15
new stories - click to show

Novojičínský deník

Description:

Novojičínský deník (denik.cz)

URL:

http://novojicinsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

6.7 items/day

Šok v Moravskoslezském kraji: Zájem lidí o očkování masivně stoupl

19:57
/FOTOGALERIE/ 13 975. Tolik lidí se za poslední tři dny, za něž má ministerstvo zdravotnictví k dispozici data, zaregistrovalo na očkovacích místech k vakcinaci proti covid-19, včetně těch, kteří už žádají o třetí, podpůrnou dávku. Oproti předešlým týdnům je to velký zlom!

Protikorupční organizace vytýká krajům, jak rozhodují o 19 miliardách z EU!

12:09
Do Moravskoslezského kraje má v následujících letech přitéct 19 miliard korun z Evropské unie na transformaci uhelného regionu. Známy jsou už i projekty, které by si měly na dotaci sáhnout. Protikorupční organizace si na ně ale ještě hodlá posvítit.

BLESKOVÁ SOUTĚŽ DENÍKU: Ostrava o víkendu ožije vínem a vy můžete být u toho!

12:09
/FOTOGALERIE/ Národní zemědělské muzeum Ostrava ožije v sobotu 23. října 2021 od 12 hodin unikátní vinařskou akcí. Letošní čtvrtý a zatím největší ročník vinařského festivalu Ostrava žije vínem nabídne také dvě hudební scény, zážitkovou degustaci, přednášky o víně, soutěž o vinařské ceny, fotokoutek a v neposlední řadě také prohlídku Národního zemědělského muzea a další doprovodný program. A vy...

VIDEO: Takhle se krade v Ostravě. Nejdříve žebrala, pak sebrala kabelku

9:57
Odhalení a dopadení pachatelek krádeže kabelky byl i pro policisty z Obvodního oddělení Ostrava Vítkovice velmi neobvyklý až možná i kuriózní případ.

PŘEHLEDNĚ: Bydlení a vše kolem něj podražilo. A bude hůř

6:37
Už nyní jsou dražší opravy bytů a domů, lidé platí víc za svoz odpadu, palivové dříví i vodné. Od října se přidají i drahé energie.

Vyrostou v Moravskoslezském kraji malé jaderné reaktory? Česko s nimi počítá

6:37
V České republice by mohly začít vyrůstat malé modulární jaderné reaktory (označované zkratkou SMR). Možnosti jejich produkce, umístění a začlenění do energetiky země představil v Ostravě Národní strojírenský klast a jím pozvaní odborníci.

Trhy v Polsku: Láká levnější benzín i dušičkové zboží, Češi stojí fronty na maso

6:37
„Vezmeme dva pytle toho zelí, co Marie? A deset kilo brambor k tomu,“ mluví ke své ženě pan Vladimír na tržišti v polských Chałupkách. Do Starého Bohumína je to odtud přes hraniční most asi 500 metrů, z Ostravy po dálnici jste tam za pár minut, takže ve čtvrtek dopoledne převažují mezi zákazníky Češi. „Já bych řekla tak šedesát procent Čechů a čtyřicet Poláků,“ upřesňuje prodavačka Basia.

OBRAZEM: Depozitář okouzlil porotce Stavby roku 2021 unikátní technikou

21.October
/FOTOGALERIE/ Jedním z deseti projektů oceněných titulem Stavba roku 2021 se stal také depozitář v Kopřivnici Slovenské strely, historického pokladu - motorového vozu M 290.002. A to za vytvoření moderního prostředí, velkoryse a důstojně pojatého prostoru pro unikátní technickou národní kulturní památku.

Soud odmítl verzi o nutné obraně. Dívka z Ostravy půjde na osm let do vězení

21.October
S obhajobou postavenou na nutné obraně neuspěla dvacetiletá Kateřina B. z Ostravy, která letos v únoru připravila o život Tomáše (27 let). Bodla ho nožem v garsonce na náměstí Václava Vacka v Ostravě-Porubě, kde spolu žili.

Pražmo: lidé jsou tu pospolití, znají se a žijí venkovským životem

21.October
/SERIÁL, FOTOGALERIE/ Třetinu Pražma, malé obce v Beskydech, tvoří lesy. Obec postupně regeneruje své centrum. Je zde další díl seriálu Deník na návštěvě po obcích Frýdecko-Místecka.

VIDEO: Hasičské manévry mezi Opavou a Ostravou, lesní požár mapovaly drony

21.October
/FOTOGALERIE/ S rozsáhlým požárem lesa v Dobroslavicích u Hlučína bojovali tento týden profesionální a dobrovolní hasiči z Ostravy a Opavska. Na místo vyrazilo jedenadvacet hasičských vozů. Naštěstí nešlo o skutečnou živelní katastrofu, ale o velké taktické cvičení zaměřené na likvidaci požáru lesa v těžce přístupném terénu.

Letošní extrémní běh Totman v Beskydech vyhrál Tomáš Štverák z Krhové

21.October
Celkovým vítězem letošního 21. ročníku extrémního běžeckého závodu hasičů do vrchu „TOTMAN“ (TOTálně Mrtvý A Nepoužitelný hasič) se stal v pátek 15. října 2021 dobrovolný hasič Tomáš Štverák z Krhové.

Vlak za Bohumínem srazil muže. Ten na místě zemřel. Provoz je částečně obnoven

21.October
K neštěstí došlo dnes před půl dvanáctou na železniční trati Dolní Lutyně – Bohumín, kde vlak srazil staršího muže. Ten bohužel na místě zemřel.

Vedení MS kraje doporučilo školám covidové "prázdniny", Krnov je odmítá

21.October
Vedení MS kraje začátkem doporučilo ředitelům škol vyhlásit dva dny ředitelského volna na pondělí 25. a úterý 26. 10. Tím by se pauza v docházce spolu s podzimními prázdninami prodloužila na 9 dnů. Ne všichni na výzvu zareagovali. Například město Krnov takové "covidové prázdniny" odmítá jako krajní řešení, pro které zatím není důvod.

Funguje očkování proti covidu? Data z českých nemocnic ukazují, že rozhodně ano

21.October
Lidem, kteří chytili koronavirus po dokončeném očkování, bylo v průměru padesát let. Nenaočkovaným nakaženým pak 27 let.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes