Nymburský deník

Popis:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

2,9 položek/den

Ochrana památek pomáhá vytvářet pocit domova

23:16
Střední Čechy – Zanedbávané, opomíjené a nedoceňované. Takové jsou podle slov středočeského radního pro oblast kultury a památkové péče Karla Horčičky (ČSSD) mnohé vesnické památky. Upozornit na to, že statky, kapličky ale třeba i „pouhé“ sýpky či malé chaloupky jsou venkovskými popelkami, jejichž půvaby lze nejen směle srovnávat s princeznami, ale také by si zasloužily princeznovské zacházení,...

Cestující chodí na vlak podchodem. Části místních se to nelíbí

7:50
Čelákovice - Čelákovičtí už nechodí na vlak přes úrovňový přechod, ale od prvního týdne v červenci musí využívat nově vybudovaný podchod vedoucí z výpravní budovy na ostrovní nástupiště.

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

7:50
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 13. až 15. července 2018.

Čerstvá Miss Polabí nazpívala CD ve stylu 60. let

16.července
Poděbrady – Nela. Tak prostě se jmenuje CD, které před několika dny ve studiu nazpívala aktuální Miss Polabí Nela Dobiášová.

Podnikatelé mohou získat dotace na propagaci

15.července
Střední Čechy – Už jen týden času mají středočeští podnikatelé, kteří se chtějí ucházet o příspěvek od 50 do 300 tisíc korun na pomoc tvůrců, jejichž práce by mohla pomoci ke zviditelnění firmy a zvýšení atraktivnosti její nabídky či výrobků. Na zapojení kreativců všeho druhu (kteří by mohli nabídnout například nové logo, webovou prezentaci nebo aplikaci pro mobilní telefony – ale třeba i profe...

OBRAZEM: Barvy léta u Jezera opět vyšperovaly Tři sestry

15.července
Poděbrady - Hudební festival Barvy Léta znovu rozvířil stojaté vody areálu poděbradského Jezera. Již sedmnáctý ročník se letos nesl zejména v duchu punku. „Počasí dneska přeje, cítím pozitivní vibrace,“ zhodnotil kladně atmosféru festivalu Tomáš, který sem společně s přáteli dorazil až z Jeseníku. Ne všichni návštěvníci ale byli s připraveným programem spokojeni.

Vyrazit mohou lidé za muzikou i historickými vozidly

13.července
Střední Čechy – Řadu rozmanitých lákadel a možností aktivního trávení volního času nabízejí víkendové dny.

Rozřezávání padlého Gottwalda a pomoc za všechny peníze: zhlédněte videa dne

13.července
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 12. července 2018.

Lávka by měla jít k zemi v srpnu

13.července
Nymburk – Lávka pro pěší přes Labe má před sebou poslední týdny existence. V nejbližších dnech by měl stavební úřad vydat rozhodnutí o její demolici.

Restaurátor ve Zbožíčku pozlacuje díly pražského orloje

12.července
Zbožíčko /FOTOGALERIE/ – O tom, že pražský orloj je v současné době mimo provoz a jeho díly procházejí opravami, se obecně ví. Co se ale neví, je fakt, že některé jeho součásti jsou právě v této době uloženy v ateliéru restaurátora Ivana Vondráčka ve Zbožíčku kousek za Nymburkem.

V restauraci hygieničky překvapila úroveň čistoty i skladované suroviny

12.července
Středí Čechy – Nepříjemné překvapení může při kontrole přinést i zavedená a oblíbené restaurace, na jejíž provoz si nikdo nestěžuje. To jsou slova ředitelky středočeské hygienické stanice Jarmily Rážové, která se před měsícem potvrdila při plánované kontroly hygieniků v restauraci v Nymburce. O výsledcích nyní krajská hygiena informovala. Kvůli úrovni čistoty dostal provozovatel pokutu – podsta...

Pivo při sportu? Na kole prý ne, na vodě klidně

12.července
Nymbursko /ANKETA/ – V jedné ruce pádlo a v druhé vychlazená plechovka cideru na raftu, točené pivo na cyklovýletě nebo svařené víno na sjezdovce. Češi pijí alkohol obecně rádi a hodně. Také proto se již nějakou dobu diskutuje o tom, v jakých situacích pít smí a nesmí.

Zkáza atraktivního lesa a premiéra Valašského muzigálu: prohlédněte si videa dne

12.července
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 10. července 2018.

V Městci přes prázdniny opravují školy

12.července
Městec Králové /FOTOGALERIE/ – Opravy škol jsou v čase letních prázdnin na pořadu dne v řadě měst. Budova prvního stupně základní školy v Městci Králové tak dostává novou střešní pokrývku. „Bude jí klasická taška. Práce skončí v průběhu srpna,“ řekl na místě stavbyvedoucí. Akce by měla přijít na zhruba 1,9 milionu korun.

Začala výstava o architektech, kteří změnili Chorvatsko

11.července
Poděbrady /FOTOGALERIE/ - Strávit dovolenou v Chorvatsku je každoročně plán tisíců lidí. Jak a proč se ale tato destinace stala mezi Čechy tak populární? Na tuto otázku odpovídá výstava s názvem Čeští architekti a počátky turistiky na chorvatském Jadranu, která je aktuálně k vidění v Galerii Ludvíka Kuby.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes