Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

9.1 items/day

Z ARCHIVU: Fešácké velorexy se proháněly po silnicích Nymburska

14:39
/FOTOGALERIE/ Klasické velorexy nebo také trojkolky a hadráci. Ty si daly v polovině srpna 2010 dostaveníčko v Pátku u Poděbrad v areálu požární zbrojnice.

Jiří Pavlica: Harmonii považuji za jeden ze základních principů života

14:39
/ROZHOVOR/ Jedním z taháků letošního ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora bude i koncert Jiřího Pavlici s Hradišťanem a varhanicí Kattou. Koncert na pomezí žánrů se uskuteční ve čtvrtek 27. srpna od 19.30 hodin v chrámu sv. Barbory.

Nově přibetonovanou lavičku přenesli hned první noc

11:22
Jako bezprecedentní vandalství hodnotí vedení města Milovic fakt, že nově instalovaná lavička se zabetonovanýma nohama byla hned noc po instalaci z místa násilím odstraněna a přenesena o desítky metrů dál. Stalo se v ulici Ostravská nedaleko rezervace s divokými koňmi.

OBRAZEM: Výstava připomíná výročí železnice ve městě

10:16
/FOTOGALERIE/ V čele nymburského náměstí bude až do půli září k vidění výstava věnovaná 150 letům železnice v Nymburce. Autorem výstavy je místní publicista Jan Řehounek, který při této příležitosti vydal také knihu.

Letošní Soundtrack bude pro všechny zdarma

9:11
/FOTOGALERIE/ Složitá situace kolem koronaviru a donedávna nejistota, zda se letošní ročník festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack v Poděbradech vůbec uskuteční, je snad rozptýlena. Pořadatelé vytvořili jiný program, který se obejde bez kryté haly u Jezera, takže se všechny akce odehrají v lázeňském parku.

Hasiči v kraji neví, kam dřív. Mezi nejzasaženější oblasti patří Kutnohorsko

19:09
První vlna silných bouřek zasáhla v pátek 14. srpna odpoledne celý Středočeský kraj. Hasiči museli vyjet k desítkám případů zatopených domů a sklepů. "Aktuálně máme za sebou v rámci kraje zhruba 50 výjezdů, mezi nejzasaženější oblasti patří Kutnohorsko," uvedl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Lenka Havlíčková: z klasiky jsem přešla na skáčkovou druhou dobu

18:06
Kdo se narodil do Poděbrad, těžko je opouští. Vidím to i na svých spolužácích ze Základní školy Václava Havla a Gymnázia Jiřího z Poděbrad, kteří se po škole rozprchli po světě a dnes se sem mnozí vrací, protože Poděbrady jsou krásné místo pro život. Já zde žiji od roku 1984, tedy od narození. Jen jsem si na šest let odskočila do Hradce Králové vystudovat farmacii, které se aktuálně věnuji - po...

Nejkrásnější české dívky roku 2020 se ukážou na kolonádě

14.August
/FOTOGALERIE/ Jediným městem, které v kraji navštíví letošní finalistky Miss 2020, jsou Poděbrady. Už v pátek se s nimi lidé setkají ve 20 hodin na červeném koberci v kavárně Adria. Sobotní program s českými kráskami na kolonádě začne ve 13 hodin módní show.

Když to nevyšlo s dotací, pomohlo hlasování lidí

14.August
Podařilo se prosadit to, co místní opravdu chtějí. Na čtvrtečním setkání představitelů kraje s předkladateli projektů, které v rámci hlasování občanů pro záměry zařazené do participativního rozpočtu Středočeského kraje získaly největší podporu, to zdůraznila Lenka Havlíková z obce Slatina na Kladensku.

Potvrzeno: do volebního soupeření jde v kraji 16 kandidátek

14.August
Konečnou podobu mají po uplynutí čtvrtečního termínu pro možné opravy a doplnění kandidátní listiny pro říjnové volby do krajského zastupitelstva. Krajský úřad je v pátek 14. srpna zaregistroval a svá rozhodnutí zveřejnil na úřední desce (přímou cestu k její elektronické podobě může nabídnout například odkaz 1url.cz/@krajskevolby).

Další nehoda na železnici, vagony se samy rozjely a zdemolovaly auto i domek

14.August
Na železnici opět zasahují záchranáři. Tentokrát vyjeli do Mstětic na Praze-východ, kde se na trati mezi Prahou a Lysou nad Labem nekontrolovaně a samy od sebe rozjely vagony a smetly při tom osobní auto.

Třináctý ročník festivalu bude na konci léta výjimečně v českém obsazení

14.August
Ve formátu tvůrčí dílny se koná Mezinárodní hudební festival (MHF) Kutná Hora, jehož třináctý ročník proběhne výjimečně v českém obsazení na konci léta. Napětí z interpretace nově nazkoušených děl, atmosféra koncertních míst a dramaturgie uměleckého ředitele Jiřího Bárty lákají posluchače od 22. do 30. srpna do Kutné Hory.

Velkému zátahu na rychlost předcházela akce zaměřená na alkohol

14.August
Během jednoho týdne vybrali středočeští policisté na pokutách za dopravní přestupky 114 tisíc korun. Čtvrteční informace Pavla Truxy z krajského policejního ředitelství může posloužit i jako „varování“ před pátečním děním na silnicích. To se chystá nejen celokrajská, ale i celorepubliková, a dokonce i celoevropská akce Speed Marathon, zacílená na měření rychlosti. A to i na místech vybraných po...

Dopady koronavirové krize: turisté prakticky zmizeli

14.August
Ve velké nejistotě týkající se vlastní budoucnosti zůstává řada Středočechů, kteří působí ve službách zaměřených na cestovní ruch. Tím spíš, pokud za prací dojíždějí do Prahy, což v minulosti bylo možno považovat za záruku jistoty. Nyní, v důsledku dopadů koronavirové krize, to však neplatí.

Na posvícení přijede Luboš Pospíšil, Anna K. i Marie Rottrová

14.August
Pořadatelé z kulturního centra zveřejnili program letošního nymburského posvícení. Hudební scéna, která bude i letos na centrálním náměstí, přivítá méně známé skupiny i vyhlášené legendy. Hlavním tahákem bude večerní koncert Marie Rottrové. Součástí posvícení budou i letos cirkusová, divadelní a výtvarná scéna.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes