Novinky.cz

Description:

Domácí

URL:

http://www.novinky.cz/domaci/

Catalog:

Z domova

Publishes:

14.8 items/day

Na trať přes Pernink po srážce vyjely vlaky

6:36
Na železniční trati u obce Pernink na Karlovarsku, kde se v úterý čelně srazily dva osobní vlaky, byl ve středu ráno obnoven provoz. Plyne to z webu Českých drah. Úterní nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl německý státní příslušník. Policie srážku vyšetřuje pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, zadržela jednoho ze strojvůdců.

Sesazený šéf plzeňské hygieny je zatím zpět ve funkci

4:18
Kvůli podezření ze závažných pochybení musel loni v srpnu po více než dvaceti letech opustit ze dne na den ředitelský post, navíc byl zproštěn výkonu služby ve státní správě. Od 1. července je ale Přemysl Tomašuk (69) opět ve funkci šéfa Krajské hygienické stanice v Plzni.

Když lidé nedostanou papírky, neznamená to, že přestanou jíst, hájí Schillerová stravenkový paušál

17:08
Zavedení stravenkového paušálu podle ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) neznamená, že lidé přestanou chodit na obědy. Reaguje tak na kritiku vládního záměru dát firmám možnost vydávat místo stravenek peníze. V prvním čtení o stravenkách v rámci daňového balíčku rozhodují v úterý poslanci.

Lidé se jeli uklidnit ke Karvinskému moři

16:29
Vyhrocená situace kolem nařízení či nenařízení karantény Karvinska, která se děla o prodlouženém víkendu, přinesla mnoha obyvatelům tohoto regionu velký stres. Například rodina Wroblových z Karviné telefonovala na hygienu a vyptávala se, co mají dělat a jak se mají chovat.

Ve Sněmovně bylo veselo. Kalousek bral a zahazoval poslanci Volnému transparent All Lives Matter

16:29
Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v úterý narušil vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného (zvolený za SPD), který si přinesl k řečnickému pultíku transparent All Lives Matter (Na všech životech záleží). Kalousek mu jej od pultíku opakovaně odnesl.

Praha si najala Piráta, aby našel Hřibovi šéfa magistrátu

13:17
Praha se pod vedením primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) už dva roky snaží ve výběrových řízeních zatím marně najít ředitele magistrátu. Na třetí pokus si dokonce najala náborovou firmu, aby pro ni provedla předvýběr. Tuto fázi měl ve firmě na starosti Matěj Kubíček, který je zároveň členem Pirátské strany. Vytipoval lidi, z nichž si ředitele či ředitelku nakonec definitivně vybere komise vedená Hřibem.

Horníci za to nemohou. Sněmovna bude mít mimořádnou schůzi ke Karvinsku

13:17
Lidovci odmítají svalování viny za šíření nákazy v dolech OKD na Karvinsku na horníky a požadují svolání mimořádné schůze. Na té by měla vláda vysvětlit, proč k situaci došlo, zda řešení nepodcenila a co dělat pro to, aby se podobné lokální šíření neopakovalo. Schůze má podporu opozičních i vládních stran a měla by proběhnout už tento čtvrtek.

Nejvyšší soud vrátil případ odškodnění za Babišovy výroky

13:17
Nejvyšší soud vrátil k pražskému soudu kauzu, v níž Imex Group žádá po státu odškodnění 15 milionů korun kvůli výrokům Andreje Babiše (ANO) po explozích ve Vrběticích na Zlínsku. Firma tvrdí, že ji výroky poškodily. Pražské soudy žalobě nevyhověly, Nejvyšší soud ale po dovolání firmě částečně vyhověl a věc vrátil k dalšímu řízení Obvodního soudu pro Prahu 2. V tiskové zprávě to v úterý uvedl mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.

Situace je klidná. Přibrzděte a nechte to na odbornících, vzkázal Vojtěch politikům

12:42
Situace ohledně šíření koronavirové nákazy je celkově klidná a za přírůstky stojí hlavně lokální ohnisko na Karvinsku, kde se už ale situace zlepšuje. Řekl to na úterní tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), který zároveň vyzval zejména opoziční politiky, aby „přibrzdili” ve svých výrocích a řešení situace nechali na odbornících.

Průzkum: Češi polevili v opatřeních proti covidu

12:42
Lidé v Česku v červnu polevili v opatřeních proti šíření nemoci covid-19. Většina už neomezovala setkávání, ještě v květnu to dělalo 70 procent. Klesl i podíl lidí, kteří dodržovali další opatření.

Kauza ricin: poslanci čelí podezření z vynášení tajných informací

12:05
Kauza kolem ruského agenta s ricinem má své pokračování. Tentokrát v něm hrají roli poslanci sněmovního výboru pro bezpečnost, které policie – imunita neimunita – může případně vyzvat k podání vysvětlení. Na poslance totiž padlo podezření, že neudrželi jazyk za zuby a o informace získané na květnovém utajeném jednání výboru od šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelky, ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a policejního prezidenta Jana Švejdara vynesli na veřejnost.

Týden bude plný přeháněk, v pátek budou tropy

10:55
V příštích dnech si díky přechodu několika studených front užijeme počasí s četnými srážkami. Krom deštníků a pláštěnek se může zejména v počátku dne hodit i teplejší oblečení, neboť rána budou relativně chladná. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Ministr Vojtěch informuje o vývoji koronavirové situace v ohniscích

10:21
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) svolal na úterý pravidelnou tiskovou konferenci k vývoji epidemie koronaviru v lokálních ohniscích. S nárůstem počtu nakažených se v posledních dnech potýkalo hlavně Karvinsko. Tisková konference byla ohlášena na 10 hodin, Novinky ji nabízejí živě.

Odměny za práci v době koronaviru mají dostat všichni zdravotníci, budou odstupňované

9:46
Mimořádné odměny za službu během epidemie nového koronaviru by měli dostat všichni zdravotníci pracující v nemocnicích, tedy nejen ti, kteří pečovali přímo o pacienty s covid-19. V úterý se na tom shodl premiér Andrej Babiš (ANO) s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a zástupci zdravotnických odborů.

Kraj plánoval zastavět mokřad v Lysé nad Labem, ochránci jej chtějí vykoupit

9:11
Mokřady u Lysé nad Labem, kde chtělo vedení Středočeského kraje vybudovat tréninkové centrum pro záchranáře, by chtěli vykoupit ochránci přírody. Část přírodní lokality ukrojí silniční obchvat města, zbytek chtějí ochránci uchovat.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes