15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Catalog:

Tech

Publishes:

3.7 items/day

Pozor na LinkedIn, DHL i Google. Tyto značky zneužívají hackeři nejčastěji

12:17
Při phishingových útocích zneužívají hackeři zpravidla známé značky. V prvním čtvrtletí letošního roku se přitom vůbec nejčastěji vydávali za pracovníky profesní sítě LinkedIn. Vyplývá to z analýzy kyberbezpečnostní společnosti Check Point. Jaké další značky jsou nejvíce zneužívané?

Lagardeová: Kryptoměny nestojí za nic, měly by být regulovány

11:06
Kryptoměny jsou založené na ničem a měly by být regulovány, aby se lidé vyhnuli spekulacím se svými životními úsporami. V nizozemské televizi to na konci minulého týdne řekla prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová. Obává se, že lidé, kteří nerozumějí riziku, mohou přijít o všechno a být velmi zklamaní. Proto se domnívá, že by měly být kryptoměny regulovány.

Apple nechce být závislý na Číně, zkoumá výrobu v Indii a Vietnamu

9:46
Americká společnost Apple oznámila některým svým smluvním výrobcům, že chce zvýšit výrobu mimo Čínu. S odvoláním na informované zdroje to napsal ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Mezi zeměmi, které Apple zkoumá jako alternativu k Číně, jsou Indie a Vietnam, kde se už teď některé produkty Applu vyrábějí.

Jak moc visí generace Z na kryptoměnách a NFT

22.May
Možnost rychlého zisku mladé lidi vždy lákala k investicím do rizikových aktiv. Pro generaci Z jsou to výrazné cenové výkyvy –⁠ a decentralizovaná povaha –⁠ digitálních aktiv, co táhne. Ať už jsou to kryptoměny anebo takzvané nezaměnitelné tokeny (NFT). Toto odvětví ale nikdo nereguluje, což znamená, že je zde minimální ochrana investorů.

ČTÚ chystá tendr na licence pro provoz komerčních digitálních rádií

21.May
Český telekomunikační úřad (ČTÚ) letos nachystá podmínky pro výběrové řízení na komerční provozovatele sítí pro digitální rozhlasové vysílání DAB+. Licence by chtěl udělit v příštím roce. Uvedl to ČTÚ v pravidelné monitorovací zprávě.

Útok na ŘSD byl profesionální, organizace má zašifrovaná data

20.May
Kybernetický útok na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR byl podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na profesionální úrovni. Šlo o ransomware, který zašifroval data.

Herní notebook Acer Predator se chlubí 3D obrazem. Speciální brýle netřeba

20.May
Na trojrozměrný obraz láká nový notebook Predator Helios 300 SpatialLabs Edition od společnosti Acer. Zajímavostí je, že do třetí dimenze se mohou uživatelé přenést i bez speciálních brýlí. Novinka navíc patří k těm nejvýkonnějším herním strojům na trhu.

ČOI: Většina kontrolovaných nabíječek pro notebooky měla nedostatky

20.May
Kontrole České obchodní inspekce (ČOI) loni nevyhovělo 70 procent z 27 typů nabíječek pro notebooky. Inspekce u nich zjistila technické či administrativní nedostatky a jeden výrobek nařídila stáhnout z trhu kvůli vážnému riziku úrazu elektrickým proudem. ČOI o tom informovala v tiskové zprávě. Inspektoři konkrétně zakázali prodej nabíječky typ ADP-90SB BB a současně ji nahlásili do systému nebezpečných výrobků Safety Gate.

Počítačové hry se budou rodit v Brně. Díky inkubátoru pro začínající tvůrce

20.May
Inkubátor pro firmy, které vyvíjejí počítačové hry, bude v kreativním centru KUMST Jihomoravského inovačního centra v Brně (JIC). Na jeho vzniku se podílela i místní komunita herních vývojářů GameDev Area a Herní klastr. Inovační centrum o tom informovalo v tiskové zprávě.

Superpočítače bude Hewlett Packard Enterprise vyrábět v Kutné Hoře

20.May
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) investuje do nového výrobního závodu na superpočítače v Kutné Hoře. Vznikne vedle továrny na výrobu standardních serverů a řešení pro ukládání dat. Se zahájením výroby se počítá v letošním třetím čtvrtletí, oznámila firma v tiskové zprávě. Výši investice neuvedla.

Huawei dostal v Kanadě stopku, nesmí budovat 5G sítě

20.May
Kanadská vláda ve čtvrtek zakázala čínské společnosti Huawei Technologies účast na budování nových internetových 5G sítí. Informovala o tom agentura AP. Podobný krok udělali již dříve klíčoví spojenci Kanady včetně Spojených států, Británie či Austrálie z obav, že by účast čínského giganta na budování nových internetových sítí ohrozila jejich národní bezpečnost. Firma ani čínská vláda zatím na rozhodnutí Ottawy nereagovaly.

Na rozvoj 5G půjdou desítky milionů korun. MMR zveřejnilo první výzvu

19.May
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zveřejnilo svoji první výzvu z Národního plánu obnovy (NPO). Téměř 90 milionů korun je určeno na další rozvoj mobilních sítí 5G ve městech Bílina, Jeseník, Karlovy Vary, Plzeň a Ústí nad Labem. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Cílem dotace je podle něj motivovat k intenzivnější spolupráci při rozvoji konceptu Smart Cities. Dotaci mohou získat i další subjekty působící na území daných měst a podporující aktivity digitalizace.

Zázrak se nekoná. Bitcoin i ethereum se drží nízko

19.May
Výrazný propad, který zaznamenal bitcoin v uplynulých týdnech, se stále nedaří smazat. Hodnota naopak pozvolna ještě klesá. Markantní propad je patrný u celého trhu kryptoměn, například i u etherea. Vyplývá to z údajů specializovaného serveru CoinMarketCap.

Čínská nabíječka pro notebooky je smrtelně nebezpečná, varuje ČOI

19.May
Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nabíječky pro notebooky typu ADP-90SB BB, která může po zapojení do elektřiny uživateli způsobit úraz, případně až smrt po zásahu proudem. Výrobek z tohoto důvodu inspekce nahlásila i do systému nebezpečných výrobků Safety Gate. ČOI to ve čtvrtek uvedla v tiskové zprávě a informace o výrobku včetně fotografií zveřejnila na svém webu.

Ukrajinský vynález zkázy. Bombardování si velitelé objednávají jako Uber

19.May
Pokus o položení pontonových mostů přes řeku Severní Doněc u obce Bilohorivka v Luhanské oblasti skončil v minulém týdnu pro ruskou armádu naprostou katastrofou. Britský deník The Times nyní poukázal na to, že Ukrajinci ruskou praporní skupinu rozprášili díky nové technologii, která je označována za vynález zkázy. Ta přitom funguje velmi podobně jako systém taxikářské firmy Uber.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes