze seriálu Ulice. Byl dlouholetým členem divadla Studio Ypsilon, uvedl server TN.cz.

Pavlásková natáčí Pražské orgie

14:34
Režisérka Irena Pavlásková začala natáčet Pražské orgie podle předlohy známého amerického spisovatele Philipa Rotha. Odehrává se v 70. letech v Praze, kam přijíždí slavný americký spisovatel Nathan Zuckerman a setká se s absurditou totality i večírky undergroundových umělců.

Statečný bojovník František Kriegel stál v cestě

13:55
„Muž, který stál v cestě“ (Universum, 256 stran) je název prózy filmového režiséra a scenáristy Ivana Fíly věnované osobnosti lékaře, interbrigadisty a komunistického politika Františka Kriegla (1908–1979). Po padesát let se o něm veřejně mlčelo, přitom jeho osobní i profesní životopis v mnohém symbolizuje přelomové události 20. století.

Zpěvák Chris Norman: Užívám si to nejlepší z obou světů

12:38
Britský zpěvák Chris Norman zahájil kariéru jako zpěvák kapely Smokie a nyní je již více než třicet let na sólové dráze. Zanedlouho odehraje dva koncerty v České republice, 4. října vystoupí v pražském Foru Karlín, o dva dny později v Brně v DRFG Aréně.

Zemřel seržant z Vetřelců Al Matthews

12:00
Herec z kultovního filmu Vetřelci Al Matthews byl nalezen o víkendu mrtvý v domě ve španělském Alicante, kde už delší dobu žil. Bylo mu 75 let.

Dcera Lennyho Kravitze natočí sérii podle slavné komedie Všechny moje lásky

10:12
Zoe Kravitzová má být producentkou i herečkou v sérii High Fidelity (Všechny moje lásky) podle filmu z roku 2000, v němž zazářili John Cusack a Jack Black.

Ostrava hledá 170 zpěváků do gospelového megaprojektu

8:57
Zájemci se od října mohou opět hlásit do jednorázového pěveckého sboru. V listopadu sboroví zpěváci začnou zkoušet. V předvánočním období pak budou mít pod hlavičkou projektu Ostrava zpívá gospel několik koncertů. Prostor dostane až 170 zpěváků, které doprovodí početná kapela složená z profesionálních hudebníků, řekla za organizátory akce Barbora Filipová.

Nová DVD: Solo: Star Wars Story, Earth: Den na zázračné planetě, V husí kůži a V oku hurikánu

7:11
Milovníky hvězdných válek potěší tento týden Solo: Star Wars Story. Tvůrci Zázračné planety natočili v produkci BBC Earth: Den na zázračné planetě, další příběhy hrdinů živočišné říše. V husí kůži je rodinná animovaná komedie o pohodovém houserovi a jeho zvláštním úkolu. Thriller V oku hurikánu je o gangsterech, kteří se rozhodli využít nejsilnějšího hurikánu v dějinách, aby zakryli stopy zločinu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes