Novinky.cz

Description:

Zahraniční

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Catalog:

Ze světa

Publishes:

17.9 items/day

Boeing čelí žalobám pilotů kvůli 737 MAX

20:26
Více než čtyři sta pilotů se připojilo k žalobě na výrobce letadel Boeing za „finanční a další ztráty“ v souvislosti se dvěma haváriemi strojů 737 MAX, které si vyžádaly celkem 346 obětí a vedly k uzemnění tohoto typu letounu. V žalobě tvrdí, že výrobce „bezprecedentním způsobem zakrýval konstrukční nedostatky typu,“ uvedl server Business Insider.

Exploze vyrazila stěny domu ve Vídni

19:03
Nejméně deset zraněných si vyžádala ve středu silná exploze, která poničila pětipatrový dům ve vídeňské čtvrti Wieden. Část budovy se zřítila, uvedla s odvoláním na hasiče agentura APA. Vídeňská policie na Twitteru napsala, že pravděpodobně vybuchl plyn.

Navzdory zákazu vplula loď Sea-Watch 3 s migranty do italských vod

19:03
Loď nevládní humanitární organizace Sea-Watch 3, která veze 42 migrantů zachráněných ve Středozemním moři, se ve středu vědomě rozhodla porušit italský zákaz a přes hrozbu vysoké pokuty ve 13:50 vplula u ostrova Lampedusa do italských teritoriálních vod, uvedla agentura AFP. Běženci jsou na palubě už 14 dní.

Snímek utopeného otce s dcerou se stal symbolem utrpení latinskoamerických migrantů

17:37
K řadě obětí nebezpečné cesty chudých Středoameričanů za lepším životem ve Spojených státech přibyly o víkendu další dvě - otec s malou dcerkou. Dvojice se utopila při pokusu rodiny o ilegální přechod řeky Rio Grande, která tvoří přírodní hranici mezi Mexikem a USA. Tragédie na rozdíl od jiných podobných otřásla veřejností kvůli fotografii utonulých.

Sheryl Crow je zničená, při požáru shořely originály nahrávek, 11 let jí to neřekli

16:55
Zpěvačka Sheryl Crow se teprve jedenáct let po požáru archivů studií Universal dozvěděla, že byly zničeny originály jejích nahrávek včetně alb Tuesday Night Music Club a The Globe Session. Zničené byly i nahrávky jazzmana Duka Ellingtona nebo hvězdy rock´n´rollu Buddyho Hollyho. Několik umělců už se se studiem soudí, že neochránilo dobře záznamy.

V americké Georgii našli novorozence pohozeného v igelitovém pytli

16:22
Policie ve státě Georgie pátrá po ženě, která přivedla na svět holčičku a v igelitovém pytli ji pohodila u města Cumming, asi 56 kilometrů od Atlanty. Část videozáznamu, na němž je zvláštní nález zachycen, policie zveřejnila na sociálních sítích. Jeho prostřednictvím se pokouší zjistit identitu dítěte a jeho rodičů, uvedla televize Sky News.

Gambijská královna krásy obvinila exprezidenta, že ji znásilnil

15:39
Bývalá gambijská královna krásy Fatou Toufah Jallowová vypověděla, že ji znásilnil bývalý prezident země Yahya Jammeh, když odmítla jeho nabídku k sňatku. Její výpověď je součástí zprávy organizací Human Rights Watch a Trial International o sexuálních útocích svrženého gambijského prezidenta.

Italský kokainový král utekl z cely přes střechu

13:35
Nebezpečný italský mafián Rocco Morabito v noci na pondělí utekl z vězení v uruguayské metropoli Montevideu. Podle médií to oznámilo uruguayské ministerstvo vnitra.

Do Evropy dorazil horký vzduch z Afriky, teploty atakují čtyřicítku

12:55
Na dvou místech Rakouska meteorologové naměřili ve více než tisíci metrech nad mořem tropickou noc, píše server salzburg24.at. Ve Vídni je to již třináctá noc během června. Teplotní rekordy padají i na dalších místech Evropy, kam dorazila z Afriky vlna veder, píše agentura DPA. Největší obavy panují ve Francii, kde si podobně horké počasí v roce 2003 vyžádalo na 15 tisíc obětí.

K vraždě politika CDU Lübckeho se přiznal pravicový extremista

12:14
K vraždě politika CDU Waltera Lübckeho se přiznal pravicový extremista Stephan E., napsal server týdeníku Focus. Odkazuje se na slova nejvyššího státního zástupce Petera Franka, které pronesl na neveřejném zasedání výboru pro vnitřní záležitosti, kde informoval o nejnovějším vývoji v kauze vraždy politika. K motivu vraždy Frank podrobnosti nesdělil, podle některých médií to měl být Lübckeho pos...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes