15
new stories - click to show

Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

7.1 items/day

OBRAZEM: V Poděbradech se uskutečnil pátý ročník GlorietFestu

8:57
Na zahradě evangelického kostela v Poděbradech v sobotu multižánrový zahradní a rodinný festival GlorietFest.

Policie hledá muže z Prahy-východ. Potřebuje léky, které nemá u sebe

22:05
S žádostí o pomoc po pohřešovaném muži z Prahy-východ, který je od středy mimo domov a nemá u sebe léky na schizofrenii, se v sobotu večer obrátila na veřejnost středočeská policie. „Bez léků, které musí užívat a nemá je u sebe, je dezorientovaný,“ uvedla její mluvčí Michaela Richterová.

PODÍVEJTE SE: Poděbradská kolonáda patřila mažoretkám

18:50
Poděbradský pohár mažoretek, celorepubliková pohárová soutěž, se konal v sobotu na poděbradské kolonádě. K vidění byla řada sestav týmů z celé republiky.

Nafta, benzin, kabely i baterie. Zloději se hodilo vše, co se dalo odnést

18:50
Úvahami, nakolik je třeba v rámci boje proti oteplování planety nahrazovat spalovací motory využíváním elektřiny, si zjevně nezatěžoval hlavu prozatím neznámý pachatel vloupání do stavební buňky v městysu Zápy na Praze-východ. Věci viděl v jiných souvislostech – bral vše: naftu, benzin i elektrické kabely.

OBRAZEM: Lázeňská kolonáda se zaplnila italskými vozy různého stáří i značek

18:50
22. ročník Setkání italských automobilů v Poděbradech se uskutečnil v sobotu na lázeňské kolonádě. Ta se v dopoledních hodinách zaplnila od začátku až do konce italskými vozy do roku výroby 1991.

Na Tetíně uctili památku svaté Ludmily. Mši sloužil přímý potomek české světice

17:45
Na Tetíně se v sobotu uskutečnila svatá mše k příležitosti 1100 let od mučednické smrti svaté Ludmily. Hlavním celebrantem byl český rodák, vídeňský arcibiskup a kardinál Christoph Schönborn. Pro něj připravila obec Tetín překvapení, když mu předala certifikát, který stvrzuje, že je přímým potomkem kněžny Ludmily.

Městem ideálním pro podnikání je Brandýs nad Labem-Stará Boleslav

18.September
Podnikání se ve středních Čechách nejvíc daří na Praze-východ; v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Je podnikatelsky nejatraktivnějším městem nejen v rámci krajského srovnání, ale i v celostátním.

V krajské soutěži hudebních skupin zabojuje patnáct nejlepších

18.September
Dvě místa, Starý zámek v Hořovicích (tam již v neděli po poledni) a Regionální muzeum v Jílovém u Prahy – plus 15 hudebních skupin. To jsou v souhrnu semifinálová kola Středočeské Skutečné ligy; největší tuzemské soutěže neprofesionálních kapel v hraní naživo. Což nebývá úplně běžné; často se v soutěžích posuzují účastníci podle zaslaných nahrávek, jejichž pořízení může být pro začínající uskup...

Lebka svaté Ludmily dorazila na Tetín. Začala Národní svatoludmilská pouť

17.September
/FOTOGALERIE/ Na Tetín dorazila lebka svaté Ludmily v pátek večer pět minut před půl šestou. Předtím, než byla vystavena v kostele, jež byl zasvěcen slavné světici, pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka pronesl modlitbu za vlast. Ve svých slovech se omluvil za hříchy, které jsme jako společnost napáchali na vlastních lidech a vyzval poctivosti a uctivosti k přírodě a sobě bližním.

Víkend připomene sv. Ludmilu. Při pouti, ale i u vína nebo guláše

17.September
Vinobraní, posvícení, svatoludmilská pouť i další odhlédnutí do minulosti – ať už s důrazem na dějiny státnosti, nebo techniky. Taková jsou doporučení Středočeské centrály cestovního ruchu pro plánování výletů na víkend. Někdy přitom jde o akce, jejichž program trvá od pátku až do neděle.

Víkendová omezení v tunelech na Pražském okruhu nekončí. Ale posunou se

17.September
Série víkendových omezení provozu na Pražském okruhu kvůli opravám tunelů bude nadále pokračovat, avšak v závislosti na postupu prací poněkud odlišně. Deník o tom informoval Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Sobota patří úklidu na více než stovce míst středních Čech

17.September
Přes 120 míst, kam se lidé vydají uklízet, je ve středních Čechách přihlášeno do kampaně Ukliďme Česko s hlavním úklidovým dnem chystaným na sobotu. Dobrovolníky zvou někde obce, jiné akce organizují spolky, školy, firmy - aktivně se hlásí nejen ty menší, ale i takoví giganti jako Škoda Auto nebo Philip Morris - i jednotlivci.

Pro parkování u kolejí má kraj získat pozemky od obcí

17.September
O krok dál postoupily přípravy na vybudování více než tisícovky parkovacích míst, které středočeské hejtmanství slibuje zřídit při významných příjezdových trasách do Prahy. Jednomyslným hlasováním středočeští zastupitelé stvrdili plány na spolupráci s obcemi, jež se většinou má rozvíjet podle jednoduchých zásad: obec věnuje pozemek, na kterém kraj nechá vyprojektovat parkoviště typu P+R (tedy t...

Lyský mobilní hospic se účastní kampaně za umírání doma

17.September
Přednáška o paliativní péči, benefiční divadelní představení, Den otevřených dveří a koncert vážné hudby. To vše připravil domácí hospic Nablízku sídlící v Lysé nad Labem na takzvaný Týden mobilního hospice, který se uskuteční od 4. do 10. října v rámci kampaně DOMA. Organizace zdůrazňující možnost umírání doma však chce nejen tento týden upozorňovat na to, že tuto možnost zdaleka nemají všichn...

K václavské návštěvě Václavova vězení se zájemci musí hlásit včas

16.September
Památek otevřených o něco víc než obvykle nebo nabízejících mimořádné programy a akce si návštěvníci v rámci Dnů evropského dědictví užívají už od minulého týdne – a někde se tato příležitost protáhne až do konce září. Platí to i pro vybrané objekty ve správě Národního památkového ústavu, připomněl Deníku Tomáš Pospíšil z územní památkové správy v Praze.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes