Novojičínský deník

Description:

Novojičínský deník (denik.cz)

URL:

http://novojicinsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

13.7 items/day

Spolu v životě i smrti. Dana Zátopková spočinula na Slavíně vedle svého manžela

6:18
Devatenáct let uplynulo letos od okamžiku, kdy byly na Valašském Slavíně v Dřevěném městečku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uloženy ostatky legendárního běžce Emila Zátopka. V pátek 18. září na čestném pohřebišti vedle svého muže spočinula také jeho žena, oštěpařka Dana Zátopková.

V Tošanovicích se ve sportovním areálu těžce zranil cyklista. Zasahoval vrtulník

0:50
Zdravotnická záchranná služba zasahovala v sobotu 19. září odpoledne u vážně zraněného cyklisty na Novojičínsku. Operátoři byli o události v zábavně-sportovním areálu u Tošovic informováni v půl páté.

PODÍVEJTE SE: Takto se letos zamyká Moravice. Jede se také v neděli

23:45
/FOTOGALERIE/ Deník přináší fotogalerii z adrenalinem nabitého prvního dne v dravých vodách řeky na Opavsku. Tradiční oblíbená akce Zamykání Moravice se letos koná v sobotu 19. a v neděli 20. září.

PODÍVEJTE SE: Krásné stáří vezlo mládí. Těšínem šel průvod historických kočárků

22:40
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Českým Těšínem v sobotu odpoledne prošel průvod lidí, kteří před sebou tlačili historické kočárky. V některých byly panenky, v jiných skutečná živá miminka. Průvod byl docela pestrobarevný a k vidění byly kočárky staré i 70 let. Ty nejmladší byly v módě zhruba před 30 lety.

PODÍVEJTE SE: V OZO v Ostravě začali prodávat vyhozené věci. Pomůžou tak zeleni

19:25
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Atmosféra z filmu Slavnosti sněženek zavládla v sobotu v areálu odpadového podniku OZO v Ostravě-Přívoze. Legendární hláška: „Nekupte to, když to bylo tak laciný,“ jako by se vznášela v nově otevřeném Reuse Centru OZO Ostrava, tedy v centru pro opětovné použití věcí, které se v sobotu dopoledne poprvé otevřelo veřejnosti.

OBRAZEM: Na Cvilíně v Krnově to žilo. Běh do schodů a do toho svatba v traktoru!

19:25
/FOTOGALERIE/ Na Cvilíně nad Krnovem nikdy nabyla nouze o úžasné vyhlídky a neobvyklá setkání. V sobotu 19. září se zde potkala svatební veselka s běžeckými závody Cvilínské schody.

PODÍVEJTE SE: Dny NATO bez diváků odstartovaly. Mezi hosty je i premiér Babiš

13:59
/FOTOGALERIE/ Dny NATO a Vzdušných sil Armády ČR v sobotu odstartovaly na letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Jaká je atmosféra bez tradiční masivní účasti diváků?

Majitelé továrny na revoluční baterie v Horní Suché mají další velké plány

19.September
/FOTOGALERIE/ „Stojíme na prahu revoluce.“ Těmito slovy popsal Jan Procházka, český vynálezce a autor patentu na výrobu baterií HE3DA, které jsou vhodné ke skladování energie. Řekl to ve čtvrtek 17. září při slavnostním otevírání plně automatizované továrny Magna Energy Storage (M.E.S.) v Průmyslové zóně v Horní Suché, kam se sjela asi tisícovka pozvaných lidí především z řad partnerů a budoucí...

OBRAZEM: Ochutnejte české jablko! Krnované mohou degustovat staré odrůdy v sadu

19.September
Jablka v hypermarketech musí mít standardní velikost, barvu i chuť. Tomu se podřizuje výběr odrůd i hospodaření v komerčních sadech. V Krnově působí spolek Českého svazu ochránců přírody ČSOP Slezské odrůdy, který preferuje tradiční sady. Nabízí veřejnosti kontakt se starými odrůdami ovoce, abychom si připomínali historii slezského sadařství.

Provoz hotelů v kraji je na hraně. Nyní přišlo polití živou vodou

19.September
Koronavirus téměř zastavil ekonomiku. Některá ubytovací zařízení byla celé měsíce zavřená, ani do restaurací se lidé nehrnuli – a nemohli hrnout – jako dřív. Podle Petra Frýdla, předsedy krajské sekce Asociace hotelů a restaurací ČR Moravskoslezského kraje je snad nejhorší období zažehnáno.

Obce z Novojičínska opět patří k nejlepším v nakládání s odpady

19.September
Skvěle obstály obce na Novojičínsku v dalším ročníku soutěže Odpadový Oskar , která vyhodnocuje množství směsných odpadů, které vyprodukují občané jednotlivých obcí. Již pošesté ji vyhlásil spolek Arnika.

Nevidomé sochařce pomáhají představivost a pocity. Vystavovala v Hodslavicích

19.September
/FOTOGALERIE/ Původně chtěla být veterinářkou, ale osud jí předurčil jinou cestu. Marianna Jánošíková Machalová je výtvarnicí. Svá díla předvedla nedávno na výstavě Sochy u lesa v Hodslavicích.

VIDEO: Hlavní tah na Slovensko hodiny stál. U Jablunkova hrozil výbuch mostu

18.September
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Sedm jednotek hasičů zasahovalo v pátek 18. září odpoledne až do večera v Jablunkově (okres Frýdek-Místek) u požáru acetylénu, který unikal z tlakové lahve svařovací soupravy při opravě mostu, který je součástí silničního obchvatu Jablunkova. Hlavní silniční tah na Slovensko (I/11) byl uzavřen tři hodiny.

PODÍVEJTE SE: Takto bude vypadat sobotní ostravská premiéra baletu Coppélia

18.September
/FOTOGALERIE/ Deník přináší snímky z páteční generální zkoušky. Na výjimečnou podívanou se mohou o víkendu těšit ostravští příznivci baletu v Divadle Jiřího Myrona. V sobotu zde proběhne odložená premiéra rodinného baletu Coppélia, který vypráví fantastický příběh o konstruktérovi hraček, který se snaží překazit lásku dvou mladých lidí. Představení se pak koná také v neděli.

Kontrola bytů v Ostravě. Přepadovka, probuzení, šok, líčí vystrašená nájemnice

18.September
/FOTOGALERIE, REPORTÁŽ DENÍKU/ Na dvorku ohraničeném činžáky v ulicích Olešní, Zemanská a Boční je docela živo běžně. V pátek v osm hodin ráno tu však nikdo nepobíhá, nepokřikuje, netančí. Místní jen zpoza záclon sledují, jak si úředníci a strážníci rozdělují vchody a vyráží na kontrolu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes