Novinky.cz

Description:

Vše o vztazích a sexu.

URL:

http://www.novinky.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

4.2 items/week

Jak se po dni plném stresu naladit s partnerem na stejnou vlnu

7:38
Dny, kdy se nic nedaří, nálada je pod psa a jen tak nic ji nespraví, zažil určitě každý. Poslední, na co v té chvíli máte myšlenky, je poklidný večer strávený s partnerem. Přesně to je ale to nejlepší, co vám v dané chvíli zvedne náladu. Jak se naladit na společnou vlnu?

Život je příliš krátký aneb Kdy je lepší nekvalitní vztah co nejdřív ukončit

29.September
Ať už jste spolu jen pár měsíců, nebo několik let, kdykoli můžete zjistit, že se vztah nevyvíjí podle vašich představ. Při vidině rozchodu ale najednou nevíte, jestli je to jediné správné řešení. Jak poznat, že je?

Zkroťte svůj plazí mozek i své nejprimitivnější pudy

28.September
Tohle zažil asi každý. V jistých situacích zareagujete bleskově a značně akčně, třeba se na někoho utrhnete, rozkřičíte, a pak jen překvapeně zíráte, co jste to propána ztropili. To se v nás tvrdě hlásí o slovo tzv. plazí mozek, evolučně nejstarší část mozku, díky níž bylo lidstvo schopno přežít. Potíž je, že ve složité moderní společnosti nebývá nejlepším pánem. Jak tedy jeho povely rozpoznat a převzít nad ním kontrolu?

Ideální počet sexuálních partnerů? Víc než jeden a míň než moc

26.September
Kolik sexuálních partnerů bychom měli mít během svého života? To vám neřeknou ani sexuologové. U každého člověka to bývá jiné. Co je pro někoho běžnou normou, může být pro druhého nedosažitelnou výšinou, nebo naopak nesmyslným počtem, ve kterém vidí spíš riziko různých nákaz než nějaký velký požitek. Každý člověk však nemá jen jiné potřeby, ale i jinou povahu. Někdo je stydlivý, někdo romantický, někoho sex moc neláká a další je dobrodruh, který by nejraději nedělal nic jiného.

Sapiosexualita aneb Když vás přitahuje sexy mozek

25.September
Nedokážete si představit život po boku partnera, se kterým nelze vést intelektuální diskusi? Pak vítejte ve světě sapiosexuálů, lidí, kteří si ideálního partnera nevybírají podle vzhledu a charakteru, nýbrž podle hodnoty IQ.

Poradna: Přílišná pomoc matky mi zničila rodinu

23.September
Po dvanácti letech manželství podává můj muž žádost o rozvod. Je prý pevně rozhodnutý se rozvést a nevidí cestu zpátky. Nechce se pokoušet o nějakou nápravu. Jako hlavní důvod uvádí to, že moje matka měla na naše manželství příliš velký a příliš nezdravý vliv. Já jsem se podle něj chovala nemožně a nezodpovědně. Svoje chyby však vůbec nevidí a odmítá se o nich se mnou bavit.

Pět náznaků, že randíte s emočně nevyzrálým člověkem

21.September
Emoce hrají v lidském životě důležitou roli. Pomáhají uvolňovat napětí, vyjadřovat vnitřní pocity, někdy ale také škodí. Svou roli sehrávají i ve vztahu. A stejně jako mnoho dalšího i ony se vyvíjejí. Jak poznat, že člověk, se kterým randíte, je stále poněkud „emočně nevyzrálý”?

Které vztahy vydrží, které naopak nebudou mít dlouhého trvání

19.September
Hladký začátek, nádherně trávené společné chvíle, dobrá komunikace, společné zájmy a hodnoty... Tak asi vypadá šťastný vztah, říkáte si. Nebo ne? Vědci mají občas překvapivé odpovědi na to, co určuje, zda spolu zamilovaní zůstanou, a co je ukazatelem spokojeného vztahu. Takže jakou směs je třeba namíchat, aby vám to v životě klapalo?

Toxické fráze, které ničí vztahy

12.September
Mezilidská komunikace je základním pilířem vztahů. Mnohá slova dokážou potěšit a motivovat, jiná naopak umí zraňovat a ničit. Ve vztahu obzvlášť. Proto je nejlepší se některým tzv. toxickým frázím a větám raději zcela vyhnout, pokud chcete být s partnerem spokojení.

Jak si vysvětlit nevěru partnera

11.September
Odhalená nevěra vyvolává širokou paletu emocí. Někdo je zklamaný a naštvaný, jiný cítí bolest a smutek. I když je přístup k odhalené nevěře velmi individuální, existuje jedna otázka, kterou si pokládají všichni podvedení. Proč vůbec k nevěře došlo?

Nastavte si ve vztahu zdravé hranice ještě dnes

9.September
Fungující romantický vztah je pro zdraví jedince rozhodně prospěšný. I v něm by ale neměly chybět určité hranice, které k celkové pohodě a duševnímu zdraví také patří.

Jak lidé nejčastěji ospravedlňují vlastní neetické chování

8.September
Většina z nás věří, že jsme morálně čestní lidé, kteří za všech okolností mají silný smysl pro dobro a zlo. Jenže stačí pocítit drobný náznak osobního prospěchu, a čestné chování jde někdy stranou.

Vztah mrtvé ložnice aneb Když postel slouží pouze ke spánku

7.September
Uleháte do postele mnohem dříve v domnění, že partnerovy sexuální choutky zaspíte? Nebo si oblékáte krajkové prádlo a doufáte, že alespoň dnešní noc nebude jenom o spánku? Ať už je vám bližší první, nebo druhý případ, jedno je jasné. Váš vztah pomalu, ale jistě naplňuje přízvisko „vztah mrtvé ložnice”.

Komplimenty, které muže ve vztahu vždy potěší

6.September
Je obecně známo, že komplimenty všeho druhu partnerskému vztahu prospívají. Nejsou to ale jen ženy, které je chtějí slyšet. I pánové po nich tajně touží, a když jim je dopřejete, budou více než spokojení.

Názory na sex při menstruaci se velmi liší

5.September
Někteří lidé nesnesou pohlavní styk v době menstruace, jiným měsíčky naopak nevadí, nebo je dokonce preferují, protože žena dosáhne v tomto období snáz orgasmu. Ale ani gynekologové nejsou úplně jednotní, pokud jde o hodnocení možných rizik, která hrozí dvojici, jež si načasuje milostný akt právě na tohle období.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes