Novinky.cz

Description:

Kultura

URL:

http://www.novinky.cz/kultura/

Catalog:

Kultura

Publishes:

9.2 items/day

Nová alba: Rammstein, O5 a Radeček, The National či Lewis Capaldi

7:17
Poslední dny byly na novinky nesmírně bohaté. Největší atrakcí je nejspíš nové album německé skupiny Rammstein. Vyšlo deset let po tom předchozím a avizuje dva červencové koncerty v Praze. Novou desku po delší době má i česká skupina O5 a Radeček.

Bratři Dardennovi soutěží v Cannes s filmem Mladý Ahmed

16:55
Očekávanými filmy jsou na canneském festivalu všechny novinky belgických bratrů Jeana-Pierra a Luky Dardennových. Od roku 1999, kdy tam byli poprvé a hned získali Zlatou palmu za film Rosetta, už uvedli na Riviéře šest dalších děl. Druhou Zlatou palmu dostali za Dítě, Velkou cenu za Kluka na kole, Mlčení Lorny dostalo Cenu za scénář.

Národní divadlo připomíná 150 let od premiéry Wangerova Zlata Rýna

16:21
Sto padesát let od premiéry Zlata Rýna Richarda Wagnera připomene Opera Národního divadla 23. a 26. května koncertním provedením této opery v německém originále ve Foru Karlín. Roli Logeho ztvární Štefan Margita a na scéně se objeví několik zkušených wagnerovských pěvců.

Dvě světové premiéry na Pražském jaru

15:44
Hudební festival Pražské jaro se v pondělí přehoupl do druhého týdne. V programu se objevily i dvě světové premiéry, které byly napsány pro něj.

Zpěvák Marilyn Manson se objeví v seriálu

15:08
Americký zpěvák Marilyn Manson se představí v seriálu The New Pope od Paola Sorrentina. Na Twitteru to oznámila televize HBO, která zveřejnila fotografii s Mansonem, jak stojí v knihovně u velkého skleněného glóbu.

Michal Krystýnek ze skupiny Ponk: Vytvořili jsme si vlastní hřiště

13:21
Jen tři dny před loňským Štědrým dnem vydala skupina Ponk své druhé album s názvem Diedina. Už názvem debutu Postfolklor (2015), oceněného žánrovou Cenou Anděl, se brněnská trojice pokusila zároveň pojmenovat a definovat svůj hudební styl.

Výstava tvorby malíře Josefa Šímy: Vysoká hra a záhady tváře

11:34
Výstava Cesta k vysoké hře, která je k vidění v pražské Valdštejnské jízdárně do 28. července, ukazuje tvorbu malíře Josefa Šímy (1891– 1971). Ačkoliv rodák z Jaroměře žil od dvacátých let minulého století téměř padesát let v Paříži, stále ho lze považovat za našeho umělce. Zároveň i za někoho, kdo se prosadil ve světě.

Kapela Sto zvířat chystá album a turné

9:14
Pražská skupina Sto zvířat věnuje devětadvacátou sezonu přípravám nového alba a chystá deset koncertů, o jejichž programu rozhodnou hlasováním fanoušci. Turné pojmenované Devětadvacetour aneb Už jen sedmdesát jedna do sta! začne 18. října v Poličce. V Praze se zastaví 13. listopadu v Lucerna Music Baru a skončí v S-Klubu v Olomouci 7. prosince.

Nová DVD: Raubíř Ralf a internet a Husí kůže 2: Ukradený Halloween

21.May
Ve filmu Raubíř Ralf a internet opouštíme Litwakovu videohernu a vydáváme se do rozsáhlých vod internetu. Úspěšná Husí kůže pokračuje dvojkou s podtitulem Ukradený Halloween.

V Šanci Muzikus budou kapely bojovat o účast na festivalech

20.May
Desátý ročník soutěže kapel Šance Muzikus jde do závěrečné fáze. Z 239 přihlášených souborů a jednotlivců postoupilo do letošního koncertního finále, které proběhne ve středu 22. května v pražském Music City klubu, deset souborů.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes