Publishes:

10.5 items/week

Kouč Sang věří, že Kipchoge zaběhne maraton pod dvě hodiny

16.July
Trenér Patrick Sang věří, že jeho svěřenec Eliud Kipchoge dokáže zaběhnout maraton pod dvě hodiny. Olympijský vítěz a světový rekordman se o to pokusí na podzim ve Vídni. Může spoléhat na svou výjimečnou mentální sílu a také využít zkušenosti z prvního pokusu o prolomení této hranice, při kterém v roce 2017 v Monze dosáhl času 2:00:25.

Radost českého atleta! Trojnásobný halový mistr světa je otcem

15.July
Radostnou novinu oznámil na svém instagramovém účtu český atlet a trojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák. V neděli se totiž stal otcem!

Tyčkařka Švábíková získala na ME do 23 let stříbro

14.July
Tyčkařka Amálie Švábíková získala na mistrovství Evropy atletů do 23 let v Gävle stříbrnou medaili. Juniorská mistryně světa z loňského roku skočila ve finále 435 centimetrů a navázala na sobotní druhé místo čtvrtkařky Lady Vondrové.

Budu zase ten zlej klučina, plánuje Staněk. Chtěl potěšit oslavenkyni Fibingerovou

14.July
V týdnu se slunil na řeckém ostrově Korfu, v sobotu na kladenském Sletišti opět předvedl svoji sílu. Tomáš Staněk jako jedna z hvězd mítinku Kladno hází vyhrál koulařskou soutěž kvalitním výkonem 21,08 m. Vždyť za 21 metrů hodilo letos jen pět dalších Evropanů.

Čeští sportovci mají z univerziády sedm medailí

13.July
Sedm medailí získali čeští sportovci na Světové univerziádě v Neapoli. V poslední den soutěží s českou účastí uzavřeli sbírku stříbrní tenisté Anastasia Zarycká, Dominik Kellovský a Lukáš Hodboď třetím místem v běhu na 800 metrů.

Čtvrtkařka Vondrová získala na ME do 23 let stříbro

13.July
Lada Vondrová získala na atletickém mistrovství Evropy do 23 let v Gävle stříbro v běhu na 400 metrů. Devatenáctiletou českou favoritku v závěru předstihla Polka Natalia Kaczmareková, která zvítězila v osobním rekordu 52,34 sekundy a Vondrovou porazila o šest setin.

Hejnová doběhla v Diamantové lize v Monaku třetí

12.July
Zuzana Hejnová doběhla na mítinku Diamantové ligy v Monaku třetí v závodu na 400 metrů překážek. I při třetím letošním startu v prestižním seriálu tak dvojnásobná mistryně světa skončila na medailové pozici. Oštěpař Jakub Vadlejch hodil rovných 81 metrů a skončil šestý. Zvítězil Němec Andreas Hofmann (87,84).

Maskuje se a trénuje dál, potrestaný odborník zase vede atlety

12.July
Doživotně suspendovaný ruský trenér Vladimir Kazarin přiznal, že navzdory zákazu dál připravuje atlety. Aby nebyl poznat, nechal si narůst vousy. Přistihli ho členové ruské antidopingové agentury na soustředění v Kyrgyzstánu.

Drahotová si na univerziádě v Neapoli došla pro bronz

12.July
Anežka Drahotová získala na Světové univerziádě v Neapoli bronz v chůzi na 20 kilometrů a postarala se o druhou atletickou medaili. Tu první vybojoval ve středu běžec Jan Friš, který obsadil druhé místo na patnáctistovce. Výprava českých vysokoškoláků má na kontě dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

Friš si doběhl na univerziádě pro stříbro

10.July
Atlet Jan Friš vybojoval na univerziádě v Neapoli v běhu na 1500 metrů stříbrnou medaili. Student Univerzity Karlovy ve finále skončil druhý za Polákem Michalem Rozmysem v čase 3:53,95 minuty. Na konto výpravy přidal Friš čtvrtý cenný kov, čímž Češi překonali tři medaile z minulé univerziády na Tchaj-wanu.

Mladým jamajským sprinterům chybí podle Bolta disciplína

10.July
Jamajská legenda Usain Bolt se před podzimním mistrovstvím světa atletů v Dauhá obává o výsledky svých následovníků. Podle světového rekordmana jsou mladí jamajští sprinteři rozmazlení a chybí jim disciplína v tréninku a hlad po úspěších. Podle osminásobného olympijského vítěze upadla mezi jeho následovníky motivace. "Myslím, že se to jen tak nezlepší, protože dnešní mladí jsou tak trochu rozma...

Cíl, vyhrál jsem! Nebo ne? Etiopská hvězda si uřízla pořádnou ostudu

9.July
Byl to moment, na který etiopský běžec Hagos Gebrhiwet jen tak nezapomene. Během pátečního závodu Diamantové ligy v Lausanne byl totiž přesvědčen, že závod na 5000 metrů vyhrál. A také začal svůj triumf spolu s fanoušky slavit. Mělo to jeden háček. Do cíle totiž zbývalo ještě jedno kolo...

Hejnová se Špotákovou dál drží prapor. Snad se přidá někdo z mladých, věří překážkářka

7.July
Na první Diamantové lize v Římě stáhla ze svého letošního maxima dvě desetiny a doběhla třetí. V pátek v Lausanne ubrala časem 54,11 s dalších sedm desetin a brala druhé místo. Překážkářka Zuzana Hejnová po zdravotně protrápeném loňském roce opět zatápí světové špičce. V Evropě je jasně nejrychlejší, lepší časy mají letos na kontě jen tři Američanky.

Havlíčková je juniorskou mistryní Evropy v běhu do vrchu

7.July
Česká reprezentantka v běhu na lyžích Barbora Havlíčková se stala ve švýcarském Zermattu juniorskou mistryní Evropy v běhu do vrchu. Devatenáctiletá závodnice z Vimperka zvítězila na téměř šestikilometrové trati s převýšením zhruba 400 metrů suverénně s náskokem 51 sekund před Italkou Angelou Matteviovou. Juniorky (5,9 km): 1. Havlíčková 32:20, ...13. Matějáková 37:11(obě ČR).

Stewartová zaběhla druhou nejlepší desítku české historie

7.July
Vytrvalkyně Moira Stewartová zaběhla na Evropském poháru v závodu na 10.000 metrů v Londýně druhý nejlepší čas české historie 32:57,51 minuty. Dosavadní osobní maximum z loňského ročníku stejné akce si vylepšila o více než 43 sekund. Český rekord Aleny Peterkové z roku 2000 má hodnotu 32:27,68.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes