Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zahranicni/

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

21,4 položek/den

Zběsilá honička v Las Vegas: Policista na ujíždějící auto střílel skrz přední sklo

15:45
Kamera umístěná na uniformě zasahujícího policisty zachytila dramatickou honičku a přestřelku v ulicích Las Vegas. Podezřelí z ujíždějícího auta na policistu stříleli, takže byl ještě za jízdy nucen tasit zbraň a palbu opětovat skrz přední okno služebního vozu. Honička se odehrála minulý týden ve středu. Agentura Reuters záběry zveřejnila v úterý.

Syrští civilisté zamířili k Izraeli. Jděte pryč, nechceme vám ublížit, křičeli vojáci

15:10
K izraelskému hraničnímu plotu na Golanských výšinách v úterý dorazily desítky syrských civilistů, kteří mávali bílými kusy oděvů a zjevně žádali o pomoc. Izraelští vojáci je v arabštině megafonem vyzvali, aby se vzdálili od plotu, jinak by jim mohli ublížit. Židovský stát už nějakou dobu poskytuje humanitární pomoc Syřanům z míst, která postupně dobývá armáda prezidenta Bašára Asada.

Migrantů mířících do EU ubývá, nejvíce jich míří do Španělska

15:10
V první polovině letošního roku se počet nelegálních přechodů vnější hranice EU snížil na asi 60 430 lidí. To je zhruba o polovinu méně než ve stejném období loňského roku, uvedla evropská pobřežní a pohraniční stráž (Frontex). Víc lidí připlouvá do Španělska než do Itálie.

Ruský motorkářský klub Noční vlci založil na Slovensku pobočku

14:37
V obci Dolná Krupá u města Trnava na západním Slovensku zřídil svou pobočku ruský motorkářský klub Noční vlci. Slovenské ministerstvo zahraničí je znepokojeno, úřady ale proti klubu zatím neplánují nějaký zákrok.

Rusko pošlapalo lidská práva Pussy Riot, rozhodl soud ve Štrasburku

13:24
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku rozhodl, že při vyšetřování a odsouzení tří členek ruské punkové skupiny Pussy Riot za jejich protivládní vystoupení v roce 2012 Rusko porušilo jejich práva. Soud nařídil, aby Moskva Marii Aljochinové, Nataliji Tolokonnikovové a Jekatěrině Samucevičové vyplatila odškodné a zaplatila rovněž soudní výdaje.

Ponížení a ostuda, hodnotí média v USA Trumpovo setkání s Putinem. Ozval se i Schwarzenegger

11:41
Na amerického prezidenta Donalda Trumpa se po pondělní schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem snesla ostrá mediální kritika. Přední americké deníky šéfovi Bílého domu vytýkají, že Putinovi ustoupil nebo dokonce podlézá. Nejhlasitěji je Trump kritizován za to, že přijal Putinovo ujištění, že je ruské vměšování do amerických voleb smyšlenkou.

Putinova popularita klesá. Úspěšnému šampionátu navzdory

10:31
Popularita ruského prezidenta Vladimira Putina poklesla od března ze 77 procent na současných 63, a to bez ohledu na úspěšný fotbalový šampionát, který podle listu The Guardian „ukázal jinou tvář Ruska světu i samotným Rusům“.

Turisté jeli natáčet magma tekoucí do moře, loď zasáhl letící kus lávy

8:48
Nešťastně skončil výlet skupiny turistů, kteří vypluli pozorovat havajskou sopku Kilauea. Vyvržený úlomek rozpálené horniny loď zasáhl a způsobil zranění třiadvaceti lidí. Jedná se o nejzávažnější újmu, kterou vulkán od svého posledního probuzení lidem způsobil.

Spojenci jsou přítěž. Trump jim nevěří už 30 let a trvá na tom

7:06
Prezident Trump „by nevěřil nikomu – ani Rusům, ani našim spojencům“. Tuto prognózu nevyslovil politolog, ale nynější prezident sám o sobě v časopise Playboy, a to před 28 lety. Než jel minulý týden na summit NATO do Bruselu, obvinil přátele, že způsobili USA víc škod než nepřátelé.

Saúdská Arábie po smrti dvou dětí zakázala padesátku videoher

7:06
Saúdská Arábie v pondělí zakázala bezmála 50 populárních videoher. Děje se tak podle agentury AP poté, co se objevily zprávy, že dvě děti v království spáchaly sebevraždu, ke které je přiměla online hra známá jako Modrá velryba.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes