Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

7,4 položek/den

Filmový festival Ji.hlava ukázal znělku od Godarda

17:29
Festival dokumentárních filmů Ji.hlava ukázal znělku, jejímž autorem je slavný režisér francouzské nové vlny Jean-Luc Godard.

Slza klipem k písni Nový obzory podporuje vzdělávání

16:55
Skupina Slza a její členové Petr Lexa a Lukáš Bundil zavzpomínali na dobu dospívání a videoklip k singlu Nový obzory natočili celý v dětském pokojíčku, který kamera snímala nezvykle od stropu. Píseň je první spoluprací s anglickým producentem Oliverem Somem. Ten nahrával například se zpěváky Jamesem Bluntem či Robbiem Williamsem.

ŽEBŘÍČEK: Vedou příšerky z Transylvánie

15:46
Americký animovaný film Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená aktuálně vede žebříček návštěvnosti domácích kin.

Scarlett po kritice vzdala transgenderovou roli, přenechá ji „transherci”

12:50
Hollywoodská hvězda Scarlett Johanssonová už nechce hrát transsexuála. I když ji to z hereckého hlediska zajímalo, čelila kritice lidí, kteří se domnívají, že nemá hrát transsexuála, když jím není.

Maffiáni a skandály první republiky

12:50
Dokumentárním filmem o tajném spolku, který od počátku první světové války připravoval vznik samostatného československého státu, a seriálem o skandálech a špinavých praktikách prvorepublikové politiky připomene veřejnoprávní Česká televize podzimní výročí založení Československa.

Mighty Sounds se definitivně rozplynul v mlze

10:31
Když v průběhu vystoupení amerických Anti-Flag na festivalu Mighty Sounds v Táboře zapálil někdo v publiku dýmovnici a prostor pod scénou zahalila modrozelená mlha, mělo to až symbolický význam. Čtrnáctý ročník festivalu se prostě blížil ke konci a ty tři dny, které trval, se rozplynuly jako pověstný kouř nad vodou.

Vikinská dívka a vyčpělý polda v ulítlé skandinávské sci-fi sérii

10:31
Norové začínají pracovat na seriálu, jenž je kombinací sci-fi, humoru a krimi. Satirický seriál z blízké budoucnosti pochází z dílny Anne Bjørnstad a Eilifa Skodvina (autoři Lilyhammer) a režíruje ho Jens Lien.

Sondra Radvanovsky vystoupí v Českém Krumlově

8:46
Sopranistka s českými kořeny Sondra Radvanovsky vystoupí 21. července na 27. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově společně s tenoristou Piotrem Beczałou.

Česká a slovenská fotografie jako na dlani

7:05
Ambiciózní výstavu Sudek, Funke, Drtikol… Česká a slovenská fotografie ze sbírky PPF lze až do 30. září vidět v Oblastní galerii Liberec. Expozice si klade za cíl ukázat vývoj fotografie jako média v našich zemích od úplných začátků až po aktuální současnou tvorbu.

Zemřel režisér Petr Weigl známý adaptací dramatu Radúz a Mahulena

7:05
Ve věku 79 let zemřel režisér Petr Weigl, který byl známý filmovými adaptacemi oper a hudebních děl. V neděli o tom informoval server Idnes.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes