Publikuje:

5,6 položek/týden

Zaplatil si na šest měsíců přípravu v teple. A prožívá životní sezónu, kterou vyšperkoval titulem

22:47
S klidem a bez velkých emocí slavil Josef Černý ze stáje Elkov Author premiérový mistrovský titul v časovce. Pětadvacetiletý cyklista porazil ve čtvrtek v Karlových Varech téměř o osmatřicet vteřin týmového kolegu a pětinásobného českého šampióna Jana Bártu. Až sedmý skončil kvůli technickým potížím Zdeněk Štybar ze stáje Quick Step Floors.

Domácí titul z časovky má poprvé Černý, Bárta byl druhý

18:37
Cyklista Josef Černý ze stáje Elkov Author si v Karlových Varech dojel pro první titul mistra České republiky v časovce. Pětinásobného šampiona Jana Bártu porazil téměř o 40 sekund. Třetí skončil s odstupem více než minuty a půl za Bártou Michael Kukrle. Stejně jako v závodě žen získali všechny medaile jezdci z jedné stáje.

Domácí titul v časovce si vyjela Korvasová, Nosková spadla

14:21
Mistryní České republiky v cyklistické časovce se v Karlových Varech stala Tereza Korvasová. Druhá dojela zkušená Jarmila Machačová, třetí příčkou potvrdila nadvládu Dukly Praha Melissa van Neck. Obhájkyně prvenství Nikola Nosková brzy po startu spadla a závod nedokončila.

Hinault vyzval cyklisty k bojkotu Tour, pokud pojede Froome

12:13
Legendární Bernard Hinault vyzval cyklisty k bojkotu Tour de France, pokud na jejím startu bude Chris Froome. Obhájce prvenství je nadále vyšetřován kvůli pozitivnímu dopingovému testu na loňské Vueltě, zatím ale nebyl nijak potrestán a účastní se závodů. Už po jeho vítězství na květnovém Giru d'Italia Hinault prohlásil, že jeho triumf neuznává.

I přes trable sní o třetím titulu. Povzbuzením je pro něj loňská korunovace

20.června
Na nevypočitatelnost domácího šampionátu spoléhá Roman Lehký, který bude při tuzemském silničním mistrovství během nadcházející neděle obhajovat titul v kategorii závodníků do 23 let. Cyklista týmu Topforex Lapierre zatím neprožívá zrovna vydařenou sezónu. Ale právě zlatý triumf z minulého roku je pro něj v těžkých chvílích vzpruhou.

Australský cyklista Porte vyhrál o minutu závod Kolem Švýcarska

17.června
Australský cyklista Richie Porte z týmu BMC vyhrál etapový závod Kolem Švýcarska, který byl součástí série WorldTour. V závěrečné časovce mu stačilo 13. místo. Nejrychlejší na 34 kilometrů dlouhé trati v Bellinzoně byl domácí jezdec Stefan Küng, týmový kolega celkového vítěze.

Porte uhájil před závěrečnou časovkou vedení Kolem Švýcarska

16.června
Cyklistický závod Kolem Švýcarska - 8. etapa (123 km): 1. Démare (Fr./Groupama-FDJ) 2:41:07, 2. Gaviria (Kol./Quick-Step Floors), 3. Kristoff (Nor./SAE-Team Emirates), 4. Sagan (SR/Bora-hansgrohe), 5. Stuyven (Belg./Trek-Segafredo) stejný čas. Průběžné pořadí: 1. Porte (Austr./BMC) 28:47:17, 2. Quintana (Kol./Movistar) -17, 3. Kelderman (Niz./Sunweb) -52, 4. Mas (Šp./Quick-Step Floors) -53.

Unavený Kreuziger odstoupil ve Švýcarsku, v horách udeřil Quintana

15.června
Roman Kreuziger odstoupil v sedmé etapě ze závodu Kolem Švýcarska. Český cyklista se po dohodě s vedením stáje Mitchelton-Scott kvůli únavě po Giru d'Italia nyní raději bude věnovat regeneraci, aby měl síly na mistrovství republiky.

Porte si v šesté etapě upevnil vedení v závodu Kolem Švýcarska. Kreuziger vypadl z první stovky

14.června
Australský cyklista Richie Porte si upevnil vedení v závodu World Tour Kolem Švýcarska. Jezdec stáje BMC Racing najel v šesté etapě, kterou vyhrál po úniku Dán Sören Kragh Andersen, další cenné sekundy na největší rivaly. Před nizozemskou dvojicí Nico Kelderman, Sam Oomen vede už o 32 sekund.

Po vjezdu do hor se ujal vedení v závodu Kolem Švýcarska Porte, Kreuziger ztrácel

13.června
Po páté etapě závodu Kolem Švýcarska se ujal vedení australský cyklista Richie Porte. Z čela pořadí sesadil od prvního dne vedoucího Švýcara Stefana Künga, který po vjezdu do hor ztratil na nejlepší jezdce téměř tři a půl minuty. Etapu vyhrál Ital Diego Ulissi, v Leukerbadu ve výšce 1535 metrů nad mořem byl nejrychlejší ve finiši patnáctičlenné skupiny s Portem na osmé pozici.

Juul-Jensen vyhrál po úniku čtvrtou etapu závodu Kolem Švýcarska, celkově dál vede domácí Küng

12.června
Dánský cyklista Christopher Juul-Jensen dotáhl na závodě World Tour Kolem Švýcarska do úspěšného konce samostatný únik a oslavil největší úspěch v kariéře. Osmadvacetiletý jezdec týmu Mitchelton-Scott uhájil v závěru čtvrté etapy na ranveji letiště v Gstaadu náskok osmi sekund před blížícím se pelotonem.

Colbrelli vyhrál ve Švýcarsku třetí etapu, Kreuziger ztratil

11.června
Italský cyklista Sonny Colbrelli vyhrál třetí etapu závodu Kolem Švýcarska. V závěrečném spurtu porazil Kolumbijce Fernanda Gaviriu, jenž se musel v prověrce před Tour de France podruhé za sebou spokojit s druhým místem. Třetí dnes skončil vítěz nedělní etapy, trojnásobný mistr světa Peter Sagan ze Slovenska.

Šampión Sagan vyhrál ve Švýcarsku už 16. etapu

10.června
Trojnásobný mistr světa Peter Sagan vyhrál na cyklistickém závodu Kolem Švýcarska už šestnáctou etapu. Slovenský spurtér dominoval druhé etapě na okruzích kolem města Frauenfeld a přípravný podnik na Tour de France zakončí osmým rokem v řadě s minimálně jedním vavřínem.

Thomas uhájil vítězství na Dauphiné před útočícím Yatesem

10.června
Britský cyklista Geraint Thomas vyhrál závod WorldTour Critérium du Dauphiné a potvrdil své ambice před Tour de France. V konečném pořadí uhájil vedení o minutu před krajanem Adamem Yatesem, který zvítězil v poslední etapě se závěrečným stoupáním do lyžařského střediska Saint-Gervais les Bains.

Thomas si upevnil vedení v závodu Critérium du Dauphiné

9.června
Britský cyklista Geraint Thomas si etapu před koncem závodu Critérium du Dauphiné upevnil vedení v celkovém pořadí. Lídr stáje Sky dojel v dnešní šesté etapě se čtyřmi náročnými stoupáními na druhém místě 21 sekund za vítězným Španělem Pellem Bilbaem.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes