Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7,8 položek/den

Na Classic Prague Awards dominoval koncert České filharmonie s Byčkovem

14:42
V sobotu byly v Praze uděleny Classic Prague Awards, jediné ceny pro klasickou hudbu u nás. Třetí ročník se konal ve Smetanově síni Obecního domu a odborné poroty udělily deset cen. Jedenáctá byla Cena České televize.

Manfred Honeck a jeho úprava Mozarta

14:42
Po delší době se vrátil k orchestru České filharmonie rakouský dirigent Manfred Honeck, častý spolupracovník orchestru a nyní šéf Pittsburgh Symphony Orchestra. Pod názvem Smrt v hudbě a písmě připravil nezvyklý tematický program, v němž spojil známé skladby 19. a 20.století s tématem smrti a Mozartovo Requiem a třikrát (od čtvrtka do soboty) posluchači zcela zaplnili sál Rudolfina v Praze při ...

Tom Odell. Pianista, který sní a své postřehy zpívá světu

9:52
Když se osmnáctiletý Thomas Peter Odell rozhodl zanechat plánů studovat univerzitu v Yorku, aby se mohl věnovat sólové kariéře, těžko si asi dokázal představit, že o deset let později bude zrovna na turné se svým třetím albem Jubilee Road. A že 23. ledna 2019 vystoupí v pražském Foru Karlín.

Lana Del Rey není šťastná

7:32
Americká zpěvačka Lana Del Rey zveřejnila před několika dny svou novou skladbu Hope Is A Dangerous Thing For A Woman Like Me To Have – But I Have It, ve které s posluchači sdílí své emoce. „Neptejte se mě, jestli jsem šťastná, protože víte, že nejsem,“ zpívá v ní.

The Who chtějí vydat album

19.ledna
Legendární britská rocková kapela The Who chce letos vydat nové album. Zpěvák Roger Daltrey a kytarista Pete Townshend prozradili, že aktuálně mají k dispozici patnáct demonahrávek, které dnes již třiasedmdesátiletý kytarista nahrál loni v pěti britských studiích. Postaral se prakticky o všechny instrumenty.

Na Megaton Fashion Show ocení nejlepší hudební design

19.ledna
Již podesáté se 21. února odehraje v pražském Lucerna Music Baru Megaton Fashion Show. Je to především soutěž o nejlepší hudební design roku, jejíž vítězové budou během večera vyhlášeni. Výtěžek celé akce bude věnován Nadaci Terezy Maxové dětem.

RECENZE: Muzikál Vlasy jako půlnoční překvapení

19.ledna
Legendární titul Vlasy (Hair) rozšířil od pátku 18. ledna muzikálovou nabídku pražského Divadla Kalich. Nastudoval ho režisér a scénograf Šimon Caban.

Rozostřené rozhovory na plátnech malíře Pavla Kříže

19.ledna
Galerie města Kolína připravila výstavu Pavel Kryz – Obrazy malíře Pavla Kříže, kterou lze vidět do 30. března. Tvůrce, i když jeho žánrový rozptyl je široký, byl a je pevně spjat s figurální malbou podpořenou výraznou barevností.

Filmové festivaly jsou jako stoly, z nichž padají drobty

19.ledna
Začala sezona filmových festivalů. Svůj program už představil Palm Springs, za týden odstartuje Rotterdam, současně s ním Sundance a 7. února Berlinale. To je ale jen nepatrný zlomek všech, které se na začátku roku a v jeho průběhu konají. Zhruba dvacet jich letos jako každoročně navštíví Tomáš Prášek, zakladatel a spolumajitel technologické a konzultační společnosti Eventival, která pomáhá fes...

Fenomén Butler přiveze osobitý mix rocku, folku, blues a reggae

18.ledna
Australský hudebník a zpěvák John Butler je jedním z nejuznávanějších protinožců v hudební branži. Vyvinul si těžko definovatelný osobitý jamovací rock-blues-funk-folk-reggae styl, který letos předvede i na festivalu Colours of Ostrava.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes