Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

9,1 položek/den

Filmové premiéry: Fantastická zvířata: Grinewaldovy zločiny, Oni a Silvio, Balón, Touch me not, Dívka, Sklep, Soumrak a Mimořád

7:06
Do kin přicházejí Fantastická zvířata: Grinewaldovy zločiny, pokračování úspěšného filmu Fantastická zvířata a kde je najít. Nejúspěšnější italský režisér současnosti Paolo Sorrentino natočil komediální drama Oni a Silvio. V rozděleném Německu v době studené války se odehrává Balón. Zlatého medvěda letošního Berlinale získal film Touch me not. A cenu Camera d’Or pro nejlepší debut v Cannes zase...

Odmítli se stěhovat z Černobylu. Tragikomedii uvede ukrajinský festival

16:46
Nejen tragikomedii o Černobylu a film z okupovaného Krymu uvede festival Týden ukrajinského filmu, který začíná ve středu v pražských kinech Atlas, Ponrepo a Evald a potrvá do 20. listopadu.

Karel Gott vystoupí příští rok na Benátské!

16:46
Pořadatelé hudebního festivalu Benátská! s Impulsem, který se odehraje ve Vesci u Liberce 25.-28. července 2019, oznámili jméno hlavní hvězdy. Je jí zpěvák Karel Gott. Jeho koncert bude vrcholem prvního dne akce.

Kapela Vesper má píseň a klip Santa Klaus, vánoční protestsong

16:11
Kutnohorská poprocková skupina Vesper představuje písničku a videoklip Santa Klaus. Podle jejích slov jde o vánoční protestsong. Na Novinkách.cz má premiéru.

Tomáš Kačo se dvakrát představil v Praze

15:01
Český klavírista a skladatel Tomáš Kačo vystoupil v pondělí a úterý po třech letech v Praze. Představil se v Anežském klášteře. Jeho koncerty v rámci cyklu Hybatelé rezonance se setkaly s nadšeným přijetím.

Do divadel míří Havel, Kronerová, muzikálová opera i politický kabaret

14:26
Pestrý přehled divadelních premiér nabízí týden do 18. listopadu. První novinkou na repertoáru aktuální sezony Vršovického divadla MANA je hra Gin Game amerického dramatika D. L. Coburna, ověnčená Pulitzerovou cenou.

Žižkovské Punctum rozezní free jazz

13:18
Prostor Punctum Krásovka na pražském Žižkově je místem, kde ještě zní marketingem nespoutaná, tzv. alternativní hudba, ať už z koncertního pódia nebo prostřednictvím jeho radiového vysílání na internetu. Ve středu v něm vystoupí „transatlantické“ improvizační trio Rempis/Stadhouders/Rosaly.

Aretha. Královna soulu v koncertním filmu Amazing Grace

12:42
Po 46 letech byl vytažen na světlo neznámý film, kde královna soulu Aretha Franklinová nahrává desku Amazing Grace. Jde o uznávané a slavné gospelové album z roku 1972, kde se zpěvačka totálně odstřihla od popových vlivů, je to v podstatě zpívaná bohoslužba.

PKO zve na benefiční koncert s Vivaldim

12:07
Pražský komorní orchestr se vrací opět k dílu Antonia Vivaldiho a učiní jej i základem programu koncertu, který odehraje ve čtvrtek 15. listopadu v pražském kostele Šimona a Judy. Koncert bude zároveň benefiční akcí, která má pomoci spolku Prader Willi, jenž se stará o pacienty s PWS (Prader Willi Syndrom).

Doktor Martin řeší v traileru 100 let starou vraždu

9:47
Seriál Doktor Martin získal celovečerní podobu a ta vstoupí 6. prosince do kin. Již z první ukázky je zjvené, že půjde o komedii.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes