Novinky.cz

Description:

Domácí

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Catalog:

Z domova

Publishes:

13.1 items/day

Zeman dál napíná ČSSD kolem odvolání Staňka

20:43
Premiér Andrej Babiš (ANO) jednal v pondělí večer déle než hodinu s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Tématem setkání byla mimo jiné rezignace ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). Jasno v tom, zda prezident přijme jeho demisi, ale nepřinesla.

Maturantům šla letos matematika lépe, v češtině se mírně zhoršili

20:09
Test z matematiky letos u maturit zvládlo více studentů než loni. Podle Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) napomohl k lepšímu výsledku prodloužení času zkoušky. U testu z češtiny si maturanti letos naopak mírně pohoršili.

Pražská záchranka reklamuje nové sanitky za 122 milionů

18:25
Zdravotnická záchranná služba (ZZS) hlavního města Prahy se potýká se závadami na nových sanitních vozech. Reklamuje je proto u dodavatele. Služba to sdělila v pondělí v reakci na prohlášení radní Mileny Johnové (Praha Sobě), která po jednání městské rady řekla, že u této zakázky nechá prověřit smlouvu s dodavatelskou firmou.

Extrémní sucho stále trápí desetinu Česka

17:50
Ačkoliv je květen relativně deštivý a chladný, zhruba desetina území se stále potýká s extrémním zemědělským suchem. Nejhorší situace je v Ústeckém kraji, velké části Středočeského, Plzeňského a Královéhradeckého kraje. Zasaženy jsou i Liberecký a Pardubický kraj a rovněž části jižní i střední Moravy. Plyne to z dat projektu InterSucho.

Babišův fond pro banky je jak odněkud z východu, zkritizoval Hamáček

16:41
ČSSD nevzdává boj za zavedení bankovní daně. Premiér Andrej Babiš (ANO) ji odmítá a chce místo toho založit Národní rozvojový fond, do kterého by měly velké české banky přispívat. Podle předsedy vlády by to mohlo vynést až šest miliard. Šéf sociální demokracie a vicepremiér Jan Hamáček ale prohlásil, že návrh premiéra je jako odněkud z východu.

Konečně se dohodli. Vláda schválila navýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc

15:29
Rodičovský příspěvek by se měl od ledna 2020 zvýšit z 220 tisíc na 300 tisíc korun. Na pondělním zasedání to schválila menšinová vláda ANO a ČSSD.

Kabinet přijal novelu, která má zabránit dvojí kvalitě potravin

15:29
Vláda v pondělí schválila novelu zákona z pera ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD), která má zabránit dvojí kvalitě potravin. Kabinet zároveň schválil novelu zákona o ochraně spotřebitele, kterou připravil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Obchodníkům, kteří budou prodávat šizené potraviny a zboží, bude hrozit pokuta až 50 milionů korun.

Komunisté zvažují, že hodí do rozpočtu na příští rok vidle

14:18
Zdá se, že premiér Andrej Babiš (ANO) to nebude mít s prosazením rozpočtu ve Sněmovně vůbec jednoduché. S navrženým schodkem 40 miliard a výdaji nejenže nesouhlasí opozice, ale ani komunisté, kteří vládu tolerují a jejichž hlasy bude Babiš na prosazení rozpočtu ve Sněmovně nutně potřebovat. Do Sněmovny by se měl konečný návrh rozpočtu dostat v září.

Průzkum pro metro D schválen, kopat se začne za měsíc

14:18
Pražští radní v pondělí schválili zahájení geologického průzkumu pro stavbu trasy metra D. Současně byl schválen i záměr výstavby trasy, která má vyjít na 57 miliard. Štoly a šachty, které vzniknou během průzkumu, budou využity i pro infrastrukturu metra.

Hamáček: Chci v resortu kultury politického ministra

13:41
Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček bude hledat nástupce odstupujícího ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD) mezi politickými nominanty. Na pondělní tiskové konferenci odmítl, aby v čele resortu stál „úředník“, prosazuje politického ministra.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes