15
new stories - click to show

Novinky.cz

Description:

Domácí

URL:

https://www.novinky.cz/

Catalog:

Z domova

Publishes:

19.9 items/day

Hrušky krátce po tornádu: Při vjezdu celkem v pořádku, za kostelem atomová bomba

2:14
Mohutná bouře, která se ve čtvrtek večer a v noci prohnala jižní Moravou, za sebou zanechala jen spoušť a zkázu. Mezi nejhůře zasaženými obcemi je Moravská Nová Ves či Hrušky, ty zasáhlo i tornádo. Ještě v noci obce navštívil reportér Práva, jehož svědectví Novinky přinášejí.

FOTO: Kudy prošlo tornádo

0:04
Jižní Moravu ve čtvrtek večer a v noci zasáhla silná bouře. Nejvíce postiženým Hodonínem prošlo tornádo a zanechalo za sebou zkázu. Padaly stromy, trhaly se střechy a bortily se zdi. Záchranáři evidují oběti na životech, jejich počet však zatím neupřesnili.

Je to jako po bombardování, vzduchem létaly střechy, popsal svědek

23:32
Jednou z nejvíce postižených obcí čtvrtečním tornádem je Moravská Nová Ves. Vlasta Mahdal, který byl během řádění živlu v místní sokolovně, Novinkám popsal následky.

Lidé svolávají pomoc pro Hodonínsko, sdílejí šokující videa

22:59
Lidé na sociálních sítích svolávají na další dny pomoc pro Hodonínsko, kterým se ve čtvrtek v noci prohnala mohutná bouře s tornádem. V cestě bouře došlo k velkým škodám, padaly stromy, vichr strhával střechy. Za půl hodiny se přihlásilo na 160 dobrovolníků.

Bouře zasáhla i hodonínskou zoo, půlka zahrady zmizela před očima

22:59
Mimořádně silná bouře postihla i Zoo Hodonín, popadaly stromy, zničené jsou ohrady, psí útulek podle ředitele Martina Kruga v podstatě neexistuje. Zvířata jsou v šoku, ale měla by být všechna v pořádku.

Lidé jsou po bouři zavaleni v budovách

22:27
Na jižní Moravě, kterou se prohnala silná bouře, evidují záchranáři až 150 zraněných. Na některé se zřítily domy či popadaly stromy. Pátrají po nich záchranáři.

Na Hodonínsko míří všechny jednotky IZS, zvažuje se nasazení armády

21:54
Všechny jednotky integrovaného záchranného systému včetně záchranných útvarů a USAR týmů, které vyhledávají lidi pod sutinami, se přesunují na Hodonínsko. Několik obcí tam zasáhlo tornádo. Zvažuje se také nasazení armády. Oznámil to ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Premiér Andrej Babiš (ANO) na Twitteru uvedl, že se nemůže kvůli počasí vrátit z Bruselu do ČR. O pomoc postiženým oblastem požádal vicepremiérku Alenu Schillerovou (za ANO)

Katastrofa jako po válce, řekl místostarosta zničených Hrušek

21:54
Část obce skoro přestala existovat. Tak Právu popsal řádění živlů v obci Hrušky na Břeclavsku tamní místostarosta Marek Babisz. Podle něj je jisté, že v obci řádilo tornádo. Na místě jsou podle něj zranění, v obci už jsou desítky hasičů a záchranářů.

Na Hodonínsku se zřejmě objevilo tornádo

20:49
Na Hodonínsku se ve čtvrtek během silných bouřek objevil silný větrný vír. Není jasné, zda šlo o tornádo. Vír za sebou zanechal velké škody. Poničil například vesnici Lužiny. V Hodoníně jsou popadané dráty, část domácností je bez elektřiny. Hasiči varují, že by lidé neměli vycházet ven.

Česko znovu zasáhly silné bouřky. Lámou se stromy, spadlé vedení zastavilo provoz na D2

20:17
Českem se od čtvrtečního odpoledne prohánějí bouřky doprovázené silným větrem. Na Rakovnicku polámané stromy zcela pokryly hlavní tah z Prahy na Karlovy Vary u obce Petrohrad, jeden z nich dokonce spadl na auto. Na Břeclavsku je neprůjezdná dálnice D2, spadly na ni dráty elektrického vedení.

Dva tisíce dávek už muselo skončit v koši

19:37
Jsou to sotva tři setiny procenta z toho, co se už podařilo vyočkovat, přesto od začátku vakcinace skončilo v koši přes 2200 dávek. Jednou kvůli špatným podmínkám skladování, jindy proto, že se vše nestihlo včas spotřebovat. Nejvíce toho skončilo museli zdravotníci znehodnotit v Královéhradeckém a Středočeském kraji, Praze - a také na Ostravsku.

Majitelka nechce v olomouckém obchodě očkované kvůli tisícům potratů v USA, vysvětlil její partner

18:31
Za majitelku obchodu s dětským zbožím v Olomouci Zuzanu Michálkovou, která zakázala vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru, se postavil její partner Ondrej Feneš. Muž, který o sobě prohlašuje, že je psychoneuroimunolog, zdůvodnil počínání Michálkové obavami ze spontánních potratů, ke kterým mělo dojít ve Velké Británii a USA po naočkování tamních občanů.

Cestující se vrátili, Praha prodlouží provoz metra do půlnoci

16:53
Pražský dopravní podnik prodlouží od 15. července provoz metra na všech trasách. Poslední soupravy budou z konečných stanic odjíždět kolem půlnoci. Již od začátku července bude obnovena i autobusová linka AE (Airport Express), která jezdí mezi letištěm Václava Havla a pražským hlavním nádražím. Ve stejném termínu začne pražská MHD jezdit podle prázdninových jízdních řádů.

ANO by vyhrálo volby

16:20
Volby by podle červnového průzkumu agentury CVVM vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Druhá by byla koalice Pirátů a hnutí STAN (22,5 %) a třetí Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) s 19,5 %. Do Sněmovny by se dostala ještě SPD (9,5 %), komunisté (7,5 %) a ČSSD (7,5 %).

V Česku se nyní objevilo více mutací, než je běžné, řekla hlavní hygienička Svrčinová

15:47
Za poslední týden se v Česku objevilo více mutací, než je běžné. Poslancům to ve středu ve zdravotním výboru řekla hlavní hygienička Pavla Svrčinová.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes