Novinky.cz

Description:

Rubrika Zdraví. Informace a rady týkající se zdraví, sportu a zdravého životního stylu.

URL:

http://www.novinky.cz/

Catalog:

Lifestyle → Zdraví

Publishes:

4.9 items/week

Kvůli vzácné poruše necítí bolest. Spáleninu poznala až podle zápachu

10:29
Jednasedmdesátiletá Britka Jo Cameronová se na první pohled neliší od jiných žen. Díky vzácné genetické poruše je ale její život přesto jiný, necítí totiž vůbec žádnou bolest.

Parodontóza není projev stárnutí

6:13
Zánět dásní neboli parodontitida není projevem stárnutí, jak se mnozí lidé domnívají, prvotní příznaky se mohou objevit již v dospívání. Hlavním viníkem je špatná dentální hygiena. Ať už se objeví v jakémkoliv věku, vždy je zapotřebí problém okamžitě řešit. Jakmile dojde k podcenění situace, nejenže mohou zuby vypadnout, ale zánět se může dostat i do dalších orgánů, včetně srdce.

Léčba rakoviny prsu se za posledních dvacet let výrazně posunula

24.April
Léčba rakoviny prsu za poslední roky zaznamenala obrovské pokroky. Jednak je mnohem účinnější, také šetrnější. Přestože každým rokem přibývá žen s tímto onemocněním, jejich život je podstatně kvalitnější a delší. Svůj podíl na tomto stavu má i spolek Mamma Help, který takto nemocným ženám pomáhá už dvacet let.

Zapomeňte na hot jógu, trendům vládne cold jóga

23.April
Jóga se po celém světě těší velké popularitě a není proto divu, že vznikají její nové odnože. Po hot či bikram józe, která se cvičí ve 42 stupních Celsia, je na světě nový trend, a to cold jóga, která se cvičí v zimě. První hodina v Evropě proběhla v britském Manchesteru v uměle zasněžovaném lyžařském areálu.

Co riskujete, když nesnídáte

23.April
Dlouhodobé statistiky ukazují, že 30 až 40 procent lidí nesnídá vůbec, nebo jen občas. A spousta těch, kteří ráno přece jen něco snědí, netuší, jak má správná snídaně vypadat. Takový denní režim je ale vysloveně škodlivý. Hrozí při něm vyšší riziko obezity, dvakrát vyšší nebezpečí cukrovky nebo vysokého cholesterolu a další potíže. Co s tím? Poradíme.

Osm druhů koření na hubnutí

18.April
Koření v jídle má odpradávna dvě hlavní funkce – vylepšuje chuť a k tomu nejrůznějšími způsoby podporuje trávení. Určité druhy bylin a koření umějí i nastartovat lidský metabolismus – a nám se pak lépe hubne. Pokud jste si tedy naordinovali jarní dietu, určitě byste jimi neměli šetřit.

Migréna, nebo klasická bolest hlavy? Rozdíl je velký

17.April
Bolest hlavy nepovažuje většina lidí za závažný problém a berou ji jako přirozenou součást lidské existence. Problém nastává až v bodě, kdy nám bolest hlavy začne pravidelně a intenzivně znepříjemňovat život. Kdy je na čase zpozornět a jak poznat, jestli se nejedná o migrénu?

Spojenci a nepřátelé našeho srdce

17.April
Na nemoci srdce a cév zemře v ČR zhruba 60 000 lidí ročně. Jejich příčinou je obvykle lidská hloupost. Naprostá většina lidí moc dobře ví, jak nebezpečné je pro ně přejídání, lenost, nedostatek pohybu a nezájem o rizikové faktory.

Vypadala jako těhotná. Velké břicho ale způsobily nádory

16.April
Devětačtyřicetiletá Britka Josephine Clintonová celý život bojovala s plodností. Když u ní začalo být patrné zvětšující se bříško, napadlo nejen ji, jestli přeci jen nemůže být konečně těhotná. Bohužel se tak nestalo - za nezvykle rychle rostoucím břichem stály nádory na vaječníku.

Špatná nálada či problém s koleny? Na vině může být styl chůze

12.April
Asi málokoho by napadlo, že něco tak přirozeného, jako je chůze, může mít zásadní vliv na naše fyzické nebo psychické zdraví. Pravdou je, že špatný styl chůze může způsobit kolenní artritidu, a dokonce je spojován i s depresemi.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes