Novinky.cz

Description:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/

Catalog:

Tech

Publishes:

4.8 items/day

Špičkové SSD disky nabízí kapacitu 7,68 TB, pro běžné smrtelníky ale nejsou

15:33
Moderní SSD jednotky se stále častěji zabydlují v počítačových sestavách i noteboocích. Jejich přednosti – především nízká hlučnost a vysoká rychlost – jsou nepopiratelné. Společnost Kingston nyní představila tři nové modely, které se pyšní i velmi vysokou kapacitou 7,68 TB. Pro běžné smrtelníky nicméně určeny nebudou.

Lidé chrání svá zařízení stále méně. Nejhůře jsou na tom mobily

15:33
Bezpečnostní experti bijí na poplach – poprvé od roku 2016 klesl počet lidí, kteří zabezpečují své počítače a smartphony pomocí nějakého antivirového programu. Vyplývá to z pravidelného průzkumu, který realizovaly společnosti Eset a Seznam.cz.

Klasická videohra Ion Fury se převlékla do nového kabátu

12:59
Hra Ion Fury jasně ukazuje, jak povedeného výsledku se může dosáhnout, když se spojí renomovaná herní studia. Na tomto titulu totiž pracovali lidé ze studia 3D Realms, tedy tvůrci her Duke Nukem 3D, Prey a Max Payne, a také společnost Voidpoint. Je to stará klasika v novém kabátu.

V Anglii spustili systém hledání kontaktů nakažených, má problémy

11:41
V Anglii a Skotsku začal ve čtvrtek fungovat nový systém vyhledávání a testování lidí, kteří přišli do kontaktu s osobami nakaženými koronavirem, podle britských médií se ale od začátku potýká s velkými technologickými problémy. Server Independent napsal, že část z 25.000 nově najatých zaměstnanců pro anglickou část programu měla problémy se vůbec dostat do počítačového systému. Podle ministerstva zdravotnictví šlo jen o nepodstatný zádrhel.

Trump nařídil přezkoumat zákon o odpovědnosti sociálních sítí

9:07
Americký prezident Donald Trump ve čtvrtek nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli.

Výměnné baterie do mobilů se mají vrátit

6:35
Evropští úředníci chtějí přimět výrobce mobilních zařízení, zejména telefonů a tabletů, aby dodávali přístroje s vyměnitelnými bateriemi tak, jak to bylo ještě před několika lety běžné. Důvodem opatření je snaha o snížení množství elektronického odpadu v Evropské unii.

Vodafone má výpadek, lidé mají problémy s internetem i voláním

28.May
S problémy s voláním i mobilním internetem se potýkají od čtvrtečního odpoledne někteří zákazníci Vodafonu. Pracovníci tohoto mobilního operátora již situaci řeší. Kdy se podaří nabízené služby opět zprovoznit, není zatím jasné.

Hra velkých peněz. Mnichov přejde z Windows na Linux

28.May
Platby za software se mohou šplhat do astronomických částek. Obzvláště to platí ve chvíli, kdy spravujete nějakou velkou firmu či dokonce celé město. Své o tom ví německý Mnichov, který se rozhodl již podruhé přejít na bezplatnou alternativu Windows, na Linuxu by měly běžet všechny městské počítače.

Nejlevnější počítač se dočkal výkonnější verze

28.May
Raspberry Pi 4 je nejlevnějším počítačem na světě, zároveň patří mezi ty nejmenší. Po více než roce na trhu nyní výrobce přinesl vylepšenou verzi, která přináší především vyšší výkon. Dostala totiž více operační paměti.

Podvodníci lákají na iPhone zadarmo

28.May
Jako lavina se internetem šíří podvodné nabídky, ve kterých kyberzločinci lákají na prémiové chytré telefony zadarmo – zpravidla na iPhony od Applu. Zneužívají přitom jména operátorů, ale například i zpravodajských serverů. Novinky.cz zmapovaly, jak takový útok probíhá krok za krokem.

Bezplatné WiFi sítě využívají Češi méně. I díky mobilním datům

28.May
Proti loňskému roku se letos výrazně změnil způsob, jakým se lidé připojují ze svých chytrých telefonů k internetu. I díky větší dostupnosti mobilních datových tarifů totiž vyhledávají veřejné WiFi sítě, které jsou nabízeny prakticky vždy zadarmo, Češi stále méně. Vyplývá to ze společného průzkumu společností Eset a Seznam.cz.

Koronavirus výrobu neohrozil, herní konzole nové generace letos vyjdou

27.May
Letos před Vánocemi se mají začít prodávat dvě konzole nové generace – modely Xbox Series X a PlayStation 5. Obavy hráčů, že jejich příchod zhatí problémy při výrobě související s koronavirem, však byly podle všeho liché. Zástupci společností Sony a Microsoft potvrdili, že se novinek letos skutečně dočkáme.

Špionážní virus se snažil zůstat v utajení. Odhalili ho

27.May
Zadní vrátka do napadeného systému si byli počítačoví piráti schopni udělat díky špionážnímu viru Mikroceen. Přestože se tento nezvaný návštěvník snažil zůstat co nejdéle v utajení, bezpečnostní experti z antivirových společností Eset a Avast jej nakonec objevili a zmapovali i to, jak celý útok na předem vytyčené cíle probíhal.

Trojské koně útočí na mobilech stále častěji. Cílí na bankovní účty

27.May
Kybernetičtí piráti stále častěji nasazují trojské koně, které cílí na chytré telefony a počítačové tablety. Tito mobilní záškodníci se přitom ve většině případů snaží získat prostřednictvím napadeného zařízení přístup k bankovním účtům. Před vzrůstající hrozbou varovali bezpečnostní experti z antivirové společnosti Kaspersky.

Hacker zveřejnil data politiků i celebrit. Z útoků se bude zodpovídat před německým soudem

27.May
Německá prokuratura vznesla žalobu vůči dvaadvacetiletému muži, kterého viní z internetových útoků proti takřka tisícovce politiků a známých osobností. Informovala o tom agentura DPA. Incident, kdy mladík v prosinci 2018 zveřejnil osobní údaje svých obětí, se částečně dotkl i kancléřky Angely Merkelové. Muž se již loni krátce po dopadení přiznal a nad činem, který zdůvodnil nesouhlasem s postojem obětí, vyslovil lítost.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes