15
new stories - click to show

Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

4.5 items/day

Míříte do Příbrami? Co zkusit navštívit třeba…

10:13
/VIDEO, FOTO/ Jarní a letní sezóna se rozběhla a k návštěvě zve také Příbram a okolí. Redakce Deníku vybrala zajímavé cíle i události, které mohou zaujmout jednotlivce i rodiny s dětmi. Tipy budou také součástí speciální tištěné přílohy, která vyjde jakou součást Deníku ve středu 17. dubna.

Kam o víkendu? Obdivovat italská auta nebo na prohlídku Havířského kostelíka

7:00
Nadcházející víkend nabídne na Nymbursku i u sousedů ve středních Čechách desítky akcí. Vyrazit lze na ochutnávku italských a středomořských specialit, pokochat se italskými vozy, nebo si poslechnou koncert na počest Leoše Janáčka. Koná se také tradiční nymburský půlmaraton a desítka.

Kostelem Nanebevzetí Panny Marie zněly středověké velikonoční písně

7:00
V sobotu 13. dubna vystoupil v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích se středověkými velikonočními písněmi kladenský soubor Gemini musicales.

Senior na elektrokoloběžce se srazil se srnou. Měl v sobě půl promile

17:00
U Vranovic na Příbramsku vlétla do cesty muži na elektrokoloběžce srna. Srážka byla nevyhnutelná. Dechová zkouška odhalila, že senior před jízdou pil.

Řidiči v Poděbradech hledají zkratky. Mezi Riegrákem a nádražím je ulice zavřená

13:45
Kvůli opravě kanalizační přípojky u domu na Fügnerově ulici v Poděbradech řidiči hledají nejkratší možnosti, jak se dostat co nejrychleji z Riegrova náměstí k nádraží a opačně. Neprůjezdný je úsek mezi Schnirchovou a Tyršovou ulicí.

Podívejte se: Takhle bude vypadat nová stanice drážních hasičů v Nymburce

12:40
/VIDEO, VIZUALIZACE/ Slavnostním poklepáním na základní kámen tento týden oficiálně začala stavba nového sídla nymburských drážních hasičů nedaleko hlavního nádraží. Při této příležitosti zveřejnila Správa železnic nové vizualizace a video, které podrobně ukazuje budoucí podobu nové stanice. Ta se stane nejen důstojným sídlem nadregionální jednotky hasičů, ale také další dominantou Nymburka.

Koupili jste falešnou vstupenku na MS v hokeji? Policie je připravena pomoci

17.April
Před blížícím se mistrovstvím světa v ledním hokeji, které se tento rok koná v České republice, konkrétně v Praze a v Ostravě, varují policisté před podovodnými prodejci vstupenek. Přímo u pražské O2 arény bude stát velké policejní vozidlo připravené pro fanoušky, kteří se stali oběťmi podvodu.

Rostou! Podívejte se na krásné houbařské úlovky z Nymburska

17.April
Ačkoli je teprve duben, houbaři už na mnoha místech hlásí nebývalou úrodu. Podobně se při dvou procházkách v okolí Staré Lysé na Nymbursku zadařilo Zuzaně Fuchsové.

Cyklista projel přejezd u zimáku na červenou. Dostal vysokou pokutu

17.April
Ranní spěch se cyklistovi v Nymburce nevyplatil. Když u zimního stadionu přejel železniční přejezd na červenou, všimla si ho hlídka strážníků, která zrovna kontrolovala správné osvětlení cyklistů.

Řidiči se neshodli na vině. Průjezd po srážce aut v Poděbradech řídili strážníci

16.April
V úterý po desáté dopoledne došlo na Husově ulici v Poděbradech pár desítek metrů za odbočením do Mánesovy ke srážce dvou osobních aut. Jak přesně ke střetu Škody a Volva došlo, policisté zjišťují.

Holčička a cigareta. Drsnou grotesku předvedli v kině Hejlík a Bučková

16.April
Dosti děsivé a cynické, přesto vtipné představení viděli návštěvníci nymburského kina Sokol v pondělí večer. V rámci dalšího dílu z cyklu Listování se představili Lukáš Hejlík s Petrou Bučkovou při scénickém čtení z knihy Holčička a cigareta, kterou napsal francouzský spisovatel a přítel Milana Kundery Benoît Duteurtre.

Silný vítr v noci na úterý lámal stromy. Hasiči zasahovali u desítek případů

16.April
/FOTO/ Silný vítr zaměstnal v noci na úterý hasiče po celém Středočeském kraji. Vyjížděli k desítkám případů.

Musica Florea objevuje raného Janáčka: v Nymburce 20. dubna

16.April
Co má společného Leoš Janáček a baroko? Pokud si myslíte, že vůbec nic, soubor Musica Florea vás vyvede z omylu svým novým koncertním programem, který poprvé představí v dubnu.

Fenomén smažák. Pochutná si na něm Markéta Hrubešová i Tomáš Czernin

16.April
Smažený sýr: nezdravá pochoutka, nebo neodolatelná klasika? Restaurace a hosty dělí názory, ale jeho popularita neklesá. Zatímco některé podniky ho nabízejí jen občas, jinde je stálou položkou menu.

Čarodějnice na Špičce letos obohatí dronová show. Nebude chybět ani velká vatra

15.April
Už zaběhlá tradice Hasičských čarodějnic na nymburské Špičce bude mít letos trochu jinou podobu. Příchozí se mohou těšit kromě jiného i na působivou dronovou show. Ta měla být původně součástí oslav nového roku, ale kvůli deštivému počasí drony tehdy nevzlétly. Na počasí bude záležet i během filipojakubské noci.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes