Publishes:

4.9 items/week

Comeback se (zatím) nekoná! Americká lyžařka utrpěla těžká zranění

22.September
Zatímco soupeřky včetně české hvězdy Ester Ledecké jsou v plné přípravě na blížící se start nové sezony v alpském lyžování (23. a 24. října v Söldenu), Američanka Alice Merryweatherová se v nemocnici zotavuje z těžkého zranění. Čtyřiadvacetiletá závodnice po pádu v rychlosti bezmála 130 km/h při tréninku sjezdu minulý týden ve švýcarském středisku Saas Fee utrpěla zlomeninu holenní i lýtkové ko...

Rekordman SP ve skocích na lyžích Schlierenzauer ukončil kariéru

21.September
Další legenda se loučí! Vítěz rekordních 53 závodů Světového poháru ve skocích na lyžích Rakušan Gregor Schlierenzauer ukončil kariéru. Jednatřicetiletý mistr světa, olympijský vítěz a dvojnásobný šampion SP, který se po nepovedené předchozí sezoně nedostal do reprezentace, to oznámil na svém webu.

Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích, na MS byla opět čtvrtá

19.September
Sandra Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i dnes skončené mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580). Na medaili z MS však Schützová nedosáhla, dnes po 13 kilometrech klasicky s výjezdem na slavnou horu Alpe Cermis skončila opět čtvrtá.

Běžkyni na lyžích Schützové medaile na letním MS dvakrát unikla

17.September
Běžkyně na lyžích Sandra Schützová byla v úvodních závodech letního mistrovství světa blízko medaile, ale cenný kov jí unikl. Devětadvacetiletá závodnice z Jilemnice skončila ve čtvrtek ve Val di Fiemme na desetikilometrové trati volnou technikou čtvrtá, dnes byla šestá ve sprintu.

Bývalý skokan Matura pomáhá Bajcovi pozvednout reprezentaci

Někdejší Král bílé stopy Jan Matura se vrátil ze zámoří domů, aby se pokusil pozvednout po nepodařené zimě české skokany na lyžích. Vítěz dvou závodů Světového poháru je od června asistentem šéftrenéra národního týmu Slovince Vasji Bajce.

Norský skokan Tande se půl roku po pádu v Planici představí v závodě

14.September
Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande se půl roku po hrozivém pádu v Planici vrací k závodům. Sedmadvacetiletý bývalý světový šampion v letech se o víkendu představí na letním Kontinentálním poháru v Oslu.

Snowboardkrosařka Samková je potřetí Královnou bílé stopy

11.September
Snowboardkrosařka Eva Samková vyhrála anketu Král bílé stopy. Díky bronzové medaili z mistrovství světa a celkovému triumfu ve Světovém poháru získala ocenění udělované Svazem lyžařů ČR stejně jako v letech 2014 a 2019. Na trůnu vystřídala lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou, která tentokrát skončila s odstupem druhá.

Ve slalomu čeští travní lyžaři na MS na medaili nedosáhli, seniorských mají pět

Čeští travní lyžaři v závěrečné disciplíně domácího mistrovství světa slalomu na medaili nedosáhli, šampion z obřího slalomu Martin Barták druhé kolo nedokončil. Nejlepším z Čechů byl v sobotu ve Štítné nad Vláří šestý junior Jan Borák.

Travní lyžaři Barták a Veselá získali na MS medaile v superkombinaci

10.September
Čeští travní lyžaři získali na mistrovství světa ve Štítné nad Vláří další dvě seniorské medaile. V superkombinaci vybojoval Martin Barták stříbro a Alena Veselá bronz. Juniorské redukované pořadí vyhrál Jan Borák, Veselá byla druhá.

Travní lyžař Barták si dojel pro titul mistra světa v obřím slalomu

7.September
Martin Barták vyhrál na mistrovství světa v travním lyžování ve Štítné nad Vláří obří slalom a dočkal se zlata, které mu mezi seniorskou elitou chybělo. Bronz do české sbírky v úvodní den šampionátu přidali junioři Šárka Abrahamová a místní lyžař Filip Machů.

Lyžování v centru Prahy? Reprezentanti realizovali bláznivý nápad

3.September
Sbalí si lyže, nazují přezkáče a vyrazí na kopec. Vůbec nevadí, že je zrovna horké léto a široko daleko žádný sníh není. Podívejte se na následujícím videu, jak si čeští reprezentanti v travním lyžování zajezdili v centru Prahy.

Norský skokan Tande se pět měsíců po těžkém pádu vrátil na můstky

24.August
Norský skokan na lyžích Daniel-André Tande se pět měsíců po hrozivém pádu v Planici vrátil k tréninku na můstku. Sedmadvacetiletý exmistr světa v letech se zotavil z vážných zranění a po comebacku v nájezdové stopě si pochvaloval, jak se mu v první skokanské přípravě dařilo.

Švýcarský veterán Ammann si poranil kotník a bude bez skoků několik týdnů

21.August
Čtyřnásobný olympijský vítěz ve skocích na lyžích Simon Ammann si musí dát v přípravě na možná poslední sezonu v kariéře pauzu. Čtyřicetiletý Švýcar si natrhl vazy v kotníku a nebude moci trénovat několik týdnů.

To je pekáč! Ledecká zase řádí na prkně

19.August
Česká obojživelnice je prostě nezmar! Místo toho, aby po náročné sezoně, ve které kloubí závody na snowboardu a lyžích, trochu odpočívala a sbírala síly na tu další, na sobě dře jako kůň. Bez prkna totiž nedá ránu ani v létě, kdy jezdí windsurfing nebo wakeboarding. S fanoušky sdílela fotku právě z něj, na které je vidět neskutečně vysekaný pekáč buchet na břiše, který by jí mohl závidět kdekdo.

Konečně se dočkala. Česká snowboardistka si vzala svou sympatickou snoubenku

18.August
Změna v české legislativě sice ještě nenastala, ale už nemohla dál čekat. Stříbrná medailistka z mistrovství světa ve slopestylu Šárka Pančochová se vdala. Svou dlouholetou partnerku Kaileen si vzala za ženu na romantickém místě u řeky u městečka Leavenwort ve Washingtonu.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes