Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

9.6 items/day

Začátek prázdnin řidičům citelně prodražily pokuty

10:37
V závěru června byli řidiči hříšnější než na počátku července – tedy s výjimkou požívání alkoholu a návykových látek. Ukazují to výsledky policejních kontrol na středočeských silnicích během prvních dvou prázdninových víkendů. Při nich na dění na dálnicích dohlížel ze vzduchu i policejní vrtulník, připomněl Pavel Truxa z ředitelství středočeské policie. Počet odhalených přestupků převýšil podle...

Rychlost zabíjí, potvrzují zkušenosti středočeských policistů

9:17
Dva víkendy – a dva vyhaslé životy. Taková je prozatím bilance prázdninových tragédií, jež se v době od pátku do neděle přihodily na středočeských silnicích. Podle slov Pavla Truxy se bohužel projevuje, že existuje spousta řidičů jezdících nebezpečně a k ostatním účastníkům silničního provozu se chovají bezohledně. „Naprosto nedomýšlejí, jaké fatální následky mohou svou riskantní jízdou způsobi...

Policie zve lidi k vodě, chystá ukázky i poučení

9:17
Podívanou spojenou i s poučením slibuje na sobotní odpoledne středočeská policie. V rámci projektu Bezpečně u vody zve do kempu Nová Rabyně na Benešovsku, kde zájemcům předvede jak techniku poříční policie, tak i působení jejích příslušníků. Tamější pláž se mezi 14. a 16. hodinou stane rájem pro obdivovatele policejní práce všeho věku, kteří se k používané technice mohou dostat doslova na dosah.

Měřiče rychlosti na Pražském okruhu zpomalí řidiče už při výstavbě

9:17
Do další etapy vstoupí v pondělí budování konstrukcí pro úsekové měření rychlosti na Pražském okruhu neboli dálnici D0. Již v minulém týdnu se základy portálů, které ponesou potřebnou techniku, budovaly na dvou místech – a nyní se práce přenesou do jízdného pásu ve směru od dálnice D5 k D1; konkrétně do úseků u Jesenice na Praze-západ a mezi obcemi Herink a Modletice na Praze-východ. Opět se bu...

Lidé s poškozením mozku dostanou, co potřebují

9:17
Denní stacionář Druhý život, který se zaměřuje na pomoc lidem s neurologickými problémy, nově začal fungovat Kladně. Ve středních Čechách je unikátní – a mimořádný i v rámci republiky, řekla Deníku středočeská radní pro sociální oblast Aneta Heřmanová (ČSSD).

Dva zásahy záchranářů a čtyřmilionová škoda. V Říčanech hořel dům

9:17
Velký požár s vysokou škodou likvidovali ve čtvrtek odpoledne středočeští hasiči v Říčanech na Praze-východ. Oheň ničící řadový bytový dům v ulici Petra Fastra, který jim byl nahlášen čtyři hodiny po poledni, spolykal čtyři miliony korun.

Přechod Labe u hydroelektrárny bude od pondělí zavřený

7:57
Počet možností pro chodce a cyklisty, jak překonat v Nymburce řeku Labe, se od pondělí dočasně opět sníží. Uzavřený bude průchod přes Labe u hydroelektrárny, kde se staví nová bezbariérová lávka na straně od Ostrova. Staré těleso lávky bude od pondělí demontováno a nahrazeno novou lávkou. Se zprovozněním nové lávky a tedy zprůchodněním této cesty přes Labe se počítá na začátku září.

Hic jak v peci – nebo bouřka s vichrem. Co byste radši?

23:00
Po poledni se nenamáhat, zato hodně pít – avšak nikoli alkohol. Takové doporučení pro páteční odpoledne mají meteorologové pro lidi v podstatné části středních Čech (prakticky pro celý kraj kromě Rakovnicka na západě, Slánska na severozápadě a Čáslavska na východě).

Z ARCHIVU: Brazilský kytarista Faria roztleskával posluchače v Lysé

16:35
/FOTOGALERIE/ Plné kino Luft v Lysé odměňovalo v roce 2010 spontánním potleskem v průběhu skladeb sóla fenomenálního brazilského kytaristy Nelsona Farii, basisty Jaromíra Honzáka a bubeníka Martina Nováka.

Na koronavirová opatření pěti nemocnic jde přes 150 milionů

15:17
Bezmála 153 milionů korun neplánovaně rozdělí Středočeský kraj na dotacích pětici oblastních nemocnic. Jde o účelové dotace spojené s krytím výdajů na opatření nachystaná v březnu a dubnu k tomu, aby nemocnice byly připraveny na příjem většího počtu pacientů, kteří by se v důsledku nákazy koronavirem ocitli ve vážném stavu.

Lanový most u Poděbrad má dopnutá lana, řidičům skončila omezení

15:17
Po téměř roce byly ukončeny opravy na lanovém mostě u Poděbrad, který je součástí dálnice D11. Řidiči tak od neděle nečelí žádným omezením při průjezdu po této unikátní stavbě.

Knihovnice zavítaly do přírodní zahrady Satureja

9.July
/FOTOGALERIE/ Jedním z projektů Městské knihovny v Nymburce je i takzvaná Semínkovna. V jejím rámci jsou v prostorách knihovny pořádány besedy i osvětové přednášky.

Slůňata z pražské zoo váží úplně stejně. Kdy a kde zvířata nejlépe uvidíte?

9.July
Ačkoliv samičky slona indického, které se letos narodily v pražské zoologické zahradě, dělí od sebe věkově šest týdnů, nyní dosáhly úplně stejné váhy – každá má aktuálně 204 kilogramů. Zoo Praha zveřejnila časy, kdy se dají v trojském areálu nejlépe pozorovat oblíbená zvířata.

Vodní vaky mají zamezit usychání stromů ve městech

9.July
/FOTOGALERIE/ Po Nymburce a Poděbradech zkouší novou technologii při sázení stromů v našem regionu také v Milovicích. Chtějí tak podpořit novou výsadbu, aby prospívala a zároveň chtějí šetřit vodou, která je především letních měsících nedostatkovým artiklem.

Záchranáři našli sídlo tam, kde zpívají ptáci

9.July
Zlepšení zázemí se díky přestěhování do nových prostor dočkali středočeští záchranáři ze dvou výjezdových základen v okolí Prahy. Chystané změny tím však nekončí.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes