Novinky.cz

Popis:

Novinky.cz - zpravodajský server

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

20,2 položek/den

Vláda schválila odchod policejního prezidenta Tuhého na Slovensko

20:07
Vláda v demisi schválila odchod Tomáše Tuhého z funkce policejního prezidenta na post velvyslance v Bratislavě. Podle serveru Neovlivní.cz se tak stalo na minulém zasedání kabinetu premiéra Andreje Babiše (ANO).

Na Moravě hrozí velmi silné bouřky, kvůli větru jsou bez elektřiny tisíce lidí

19:34
Na Moravě hrozí ve čtvrtek večer velmi silné bouřky, varovali meteorologové. Kromě toho platí i výstraha před silným větrem, která se týká většiny území České republiky. Tisíce lidí jsou kvůli počasí bez elektřiny.

Státní nemocnice začnou nakupovat společně, ušetřit mají desítky miliónů

17:14
Státní nemocnice zahájí do konce srpna společné nákupy. Hromadně budou odebírat například rukavice, injekce či pleny. Podle ministerstva se tak ušetří desítky miliónů korun ročně. Ve čtvrtek odpoledne podepsaly nemocnice na ministerstvu smlouvy o společném zadávání veřejných zakázek v pilotním projektu, informovalo ministerstvo v tiskové zprávě.

Já tam určitě poletím. Nikam se neletí. Babiš drží s V4 a na minisummit o migraci nejede

17:14
Žádný z premiérů zemí Visegrádské skupiny se nezúčastní minisummitu o migraci, který je na neděli svolán do Bruselu. Ani Andrej Babiš, který ještě ve čtvrtek dopoledne tvrdil, že on „na summit určitě pojede”. Podle mluvčí Úřadu vlády Barbory Peterové chce být solidární s ostatními zeměmi V4 a rozhodnutí jet na summit přehodnotil.

Majitel solární elektrárny neuspěl s žádostí o náhradu za solární odvod

17:14
Ústavní soud (ÚS) zamítl ve čtvrtek stížnost majitele solární elektrárny v Čáslavi na Kutnohorsku, který žádal od státu finanční náhradu za solární odvod. Jde o 26procentní daň, kterou majitelé těchto zařízení musí hradit. Soud tuto stížnost zamítl s tím, že žádost je neodůvodněná.

Kvůli nábytku pro Prahu 1 padlo trestní oznámení

16:41
Kauzou dodávek nábytku pro radnici Prahy 1 v uplynulých šesti letech se bude zabývat policie. Přímo na policejní prezidium se ve čtvrtek obrátili Piráti s podezřeními na několik trestných činů. Jde zejména o zjednání výhody a pletichy při zadání veřejné zakázky či o poručování povinností při správě cizího majetku.

Ministerstvo spustilo portál věnovaný exekucím

16:41
Ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek spustilo webové stránky věnované problematice exekucí. Jsou určeny jak dlužníkům, tak jejich věřitelům. Vedle informací o svých právech na webu lidé naleznou například i vzory některých dokumentů. Informovala o tom mluvčí resortu Tereza Schejbalová.

ČSSD ustoupila už téměř ve všem. Kam až hodlá zajít, aby byla ve vládě?

16:41
ČSSD ještě před samotným vznikem vlády ustoupila v mnoha věcech. Od říjnových voleb se postupně vzdala podmínky neúčasti ve vládě s trestně stíhaným člověkem, neprosadila změny ve vedení Sněmovny a garance nemá ani k tomu, že nebude přehlasována koalicí SPD, ANO a KSČM. Nyní se navíc zřejmě bude muset vzdát i svého kandidáta na ministra zahraničí. Nabízí se tak otázka, jak daleko chce soc. dem....

Aktivisté protestovali v Bílině proti Zemanovi, prezident je označil za trenýrkáře

16:06
S obřími červenými trenýrkami, červenou kartou a transparenty protestovala ve čtvrtek skupinka aktivistů proti postojům a chování prezidenta Miloše Zemana během jeho setkání s obyvateli Bíliny na Teplicku. Zeman, který absolvuje poslední den návštěvy Ústeckého kraje, označil protestující za trenýrkáře.

Prezident Zeman stáhl kasační stížnost, bude muset znovu rozhodnout o profesorech

16:06
Prezident Miloš Zeman vzal zpět kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu (NSS) proti rozsudku pražského městského soudu, podle kterého má znovu rozhodnout o profesuře Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Původně je odmítl jmenovat.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes