15
new stories - click to show

NPSUMAVA

URL:

http://www.npsumava.cz

Catalog:

Lifestyle → Cestování

Publishes:

2.1 items/week

Pomoc perlorodkám v řece Blanici – Správa NP Šumava vysazuje vzácného mlže

19.September
Řeka Blanice, která pramení na území Chráněné krajinné oblasti Šumava ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice a první desítky kilometrů jejího toku protíná chráněné území, bývala velmi bohatou na chráněnou perlorodku říční. To se ale v průběhu 25 let změnilo a nyní Správa Národního parku Šumava společně s odborníky, bojují za záchranu této populace.

Upozornění pro turisty

14.September
Ve dnech 14. a 15. září 2022 bude omezen pohyb na turistické trase okolo Vchynicko-tetovského plavebního kanálu v úseku mezi odbočkou na Hakešickou cestu a odbočkou k Hauswaldské kapli.

Omezení na šumavských cestách k Černému a Čertovu jezeru

9.August
V lesích u Černého a Čertova jezera na Šumavě se zpracovává kůrovcové dřevo. Zasahovat je třeba okamžitě, aby brouk nenapadl další stromy. Protože jde o turistickou oblast, Městský úřad Klatovy zakázal veřejnosti na podnět Lesů ČR vstup na cesty a do porostů, a to od 5. srpna do 30. září, vždy od pondělí do středy. Od čtvrtka do neděle se turisté k jezerům dostanou, s výjimkou úseku Rozvodské ces…

Stavba poválkového chodníku dočasně uzavře Soumarské rašeliniště, které zadržuje stále více vody!

25.July
Na Soumarské rašeliniště se po téměř 20 let od revitalizace postupně navrací voda a to je známkou funkčnosti revitalizačních prací, které stále probíhají na území celého Národního parku Šumava.

Na šumavské Paště novou turistickou stezkou

1.July
Správa NP Šumava odstraní v průměru téměř 3000 suchých a nebezpečných stromů podél turistických tras ročně. Jsou však lokality, na kterých by pokácení všech nebezpečných souší způsobilo vznik velkých holin a tím by došlo ke zhoršení stavu ekosystému. Přesně taková situace nastala podél turistické trasy vedoucí z Paštěckého mostu od Otavy k zaniklé osadě Přední Paště.

Legální zpřístupnění hraničního přechodu Modrý sloup je možné – pod podmínkami

16.June
Cesta k hraničnímu přechodu Modrý sloup Luzenským údolím může být zpřístupněna návštěvníkům. Musí se však dodržet několik podmínek – tak zní ve stručnosti rozhodnutí odboru Státní správy Národního parku Šumava, která rozhodovala o navržených kompenzačních opatření.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes