Nejvyšší správní soud ČR

URL:

http://www.nssoud.cz

Catalog:

Z domova → Právo

Publishes:

3 items/month

Smuteční oznámení: Zemřela dlouholetá soudkyně Jana Brothánková

2.July
Se zármutkem sděluji, že v pátek 28. června 2019 zemřela Jana Brothánková. Věnujte jí prosím vzpomínku a učiňte to s úctou.

Udělení výjimky z ochrany přírody v místě obchvatu Mikulova bylo v souladu se zákonem

1.July
Spolky „Děti Země – Klub za udržitelnou dopravu“ a „Voda z Tetčic“ podaly žalobu proti rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, kterým bylo potvrzeno rozhodnutí Krajského úřadu Jihomoravského kraje o udělení výjimky z ochrany zvlášť chráněných druhů živočichů a zvlášť chráněných druhů rostlin pro stavbu dálnice D52 (Brno - V&iac...

Nejvyšší správní soud již rozhodl všechny návrhy, které obdržel v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu

25.June
Na svém dnešním jednání projednal volební senát poslední tři stížnosti. Věc pod sp.zn. Vol 4/2019 odmítl a věc pod sp.zn. Vol 16/2019 zamítl.

Volební senát Nejvyššího správního soudu o dalších stížnostech na volby do Evropského parlamentu

19.June
Volební senát čtyři návrhy odmítl (sp.zn. Vol 9/2019, Vol 11/2019, Vol 14/2019 a Vol 15/2019), protože i přes výzvu soudu navrhovatelé neodstranili vady návrhu. Podání tak nesplňovala zákonné požadavky na volební stížnost, tudíž nebyla projednatelná.

Kárný senát rozhodl o dvou kárných návrzích podaných proti státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze

18.June
Kárný senát Nejvyššího správního soudu ve věcech státních zástupců dnes rozhodl ve společném řízení o dvou kárných návrzích vrchní státní zástupkyně v Praze podaných proti státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze JUDr. Janu Karabcovi.

Volební senát NSS se vůbec poprvé zabýval pokutou, kterou za porušení volební kampaně uložil Úřad pro dohled nad hospodařením p

18.June
Volební senát posuzoval zákonnost pokuty, kterou Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí (dále jen „úřad“) uložil Občanské demokratické alianci za porušení zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu ČR.

Pravidla pro změnu pohlaví nejsou protiústavní, míní Nejvyšší správní soud

18.June
Česká právní úprava změny pohlaví je ústavně konformní, míní Nejvyšší správní soud. Poskytuje přiměřené prostředky jak toho dosáhnout, byť nikoli bez rizik a útrap. Po těch, co chtějí změnit „matrikové pohlaví“, zakódované v rodném čísle, z mužského na ženské, lze spravedlivě požadovat, aby podstoupili...

Výsledky jednání volebního senátu Nejvyššího správního soudu

11.June
Volební senát Nejvyššího správního soudu se dnes zabýval agendou rejstříku politických stran a hnutí. Návrhy podala Vláda ČR v lednu 2019, vzhledem k vyhlášení voleb bylo řízení přerušeno a pokračovalo nyní.

Souhrnná informace k podáním týkajícím se voleb do Evropského parlamentu

8.June
Dnes v 16.00 hod. uplynula desetidenní zákonná lhůta pro podávání návrhů na neplatnost volby kandidáta podle ustanovení § 57 zákona č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu, ve znění pozdějších předpisů.

Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje před NSS obstály

31.May
Nejvyšší správní soud zamítl kasační stížnost podanou řadou obcí a občanů proti rozsudku Krajského soudu v Brně ze dne 20. 12. 2017, č. j. 65 A 3/2017 - 931, jímž byl zamítnut jejich návrh na zrušení Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, které byly přijaty usnesením zastupitelstva Jihomoravského kraje dne 15. 10. 2016.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes