Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/zena/

Katalog:

Lifestyle

Publikuje:

9,1 položek/týden

Spisovatelka Luisa Nováková: Pohádka je opečovávaný žánr

10:06
Knihy pro děti čte, píše a přednáší o nich studentům. Literaturu pro děti a mládež, jejímž zásadním stavebním kamenem jsou pohádky, učí Luisa Nováková na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V současné záplavě nových titulů je podle ní těžké vybrat klenoty, které by se mohly stát klasikou, nicméně je ráda, že děti čtou. Navzdory větším či menším změnám v žánru se proto o budoucnost...

Jonáš Ledecký: Jako Ester bych dřít nedovedl

13:00
Jonáš Ledecký (25) vládne mnoha talenty. Bratr sportovní hvězdy Ester Ledecké nejprve vyhrával snowboardové závody, aby se nakonec našel v umění. Kreslí komiksy, má vlastní kapelu a navrhuje sportovní vybavení nebo tréninkové deníky pro svou sestru, které říká Esterka.

Jak zajistit, aby při detoxikaci a dietách netrpěla vaše pleť

17.ledna
Pro mnohé z žen je leden měsíc očisty organismu a dietního jídelníčku. Detoxikace organismu s sebou nese ale nejen shození nadbytečných kilogramů a vyčištění střev, ale i nepříjemné projevy na pokožce, jako jsou pigmentové skvrny, akné či zarudnutí pleti.

S masivně řídnoucími vlasy jí odborníci nepomohli, problém se snaží alespoň maskovat

16.ledna
Paní Hanka (53 let) se dlouhodobě potýkala s nadměrným vypadáváním vlasů. Radu hledala na různých místech, bohužel žádný odborník jí pomoci nedokázal. Přestože vyzkoušela nejrůznější přípravky, techniky, nic na její problém nefungovalo.

Zhubněte až ke zdraví aneb Jaké nemoci lze nižší váhou zlepšit či vyléčit

16.ledna
Většina lidí se pustí po Novém roce do hubnutí proto, aby lépe vypadala a lépe se cítila. Mně však připadá mnohem podstatnější to, že shozená kila mohou zlepšit stav řady chorob anebo předejít jejich vzniku.

Pastelově modré vlasy, aktuální trend slavných

14.ledna
Pokud uvažujete v novém roce o změně image, pak pro vás máme naprostý hit mezi slavnými - pastelově modré vlasy. Podle vlasových stylistů se jedná o snadno dosažitelný odstín, který může slušet každé ženě, která se nebojí vystoupit z davu. Navíc se tento odstín ideálně hodí k mrazivým zimním dnům.

Marie Doležalová: Věci ráda shazuju, dělám si z nich legraci

14.ledna
Přišla se čtyřměsíční dcerou Alfrédou zavázanou v šátku. „Ona je můj program na nejbližší dobu,“ směje se jedenatřicetiletá herečka Marie Doležalová a dodává, že by se taky ráda zdokonalila v tvůrčím psaní. V rozhovoru vysvětlila proč, i když její kniha, kde vzpomíná na své předky a dětství, z pultů mizí rychle. Dětství, to jsou hlavně prázdniny, babičky a dědové, videopůjčovny, tamagoči nebo K...

Louis Braille naučil slepé vidět prsty. Dodnes motivuje nevidomé na celém světě

13.ledna
Když se řekne Louis Braille, mnohým se patrně vybaví bodové písmo pro nevidomé, které tento Francouz vynalezl už ve svých šestnácti letech. Méně známý je však jeho životní příběh, který započal před 210 lety, 4. ledna 1809, a který dodnes motivuje slepce na celém světě.

Václav Kopta: Všechno v našich životech má svůj čas

13.ledna
V osmnácti zazářil Václav Kopta v kultovní komedii Sněženky a machři a pak se za ním na třicet let zavřela filmová a televizní voda. Seděl u piana v Semaforu, živil se psaním písňových a muzikálových textů a žil si, jak říká, bačkorovitým životem.

Pavel Soukup: Nicnedělání je strašná dřina

12.ledna
Mnozí si patrně vybaví spíš jeho hlas než obličej. Pavel Soukup totiž patří mezi nejžádanější herce v dabingu, při načítání audioknih i komentářů k dokumentárním filmům. Narodil se poslední den v roce a minulý rok měl jubileum - bylo mu sedmdesát.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes