Novysmer.cz

Popis:

Novysmer.cz - Zamlčovaná historie, neoblíbená pravda, ovládaná média. Neslušnost a upadající morálka. Ptáme se komu to vlastně prospívá?"

URL:

http://novysmer.cz/

Katalog:

Publikuje:

3 položek/měsíc

O rozdělení Polska

6.června
Neustále kolují lži a mystifikace podsouvané a stále přiživované úmyslně západní, protiruskou propagandou o tom, jak prý Hitler a Stalin zahájili oba druhou světovou válku přepadením Polska, a jak si to ubohé Polsko oba dva rozdělili mezi sebe.

Osvobození Prahy

8.května
8. květen 1945 (za minulého režimu 9. květen) je slavným Dnem vítězství nad fašismem a zůstane mezinárodním svátkem.

Téměř dokument: Zpráva o Pražském povstání

5.května
V místnostech vojenského velitele hlavního města Prahy konala se v úterý odpoledne (22. května 1945) schůzka zástupců pražského tisku, na níž podal brigádní generál Karel Kutlvašr přehled revolučních bojů v Praze.

Bomby na Plzeň: Co je v pozadí?

3.května
K závěru druhé světové války patří i bombardování Plzně a tamějších Škodových závodů. Pro generaci, která je zblízka či zdálky zažila, zůstává záhadou, proč k němu došlo, když už v žádném případě nemohlo ohrozit nacistický zbrojní potenciál. Jaké politické či hospodářské zájmy byly v jeho pozadí?

Jak to bylo při osvobození Plzně

28.dubna
Podle našich médií a hlavně televize byla Plzeň v květnových dnech roku 1945 osvobozena americkou armádou. Skutečnost však byla trochu jiná.

Jak to bylo s osvobozením Plzně

25.dubna
Pohled do událostí minulého století, zvláště jeho těžkého období, které představuje filozofie a naplňování fašismu, je námětem mnoha vědeckých studií, analýz, faktografií. Také prací literárních, z nichž nejcennější jsou ty, kterými jejich autoři předávají získané poznatky, vědomosti, pocity, zkušenosti svým následovníkům, příštím generacím.

Nálety na protektorát

20.dubna
Nedávný nález americké nevybuchlé bomby z druhé světové války v Čechách byl pozůstatkem náletu z 22. března 1945. Připomenul nám někdejší angloamerické nálety na naši vlast, uskutečňovane především ke konci války.

Právě vyšlo !!! Jak to bylo s osvobozením Plzně?

20.dubna
Právě vyšlo druhé vydání knihy o protifašistickém odboji v Plzni za 2. světové války a květnovém povstání Plzeňanů v roce 1945. Nápad vydat knihu o osvobození Plzně vznikl jako reakce na oslavy a jednostranné výklady této historické události.

15. březen 1939

15.března
Dnes si připomínáme smutné výročí 15. března 1939 - nacistické okupace českých zemí a následné vyhlášení Protektorátu Čechy a Morava.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes