Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

20,9 položek/den

Záběry z výbuchu v severoirském Londonderry. Policie zadržela čtyři podezřelé

12:26
V Severním Irsku zadrželi v neděli celkem čtyři podezřelé ze sobotního pumového útoku v Londonderry. Policie zjišťuje, zda za útokem nestojí radikálové z Nové IRA. Zveřejnila video zachycují výbuch auta před soudní budovou. Kamery zachytily i to, jak z dodávky, v níž byla nálož, utíká řidič.

Tři mrtví při řetězové havárii osmi aut v Maďarsku

12:26
Dva muži a jedna žena se stali oběťmi pondělní řetězové havárie osmi vozidel na 141. kilometru maďarské dálnice M3 u obce Mezőkeresztes ve směru na Budapešť. Mluvčí policie Tamás Dobi potvrdil, že mezi oběťmi a zraněnými byli občané Rumunska a Běloruska.

Z Mexika do USA proudí Čechoslováci a muslimové s koberečky, tvrdí článek, který citoval Trump

11:15
Američtí pohraničníci a farmáři prý viděli, že mezi migranty na hranicích s Mexikem jsou nejenom Latinoameričané, ale také muslimové, kteří se modlí na svých koberečcích, a dokonce Čechoslováci. Uvedl to minulý týden konzervativní týdeník The Washington Examiner, který mluvil s tamní rančerkou. Na okrajový zdroj poukázal prezident Donald Trump, když na Twitteru citoval právě pasáž o koberečcích.

Princ Philip se ani neomluvil, stěžují si ženy z auta, kterému nedal přednost

10:05
Dvě ženy, které se zranily v autě, jež se minulý týden ve čtvrtek srazilo s vozidlem 97letého manžela britské královny, si stěžují, že se jim princ Philip ani neomluvil. Lítost vyjádřil pouze Buckinghamský palác, a to s třídenním zpožděním, napsal v pondělí list Daily Mail.

Ruské pošty začaly prodávat pivo, aby občané nepili nemrznoucí směsi a čističe oken

10:05
Tisíce poštovních úřadů v Ruské federaci začaly prodávat lahvové pivo. Tento krok má snížit konzumaci nebezpečných náhražek alkoholu, třeba čističů oken, nemrznoucí směsi do chladičů a dalších chemikálií.

Na 245 milionů křesťanů pronásledují už v 73 zemích světa

10:05
Počet pronásledovaných křesťanů loni vzrostl globálně o 30 milionů a dnes je různým formám perzekuce vystaveno celosvětově na 245 milionů věřících. Vyplývá to z údajů nizozemské neziskové organizace Open Doors, která monitoruje situaci ve sto padesáti zemích.

Zemřel agent CIA Mendez, kterého proslavil film Bena Aflecka Argo

7:48
Ve věku 78 let zemřel v sobotu bývalý agent americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) Tony Mendez, který dokázal v roce 1980 během americko-íránského konfliktu dostat z revolučního Íránu šest Američanů. Jeho odvážný čin inspiroval filmové tvůrce k natočení snímku Argo, oceněného v roce 2013 třemi Oscary. O Mendezově úmrtí informovala v neděli americká média.

Izrael přiznal ostřelování íránských cílů v Sýrii

6:40
Izraelská armáda oznámila v noci na pondělí, že ostřelovala íránské cíle v Sýrii. V prohlášení rovněž varovala syrskou vládu, aby neútočila na izraelské území. Oznámení přišlo několik hodin poté, co v neděli Izrael sestřelil raketu nad Golanskými výšinami. Sýrie před sestřelením rakety uvedla, že zmařila několik izraelských náletů u Damašku.

Výbuch při krádeži paliva z potrubí v Mexiku má už 85 obětí

6:40
Počet obětí víkendové exploze a požáru palivového potrubí v Mexiku vzrostl na 85, informoval o v neděli mexický ministr zdravotnictví Jorge Alcocer. Uvedl též, že v nemocnicích zůstává 58 zraněných, z nichž někteří mají popáleniny na více než 80 procentech těla.

Ve Středozemním moři zahynulo v posledních dnech až 170 migrantů

23:23
Při dvou lodních neštěstích v uplynulých dnech ve Středozemním moři zahynulo až 170 migrantů. V prvním případě se pohřešuje 117 lidí, kteří k evropským břehům mířili na nafukovacím člunu z Libye, přes 50 migrantů přišlo o život na cestě mezi Marokem a Španělskem.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes