15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Kultura

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Catalog:

Kultura

Publishes:

5.9 items/day

Hádka o kulturu: Na akce bude nejspíše moci více diváků

10:13
Podmínky pro pořádání kulturních akcí ve středu dostaly reálnější obrysy. Po bouřlivé schůzce zástupců ministerstva kultury, zdravotnictví a lidí z kultury to vypadá, že by se mohl zvýšit počet účastníků na akcích. První koncerty by se podle nich mohly za určitých podmínek konat už 17. května.

Mig 21 má videoklip k písni o touze po lidském doteku

10:13
Optimismus, naděje a touha po zázraku, který spočívá v návratu k normálnímu životu. To je odkaz, který kapela Mig 21 posílá v nové skladbě TěsněVedleSebe. Videoklip, který představuje, je plný vzpomínek na koncerty, na nichž se ještě všichni mohli bavit bez omezení a bylo normální držet se za ruce a zpívat. Na Novinkách.cz má klip premiéru.

Zemřel zpěvák Nick Kamen

9:39
Anglický zpěvák a bývalý model Ivor Neville „Nick” Kamen zemřel v úterý ve věku 59 let. Byl známý na přelomu 80. a 90. let, v povědomí veřejnosti zůstávají hlavně dvě písničky - I Promised Myself a Each Time You Break My Heart.

Michal Strnad z kapely Skety vzdal hold Jiřímu Žáčkovi

9:06
Michal Strnad je hudebník známý například z vokální skupiny Skety nebo jako sólový interpret vystupující pod pseudonymem STRND. V létě vydá debutové album a jako ochutnávku z něho připravil singl Požáry. Na Novinkách.cz má premiéru.

Tom Hanks jako poslední člověk. Sci-fi zřejmě půjde rovnou na stream

17:20
Americké sci-fi drama Bios s Tomem Hanksem zakoupila platforma Apple TV Plus. Původně mělo jít v srpnu do kin.

Billie Eilish prozradila datum vydání svého druhého alba

13:27
Americká zpěvačka Billie Eilish sdílela na sociálních sítích informaci o vydání svého nového alba Happier Than Ever. Její druhý počin vyjde letos 30. července. Zveřejnila rovněž názvy šestnácti skladeb, které na desce budou.

Tomáš Vorel dokončuje Cestu domů

12:55
Po dvou úspěšných filmech Cesta z města a Cesta do lesa dokončuje scenárista a režisér Tomáš Vorel film Cesta domů, který na oba předchozí navazuje a završí osudy všech hlavních postav volné trilogie.

Letní filmová škola se přesunuje na 6. až 12. srpna

11:49
O dalším přesunu ve středu informovali pořadatelé 47. Letní filmové školy Uherské Hradiště. Má proběhnout 6. až 12. srpna 2021.

Londýňanům se představí fotografie Antonína Kratochvíla

5.May
Fotografie Antonína Kratochvíla ukáže na venkovní výstavě Svědectví České centrum Londýn. Po dlouhém lockdownu tak oživí veřejný prostor od 6. května do 30. září.

Hradecká galerie získala největší akvizici v historii, za Tutschovu sbírku dala 12 milionů

5.May
Celkem 800 uměleckých děl od 75 autorů, z toho třináct zahraničních, získala Galerie moderního umění (GMU) v Hradci Králové. Unikátní sbírku Karla Tutsche (1941 až 2008) zakoupila instituce za 12 milionů korun. Je to nejdražší nákup v její historii. Většinou se její akvizice pohybují v řádu tří, čtyř milionů.

Nová alba: Birdy, Royal Blood či Dropkick Murphys

5.May
Velmi osobní je nové album britské zpěvačky a skladatelky Birdy. Její kolegové z kapely Royal Blood zase na novince změnili trochu zvuk a američtí Dropkick Murphys, velmi populární i u nás, chtěli fanouškům dopřát radost v nelehké době. Mezi novými alby je i druhý sólový počin muzikálového herce Dušana Vitázka.

Mejdan na každém rohu. Devadesátky zachytí film i TV dokument

4.May
Projekt Devadesátky se netváří skromně. Esenci nepřehledných, skutečně divokých, umělecky plodných, i když politiky rozkradených devadesátých let se bude snažit zachytit chystaný film režiséra Radima Špačka, dokumentární TV série a knížka.

Zpěvačka Elly vydává popový singl Flower o lásce a strachu z ublížení

4.May
Elly, vlastním jménem Eliška Tunková, vydává anglicky zpívanou píseň Flower. Text a hudbu si napsala sama, zvukově se o výsledek postarali producenti Jaro Sound a Filip Vlček. Na Novinkách.cz má skladba premiéru.

FOTO: O výstavu Toyen měli lidé velký zájem hned první den ráno

4.May
Ve Valdštejnské jízdárně je od 4. května 2021 výstava Toyen s názvem Snící rebelka. Výstava je koncipována chronologicky a rozdělena do časových úseků v závislosti na důležitých etapách tvorby Toyen. Galerie doporučuje pořídit si vstupenku online. Systém rezervací na konkrétní čas a termín byl již spuštěn. Lístek možné zakoupit i na pokladně.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes