Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Katalog:

Tech

Publikuje:

3 položek/den

Trojlístek je kompletní. Nový mobil od Sony láká na protáhlý displej

16:43
Společnost Sony ukázala v únoru na veletrhu MWC ve španělské Barceloně nové smartphony Xperia XA2 a Xperia XA2 Ultra. Nyní k těmto dvěma novinkám střední třídy přidala třetí, smartphone Xperia XA2 Plus, který láká především na protáhlý displej s poměrem stran 18:9.

Výkonné MacBooky se dočkaly nových vnitřností. Dva displeje zůstaly

15:23
Dva displeje, špičkový výkon a prémiový vzhled. To jsou největší přednosti nového MacBooku Pro, který přichází na pulty obchodů po více než dvou letech. Fanoušci přenosných počítačů s logem nakousnutého jablka mohou stejně jako u minulé generace vybírat ze dvou různých velikostí.

Falešné zprávy mazat nebudeme, rozhodlo vedení Facebooku

12:50
Americká internetová společnost Facebook nehodlá na své sociální síti mazat falešné zprávy. Podle firmy by to bylo v rozporu se základními principy svobody projevu, informovala zpravodajská stanice BBC.

Hackeři cílili na fotbalový šampionát. Rusko zabránilo 25 miliónům kyberútoků

10:19
Rusko bylo v posledních týdnech doslova rájem pro hackery. Tamní bezpečnostní experti zabránili v souvislosti s fotbalovým šampionátem bezmála 25 miliónům kybernetických útoků. Po finálovém zápasu mezi Francií a Chorvatskem o tom informoval ruský prezident Vladimir Putin na schůzce s představiteli Centra pro mezinárodní spolupráci, které se zabývalo zajištěním bezpečnosti na celém turnaji.

Zákaz padl, čínský výrobce smartphonů ZTE může opět dodávat do USA

9:08
Ministerstvo obchodu Spojených států v pondělí zrušilo dubnové nařízení, podle kterého americké společnosti nesměly dodávat součástky a software čínskému výrobci telekomunikačních zařízení ZTE. Informovala o tom agentura Reuters. Zákaz paralyzoval klíčové aktivity ZTE a firmě dokonce hrozil bankrot.

Polovina kryptoměnových firem zanikne pár měsíců po svém vzniku

15.července
Asi 56 procent kryptoměnových startupů zanikne do čtyř měsíců od primární nabídky mincí (ICO). Vyplývá to ze studie Boston College, která intenzitu jejich činnosti hodnotila z aktivit firem na sociální síti Twitter.

Televizní konzole Xbox a PlayStation dostanou novou konkurenci

14.července
Televizní konzole Xbox od společnosti Microsoft a Sony PlayStation se v posledních letech těší stále stoupající popularitě. To by se ale v dohledné době mohlo změnit, neboť podle serveru Kotaku se chystá na trh vstoupit úplně nové zařízení se zvučným jménem.

Čistá energie vyjde Apple na miliardy. Nový fond byl založen v Číně

13.července
Americká technologická společnost Apple zakládá v Číně fond pro čistou energii v objemu 300 miliónů dolarů (6,7 miliardy Kč). Ve spolupráci se svými dodavateli chce během čtyř let investovat do projektů obnovitelné energie, které by v zemi zásobovaly až jeden milión domácností, uvedla firma.

Jak zrychlit PC či notebook zadarmo

13.července
Výkon současné generace počítačů je oslnivý. I ty nejmodernější stroje nicméně už po pár měsících používání ztrácejí výkon. Na vině mohou být zbytečné soubory, nepotřebné instalace, ale i další počítačové smetí, které je potřeba uklidit.

Rodiče mají mít přístup k Facebooku mrtvé dcery, rozhodl soud

13.července
Německý nejvyšší soud s konečnou platností rozhodl, že Facebook musí umožnit rodičům přístup k účtu jejich mladistvé dcery, která zemřela před několika lety za nejasných okolností. Informovala o tom agentura DPA.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes