15
new stories - click to show

Novojičínský deník

Description:

Novojičínský deník (denik.cz)

URL:

http://novojicinsky.denik.cz

Catalog:

Z domova → Regiony → Královéhradecký

Publishes:

8 items/day

Nevidomý účastník Tour de France povypráví ve frenštátském kině

14:12
Kdo by se chtěl dozvědět, jak se jede nevidomému cyklistovi a jeho doprovodu po trase nejprestižnějšího cyklistického závodu Tour de France, měl by navštívit ve středu 7. prosince kino ve Frenštátě pod Radhoštěm.

OBRAZEM: Procházka večerním adventním Frenštátem. Podívejte se na tu krásu

10:42
/FOTOGALERIE/ Své domovské město osvícené pouze pouličním osvětlením a vánoční výzdobou zachytil pro nás Jiří Baran. Města i obce již získaly adventní nádech a procházet se v podvečer ulicemi se slavnostní atmosférou má něco do sebe. Za snímky velice děkujeme. Pokud je i vaše město takto krásně nazdobeno, vítáme vaši dokumentaci!

Daň za konkurenci Praha – Ostrava: České dráhy ruší rychlíky Hukvaldy

10:42
České dráhy se rozhodly zrušit rychlíky 640/641 Hukvaldy, které spojují ráno Olomouc a Bohumín a večer v opačném směru. První přímý vlak z Olomouce do Ostravy tak pojede až v 8 hodin ráno. V opačném směru naopak poslední přímý už ve 21:10.

Už je to tady! ...aneb Přání k odchodu do důchodu a do další životní etapy

6:10
Odchod do důchodu je jistě pro mnoho lidí dalším bodem, který je zapotřebí pořádně oslavit a možná si také zplna vydechnout. Šárka Pavlíková se rozhodla zveřejnit přání do další důležité životní etapy pro svou kolegyni.

FOTO: V Novém Jičíně zahájili přestavbu domova pro seniory. Takový bude za rok

6:10
/FOTOGALERIE/ Zhruba 211 milionů korun bude stát přestavba Domova Duha který sídlí mezi Máchovou a Bezručovou ulicí v Novém Jičíně. Výsledkem bude moderní domova pro seniory, jehož kapacita se navýší 32 míst, tedy na téměř osmdesát míst. Oficiální zahájení stavby se uskutečnilo v pondělí 5. prosince v areálu Domova Duha.

Třinecké železárny pod drobnohledem: nakolik škodí emise z Werku lidskému zdraví

6:10
Po ostravské huti Liberty jsou Třinecké železárny kvůli znečišťování ovzduší a životního prostředí obecně druhým podnikem v Moravskoslezském kraji v hledáčku ekologů. Byly doby, kdy Werk, jak místní železárnám říkají, skutečně hodně "smradil" a exhalace z vysokých pecí a komínů zasypávaly město žlutým prachem. To už je naštěstí minulost, ale Třinecké železárny přesto stále figurují v seznamech po…

Bílé Vánoce by mohli lidé prožít jen na některých místech Česka, ukazují data

5:05
V Česku se v těchto dnech opět připomíná zima. Naděje, že si děti užijí sněhu i o Vánocích, je však na většině míst chabá.

Pondělní razie na přejezdech v kraji. "Tajná" auta, majáky, hazardující řidiči

20:14
/FOTOGALERIE/ Na první pohled v klidu a soustředěně přejíždí řidič dodávkového vozu železniční přejezd v Děhylově na trase z Hlučína do Ostravy. Za přejezdem pokračuje do kopce. V té chvíli se za ním vydává policejní vůz se zapnutými výstražnými znameními „ukrytý“ poblíž vjezdu do restaurace. Jeho osádka dostává informaci z nenápadného civilního auta stojícího na druhé strany přejezdu, které měří…

Zemřela velká umělecká osobnost Ostravy, výtvarník Eduard Ovčáček

16:54
Akademický malíř a grafik, rodák z Třince, který ale většinu svého uměleckého života spojil s Ostravou, Eduard Ovčáček zemřel. Bylo mu 89 let.

Medailisti z Nového Jičína v oblasti Judo potvrdili na soutěži svůj kus práce

15:46
91 startujících ze 7 oddílů se sjelo v nezvyklý termín, ve čtvrtek 17. listopadu, do Nového Jičína. Tamní oddíl Judo uspořádal pro žactvo a dorost Malou cenu. Sehraná parta trenérů a rodičů neustále zvelebují svůj stánek a přítomní mohli jen obdivovat, jaký kus práce odvedli a nešetřili chválou. Samotná soutěž proběhla na dvou žíněnkách a mezi startujícími nastoupila i šestice dětí zpod Trúby a n…

Česko zpívá koledy s Deníkem. Na Novojičínsku již ve středu, pojďte si zpívat

5.December
Vánoční zpívání s Deníkem na akci Česko zpívá koledy ve stovkách obcí a měst je zpátky. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají už po dvanácté, a to 7. prosince od 18 hodin. V okrese Nový Jičín si lidé zazpívají třeba v Kopřivnici, Novém Jičíně, Spálově, Fulneku a dalších městech a obcích.

Tak trochu poctiví, tak trochu zloději. Nejen v Ostravě se rozmohl nešvar

5.December
/VIDEO/ Zvláštní úkaz zaznamenali v posledních dnech policisté na různých místech republiky. Zatím naposledy se s ním setkali v Ostravě. V hlavních rolích se ocitli lidé, kteří jsou tak trochu poctiví a zároveň tak trochu zloději.

URBEX: Tento kostel stál kdysi uprostřed vesnice, dětské hroby někdo udržuje

5.December
/FOTOGALERIE/ Na výpravu do opuštěných míst se mohou naši čtenáři vydat díky fotografiím Petra Mareše. Ctíme pravidla urbexerů, a přesné místo, kde se budova nachází, zůstane v utajení. Děkujeme za poskytnutí fotografií.

Sexuální násilí na plátně. Film Když promluvila se vrací ke kauze Weinstein

5.December
Sexuální násilí a nechutné vyděračské praktiky ho dovedly za mříže, kde sedí už dva roky. Bylo jen otázkou času, kdy Harvey Weinstein, respektive jeho kauza vstoupí i na filmové plátno. Stalo se. V kinech je od konce minulého týdne film Když promluvila. Režisérka Maria Schraederová se v něm vrací k tomu, jak se před pěti lety rodila klíčová reportáž o jednom z nejmocnějších a nejarogantnějších mu…

VIDEO: Zimní Masters Of Rock ve Zlíně lákal metalisty. Podívejte se

4.December
Vystoupením německé rock-metalové kapely Guano Apes a strhujícím koncertem švédské heavymetalové legendy HammerFall vyvrcholil Zimní Masters Of Rock.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes