Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,7 položek/den

Aktivistka, která na demonstraci nalehla na policistu a zranila ho, přestupek nespáchala

21:12
Aktivistka Kateřina Krejčová se při střetu s policistou na demonstraci v Praze v roce 2015 nedopustila podle radnice Prahy 1 přestupku. Uvedla to ve středu na webu Česká televize. Ženě dříve kvůli incidentu uložil Obvodní soud pro Prahu 1 dvakrát podmíněný trest za násilí proti úřední osobě, oba rozsudky ale zrušil pražský městský soud. Případ pak soud předal k projednání možného přestupku.

ODS ve Sněmovně souzněla s SPD, odmítá globální pakt OSN o migraci

20:03
Migrace je hlavním tématem středečního odpoledního jednání Sněmovny. Vláda má poslance informovat o postoji Česka ke globálnímu paktu většiny států OSN o migraci. Část opozičních stran chce také otevřít diskusi o případném přijetí 50 syrských sirotků.

Demonstranti u Sněmovny žádali hlasování o nedůvěře vládě

19:30
Na pražském Malostranském náměstí ve středu odpoledne demonstrovala zhruba stovka lidí proti vládě premiéra Andreje Babiše (ANO), která se ve Sněmovně opírá o důvěru komunistů. Organizátoři chtějí přesvědčit poslance, aby iniciovali hlasování o vyslovení nedůvěry kabinetu.

Žalobce zrušil stíhání exministra Drábka

18:55
Státní zástupce zrušil stíhání bývalého ministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09) a jeho náměstka Vladimíra Šišky z přípravy dotačního podvodu a zneužití pravomoci při transformaci Fondu dalšího vzdělávání (FDV). Podle Šiškova obhájce Tomáše Sokola to znamená definitivní konec kauzy, v níž byli obviněni celkem tři lidé. Informuje o tom Ekonomický deník.

Žádný azyl ani občanství a jen ty nejmladší. Šojdrová má pro Babiše konkrétní plán se sirotky

18:20
Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) navrhne na páteční schůzce premiérovi Andreji Babišovi (ANO) plán na přijetí syrských sirotků z řeckých táborů. Uvedla to ve středu v tiskové zprávě.

Armáda chystá na 28. října největší přehlídku v novodobé historii země

17:46
K připomenutí 100. výročí vzniku samostatného Československa se v Praze 28. října uskuteční slavnostní vojenská přehlídka. Armáda si připomene svou historii i současnost. Po Evropské třídě bude pochodovat 2151 příslušníků bezpečnostních sborů a projede po ní i 236 kusů techniky. Armáda slibuje, že rozsahem bude akce výrazně větší než poslední přehlídka, která se uskutečnila před deseti lety.

„Miloš je kámoš”. Obce i přes zákaz propagují spřátelené strany

16:37
Jedním z nových pravidel pro politické strany, které poprvé platilo při kampani před loňskými parlamentními volbami, byl i zákaz přijímání jakýchkoliv darů či bezúplatných plnění od obcí.

Za narušení divadelního představení dostali brněnští aktivisté pokuty za 126 000 korun

14:55
Členové hnutí Slušní lidé dostali pokuty celkem za 126 000 korun za květnové přerušení kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí. Radnice Brno-střed udělila příkazem pokutu 25 lidem. Hnutí podalo odpor, řekl předseda hnutí Zdeněk Pernica.

Paroubek prohrál spor o dceru, chtěla být s matkou

14:19
Dcera Jiřího a Petry Paroubkových zůstane u matky. Rozhodl o tom ve středu pražský městský soud. Výše výživného je stále ještě otázkou, kterou soud nechal dořešit Obvodní soud pro Prahu 5. K soudu dorazila Petra Paroubková s advokátem, Paroubek se z jednání omluvil.

Transparency International podala další podnět Evropské komisi na Babiše

12:35
Nevládní protikorupční organizace Transparency International (TI) podala ve středu dopoledne k Evropské komisi oficiální podnět kvůli podezření na střet zájmů českého premiéra a šéfa Hnutí ANO Andreje Babiše.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes