15
new stories - click to show

Novysmer.cz

Description:

Novysmer.cz - Zamlčovaná historie, neoblíbená pravda, ovládaná média. Neslušnost a upadající morálka. Ptáme se komu to vlastně prospívá?"

URL:

http://novysmer.cz/

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Kubitschkuv předek se jmenoval Kubíček

8.February
Jednu z nejvýznamnějších osobností v moderních dějinách Brazílie nesporně představuje Juscelino de Oliveira Kubitschek. Muž, který se veřejně hlásil ke svým českým kořenům.

Jak to bylo v Oděse

2.May
Nezákonná moc Ukrajiny vsadila na silové řešení svých problémů a má krev svých občanů na rukou. Následující foto jsou z vyhořelého domu na Kulikovském poli v Oděse, který byl záměrně zapálen a bylo zabráněno uniknout lidem. Jsou šokující. Šokující jsou i výsledky "oficiálního" vyšetřování - lidé se prý upálili sami!

Osvobození Prahy

1.May
8. květen 1945 (za minulého režimu 9. květen) je slavným Dnem vítězství nad fašismem a zůstane mezinárodním svátkem.

Jak to bylo s osvobozením Plzně

25.April
Pohled do událostí minulého století, zvláště jeho těžkého období, které představuje filozofie a naplňování fašismu, je námětem mnoha vědeckých studií, analýz, faktografií. Také prací literárních, z nichž nejcennější jsou ty, kterými jejich autoři předávají získané poznatky, vědomosti, pocity, zkušenosti svým následovníkům, příštím generacím.

Bombardování Prahy za 2. světové války

25.April
Hitlerovská luftwaffe původní převahu ve vzduchu neudržela. Britské a později i americké letectvo zamířilo své údery proti Německu, jakož i proti státům okupovaným fašisty. Letecká válka zasáhla rovněž české země, včetně hlavního města Prahy.

15. březen 1939

15.March
Dnes si připomínáme smutné výročí 15. března 1939 - nacistické okupace českých zemí a následné vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava.

Poltavská bitva

16.January
Stará Rus - Moskevská Rus v 17. století žila v dusnu bojarského absolutismu, ve tmě středověku. Ostatní evropské státy ji předběhly v hospodářsko-společenském vývoji o desítky let a Rusku hrozilo nebezpečí zániku. Bylo třeba dostat se k mořím — k Černému a Baltickému, získat zpět stará ruská území, jichž se sousedé zaostalého Ruska v minulosti zmocnili.

Hitler v Rudé armádě

10.January
Narodil se v roce 1922 v židovské rodině v Orininu na západě Ukrajinské SSR. V listopadu 1940 byl povolán do Rudé armády v Orininské vojenské registrační kanceláři.

Mata Hari na popravišti

9.December
Začátkem roku 1916 již kapitán Ladoux, velitel francouzské kontrašpionáže, s určitostí věděl, že v zemi působí německá vyzvědačka skrývající se pod značkou H-21. Že jde o ženu, usoudil z obsahu a kvality několika zachycených zpráv. Ale — kdo je H-21?

Chile - trocha historie

11.September
Prezidentské volby Roku 1970 se prezidentem Chilské republiky stal Salvador Allende , kterého při jeho kandidatuře na úřad prezidenta podporovala koalice levicových skupin "Unidad Popular" (Lidová jednota), která zahrnula komunisty a další menší strany.

Mé vzpomínky na 11. září

11.September
Pokud očekáváte vyprávění o útoku na newyorská dvojčata, jste na omylu. Jde totiž o úplně jiné datum. 11. září 1973. Co se tehdy událo ?

Karel Slavoj Amerling

29.August
Amerling svými snahami a idejemi předbíhal své současníky o celá desetiletí. Takoví lidé se za svého života zřídkakdy dočkají ocenění; ve středověku bývali prohlašováni za čaroděje, později za nebezpečné revolucionáře nebo za blázny. O Amerlingovi napsal jeden jeho vrstevník: „Je to člověk, který se k ničemu praktickému nehodí, kolotaje a motaje se stále více do svých fantazií."
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes