Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

10.1 items/day

Hygienické kontroly za půl roku: dvě zavřené provozovny, 392 pokut

16:53
Milion a čtvrt již převýšil součet pokut, které středočeští hygienici letos uložili prověřovaným restauracím a podobným podnikům.

Středočeši stonali mnohem víc, než lidé pracující v Praze

15:32
Změní se lidé ve flákače zneužívající nemocenské dávky? Diskuse na toto téma ožívají v souvislosti s tím, že od července nabyla účinnosti novela zákoníku práce, která ruší třídenní karenční dobu. Jinými slovy: v době pracovní neschopnosti se náhrada mzdy vyplácí od první zameškané směny; ne až s odstupem. Poprvé se to projeví v srpnových výplatách.

Lidl chce prý stavět v Kluku

12:51
O výstavbě hypermarketů hned několika řetězců se v Poděbradech mluví už několik let. Aktuálně je zřejmě nejblíže Kaufland, který předložil na radnici přepracovaný projekt, se kterým chce uspět v lokalitě bývalého ČSAP u nového nadjezdu. Údajně není nereálné, že by se začalo stavět ještě tento rok.

Opilému řidiči zamezil v jízdě všímavý občan

11:40
Že by si přihnul „na kuráž“, aby se nebál usednout za volant, jestliže nevlastní řidičák? I tahle otázka mohla blesknout hlavou policistům z Brandýsa nad Labem poté, co je pozorný občan přivolal dvě hodiny po sobotním poledni do vesnice Mírovice u Veleně na Praze-východ. S tím, že v nebezpečné jízdě právě zastavil řidiče, který je zcela zjevně opilý. Prakticky úplně namol.

Lázně navštívili herci z Vertou

11:40
Místostarosta Roman Schulz přivítal na radnici v Poděbradech milou návštěvu z partnerského města Vertou ve Francii.

Zámek na kole či kolo pod zámkem? Zloději si poradí

9:07
Jízdní kola se kradou pořád – nicméně v létě mají zloději větší odbyt. A také lepší příležitost: leckdy zůstane bicykl odstavený bez dozoru; je to přece jen na okamžik.

Kouzlo nových brambor. Výtečně se hodí při dietách, navíc čistí organismus

5:11
Tak co, zkusíme už kopeček? Pokud se takto ptáte u řádku brambor na své zahrádce a výsledek je pozitivní, radujete se z voňavých, zdravých hlíz s jemnou slupkou. Pro zahrádkáře je to důvod k úsměvu a malé oslavě – první nové brambory totiž chutnají opravdu skvěle. Jak s nimi naložit?

Rájem pro všechny prknaře je Lipno nebo Rozkoš. Hlavně ale potřebují vítr a vlny

5:11
Koho nelákají přeplněné aquaparky, může zábavu hledat na přehradách nebo rybnících. Adrenalinový wakeboarding nebo poklidný paddleboarding lákají návštěvníky na nezapomenutelné zážitky. Na vodě si lidé můžou zasoutěžit, nebo si jednoduše užít zábavu se svými přáteli. Ti, kteří neholdují vodě, mohou zkusit jízdu na elektrokole nebo skákání na trampolíně.

Lodní výtah na Orlíku čeká oprava za 60 milionů. Zakázku zatím nikdo nechce

15.July
/FOTOGALERIE/ Lodní výtah na hrázi Orlické nádrže čeká velká modernizace. Zatím se ale zájemci o práci nehrnou. Státnímu podniku Povodí Vltavy se do soutěže na zhotovitele nikdo nepřihlásil. Zakázka v předpokládané hodnotě 60 milionů korun tak musela být zrušena.

S replikou kola z roku 1896 chce fanoušek veteránů zdolat etapu Tour de France

15.July
/VIDEO/ Vladimír Vidim, fanda veteránů, postavil věrnou repliku jízdního kola Slavia z roku 1896. Chce se s ním 21. července postavit na start závodu L’Etape du Tour, což je akce, která umožňuje amatérským cyklistům závodit na stejné trase, kterou jede etapa Tour de France. V tiskové zprávě to uvedla automobilka Škoda Auto.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec či město na Nymbursku?

15.July
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte obce či města regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, z jaké lokality vám snímky přinášíme dnes?

Záchranné složky se chystají na boj se smrtící epidemií

15.July
Velký malér se chystá postihnout střední Čechy – naštěstí jen v rámci rozsáhlého cvičení složek integrovaného záchranného systému. Po loňském cvičení zaměřeném na zvládání blackoutu neboli totálního výpadku v dodávkách elektrické energie se chystá další obdobná akce mimořádného rozsahu. Letos bude tématem možný výskyt vysoce nakažlivé nemoci. A ne, s aktuálním šířením spalniček to nemá nic spol...

Dálnice, sucho a zemědělství. O tom přijedou debatovat členové vlády

15.July
Opatření pro zmírnění dopadů sucha a postup výstavby dopravních staveb. To mají být hlavní témata návštěvy premiéra Andreje Babiše (ANO), který v doprovodu ministrů životního prostředí, dopravy a zemědělství zavítá ve středu do středních Čech. Podle slov Tomáše Medka z odboru komunikace Úřadu vlády ČR členové vlády navštíví dva kraje: po Středočeském se ve čtvrtek vypraví také do jižních Čech.

První děti z nemocniční školky půjdou už do školy

15.July
První děti, které navštěvovaly relativně nedávno otevřenou školku U ježka sídlící v areálu městecké nemocnice, půjdou už v září poprvé do školy.

Změní se prostor u hasičárny. Vyrostou tu hřiště i nový skatepark

15.July
Už od roku 2016, kdy se projektem revitalizace plochy u hasičského hřiště začalo zabývat minulé vedení Nymburka, se plánují razantní změny v této lokalitě. Především půjde o narovnání cyklostezky, kde nyní musí cyklisté slézat z kola. Dále pak o vybudování několika nových hřišť, která budou sloužit jak žákům přilehlé Základní školy Tyršova, tak veřejnosti. Vznikne také zcela nový skatepark urče...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes