Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,1 položek/den

Na kůrovce vzlétly drony s kamerami

19:10
Při vyhledávání stromů napadených kůrovcem musí lesníci zkontrolovat doslova každý strom. A v tom by jim mohly pomoci drony vybavené multispektrálními kamerami, které se již od dubna testují.

Babiš to schytal od naštvaných Italů

18:36
Kriticky odpověděla část italských politiků i médií na nedělní rozhodnutí českého premiéra Andreje Babiše (63) nevyslyšet žádost jeho protějšku Giuseppa Conteho (53), který vyzval 27 předsedů vlád členských zemí Evropské unie, aby se postarali o část ze 450 migrantů z rybářské lodi.

Babiš: Měli bychom prověřit diplomky všech poslanců, snad by pak Sněmovna byla usnášeníschopná

18:02
Rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením, uvedl předseda vlády Andrej Babiš (ANO). Výběr nového ministra nechá na ČSSD, sdělil premiér Novinkám. Později prohlásil, že by se měly nechat prověřit diplomové práce všech poslanců.

Změny ministrů už nestíháme sledovat, ti bez titulu mají výhodu, glosují politici Krčálův pád

17:29
Lídři opozičních stran oceňují, že se ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) rozhodl rezignovat kvůli problémům se svou bakalářskou prací. Někteří na jeho konto vtipkují, že ministři bez vysoké školy mají výhodu. Část opozice zdůraznila, že odpovědnost za personální obtíže nové vlády nese premiér Andrej Babiš (ANO).

Zeman v dopise „doporučoval” Babišovi, ať mu navrhne místo Pocheho Hamáčka

15:45
Když premiér Andrej Babiš (ANO) v červnu navrhl do čela ministerstva zahraničí šéfa ČSSD Jana Hamáčka místo původně navrhovaného Miroslava Pocheho, postupoval podle doporučení prezidenta Miloše Zemana. Dopis od prezidenta, získaný na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, publikoval v úterý twitterový účet @StoSestka, Hrad jeho pravost potvrdil.

Ministr Krčál rezignoval, nahradit ho má Maláčová

15:45
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) v úterý oznámil rezignaci. Krčál čelí podezření, že se dopustil plagiátorství ve své bakalářské práci. Nahradit by jej měla Jana Maláčová působící na ministerstvu práce a sociálních věcí jako ředitelka odboru rodinné politiky.

Univerzita zkoumá Krčálovu práci, diplom mu vzít nemůže

13:58
Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati zahájila kontrolu bakalářské práce ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála, oznámil v úterý Právu rektor univerzity Petr Sáha. I kdyby se však prokázalo, že Krčál opisoval, nemůže univerzita zpětně diplom ministrovi odebrat.

Pražské stavební předpisy se změní, požadavek na oslunění bytu zmizí

13:58
Požadavek na oslunění bytu zmizí z Pražských stavebních předpisů (PSP). V úterý o tom rozhodla rada města, která schválila novelizaci normy. Pro hlasovali radní za ANO a náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Strana zelených, která je spolu s lidovci a STAN součástí Trojkoalice, s úpravou nesouhlasí a hodlá se obrátit na Evropskou komisi, která musí úpravu notifikovat.

Meteorologové varovali před silnými dešti a vzestupem hladin řek

12:49
Meteorologové varují před silnými dešti a vzestupem hladin řek na východě republiky. Do čtvrtečního večera by na návětří Beskyd a Jeseníků mohlo napršet až 120 milimetrů srážek.

Pokud Krčál opisoval v bakalářské práci, měl by odejít z vlády, zní z opozice

12:15
V případě, že ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) opisoval ve své bakalářské práci, měl by rezignovat na svoji funkci. Shodují se na tom lídři opozičních stran.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes