Novinky.cz

Description:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Catalog:

Tech

Publishes:

5.3 items/day

Microsoft láká na novou aplikaci pro programátory. Nabídne ji zadarmo

11:34
Novou bezplatnou aplikaci chystá společnost Microsoft. Zaujmout se s novinkou zvanou Windows Terminal bude snažit především programátory. Aplikace má ambice se stát centrálním místem pro přístup k příkazovým řádkům a shellům.

Praha jako kolébka umělé inteligence? Stát se tak má do pěti let

10:13
Praha se má do pěti let stát mezinárodním centrem technologií umělé inteligence (AI). Docílit toho chce iniciativa prg.ai, za kterou stojí České vysoké učení technické v Praze (ČVUT), Univerzita Karlova (UK) a Akademie věd ČR spolu s hlavním městem Prahou. Zástupci projektu tento týden na setkání v Praze zahájili jeho činnost. Každý rok by z různých zdrojů chtěli získat kolem 50 milionů korun n...

Jde to i levněji. Nové smartphony Pixel srazily ceny na polovinu

18.May
Ceny těch nejlepších telefonů současnosti se šplhají do astronomických výšin. I když je můžeme ospravedlnit nabízenou výbavou a vysokým výkonem, někteří výrobci ukazují, že to jde dělat i jinak – například nové Pixely srazily cenovky na polovinu. S jakými kompromisy se kvůli tomu budou muset uživatelé smířit?

Aplikace Záchranka informuje Pražany o krizových situacích

18.May
Pražský magistrát společně se záchrannou službou začal Pražany v tomto týdnu informovat o mimořádných událostech prostřednictvím aplikace Záchranka. Informace, které budou lidem zasílány, bude vybírat magistrátní krizový štáb. Novinářům to řekli zástupci záchranné služby a magistrátu. Aplikace Záchranka byla spuštěna v roce 2016, má už statisíce stažení a pomohla v tisícovkách případů v celém Č...

První mobil s foťákem existoval už před 20 lety

17.May
Fotoaparáty jsou v dnešní době neodmyslitelnou součástí chytrých telefonů. Před 20 lety tomu tak ale nebylo, vůbec první mobil s integrovaným fotoaparátem se totiž objevil na trhu 17. května 1999. Ani samotný výrobce patrně tehdy netušil, jak významnou roli budou fotoaparáty v mobilech hrát. V současnosti se totiž výrobci předhánějí, kdo nabídne atraktivnější fotoaparát ve smartphonu.

Bitcoiny projdou dramatickou korekcí, varoval uznávaný analytik

17.May
Analytik kybernetických měn a bývalý viceprezident J.P. Morgan Tone Vays varoval před dramatickou korekcí, která čeká populární bitcoiny. Po mnohatisícovém růstu z posledních týdnů by tedy měl přijít citelný pád. Vays to uvedl v rozhovoru pro BlockTV.

Čekání je u konce, hodinky od Applu se naučily měřit EKG

17.May
Společnost Apple vydala aktualizaci operačního systému WatchOS, která přináší podporu pro měření EKG u hodinek s logem nakousnutého jablka i pro tuzemské uživatele. Ti na zpřístupnění této vychytávky čekali několik měsíců.

Macron: Cílem Francie je bezpečnost, ne blokování Huawei

17.May
Cílem Paříže není blokovat čínskou společnost Huawei, ale zachovat suverenitu Evropy a bezpečnost Francie. Francouzský prezident Emmanuel Macron tak reagoval na zařazení čínské společnosti Huawei na černou listinu USA. Nizozemský list De Volkskrant mezitím informoval, že tamní rozvědka AIVD vyšetřuje, zda skrytá chyba v místní mobilní síti s komponenty firmy Huawei neumožňovala čínské vládě špi...

Ve svůj nápad nejprve nevěřil, nakonec stvořil celosvětový fenomén. A vydělal miliardy

17.May
Přesně před deseti lety byla veřejnosti zpřístupněna první verze hry Minecraft. Její tvůrce, dnes devětatřicetiletý švédský vývojář Markus „Notch” Persson, v její úspěch nejprve vůbec nevěřil. Nakonec se ale z tohoto na první pohled velmi jednoduchého titulu stal celosvětový fenomén.

Facebook zablokoval izraelskou firmu, jež chtěla narušovat volby

17.May
Společnost Facebook ve čtvrtek oznámila, že zablokovala izraelskou firmu, která vedla kampaň s cílem narušit volby, převážně v afrických zemích. Zrušeny byly také desítky facebookových účtů, jejichž prostřednictvím se šířily dezinformace. Informoval o tom izraelský list The Times of Israel.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes