Nymburský deník

Popis:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publikuje:

10,4 položek/den

Most za Nymburkem na Sadskou se zavře kvůli opravám

8:57
Nymburk – Most na cestě z Nymburka do Zvěřínka, kousek za samotou Na Ladech. Právě jeho konstrukce je ve velmi špatném technickém stavu, a proto byl krajskými radními zařazen mezi projekty, u nichž je nutná oprava už v příštím roce. Pro řidiče to bude znamenat relativně dlouhé objízdné trasy, ale bez uzavírky se výměna mostu neobejde.

Nemocnicím už kraj nedá dotace na provoz

8:57
Střední Čechy – Trochu jiným způsobem, než byli dosud zvyklí, budou muset přistupovat k počítání peněz ředitelé velkých středočeských nemocnic. Vyplývá to z úterních slov hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO). Ta na setkání s novináři potvrdila dřívější informace o tom, že pro příští rok představitelé hejtmanství nepočítají s tím, že by kraj svým oblastním nemocnicím nadále posílal peníze...

Razie v nevěstinci a strom, který reaguje na zvuky: prohlédněte si videa dne

7:38
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. prosince 2018.

ČERNÁ A BÍLÁ: Má být o svátcích zavřeno?

7:38
Od 12 hodin na Štědrý večer až do 27. prosince ráno nenakoupíme v supermarketech a hypermarketech. Dva roky už platí zákon, který zakazuje v některé svátky otevírat obchodům s plochou větší než dvě stě metrů čtverečních. V nejbližší době se možná bude měnit. Na stole leží návrh na jeho úplné zrušení, který podala ODS. Odborový svaz pracovníků obchodu naopak žádá, aby bylo zavřeno o všech státní...

Malý růžový svět v temnotě. Nejvzdálenější objekt sluneční soustavy se ukazuje

7:38
/VIDEO/ Má poněkud fádní dočasné oficiální jméno 2018 VG18. Přesto je planetka, kterou v listopadu objevili američtí astronomové, výjimečná. A nejedná se pouze o její nápadné růžové zbarvení. Jde totiž o nejvzdálenější známý objekt naší sluneční soustavy. Od Slunce je třiapůlkrát dále než Pluto. Objev tento týden zveřejnil americký Carnegie Institution for Science.

Seniorka kdesi ztratila auto. Našlo se v pořádku

22:30
Střední Čechy – Příběh, který nevymyslíte, i kdyby vaše fantazie byla sebebujnější; naštěstí jde o historku s dobrým koncem. Tak se může jevit dobrodružství seniorky ze středních Čech, o němž v úterý informovala pražská policie. Ta v pondělí pátrala po vozidle Fiat Seicento, které 81letá řidička „ztratila“ kdesi v Praze.

Nastávající matku Jermanovou nominovali delegáti na pobočnici Babiše

21:10
Střední Čechy – Podporu středočeské hejtmance Jaroslavě Pokorné Jermanové vyslovili účastníci krajského sněmu hnutí ANO, který se konal v sobotu v Praze. V úterý o tom informoval předseda klubu ANO v krajském zastupitelstvu Martin Herman.

Pálit odpad? Jiné řešení hejtmanka nevidí

21:10
Střední Čechy – Jasné stanovisko k debatám mezi zastánci a odpůrci plánů na spalování komunálního odpadu v Elektrárně Mělník vyslovila na úterním setkání s novináři hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Za lepší považuje využít investice Skupiny ČEZ, než posléze složitě shánět a sdružovat peníze.

Kraj chce propojit vodovody s Prahou

19:51
Střední Čechy – Provázanost Prahy a přilehlých oblastí Středočeského kraje se má zvyšovat nejen díky rozvoji silniční i kolejové sítě či třeba cyklostezek, ale také pod zemí – větším propojením vodovodních systémů. Středočeští radní rozhodli o zadání studie, která by měla ukázat, jak by se obě sítě daly vzájemně pospojovat, aby se pro budoucnost zvýšila spolehlivost dodávek vody. V obou regionech.

Cenu vévody z Edinburghu získali i žáci z Nymburska

19:51
Nymbursko – Vzdělávací program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) letos dokončilo rekordních 700 českých žáků a studentů. Mezi nimi i ti z Hotelové školy v Poděbradech nebo nymburského Gymnázia Bohumila Hrabala.

Nočního zloděje policisté chytli

19:51
Jiřice, Všechlapy – Zloděje chytli po nepovedené krádeži v Jiřicích, přiznal se i k povedené ve Všechlapech. Tak lze shrnout příběh osmadvacetiletého muže, který kradl pod rouškou tmy.

Využít evropské dotace pomohou obcím peníze od kraje

14:37
Střední Čechy – Vedení kraje chce, aby obce dostaly větší podporu a mohly mít víc odvahy. To řekl Deníku náměstek středočeské hejtmanky s kompetencí pro oblast financí a evropských fondů Gabriel Kovács (ANO) v souvislosti s novými dotačními fondy kraje, které mají radnicím otevřít cestu ke snazšímu čerpání evropských peněz. Jeden se týká aktuálních projektů, protože umožňuje bezúročně získat pe...

Na hlavní trati u Prahy srazil vlak člověka. Spoje jezdí odklonem přes Vysočany

18.prosince
Provoz na důležitém železničním spojení mezi Kolínem a Prahou komplikuje ranní nehoda. Trať číslo 11 mezi stanicemi Úvaly a Praha-Běchovice kvůli smrtelné srážce vlaku s člověkem stojí. České dráhy (ČD) odklánějí dopravu přes pražské Vysočany. Některé spoje mohou nabírat až půlhodinové zpoždění.

Kampaň s testy na HIV odhalila jen žloutenku

18.prosince
Střední Čechy – Málem spočítat na prstech by bylo možno Středočechy, kteří letos vyslechli neradostnou zprávu o tom, že jsou infikováni virem HIV vyvolávajícím onemocnění AIDS. Od počátku roku zatím údaje hygieniků, odkazujících na data Státního zdravotního ústavu (aktuálně dostupná do konce října) uvádějí v kraji 12 nových případů. Mimochodem – v přepočtu na milion obyvatel to představuje bezm...

Kolem spalování odpadu se chystá boj

18.prosince
Střední Čechy - Bude se směsný komunální odpad ze středních Čech likvidovat spalováním? Zatím to vypadá, že k naplnění tohoto cíle vše směřuje. Naposledy to před týdnem na setkání vedení kraje se starosty veřejně naznačil náměstek hejtmanky Miloš Petera (ČSSD), k jehož kompetencím patří oblasti životního prostředí a zemědělství.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes