Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Katalog:

Tech

Publikuje:

5,3 položek/den

Chytrá elektronika zaplaví obchody

13:43
Minulý týden se konal v americkém Las Vegas největší veletrh spotřební a výpočetní elektroniky CES 2019. Ukázaly se na něm tisíce nových produktů, prim přitom hrály chytré domácí spotřebiče.

Co s Huawei? Změnu přístupu zvažuje i Německo

11:12
Německá vláda podle listu Handelsblatt uvažuje kvůli možným bezpečnostním rizikům o změně přístupu k čínské firmě Huawei. Je dokonce možné, že se firma nebude podílet na budování mobilní sítě páté generace (5G).

USA podezírají Huawei z možného odcizení obchodního tajemství

11:12
Spojené státy vyšetřují čínskou telekomunikační společnost Huawei kvůli podezření na možnou krádež obchodních tajemství. Informoval o tom s odkazem na nejmenované zdroje list The Wall Street Journal (WSJ). Podezření se týká i technologie, kterou operátor T-Mobile používá k testování chytrých telefonů.

Virtuální asistenti na vzestupu. Za tři roky je bude používat čtvrtina pracovníků

9:50
Do roku 2021 bude čtvrtina zaměstnanců pracujících s digitálními nástroji používat denně virtuální asistenty. V současnosti jsou to jen dvě procenta. Výdaje koncových uživatelů a firem na chytré reproduktory s virtuálními asistenty v roce 2021 dosáhnou 3,5 miliardy dolarů, uvedla analytická firma Gartner. Chytré reproduktory jsou součástí například mobilů, počítačů nebo se používají zcela samos...

Výkonná pracovní stanice se ukrývá v těle notebooku

16.ledna
Hned několik zajímavých notebooků představila společnost Asus na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Mezi nimi vyčnívala především výkonná pracovní stanice StudioBook S, která cílí na ty nejnáročnější uživatele.

Jen se po ní zaprášilo. Retro konzole od Sony je beznadějně vyprodaná

16.ledna
Jedním z hitů loňských Vánoc byla retro konzole společnosti Sony, která odkazovala na první generaci PlayStationu. Přestože do prodeje šla teprve zkraje prosince, v obchodech je beznadějně vyprodaná. A další kousky patrně jen tak nepřijdou.

Jde to i s třetinovou cenovkou. Grafika RTX 2060 slibuje realistické vykreslování her

16.ledna
V České republice i v zahraničí se začaly oficiálně prodávat nové grafické karty s jádry GeForce RTX 2060, které si odbyly premiéru minulý týden na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Nabídka je velmi rozmanitá a ceny se liší o tisíce korun.

Na hry bez gamepadu. Virtuální realita se bude ovládat očima

16.ledna
Nejrůznější helmy pro virtuální realitu jsou fenoménem dnešní doby, jak koneckonců bylo patrné už minulý týden na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Zde také společnost HTC kromě zbrusu nového headsetu představila novou technologii ovládání virtuálních helem.

Nejrozšířenější viry na českém internetu

16.ledna
Antivirová společnost Eset zveřejnila svůj pravidelný žebříček hrozeb, které na tuzemské uživatele číhají na internetu. Nechvalná první příčka patří škodlivému kódu JS/Adware.Agent.AA, který se nejčastěji vyskytuje jako součást doplňků do internetových prohlížečů.

Výhrady k působení Huawei mají EU i některé evropské státy. Čína kritiku odmítá

16.ledna
Vedle České republiky už výhrady k působení telekomunikační firmy Huawei projevily úřady v Británii, Francii či v Norsku. Varování zaznělo také od Evropské komise. Čína přesto vyzvala zahraničí k ukončení „výmyslů” kolem celé kauzy týkající se společnosti Huawei.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes