Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

18 položek/den

Rusko znovu otevřelo kauzu Magnitského, byl prý otráven

12:00
Ruská prokuratura zkoumá, zda auditora britské společnosti Hermitage Capital Sergeje Magnitského, který zemřel za podezřelých okolností v ruském vězení, nenechal otrávit britský podnikatel Wiliam Browder, napsala ruská agentura TASS. Ruská generální prokuratura už měla zahájit jeho trestní stíhání kvůli podezření ze zločinného spiknutí.

Na benzínce v Bochumi se zabarikádoval muž a drží tam rukojmí

12:00
Rozsáhlé policejní manévry se konají od pondělního rána v německém městě Bochum. Městská část Langendreer je uzavřená, uvedla agentura DPA. Na benzínové stanici se zabarikádoval muž a drží tam rukojmí - zaměstnankyni čerpací stanice. Motiv je nejasný, terorismus policie vyloučila.

Muž z Paradise uchránil dům před ohněm zahradní hadicí

9:07
Rozhodl se, že před zničujícím požárem neuteče. S 89letou slepou matkou upoutanou na lůžku za zády a stromy kolem dokola se Brad Weldon (62) v severokalifornském Paradise postavil živlu se čtyřmi zahradními hadicemi, s jednou z nich na střeše domu.

Afghánec podřízl penzistu v Německu ve spánku, vraždu zachytila dětská chůvička

6:17
Krveprolití se odehrálo v neděli v rodinném domě v městečku Wittenburg v německé spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko. Majitele domu pětaosmdesátiletého Dietricha P. podřízl ve spánku 20letý migrant z Afghánistánu. Penzista mladého muže znal, čas od času mu pomáhal s péčí kolem domu, napsal server týdeníku Focus s odkazem na informace státního zastupitelství ve Schwerinu.

Obyvatelé mexické Tijuany demonstrovali proti migrantům z karavany

5:09
Stovky obyvatel mexické Tijuany demonstrovaly v neděli proti migrantům z takzvané karavany, kteří se snaží dostat do USA, ale nyní jsou usídleny ve městě. Tijuana totiž leží na hranici se Spojenými státy. Běženců je ve městě už několik tisíc, noví stále přicházejí. Starosta se obává, že během pár dnů jich bude až deset tisíc.

Senátorem za Floridu je republikán Scott

23:00
Končící floridský guvernér Rick Scott byl po ručním přepočítání hlasů prohlášen za vítěze senátorského souboje na Floridě. Republikánský politik se tak stane senátorem za stát na jihovýchodě Spojených států po stávajícím senátorovi z Demokratické strany Billu Nelsonovi, který byl zákonodárcem po tři volební období. Republikáni tak upevnili pozici v Senátu, kde mají 52 křesel ze sta.

Na Ukrajině byli napadení zastánci LGBT hnutí, policie je nedokázala ochránit

21:18
Zraněné si vyžádaly v neděli potyčky v Kyjevě, které provázely pokojnou demonstraci zastánců práv homosexuálů. Tu napadli pravicoví radikálové. Zraněni byli dvě účastnice a kanadský novinář. Policie proti radikálům nezasáhla a místo toho zahnala aktivisty do metra.

Britské podsvětí používá upravené turecké plynové pistole koupené v Česku

21:18
Zločinci v Británii stále více využívají upravené plynové pistole Zoraki turecké výroby, které byly do Spojeného království z dovezeny z České republiky. V anglickém městě Bedford pak byly upraveny na střelbu ostrými náboji, uvedl list The Guardian.

Pořiďte si hrábě a shrabujte listí, poradit Trump obyvatelům Kalifornie, jak bojovat proti požárům

20:10
Donald Trump při sobotní návštěvě požárem poničené oblasti v severní Kalifornii nedával najevo jen smutek. Také rozdával rady. Když hovořil k reportérům v přítomnosti guvernéra Jerryho Browna a jeho zástupce Gavina Newsoma, poradil, aby si v Kalifornii vzali příklad z Finů a opatřili si hrábě a shrabovali listí.

Příbuzní přestávají doufat. Počet nezvěstných po požáru v Kalifornii stoupl na 1300

18:27
Požár Camp, který zuří na severu Kalifornie už deset dnů, si vyžádal podle nedělních informací už 76 mrtvých, uvedla CNN odvoláním na místní úřady. Počet nezvěstných stoupl na 1330, i když se úřady snaží vylučovat duplicitní hlášení. Mnozí příbuzní už jen čekají na to, až je úřady vyrozumí o smrti blízkých.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes