Novinky.cz

Description:

Vše o vztazích a sexu.

URL:

http://www.novinky.cz

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

3.5 items/week

Proč se tolik vyžíváme v drbech a pomluvách

16.September
Pomlouvání a šíření klepů je spoustě lidem vlastní. Přestože je to doména především žen, ani muži za nimi příliš nezaostávají. Podle nejnovější vědecké studie je to dáno tím, že „drbání” dělá většině jedinců dobře. Lidé díky tomu zapomínají na vlastní problémy a více pak i přemýšlejí o sobě.

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Jaké jsou možnosti ke zvýšení libida u žen

14.September
Muži mají viagru, ženy nemají nic. Přesněji řečeno, nemají srovnatelně účinný prostředek, který by u nich povzbuzoval pohlavní vzrušení a chuť na pohlavní styk vůbec. Proto každá novinka, která se snaží tento problém řešit, vzbudí značný zájem a očekávání.

Jak si získat přátele partnera

11.September
Přátelé jsou rodina, kterou si vybíráme. S přáteli našeho partnera je to jiná písnička. Pokud si s nimi od začátku sedneme, je to velké plus pro náš milostný vztah. Co ale dělat, když nám to s kamarády naší lásky neklape?

Překvapivé znaky vysoké inteligence

9.September
Známka inteligence je vyjadřována hodnotou IQ. Pokud se jeho cifrou neřadíte zrovna mezi top elitu, neznamená to rovnou, že jste hloupí. Nadměrná hodnota inteligence (vyšší než obecný průměr) se dá podle odborníků zjistit i z mnoha jiných charakteristik, byť některé z nich nejsou zrovna dvakrát lichotivé.

Aférka na síti? I to je nevěra

7.September
Sociální sítě způsobily revoluci v našich vztazích. A to včetně vztahů „zakázaných“. Už není třeba tajných schůzek, výmluv a lží. Ke chvilkovým útěkům od stálého partnera nebo dokonce k nevěře často stačí jeden jediný klik.

Proč posíláme nahé fotky? Důvody se liší podle pohlaví

2.September
Celebrity to dělají, teenageři to dělají a možná, že i vy. Řeč je o sextingu, fenoménu dnešní doby, do kterého spadá i posílání nahých fotografií. Jaké důvody nás k této formě komunikace skutečně přivádějí? Vědci přicházejí se zajímavým vysvětlením.

Sex na rozloučenou, co si o něm myslí odborníci

31.August
Z většiny romantických komedií vyplývá, že sex po rozchodu bývá ten nejvášnivější a přiznejme si, něco na tom bude. Na rozdíl od prvního milování totiž odpadají zábrany, a navíc je vzrušující už jen vědomí, že je to naposledy. Jak je tomu ale ve skutečnosti? Na to odpoví vztahoví experti a terapeuti.

Jak být lepšími přáteli

30.August
Přátelé v našich životech sehrávají velmi důležitou roli. Jsou naší oporou v dobách, když se nám nedaří a také ti nejlepší parťáci, když se nám naopak velmi daří. Dnes je i prokázáno, že mít dobrého přítele je velmi dobré pro naše zdraví.

Co dělat, když se partner začne chovat odtažitě

29.August
Vzájemná vášeň, přitažlivost a nutkání být milovanému partnerovi neustále nablízku postupem času téměř v každém vztahu pomalu opadává. I když se jeden z partnerů začne chovat poněkud odtažitě, mnohdy není třeba hledat za tím nic špatného. Proč se tak děje, a jak to lze řešit?

Poradna: Jak lépe komunikovat s partnerem, který vše chápe jako útok

28.August
Internet je plný rad, jak by měla vypadat správná partnerská komunikace, ale ne každý dokáže tyto rady aplikovat v praxi. Místo pomoci si tak mnozí partneři ještě více vzájemně ubližují.

Vlastní syn ji okrádá, bojí se požádat o pomoc

28.August
Každý rodič touží po tom, aby z jeho potomka vyrostl soběstačný člověk, který v životě něco dokáže a bude se umět prosadit. Zklamání, když se tak nestane, bývá velké. O to horší je pak situace, kdy se vlastní potomek obrací proti rodičům a škodí jim.

Jak moc může špatné manželství ovlivňovat váš život

27.August
Žádný vztah ani manželství není dokonalé. V každém je něco, co jednomu či druhému vadí, jde jen o to najít kompromis a naučit se vzájemně tolerovat. Někdy se ale objeví zásadní problémy, u kterých se kompromisy hledají těžce. Život v takovém vztahu pak může být velmi složitý, a ne vždy je oběma ku prospěchu.

Dogfishing - nový seznamovací trend aneb Jak zaujmout za každou cenu

26.August
Seznamování prošlo za posledních několik let řadou změn. Jednou z největších je fakt, že se osobní seznámení přesunulo z velké části na internet. Pro mnohé je to rychlejší a také snadnější, alespoň v tom, jak zaujmout. Ne vše, co se v profilu uvádí, ale musí být pravda. Což dokládá i nový seznamovací trend, tzv. dogfishing.

Podle čeho poznat, že o vás má někdo zájem

24.August
První rande bývá většinou plné očekávání, lidé jsou natěšení, ale také plní obav, zda se celá „akce” vydaří podle jejich představ. Sny a realita totiž mají málokdy mnoho společného. Někdy i proto, že si člověk drží odstup, protože si není jistý, zda o něj má protějšek skutečně zájem. Podle odborníků se to dá ale poznat podle chování.

Partnerské manipulace, které nelze tolerovat

23.August
Když se člověk zamiluje, spoustu věcí nevidí. A když už se mu něco nezdá, nedává tomu tolik důležitosti. Nevidí tedy často to, co je pro nejbližší od začátku zřejmé. Zejména jedná-li se o manipulace, skrz které se vás snaží druhý ovládat. Někdy se ale nechá zmást i okolí, zvlášť jsou-li dotyční zdatní manipulátoři. Existují ale určité vzorce chování, které mohou pomoci manipulátora včas odhalit.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes