15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Domácí

URL:

https://www.novinky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

12.6 items/day

Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let

8:30
Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s oslabenou imunitou, případně zdravotníky, kteří s takovými pacienty pracují. Vhodné je také pro klienty a pracovníky pobytových zařízení sociální péče. Doporučení publikovala Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na svém webu. Podle ministerstva zdravotnictví by mělo být přeočkování možné v polovině srpna.

Hasiči zachraňovali vysíleného puštíka „uloveného“ nedbalými rybáři

15:06
Značně vysílenou sovu puštíka obecného zachraňovali v pondělí hasiči nad rybníkem Poštovský u Bohuslavic na Opavsku. Sova byla zamotaná do rybářského vlasce asi pět metrů nad vodou. Podle hasičů visel puštík za křídlo nad rybníkem nejméně několik desítek minut.

Na Velehrad přijely tisíce poutníků, déšť jim v průběhu mše nevadil

15:06
Válečný konflikt na Ukrajině a pomoc Česka uprchlíkům vzpomenul v úterý vatikánský kardinál a jeden z nejbližších spolupracovníků papeže Františka Michael Czerny při kázání na Národní pouti ve Velehradě na Slovácku. Zmínil také potřebu větší srozumitelnosti písma a liturgie při aktuálních překladech.

FOTO: Oči Prahy jsou hitem náplavky v létě i zimě

14:01
Obří skleněné čočky lemující Vltavu jsou unikátním projektem revitalizace náplavek v Praze. Pět a půl metru velké skleněné dveře, které vedou do prostor tzv. kobek, ukazují, jak se může nevyužité místo proměnit na společenské prostředí kaváren, galerií a dílen. S projektem přišel architekt Petr Janda ze studia Brainworks a v současnosti je výsledek jeho práce vidět na Rašínově a Hořejším nábřeží.

Bouřky vyplavily i nemocnici

13:28
Jihočeští hasiči měli v úterý nad ránem celkem dvacet zásahů. Prudký liják způsobil problémy hlavně v okolí Jindřichova Hradce a v Suchdole nad Lužnicí. Čistili potok a čerpali vodu v nemocnici.

Při pomalém předjíždění cyklisty nemusí být odstup 1,5 metru, zvažuje ministr

5.July
Ministerstvo dopravy zvažuje, že u předjíždění cyklistů v rychlosti pod 30 kilometrů v hodině by namísto dosavadního povinného metrového odstupu nově platilo obecné pravidlo bezpečného předjíždění. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Silné bouřky hrozí až do večera

5.July
Meteorologové prodloužili varování před silnými bouřkami, které v úterý zasáhnou část České republiky. Řádit budou zhruba do osmé hodiny večer. Proženou se jihem a východem země.

Přibylo 1297 nakažených, v nemocnicích leží s covidem hlavně starší pacienti

5.July
Letní vlna covidu nastupuje. Počty nově odhalených případů v pracovní dny přesahují tisíc, což se dělo naposledy začátkem května. V pondělí potvrdily laboratoře nákazu 1297 lidem, v porovnání s minulým pondělím je to malý nárůst o 56 případů. Dalších 376 lidí se nakazilo opakovaně.

Těžké popáleniny se hojí. Malou Yulii ze Lvova brzy propustí

5.July
Neskutečné odhodlání ukázala kriticky popálená osmnáctiměsíční Yulia, kterou vojáci koncem března převezli z ukrajinského Lvova přes Polsko do Prahy. Šance na její záchranu nebyly velké. Měla extrémně bolestivé popáleniny třetího stupně na 60 procentech těla, převáželi ji připojenou k dýchacímu přístroji.

Graubner: Měli bychom myslet na budoucnost a mít více dětí

5.July
Nový pražský arcibiskup Jan Graubner poskytl Právu e-mailový rozhovor, ve kterém řekl, že na novém místě nemá kvůli vysokému věku velké plány, ale přesto věří, že může být prospěšný dnešní společnosti, která místo ve všemohoucího Boha věří ve všemohoucí peníze.

Registrace ke čtvrté dávce proti covidu bude možná od půlky srpna

5.July
Očkovací místa pro podávání čtvrtých dávek proti covidu se mají otevřít od poloviny srpna. Oznámil to náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).

Konec extrémům, červenec přinese „normálnější“ počasí

5.July
Horký začátek července vystřídá „normálnější počasí“. Během prvního prázdninového měsíce se budou častěji střídat teplejší a chladnější období, do extrémů ale nepůjdou, předpovídají meteorologové v měsíčním výhledu. Nejchladněji by mělo být v týdnu od 11. do 17. července.

Kožní lékař včas nepoznal melanom, ÚS dal muži šanci na odškodnění

4.July
Ústavní soud (ÚS) se zastal muže, který se soudní cestou domáhal náhrady nemajetkové újmy kvůli tomu, že mu byl pozdě diagnostikován kožní melanom. Muž žádal částku 563 105 korun.

Poplatky za televizi a rozhlas vláda nezvýší

4.July
Současná vláda nemíní zvyšovat televizní (nyní 135 Kč měsíčně) a rozhlasové (nyní 45 Kč) poplatky. V neděli to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Znovu hrozí velmi silné bouřky, varují meteorologové

4.July
Od pondělního odpoledne až do úterního rána hrozí na Moravě a ve Slezsku i na jihu a východě Čech silné bouřky. Mohou je doprovázet přívalové srážky a v místech, kde je nasycená půda předchozím deštěm i vzestupy hladin.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes