Novinky.cz

Description:

Kultura

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Catalog:

Kultura

Publishes:

8.9 items/day

O návrat ke kultuře je zájem

17:06
Podle výsledků průzkumu agentury STEM/MARK provedeného mezi pěti sty pěti obyvateli České republiky se lidé vracejí do kin, divadel i na sportovní stadiony. Zdrženlivější jsou vůči masovým akcím, demonstrace by šest z deseti dotázaných povolilo nejdříve po prázdninách.

Wes Anderson i Kate Winsletová. Cannes odhaluje program, i když festival fyzicky nebude

16:32
Festival v Cannes odhalil svůj program. Nové filmy představí třeba Wes Anderson, Steve McQueen, François Ozon, Thomas Vinterberg a Kate Winsletová. Festival se letos fyzicky konat nemůže, nadále ale funguje „virtuálně“.

Tady Vary: 16 filmů, 96 kin a vždy jen jedno exkluzivní představení

16:32
Ve dnech 3.–11. července 2020 bude v bezmála stovce (96) českých kin promítnuto 16 filmů v rámci unikátní přehlídky Tady Vary ve vašem kině, kterou připravil organizační tým MFF Karlovy Vary.

Divadlo Ungelt bude hrát dvoufázově

15:59
S dalším rozvolněním hygienických podmínek pro divadelní produkce se na svou domovskou scénu od 10. června vrátí i pražské Divadlo Ungelt. A během léta bude hrát dokonce dvoufázově.

RECENZE: The 1975 upekli dort bez zajímavé chuti

14:51
Britští The 1975 si za posledních několik let získali na hudební scéně renomé. Jejich tvorba je moderní, přitom ctí popové, rockové i taneční tradice. Novinka Notes On A Conditional Form měla být jejich velké dílo. Nakonec je to však pouhý pokus spojit mnoho různých nápadů.

Kalangu. Africká moudrost na každý den

11:32
Knížka Kalangu je sbírkou přísloví a příběhů, které si africké kmeny předávají po generace. Sesbíral je česko-africký autor Obonet S. Ubam a sbírku pojmenoval podle afrického mluvícího bubnu.

RECENZE: Můj otec Antonín Kratochvíl. Dokument, který působí trochu zmateně

10:26
Celovečerní dokument Můj otec Antonín Kratochvíl, který dnes vstupuje v premiéře do českých kin, natočila režisérka Andrea Sedláčková. Nebylo vůbec snadné ho dovést k realizaci a nakonec ani k premiéře.

O zamilované šestnáctce a průšviháři vypráví s humorem snímek Než skončí léto

9:53
Trailer nabízí Než skončí léto, snímek australské režisérky Shannon Murphyové. Už 3. července zahájí přehlídku Tady Vary ve vašem kině, do všech kin ho hned následující čtvrtek uvede label KVIFF Distribution.

Kapely hrají na lodi plující na Vltavě. UDG vystoupili dvakrát pro sto lidí

9:53
Hudební skupiny, zpěváci a jejich fanoušci se nalodili a v Praze brázdí Vltavu. V pondělí začala série koncertů Vzhůru na palubu, která byla původně koncipována pro sto diváků v době, kdy nebyl větší počet na koncertech povolený. Ve středu večer vystoupila na lodi Odra dvakrát skupina UDG. Při jejím první koncertu začalo pršet při poslední písni, při druhém už pršelo více.

Zakladatelka festivalu Serial Killer Kamila Zlatušková: Zaměříme se na britské seriály

8:47
Brněnský festival televizních a online seriálů Serial Killer se v září zaměří na britskou komediální tvorbu. Přesněji řečeno na ženské tvůrkyně, jako je například autorka mnohokrát oceněné Potvory, herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge. Festival, který chce zároveň exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby, se letos kvůli pandemii možná odehraje zčásti na internetu, prozradila jeho zakladatelka Kamila Zlatušková.

Filmové premiéry: Můj otec Antonín Kratochvíl, Ledová sezóna: Ztracený poklad, Raoul Taburin a Volej mámu!

7:08
Dokument Můj otec Antonín Kratochvíl mapuje život slavného fotografa a jeho pozdní seznámení i následnou společnou práci se synem Michealem. Lední medvěd a jeho kámoši lumíci se ocitli v exotické džungli v animovaném filmu Ledová sezóna: Ztracený poklad. V prosluněném francouzském městečku se odehrává milá komedie o špičkovém cyklomechanikovi Raoul Taburin. A švédská komedie Volej mámu! už názvem naznačuje, co dělat, když je život těžký.

Papíry straší. Divadlo o tom, co musí člověk dělat, aby mohl žít v ČR

3.June
Inscenace 30 dní / 30 days má premiéry 8. června a 9. června 2020 v pražském prostoru Cross Attic. Autoři chtěli ukázat, kolik papírů musí cizinec posílat českým úřadům, jak se žije v nejistotě a jak se ztrácí iluze.

Richman Music poprvé. Nový projekt Pavla Bohatého nabízí píseň o cestě a hledání

3.June
Richman Music je nový hudební projekt, pod kterým je podepsán muzikant Pavel Bohatý. Představuje se písničkou Far & Alone, kterou doprovází lyric video. Na Novinkách.cz má premiéru

Večerníček slaví 55. narozeniny výstavou

3.June
Jedním z nejdéle vysílaných pořadů v ČR i v Evropě je Večerníček. K 55. výročí se dočkal výstavy Večerníček má narozeniny! v Galerii ČT na Kavčích horách v Praze.

Vzpomínky na FAMU. Srbský režisér popsal Prahu 60. let

3.June
Režisér Goran Marković sepsal své vzpomínky na Československo, FAMU i revoluční rok 1968 v knížce Česká škola neexistuje.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes