15
new stories - click to show

Novojičínský deník

Description:

Novojičínský deník (denik.cz)

URL:

http://novojicinsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

6.2 items/day

Anketa Hasič roku 2023 – uspěli i hasiči z MS kraje

16:23
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje si z Pražského hradu na udílení cen pro hasiče roku odnesli v několika kategoriích prestižní ocenění.

Volební kongres ODS v Ostravě začal, čeká se znovuzvolení Petra Fialy

11:00
V sobotu 13. dubna 2024 se v Clarion Congress Hotelu Ostrava koná kongres Občanské demokratické strany (ODS), jehož hlavním bodem bude obhajoba předsednického mandátu premiéra Petra Fialy. Ten nemá protikandidáta, stejně jako první místopředseda Zbyněk Stanjura.

Zasloužila byste pětadvacet. Poznejte sedm tváří Rudolfa Hrušínského

5:40
Komisař, lékař, světoběžník, prezident, psychopat. Nenapodobitelný glosátor života. Tím vším uměl být Rudolf Hrušínský. Mnoho toho nenamluvil, o to větší emoce ale budil na scéně, obrazovce, na filmovém plátně i na rozhlasových vlnách. K tomu, aby zahrál rozličné lidské typy, mu stačilo málo. Šetřil gesty i mimikou, pozoruhodným způsobem ale pracoval s výrazem tváře, očima, hlasem a intonací. V s…

VIDEO: Mučení a popravy na Bílovecku. Výstava může nahánět husí kůži

22:06
Slabším povahám se může udělat při návštěvě v podkroví bíloveckého muzea úzko i nevolno. Ukazují tu totiž relikvie spojené s útrpným právem i hrdelními tresty. Lze tu objevovat zejména středověké nástroje, nicméně jak upozorňuje kurátorka, našly by se tam i jisté podobnosti s mučením lidí za komunistické diktatury.

Noční prohlídka Centra tradičních technologií Příbor

21:01
V sobotu 20. dubna se prostory Centra tradičních technologií Příbor otevřou v nevšedním večerním čase. Od 18 do 24 hodin si budou moci návštěvníci projít expozici Zaniklý svět rukodělné výroby.

Výběrové řízení na ředitele České televize v Ostravě vyhrála Gabriela Lefenda

19:54
Gabriela Lefenda vyhrála ve výběrovém řízení do čela studia České televize v Ostravě. Dosavadní ředitel Miroslav Karas místo neobhájil. Zprávu uvedla Česká televize v pátek 12. dubna na sociálních sítích.

Návrhy názvů na kopřivnické náměstí: U Ťopka, Kopřovna nebo Betonáda

12.April
Do konce března mohli obyvatelé Kopřivnice i návštěvníci města navrhovat, jak by pojmenovali městské centrum, které už pár měsíců svítí novotou.

Jak tři hasiči z Novojičínska zvládli ultrazávod B7. Film má premiéru na webu

12.April
Tři hasiči z Nového Jičína jsou hrdiny časosběrného snímku HZS MSK vs. B7. Dokument bude mít internetovou premiéru v neděli 14. dubna v 18 hodin na portále YouTube.

V Kopřivnici uvízl na stromě paraglidista, hasiči si pro něj dovezli plošinu

11.April
Kochal se pohledem z výšky a skončil na stromě. V Kopřivnici ve čtvrtek 11. dubna zachraňovala paraglidistu hasičská lezecká skupina.

Tipy na víkend: pobaví Krajčo a Krajčová, mazaná liška poběží Kopřivnicí

11.April
Jak si užít nastávající víkend? Na Novojičínsku proběhne talkshow recitál s manžely Krajčovými či divadelní představení, v Novém Jičíně zahraje Thomas Atlas. Bohatý program proběhne i na dalších místech regionu. Více v tipech Deníku.

Porod na dálnici na Frýdeckomístecku. Policisté pomohli na svět holčičce

11.April
Takovou službu moravskoslezští dopravní policisté Jaroslav Masnica a David Machanec asi nečekali. Vše se odehrálo na dálnici D56 u sjezdu na Paskov na Frýdeckomístecku.

Velký Javorník vystoupá syn s tátou dvaadvacetkát. Podpoří sbírku pro Gretku

11.April
Celkem dvaadvacetkrát za sebou chtějí zdolat vrchol Velkého Javorníku. Lukáš Bukovjan a jeho táta Robert při tom vystoupají tak vysoko, jako by vyšli nejvyšší horu planety. Everesting, jak se podobným aktivitám říká, pojali charitativně. Akce pomůže nemocné holčičce. Kdokoli se může v sobotu 27. dubna přidat.

Česko se otepluje: Jaké byly teploty v zimě v minulosti, co brzké jaro přináší

11.April
Velmi teplou zimu zaznamenali letos meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Zimní sezóna byla v historii měření druhá nejteplejší a také nejbohatší na srážky. Jaké bylo letos v zimě počasí a jak na teploty reagovala příroda, zjišťovala datová redakce Deníku.

Investiční podvody jedou v kraji závratným tempem. Policie radí, jak nenaletět

10.April
Investiční podvody se bohužel vyvíjí závratným tempem. Postup pachatelů této trestné činnosti je stále důmyslnější a proto je potřeba být velice obezřetný.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes