15
new stories - click to show

novinkyvysočina.cz

Description:

Aktuální zpravodajství - nejdůležitější z politiky a byznysu.

URL:

http://www.novinkyvysocina.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Vysočina

Publishes:

7 items/week

Na Vysočině přibylo v prvním čtvrtletí 486 bytů

11:35
Na Vysočině dokončili stavbaři v letošním prvním čtvrtletí 486 bytů. V porovnání s prvními třemi měsíci minulého roku se počet zvýšil o 57, tedy o 13,3 procenta.

V Jihlavě kvůli cyklostezce zpevňují břeh

25.May
S jarem město Jihlava zahájilo práce na cyklostezce u Plastikovu. Jedná se o téměř kilometrový úsek mezi ulicemi Helenínská a Mlýnská.

Vesnicí roku Kraje Vysočina je obec Třeštice

24.May
Jako jeden z prvních krajů České republiky zná Vysočina svou letošní krajskou Vesnici roku. Titul ozdobí obec Třeštice na Jihlavsku.

Pachové ohradníky budou na Vysočině dále chránit vozovky

23.May
Kraj Vysočina v letošním roce uvolní 900 tisíc korun na obnovu pachových ohradníků. Jejich údržba a posílení funkčnosti jsou nyní zajišťovány na 400 vybraných kilometrech.

Jihlava usilovně pracuje na změně systému parkování

22.May
Jihlava chce kvůli narůstajícímu počtu aut v ulicích od jara příštího roku změnit systém parkování ve městě tak, aby zvýhodnil rezidenty.

Cizinci ukradli dřeva za více než 700 tisíc korun

21.May
Policie z Vysočiny obvinila trojici cizinců z krádeže dřeva za více než 700.000 korun. Organizátor skupiny skončil ve vazbě.

Na Vysočině začínají do kempů znovu jezdit školy

20.May
Do kempů na Vysočině už jezdí lidé, často s karavany. Po dvouletém výpadku způsobeném koronavirovou epidemií si před letními prázdninami začaly znovu domlouvat pobyty v přírodě i školy.

Hasiči se zlobí: Paličií, špatně po pálení hasíte ohniště!

19.May
Krajští profesionální hasiči se zlobí na paliče klestí v lesích po celé Vysočině. Jen za minulý čtvrtek musely jednotky zasahovat kvůli nedbalosti lidí u celkem 24 událostí.

Bezdomovci se stahují do jihlavského City Parku

18.May
Na „nepřizpůsobivé občany“ v nákupním centru City Park si často na sociálních sítích stěžují někteří obyvatelé Jihlavy. Vadí jim především bezdomovci pijící alkohol a obtěžující nakupující.

Po pandemické stopce bude město opět patřit muzice

17.May
Po třech letech se bude v Třebíči opět konat festival Zámostí. V pátek 3. a v sobotu 4. června po stopce, způsobené pandemií koronaviru, opanuje Podzámeckou nivu.

Týden sportu zdarma na Vysočině rozhýbal 10 tisíc lidí

15.May
Historicky první celoregionální sportovní aktivita svého druhu a rozsahu, ke které pozval Kraj Vysočina spolu s partnery širokou veřejnost, oslovila na přelomu dubna a května téměř 10 tisíc lidí.

Jihlavští strážníci pomohli s porodem. Byla to holčička!

14.May
V těchto dnech po osmé hodině večer, přijal operační strážník jihlavské městské policie žádost o pomoc na linku tísňového volání.

Přespání v nové noclehárně se zpoplatní. Služby ale ne

13.May
Na 18,5 milionu korun bez DPH vyjde přestavba bývalého azylového domu pro muže na Čajkovského ulici v Jihlavě. Nyní již vystěhovaný dům přestaví na nízkoprahové denní centrum a noclehárnu.

Nezaměstnanost na Vysočině se v dubnu snížila

12.May
Nezaměstnanost na Vysočině se druhý měsíc za sebou snížila. V dubnu klesla o jednu desetinu procentního bodu na 2,7 procenta.

Ve Vílanci budou brzy dopravu řídit semafory

11.May
Kvůli generální opravě dvou klenbových mostů u Vílance u Jihlavy musí přibližně od půlky května řidiči projíždějící po frekventovaném tahu z Jihlavy na Znojmo počítat s dopravním omezením.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes