Novinky.cz

Description:

Žena

URL:

http://www.novinky.cz/zena/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

12.6 items/week

Tereza Kostková: Mrzí mě, pro kolik lidí se sociální sítě proměnily ve skutečný život

14:07
Není moc lidí, které si nedokážu představit vzteklé, nerudné, nepřející a zapšklé. Tereza Kostková (44) k nim bezpochyby patří, přestože v životě neměla vždycky na růžích ustláno. Chmurám nepodlehla ani v době, kdy se nehrálo ani netočilo. Našla se v rozhlasové práci.

Jak moc fotky na sociálních sítích lžou

6:46
Slavní, ale i další influenceři skrz sociální sítě působí na tisíce až miliony svých sledujících, kterým do značné míry ovlivňují jejich životy. Bohužel ne vždy v tom pozitivním slova smyslu. Zvlášť, když se pasují do rolí výživových poradců, přestože problematice vůbec nerozumí či svou tvář a tělo prezentují jinak, než odpovídá skutečnosti. Touha po dokonalosti pak vhání stále více mladých dívek do psychologických či psychiatrických ordinací.

Scarlett Johanssonová: Smířila jsem se s tím, že nikdy nebudu hubená

3.June
Představitelka nejúspěšnější Marvelovy hrdinky – Scarlett Johanssonová – může letos zaslouženě spát na vavřínech. Dokončila film, který se celý točí kolem její Black Widow, tedy česky Černé vdovy, poprvé v životě byla nominována na Oscara – a rovnou za dva snímky. Také ji čeká veselka. Už třetí.

Základy aktuálního šatníku. Padnoucí košile, kalhoty i šaty

3.June
Postrádá váš šatník harmonii, je nesourodý a plný kousků, které je vám líto vyřadit? Vezměte osud skříně do svých rukou a pořiďte si základní kousky oblečení, které nepodléhají módním trendům, a navíc se dají snadno kombinovat spolu navzájem i s věcmi, které vlastníte již déle. Jaké to jsou?

Youtuber MenT: Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil na internetu

2.June
Na YouTube ho aktuálně sleduje 1 360 000 lidí. První video přitom MenT neboli Jan Macák (22) natočil už ve dvanácti letech, ve čtrnácti pak podepsal smlouvu s firmou Google. Natáčením videí dnes uživí nejen sebe, ale i několik spolupracovníků.

Klasická krejčovina v podání návrhářky Zuzany Kubíčkové

2.June
Letošní jaro bylo v lecčem přelomové. Velké množství akcí bylo zrušeno, lidé přišli o příjmy a život se na chvíli zastavil. Na druhou stranu se prohloubily vztahy, ukázaly se charaktery a konečně jsme si našli čas na věci, které jsme dlouho odkládali. Jak využila tuto přestávku návrhářka Zuzana Kubíčková?

Gaslighting - nebezpečná forma manipulace

2.June
S různými druhy manipulace se můžeme setkat dnes a denně. A zatímco některé druhy dokážeme hravě rozpoznat, jiné nám zůstávají skryté. Jedním z nejnebezpečnějších druhů je bezpochyby tzv. „gaslighting“. O co se jedná?

Sedmdesátiletá návrhářka Vera Wang popírá zákony stárnutí

1.June
Svatební šaty od americké návrhářky Very Wang jsou snem žen po celém světě. Nyní se ale předmětem obdivu stala i sama návrhářka. Na svých sociálních sítích totiž sdílí své fotky, na kterých vypadá jako teenagerka, a to navzdory tomu, že věkem odpovídá spíše zasloužilé seniorce.

Rodiče jako koučové dětských přátelství

1.June
Vzpomínky na dávné hry s kamarády z letních táborů, dětských hřišť či školních škamen patří k těm nejhezčím. Pokud ale zapátráme v paměti o něco víc, nejspíš si vzpomeneme i na to, že navigovat vztahy s našimi malými vrstevníky nebylo vůbec jednoduché. V jednu chvíli máte nejlepší kamarádku, a za chvíli už s vámi nechce nic mít, nebo má dokonce jinou. Dětská přátelství mají svá specifika a úskalí.

Čeští machři z laboratoře

31.May
Je to jedno z nejúspěšnějších vědeckých pracovišť v Česku. Ústav organické chemie a biochemie v Praze proslul díky Antonínu Holému, objeviteli látek účinných proti virům, mimo jiné i HIV. Některé jeho následovníky teď zaměstnává i koronavirus.

Michal Isteník: Měl jsem velký strach z toho, co se mi děje v hlavě

31.May
„Všechno se to nějak sesypalo. Každé ráno nechuť vstát, přes den lhostejnost,“ popisuje Michal Isteník (36) období, kdy se potýkal s těžkou depresí. Herec známý například ze seriálu Most ji překonal s pomocí přátel. Dnes už by se nestyděl vyhledat odbornou pomoc.

Herec a truhlář Cyril Dobrý: Když se slyším a vidím, stydím se

30.May
Po otci Karlu Dobrém a dědečku Jiřím Hrzánovi zdědil herecký talent, ale než mu dovolil projevit se, užíval si Cyril Dobrý (24) docela divoké roky. Teď zazářil ve své první velké roli, v minisérii Zrádci, kterou odvysílala Česká televize. O jejím natáčení mluví s nepřehlédnutelným nadšením.

Užijte si piknikovou sezonu v romantických šatech

29.May
Nemáte plány na víkend? Uspořádejte s přáteli či s partnerem romantický piknik v přírodě nebo třeba městském parku. Počasí k tomu přímo vybízí! Stačí vzít velký piknikový koš a outfit, který dotvoří romantickou atmosféru. Co si obléknout?

Retinol vyhlazuje vrásky a pomáhá s lepší regenerací pokožky

28.May
O retinolu slyšela již asi každá žena řešící první vrásky či další projevy stárnutí pleti, jako jsou například pigmentové či stařecké skvrny. Pozitiv má tato látka víc, jen je zapotřebí dodržovat určitá pravidla při používání přípravků s ní.

Šéfkuchařka Sofia Smith: Příprava jídla je velmi osobní věc

28.May
Život nejlepší šéfkuchařky v Česku je trochu pikantní, stejně jako její kuchyně. Po matce Irka, po otci Malajka opustila na přelomu století v Londýně rozběhlou kariéru v oblasti IT a jako samouk se pustila do podnikání v gastronomii. Navíc v cizí zemi - v Praze. Dnes je jméno Sofia Smith respektovaným pojmem.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes