Publishes:

11.2 items/week

Legendu stolního tenisu Bolla zastavila na MS horečka

20:11
Legendárního stolního tenistu Tima Bolla zastavila na mistrovství světa v Budapešti horečka. Dlouhodobě nejlepší Evropan odstoupil z dvouhry v osmifinále a medailové naděje vzápětí osmatřicetiletý Němec pohřbil i ve čtyřhře.

Střelkyně Salukvadzeová má místo na deváté olympiádě v řadě

15:43
Gruzínská sportovní střelkyně Nino Salukvadzeová má před sebou rekordní devátý start na olympijských hrách v řadě. Padesátiletá závodnice si účastnické místo pod pěti kruhy v Tokiu zajistila pátou příčkou ve vzduchové pistoli na Světovém poháru v Pekingu.

Trefil jsem Tokio, spadl mi kámen ze srdce, libuje si Nepejchal

25.April
Devatenáctiletý střelec Filip Nepejchal je druhým českým střelcem po Jakubu Tomečkovi, který vybojoval účast v olympijském Tokiu 2020. Ve středu vyhrál závod Světového poháru v Pekingu v libovolné malorážce 3x40 ran skvělým výkonem 458,7 bodu, což je zároveň nový juniorský rekord.

Krasobruslařská šampionka Savchenková je těhotná

24.April
Radostná novina! Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je těhotná. Pětatřicetiletá krasobruslařka, která loni v Pchjongčchangu získala vysněné zlato s Brunem Massotem, to oznámila na sociálních sítích.

Trojnásobný mistr světa ve squashi Ašúr ukončil kariéru

24.April
Trojnásobný mistr světa ve squashi Egypťan Ramy Ašúr ukončil kariéru. Světový šampion z let 2008, 2012 a 2014 a bývalý první hráč světa od loňského května kvůli zdravotním problémům nehraje a vracet už se nebude.

Nepejchal ovládl třípolohovou střelbu na SP a získal místo na OH

24.April
Puškař Filip Nepejchal vyhrál na Světovém poháru v Pekingu soutěž ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran. Druhý triumf v kariéře korunoval finálovým juniorským světovým rekordem 458,7 bodu. Devatenáctiletý talent zároveň jako druhý střelec zajistil pro Českou republiku účastnické místo na olympijských hrách v Tokiu. Před měsícem se totéž podařilo skeetaři Jakubu Tomečkovi v Acapulcu.

Juniorští squashisté mají bronz z evropského šampionátu

21.April
Čeští squashisté získali v soutěži týmů na juniorském mistrovství Evropy v Praze bronz. Rozhodla o tom nedělní výhra 2:0 nad Irskem. O body se postarali Marek Panáček a Viktor Byrtus, který na celém turnaji neztratil ani set. Český squash tak vyrovnal své maximum v týmové soutěži z předchozích dvou ročníků juniorského ME. „Chtěli jsme hrát o zlaté medaile, ale s bronzem jsem také spokojený. Dok...

Prague Lions skončili v parkurové Champions League v Miami pátí

21.April
Tým Prague Lions s Annou Kellnerovou vybojoval při třetí zastávce parkurové soutěže Global Champions League v Miami páté místo a zaznamenal nejlepší letošní výsledek. Kellnerová a Belgičan Niels Bruynseels díky tomu polepšili "Lvům" v průběžném pořadí o čtyři příčky a jsou dvanáctí. Seriál má před sebou ještě 16 dílů, než vyvrcholí stejně jako loni koncem listopadu v Praze.

Milimetry od smrti! Nadhazovač se těsně vyhnul letícímu odpalu

20.April
To bylo opravdu těsné! Nadhazovač klubu Houston Astros Collin McHugh může mluvit o obrovském štěstí, když ho během úterního duelu MLB proti Oaklandu Athletics minul letící míč po tvrdém odpalu pálkaře. Američan předvedl hbité reflexy a letícímu balónu se dokázal vyhnout doslova o milimetry.

První vlna prodeje vstupenek na OH 2020 v Tokiu začne 9. května. Pouze pro Japonce

18.April
První vlna prodeje vstupenek na olympijské hry v roce 2020 v Tokiu začne 9. května, ale pouze pro japonské občany. Ti o ně mohou žádat do 28. května a o necelý měsíc později se dozvědí, zda byli v losování úspěšní. Distribuce lístků do zahraničí začne nejdříve 15. června. Oznámil to dnes organizační výbor her.

Bouřlivák řádil se slavnou trofejí, poničil ji

18.April
Trofej Vince Lombardiho pro vítěze ligy amerického fotbalu NFL utrpěla vážné šrámy poté, co ji Rob Gronkowski použil jako baseballovou pálku. New England Patriots, kteří v únoru trofej získali, zveřejnili na svém webu video, které celou událost zachycuje.

Bývalý fotbalista Van der Vaart se zúčastní šipkového turnaje

18.April
Bývalý nizozemský fotbalový záložník Rafael Van der Vaart se chystá na svůj profesionální debut mezi šipkaři. V květnu se společně se svým bratrem Fernandem zúčastní turnaje Denmark Open v Esbjergu, v jehož dresu loni v listopadu ukončil fotbalovou kariéru.

Podvodníky nechytáme. Spíše jen hlupáky, překvapil exšéf WADA

17.April
Bývalý šéf Světové antidopingové organizace WADA David Howman, který je nyní předsedou Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU), kritizoval současný stav boje proti dopingu. Testovací metody podle něj zamrzly v 70. letech minulého století. To podle jeho názoru vede k tomu, že při užívání nedovolených podpůrných prostředků bývají přistiženi spíše hlupáci než skuteční podvodníci.

Veliký úspěch! Česko má juniorského mistra Evropy. A tím to nemusí končit...

16.April
Squashista Viktor Byrtus se stal juniorským mistrem Evropy a jako první český hráč získal zlatou medaili na vrcholné mezinárodní akci v soutěži jednotlivců. Ve finále šampionátu v Praze porazil nasazenou dvojku Švýcara Yannicka Wilhelmiho 3:0 po setech 11:6, 11:9 a 13:11.

První medaile si na OH v Tokiu rozdělí střelkyně ze vzduchovky

16.April
Rok a 100 dní před začátkem olympijských her v Tokiu zveřejnili pořadatelé program, v němž se představí rekordních 33 sportů a celkem 339 soutěží. Již dva dny před oficiálním zahájením, které je naplánováno na 24. července, se v Japonsku rozběhnou turnaje ve fotbale žen a v softbalu, první medailovou disciplínou bude 25. července střelba žen ze vzduchové pušky.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes