Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

14 položek/den

Meteorologové vydali výstrahu před silnými mrazy

11:50
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před silnými mrazy, při nichž budou teploty v noci na úterý i na středu klesat zejména na severovýchodě republiky a na Vysočině i k -16 stupňům.

Šmíruje se pořád více. Češi se bojí

10:05
Zájem Čechů o technická zařízení, se kterými lze tajně sledovat pohyb osob i aut či pořizovat zvukové nebo obrazové záznamy, se v posledních letech prudce zvyšuje. Většina Čechů se ale proti možnému špehování a sledování cítí bezbranná a obává se ho.

Vietnamští prodejci musí stánky z Holešovické tržnice odstranit do konce února

9:31
Stánkaři v Holešovické tržnici dostali na odstranění svých stánků nový termín do konce února. Novinkám to potvrdil pražský náměstek pro finance Pavel Vyhnánek (Praha sobě). Trhovci měli původně prostor opustit do konce ledna.

Přichází ledový týden, teploty nepřekročí nulu ani přes den

8:21
Celý nadcházející pracovní týden bude ledový, to znamená, že mrazy budou celodenní a teploměry se nepodívají nad nulu až do víkendu, kdy přijde mírné, ale jen přechodné oteplení. Od poloviny týdne se očekává více oblačnosti a sněžení, ale nijak výrazné srážky to nebudou, řekla v pondělí ráno Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Z nového bodového systému vypadnou bagatelní přestupky

4:24
Z bodového systému postihu neukázněných motoristů budou vyňaty některé drobné přestupky, například nemá-li motorista při silniční kontrole u sebe řidičský průkaz. V nedělní Partii TV Prima to sdělil ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

V Plzni uctili prvního následovníka Jana Palacha Hlavatého

21:10
Plzeň si v neděli vůbec poprvé připomněla památku Josefa Hlavatého, pětadvacetiletého dělníka, který se upálil v centru západočeské metropole pouhý den po smrti Jana Palacha - 20. ledna 1969. Jako pochodeň číslo dvě do dějin ale nevstoupil. Státním orgánům se záhy podařilo jeho motivy bagatelizovat a historie na něj zapomněla.

Boudař chce opuštěné Richtrovky do pronájmu, napsal proto ministerstvu

18:49
Státem vlastněné Richtrovy boudy nad Pecí pod Sněžkou jsou od konce loňského roku zavřené. Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), který spadá pod ministerstvo školství, ukončil provoz z ekonomických důvodů. Petr Kořínek, donedávna provozní nyní pustého učebního a rekreačního střediska, se nebrání pronájmu. To by narychlo uzavřený areál prý mohlo pro potřeby školství zachránit.

Petříček: Pokud jde o Čínu, jsou témata, kde s panem prezidentem souzníme

18:15
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v rozhovoru pro Novinky uvedl, že s prezidentem Milošem Zemanem v některých otázkách kolem Číny souzní. A to i přesto, že z Hradu se na jeho osobu snáší soustavná kritika. Tlak na to, aby na ministerstvu skončil, podle svých slov nevnímá.

Chyba posudkového lékaře jí komplikovala život

18:15
Nedůslednost posudkového lékaře přivedla do nesnází třicetiletou ženu ze středních Čech s těžkou paranoidní schizofrenií. Kvůli vážné duševní nemoci je v invalidním důchodu, který jí ale byl vypočten špatně. Bez pomoci tety, u níž bydlí, by žena svou situaci nezvládla.

Smogová situace v Moravskoslezském kraji, vyhlásili regulaci

15:19
Meteorologové v neděli po 14. hodině v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti Třinecka) vyhlásili regulaci. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Už dopoledne tam meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Obojí platí až do odvolání. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes