Publishes:

21.6 items/day

Echevarría vyhrál v Rabatu dálku, Manyongu odnesli na nosítkách

22:36
Kubánský dálkař Juan Miguel Echevarría před čtvrteční Zlatou tretrou vyhrál výkonem 834 centimetrů mítink Diamantové ligy v Rabatu. Druhý skončil mistr světa Luvo Manyonga díky 821 centimetrům ze druhé série, ale pak ho odnesli na nosítkách. Také jihoafrický atlet by měl patřit k hvězdám ostravského mítinku.

Drsný konec! Kaňkovský si v závěru závodu Kolem Maďarska zlomil kyčel

22:36
Dva dny po etapovém vítězství v závodě Kolem Maďarska se cyklista Alois Kaňkovský vážně zranil. Před startem dnešní závěrečné etapy jezdec nejlepší české stáje Elkov Author upadl a byl převezen do nemocnice, kde se podrobil operaci zlomené kyčle. Královehradecký tým o tom informoval na facebooku.

Čeští softbalisté neudrželi v utkání MS nadějný náskok 3:0 a prohráli s Japonskem 3:4

22:01
Čeští softbalisté neudrželi ve třetím utkání na mistrovství světa s Japonskem nadějný náskok 3:0 a s favoritem nakonec v Havlíčkově Brodě prohráli 3:4. Připsali si tak druhou porážku.

Českými házenkáři uplynulého roku jsou Galia a Luzumová

21:24
Reprezentační brankář Martin Galia se podruhé v kariéře stal nejlepším českým házenkářem roku. Mezi ženami za loňský rok triumfovala kapitánka národního týmu Iveta Luzumová. Výsledky tradiční ankety byly vyhlášeny v Ostravě po posledním utkání českých házenkářů v evropské kvalifikaci proti Bosně a Hercegovině.

Seemanová zaplavala v Barceloně český rekord na 400 metrů kraul

21:24
Plavkyně Barbora Seemanová dnes překonala na mítinku série Mare Nostrum v Barceloně český rekord na 400 metrů volný způsob. Časem 4:13,10 minuty zlepšila dosavadní maximum Barbory Závadové z roku 2014 o osm setin. V závodě obsadila devatenáctiletá olympionička, která se specializuje na kratší tratě, šesté místo. Zvítězila Japonka Miju Nambaová za 4:08,86.

Těsná porážka v ostravském parnu stačila házenkářům k udržení prvenství ve skupině

20:47
Porážka, z níž nemusí být čeští házenkáři smutní. Kvalifikaci o ME 2020 zakončili těsnou ostravskou prohrou 23:24 proti Bosně a Hercegovině. Přesto postupují z první příčky ve skupině na šampionát, který budou v lednu hostit premiérově hned tři země Norsko, Švédsko a Rakousko.

Parádní výkon! Vondrová na šampionátu do 22 let získala čtvrtkařský double

18:53
Devatenáctiletá Lada Vondrová vyhrála na domácím šampionátu atletů do 22 let během hodiny a čtvrt tituly na hladké i překážkářské čtvrtce. V pražském Edenu si o víkendu v obou disciplínách vytvořila osobní rekordy. V rozběhu na 400 metrů se časem 52,13 dokonce ujala suverénně vedení v evropských tabulkách do 23 let a pasovala se do role favoritky ME této kategorie v Gävle. Finále ovládla za 52,77.

Sánchez po úniku vyhrál druhou etapu Kolem Švýcarska, Kreuziger byl spokojený

18:53
Druhou etapu závodu Kolem Švýcarska vyhrál španělský cyklista Luis León Sánchez, který ujel soupeřům jedenáct kilometrů před cílem. Spurt hlavního pole po 158 kilometrech pak ovládl trojnásobný mistr světa Slovák Peter Sagan. Se ztrátou šesti sekund na vítěze projeli cílem v Langnau i čeští závodníci Roman Kreuziger a Jan Hirt. "Klobouk dolů před Sánchezem, který zaútočil v pravou chvíli a využ...

Fuglsang vyhrál podruhé Dauphiné, Yates odstoupil

17:39
Dánský cyklista Jakob Fuglsang vyhrál znovu po roční pauze závod Critérium du Dauphiné, jednu z tradičních generálek na Tour de France. Jeho největší soupeř Adam Yates v dnešní závěrečné etapě kvůli zdravotním problémům odstoupil.

Fuksa zažil stříbrné jaro. Teď nejsem nejlepší, tak musím makat, vyhlásil

17:39
Loni zažíval zlaté jaro, při Světových pohárech byl Martin Fuksa na své kanoi k neporažení. Letošní první půlka sezony má pro něj stříbrný nádech, v každém ze svých čtyř startů poznal jednoho přemožitele. Dvojnásobný mistr světa ale věří, že se letos na nejvyšší stupeň podívá.

Velká bitva posledních šampionů. Japonský robot má nad Šonkou navrch

16:25
Mistři světa z posledních dvou sezon si jdou znovu po krku. Obhájce mistrovského titulu Martin Šonka skončil ve druhém letošním závodě letecké série Red Bull Air Race v Kazani na třetím místě. Znovu zvítězil Japonec Jošihide Muroja, který vede v celkovém pořadí o devět bodů před Šonkou. Druhý český pilot Petr Kopfstein obsadil předposlední třinácté místo.

Skvělý Prskavec obsadil v Londýně druhé místo, Fišerová byla šestá

14:32
Kajakář Jiří Prskavec obsadil v úvodním závodu Světového poháru vodních slalomářů v Londýně druhé místo. Úřadující vicemistr světa nestačil jen na domácího Josepha Clarka, olympijského vítěze z Ria de Janeiro.

Lakers získají Davise za tři hráče a tři volby v draftu NBA

10:57
Hvězdný pivot Anthony Davis bude od nové sezony NBA hrát za basketbalisty Los Angeles Lakers. Zámořská média oznámila připravenou výměnu, při níž Davisův dosavadní klub New Orleans Pelicans získá jako náhradu tři hráče a k tomu tři volby v prvním kole draftu. Obě strany už se na podmínkách dohodly, transfer ale může být oficiálně oznámen až 1. července.

Často odepisovaný Fury dře při svém comebacku. Zničil neporaženého Němce a teď hurá do Prahy

10:57
Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury udělal v souboji dosud neporažených profesionálních boxerů krátký proces s Němcem Tomem Schwarzem. Třicetiletý Brit v Las Vegas vyhrál duel technickým k.o. už ve druhém kole a večer zakončil zpěvem.

Woodland vede před finále golfové US Open

9:47
Golfista Gary Woodland vstoupí do finálového kola majoru US Open z pozice lídra. Američan se udržel v čele i po třetím kole a vede o ránu před olympijským vítězem Justinem Rosem z Anglie. Naději na vítězný hattrick drží Brooks Koepka, který je s odstupem čtyř ran třetí.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes