15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Žena

URL:

http://www.novinky.cz/zena/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

11.2 items/week

Šest důvodů, proč se lidé chtějí vrátit zpátky do kanceláří

7:28
Mnoho firem se v rámci protikoronavirových opatření stáhlo z kanceláří na home office. Z nuceného nařízení se ale brzy vyklubala výhoda, díky které se dá jednoduše ušetřit za pronájem kanceláří a jiné zaměstnanecké benefity. Spousta zaměstnanců by ale návrat do pracovního prostředí uvítala. Jaké jsou nejčastější důvody?

Variace na lahodné kari

5.May
Pokrm nazvaný kari má nespočet podob, nespočet chutí, barev. Může být připraven z nejrůznějších druhů masa nebo ryb, z krevet a dalších darů moře, ze zeleniny. Vždy je bohatě kořeněný, voňavý a většinou i velmi ostrý. Své kořeny má především v tamilské kuchyni jižní Indie a Srí Lanky.

Tomáš Nushart: Trénink musí psa bavit, musí mu vonět a chutnat

4.May
Odhadem je dnes v Česku majitelem psa třetina lidí. A každý bez rozdílu chce mít skvělého psa, který poslouchá. Ale ne všichni vědí, jak na to. V poslední době zažívá boom tzv. pozitivní metoda výchovy psů, která staví na porozumění člověka jeho psovi. Místo trestů tak na řadu přicházejí odměny. Jedním z propagátorů této metody je i Tomáš Nushart, zakladatel psichologie.cz a trenér psů a jejich páníčků.

Barbora Suchánková: Box mě vytáhl ze dna

3.May
Barová povalečka. Alkoholička. Pacientka v Bohnicích. Z toho všeho se Barbora Suchánková dostala, když začala sportovat. Ze 136 kilogramů zhubla na 81. A po třech letech tréninku se dostala do širší boxerské reprezentace.

Martina Preissová: Nejlepší kamarádka je můj muž

2.May
Díky své nejnovější roli sestřičky Táni, která skrývá tajemství, vykročila Martina Preissová herecky novým směrem. Při natáčení je na place i dvanáct hodin. Doma ji pak čeká manžel Martin, dva synové a domácnost. Ve volných dnech dohání to, co rodině i domu dluží.

Sexy spodní prádlo je přínosné nejen pro muže, ale hlavně pro ženy

1.May
Není žádným tajemstvím, že krásné spodní prádlo funguje jako dokonalé zpestření v ložnici i mimo ni. To ale není zdaleka všechno. Sexy set dokáže stejně pozitivně působit i na psychiku ženy bez partnera. Dodá totiž na sebevědomí, které je klíčem ke zdravému vztahu k sobě samé.

Luboš Veselý: Každý kontakt s blízkým člověkem mě nutí přemýšlet o sobě

1.May
Nedávno jsme ho mohli vidět v seriálu Kukačky, kde hrál starostlivého otce. Jeho život je však trochu dobrodružnější. Rád se toulá a občas neváhal opustit divadlo, když se mu něco nelíbilo. „Každá zkušenost člověka obohatí, nejen ta divadelní,“ usmívá se devětapadesátiletý herec Luboš Veselý.

Jak si užít pálení čarodějnic či vynášení Morany v menším kruhu rodinném

30.April
Poslední dubnová noc je již tradičně spojována s upalováním čarodějnic. Za normální situace se tak po celé republice rozhoří tisíce ohňů a vater, u kterých se lidé sejdou především kvůli světským radovánkám, jako je opékání vuřtů, a zábavě. Bohužel letos, stejně jako v předchozím roce, by pálení čarodějnic mělo proběhnout jen v menším kruhu rodinném, což ale neznamená, že si tento večer neužijete zábavu a vše s touto magickou nocí spjaté. Naopak, můžete si připomenout i rituály našich předků,...

Svatební inspirace z dílny Elieho Saaba

30.April
Svatební šaty od Elieho Saaba jsou snem, který se splní jen malému procentu žen. Tento libanonský návrhář, proslulý svými opulentními a zdobnými modely, je jedním z těch, kteří udávají svatební trendy a jeho modely nosí princezny a známé osobnosti po celém světě. Jak vypadá jeho nejnovější kolekce na sezonu jaro/léto 2022?

Kdy bývají lidé nejšťastnější

30.April
Štěstí je krásná věc, zpívá se v jednom známém songu. A bez nadsázky je to pravda. Když jsme šťastní, jsme také více v pohodě a životní překážky nás jen tak nerozhází. Kdy býváme podle průzkumu nejšťastnější?

Vyberte si nové spodní prádlo v jarních tónech

29.April
Většinu času sice není vidět, přesto dokáže špatně zvolené spodní prádlo zkazit celý den. Zbavte se proto nesedících či sepraných kousků a nahraďte je dobře sedícími podprsenkami a kalhotkami, díky nimž získáte pohodlí, ale i sebevědomí.

Čím potěšit maminky k jejich svátku

29.April
Každá druhá květnová neděle patří u nás již 98 let všem maminkám. Letos tento sváteční den připadá na 9. května. Je tedy ideální čas popřemýšlet, jak své mamince poděkovat za její lásku a péči. A to zejména letos, kdy mají mnohé z nich za sebou velmi náročné období ať už spjaté přímo s covidem, nebo izolací kvůli pandemii či kvůli práci z domova a zároveň výuce svých dětí.

Jak se diamant stal symbolem zásnubních prstenů

28.April
Ačkoliv se trendy mění, většina žen si pod pojmem zásnubní prsten vybaví zlatý kroužek s třpytivým kamenem – nejlépe diamantem. Jaká je historie těchto malých, ale o to významnějších doplňků, proč se stal právě diamant symbolem zaslíbení?

Chybí nám odvaha nosit barvy, říká návrhářka Tereza Rosalie Kladošová

27.April
Na poli designu a módního návrhářství patří Tereza Rosalie Kladošová ke špičce. Několikrát získala nominaci a prestižní ocenění v soutěži Czech Grand Design a k nominovaným patří i letos. Absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně miluje výrazné barvy a propaguje udržitelnou módu.

Jak si vytvořit kapsulový šatník

27.April
Jaro se nese ve znamení velkých úklidů. Pokud jste se rozhodla svému šatníku ulevit a vytvořit z něj kompaktní jednotku, zkuste vsadit na minimalismus. Když mu totiž přijdete na kloub, oblečení se stane vaším přítelem a váš styl bude nepřehlédnutelný.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes