Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7,6 položek/den

Nová DVD: Tvář vody, Black Panther, Nit z přízraků, Noční hra a Za každou cenu

7:01
Pohádkový příběh Tvář vody je situovaný do USA v období studené války. Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally čili superhrdiny Black Panthera. Paul Thomas Anderson se ve filmu Nit z přízraků vydal do světa vysoké dámské krejčoviny v poválečném Londýně. Za každou cenu je akční drama ze západního Texasu.

Kolegové i veřejnost se v pátek rozloučí s Gabrielou Vránovou

18:40
Poslední rozloučení s herečkou Gabrielou Vránovou se uskuteční v pátek 22. června od 10 hodin v pražském Divadle na Vinohradech. Oznámil to šéfdramaturg divadla Jan Vedral. Dlouholetá členka vinohradské scény zemřela v sobotu ve věku 78 let.

Lipo má klip o chlapci, který překonává handicap

17:33
Liberecký raper Lipo v novém klipu připomíná svou letošní desku Lyrika. V písni Svoboda mu sekunduje zpěvák Marcell z olomoucké indierockové skupiny No Distance Paradise. Letně pojatý videoklip režiséra Ondřeje Kudyna představuje příběh malého chlapce, který se snaží překonat svůj handicap.

Sochy Maria Kotrby budou vystaveny v Broumově

16:24
V Galerii Dům v klášteře v Broumově budou vystaveny sochy již zesnulého umělce Maria Kotrby. Vernisáž výstavy se odehraje v sobotu 23. června. Její kurátorkou je Iva Mladičová a potrvá do 12. srpna.

Jak se dívat na masakry minulosti? Ve Varech bude o vítězství bojovat i Radu Jude

15:48
O hlavní cenu karlovarského festivalu – Křišťálový glóbus – bude letos soutěžit také snímek „Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři“ rumunského režiséra Radua Judeho. Sledujeme v něm mladou umělkyni, která se rozhodne za peníze radnice vytvořit i za pomocí neherců a vojenské techniky na místním náměstí performanci, která připomene rumunské angažmá na východní frontě druhé světové války.

Mandrage zveřejnili mrazivý videoklip k písničce Apolinář

15:14
Kapela Mandrage letos vydala album Po půlnoci, absolvovala turné a nyní přichází s dalším singlem. Píseň Apolinář je dosud nejosobnější zpovědí zpěváka Víta Starého, jenž je jejím autorem. Atmosféru skladby do videoklipu zachytilo režisérské duo Jordana Haje a Givinara Kříže, jež do hlavních rolí obsadilo Starého a Petra Vášu.

Skupova Plzeň v Kristových letech

15:14
Největší domácí přehlídka loutkového divadla Skupova Plzeň se konala potřiatřicáté v západočeské metropoli. A opět během čtyř, respektive pěti dní s prologem přinesla bohatý výběr z nejnovějších loutkářských inscenací z Česka, Slovenska, Polska i Dánska.

GLOSA: Dudu Tassa boural představy o nesnášenlivém Izraeli

14:03
Působilo to jako zjevení. V sobotu večer zpíval na festivalu Respect jeden z nejpopulárnějších izraelských zpěváků Dudu Tassa arabsky. Do Prahy totiž přijel se svým projektem Al-Kuwaitis.

V novém videoklipu skupiny Th!s hraje i Ewa Farna

13:29
Pražská rocková skupina Th!s zveřejňuje videoklip ke své skladbě L(Lemmy) ze svého loňského debutového EP We Are Th!s. Natočila ho ve staré slévárně v Králově Dvoře. Kromě členů kapely se v něm v jedné z hlavních rolí představuje zpěvačka Ewa Farna. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

Steve Harris z Iron Maiden: Každý koncert i zápas je posvátný

11:45
Britská heavymetalové legenda Iron Maiden se představí 20. června na letišti v pražských Letňanech. Odehraje tam další koncert z probíhajícího turné. O jeho pozadí, průběhu i odpočinku na něm stejně jako o plánu vydat novou desku s Právem hovořil baskytarista Steve Harris.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes