15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Žena

URL:

http://www.novinky.cz/zena/

Catalog:

Lifestyle

Publishes:

11.2 items/week

Denzel Washington udělá všechno, co jeho žena řekne

12:14
Doma oprašuje Denzel Washington (67) dvě sošky Oscarů, letos měl šanci získat třetí za roli v tragédii Macbeth. Nominaci tentokrát neproměnil, radost z náročné role mu však zůstala. Rodák ze státu New York může být právem pyšný nejen na profesní úspěchy, ale také na své jediné, téměř čtyřicet let trvající manželství, z nějž vzešly čtyři talentované děti.

V čem vyrazit na romantický piknik

12:14
Slunečné dny přímo vybízejí k trávení volného času v přírodě. Využijte jich a udělejte si piknik s vaším partnerem nebo kamarádkami. Stačit vám bude deka a stylový outfit!

Sandra Nováková: Trvalo hodně let, než jsem získala zpět sebevědomí

19.May
Ačkoliv se asi nejvíc zapsala do diváckého povědomí díky Ordinaci v růžové zahradě, dodnes si ji lidé spojují i s dětskou rolí v seriálu Bylo nás pět. Sandra Nováková (40) se už představila také jako scenáristka. Společně s manželem režisérem Vojtěchem Moravcem se pustila do natáčení vlastních filmových projektů. Brzy přijde do kin jejich druhá komedie Hádkovi.

Pravidelná pedikúra pomáhá předejít celé řadě nepříjemností

18.May
Pravidelná péče o chodidla a prsty na nohou by měla být samozřejmostí. Bohužel tomu tak u každého není. Pedikúra přitom není jen o krásných nohách, ale i prevence celé řady nepříjemností.

Žena utvořila nový rekord. Everest zdolala podesáté

18.May
S nepálskou ženou Lhakpou Sherpa se osud nemazlil. Přesto se jí ve 48 letech podařilo podesáté zdolat nejvyšší horu světa - Mount Everest. To z ní dělá první ženu na světě, které se to podařilo.

Středoškolačka si vyrobila plesové šaty z knižních stránek Harryho Pottera

17.May
Osmnáctiletá studentka Hailey Skochová z amerického Arkansasu se rozhodla vytvořit si šaty na maturitní ples ze stránek knížek o Harrym Potterovi. Ke knihám má speciální vazbu – kromě toho, že s nimi vyrůstala, pomohly jí překonat i rozvod rodičů.

Po porodu si nechala zmenšit a vytvarovat prsa. Život se jí změnil k lepšímu

17.May
Kateřina měla již od puberty velká ňadra, na která byla náležitě hrdá. Vše se ale změnilo po dvou těhotenstvích a téměř třech letech kojení, kdy se vzhled ňader výrazně zhoršil. Dvaatřicetiletá Kateřina se tak rozhodla přestat stavět zájmy všech ostatních před svoje a objednala se na konzultaci na kliniku estetické medicíny.

Antonie Formanová: Čisté duše jsou mi bližší

16.May
Část dětství strávila cestováním po světě. Po Evropě doprovázela rodiče, divadelníky. Do Ameriky létala za dědou, slavným režisérem Milošem Formanem. V domácnosti dědečka z druhé strany, spisovatele Jiřího Stránského, zase často trávila svá školní odpoledne. „Je jedno, kde kdo žil a žije, všichni jsme spojení s naší zemí,“ říká herečka Antonie Formanová (23).

Cyklisté „na zabití“

15.May
Města stále zřetelněji dávají najevo, že silnice nepatří jen autům. Vyhrazené pruhy, které mají cyklisty ochránit, dráždí na druhou stranu některé motoristy, podle nichž se jim nemají co plést do cesty. Obliba jízdy na kole přitom stoupla v době pandemie, jiní se k ní přiklánějí kvůli cenám benzínu.

Olga Menzelová: Nic nebylo za Jirkovými zády

15.May
Čtyřiačtyřicetiletá vdova se třemi dětmi, úspěšná manažerka, která si umí jít za svým, nekonvenční okouzlující žena, která na dvacet let spojila svůj život s jedním z nejuznávanějších českých filmařů, to vše je Olga Menzelová.

Dominika Hašková: Eurovize? Finále je splněný sen

14.May
Její táta Dominik hrál skvěle hokej, roky byl oporou naší reprezentace. Ona teď české barvy hájí ve zcela jiném oboru: ve zpěvu. Má v něm opravdu internacionální přesah – vyrůstala v USA, studovala v britském Leedsu a její kapelu We Are Domi tvoří Norové. A právě teď s ní Dominika Hašková (27) startuje ve finále hudební soutěže Eurovize v italském Turíně, kde nabízí vlastní anglickou písničku s názvem Lights Off.

Hynek Čermák: Ženská duše mě fascinuje

13.May
Ve filmu a televizi hraje drsňáky, ale sám působí mírně, klidně, mluví potichu, a když je k tomu důvod, rád se zasměje. Hynek Čermák (49) je na vrcholu herecké kariéry a přitom říká, že prožívá krizi středního věku. Na rozhovor přijel na skútru, který považuje za ideální městský dopravní prostředek.

Oslavte světový den koktejlů stylově

13.May
Všichni milovníci míchaných nápojů slaví 13. května Mezinárodní den koktejlů. Přesně před 216 lety byla v americkém časopise The Balance zveřejněna první definice míchaného drinku. Od té doby se sice ve světě koktejlů mnohé změnilo, nicméně tento den už bude navždy spojován s oslavou zrození míchaných nápojů.

Nemůžete si dovolit svatební dar? Odborníci na etiketu radí, co s tím

13.May
Náklady na svatbu se mohou vyšplhat pořádně vysoko, a to neplatí jen pro snoubence, ale i samotné hosty. Kromě pořízení oblečení dle stanoveného dresscodu a výloh za cestu se od pozvaných očekává i svatební dar. Co když na něj ale nemáte rozpočet?

Hana Zemanová: Lidé se ztrácejí v tom, co je a není zdravé

12.May
Na zdravou stravu, která odpovídá přirozenému běhu přírody kolem nás, se vrhla před čtvrtstoletím. Kdysi holka z paneláku, vystudovaná učitelka, dnes uznávaná autorka biokuchařek, si tím řešila i své zdravotní problémy. „Superpotraviny rostou všude kolem nás. Jen si jich nevážíme. Možná proto, že nevíme, jak jsou léčivé,“ říká Hana Zemanová, máma dvou dcer, jež dávno lidi na potkání nepřesvědčuje o tom, co zdravého mají jíst.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes