15
new stories - click to show

Nymburský deník

Description:

Moje Nymbursko - Nymburský deník (denik.cz)

URL:

http://nymbursky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Středočeský

Publishes:

10.5 items/day

Ceny české filmové kritiky vyhrál okultista Arvéd. Bodovala i série Podezření

22:42
České filmové novináře zaujalo loni nejvíce drama Arvéd. Na Cenách české filmové kritiky bodovalo v sobotu večer v Divadle Archa v kategorii nejlepší film, scénář a mužský herecký výkon pro Michala Kerna. Objevem roku je Michal Blaško, nejlepší režii odvedl Adam Sedlák.

Silný vítr lámal stromy. V Nymburce nešla elektřina a dokonce netekla voda

12:04
Silný vichr, který zasáhl v pátek 3. února a během noci na sobotu i Nymbursko, podle prvních informací způsobil především pády stromů a na některých místech přerušení dodávek elektřiny a vody.

Mezi Lysou nad Labem a Mladou Boleslaví začne jezdit nový autobus Scania

8:50
Úplně první autobus Scania na linkových spojích v Česku začne jezdit od příštích dnů mezi Mladou Boleslaví a Lysou nad Labem. Obsluhovat bude linku 442 v šedočervených barvách Pražské integrované dopravy.

Výzva: Oblíbený Valentýn se blíží, pošlete vzkaz svým milovaným

8:50
Blíží se Valentýn, svátek zamilovaných. Rádi byste své lásce ukázali, jak moc ji máte rádi? Pošlete jí zamilovaný vzkaz, videovzkaz nebo fotku a mi ho rádi uveřejníme.

KVÍZ: Houslista, režisér i Hary Šoumen. Jak dobře znáte role Jiřího Císlera?

5:37
Začínal jako houslista v divadelním orchestru v rodných Budějovicích, kde se později přes role v operetách a operách propracoval až do činohry. Postupem času se z něj stal vynikající herec a úspěšný divadelní režisér. O jeho smyslu pro humor svědčí i to, že si sám sepsal parte, v jehož úvodu se skvěla věta: „Tak prej jsem umřel!“ Kdyby Jiří Císler nezemřel, oslavil by dnes 95. narozeniny.

Ve Středočeském kraji je kvůli silnému větru 26 tisíc domácností bez elektřiny

3.February
Silný vítr v pátek odpoledne zkomplikoval dopravu. Popadané stromy zastavily provoz na několika železničních tratích, problémy byly například i na dálnici D10. Bez proudu jsou tisíce domácností, nejvíce ve středních Čechách.

Muž ve Velimi nepřežil srážku s rychlíkem. Cestující museli být evakuováni

3.February
Zranění neslučitelná se životem utrpěl muž po srážce s vlakem na trati Kolín - Praha. Událost se stala v pátek 3. února odpoledne u chráněného železničního přejezdu ve Velimi. Z rychlíku muselo být evakuováno asi devadesát cestujících, náhradní dopravu zajistily autobusy.

V kutnohorském chrámu svaté Barbory se na Hromnice rozhořely desítky svíček

3.February
Svátek Uvedení Páně do chrámu, lidově zvaný Hromnice, je doprovázen žehnáním svící, které se rozsvěcely při modlitbě v "temných chvílích života", například i při bouřce. Odtud název hromnička. K oslavě svátku se sešli věřící v kutnohorském chrámu svaté Barbory ve čtvrtek 2. února. Mši sloužil arciděkan Vladislav Brokeš.

Výuku v angličtině nabízejí i středočeské veřejné školy. Je jich ale málo

3.February
Studovat některé předměty v angličtině mohou žáci ve středních Čechách nejenom na soukromých středních školách, ale i na těch veřejných zřizovaných krajem, kde se za studium neplatí. Škol, které to nabízejí, ale není mnoho.Takoví absolventi pak zpravidla nemají problém nejen při nástupu do praxe, ale bývají velmi úspěšní i v přijímacím řízení na vysokých školách.

Byli jsme u reaktoru elektrárny v Dukovanech. A přitom zůstali v Praze

3.February
/REPORTÁŽ/ Pomocí speciálních brýlí mohou zájemci nahlédnout do velína, chladící věže nebo reaktoru jaderné elektrárny Dukovany. Tedy do prostoru, který patří k nejstřeženějším v zemi. A nemusí kvůli tomu ani jezdit na Vysočinu. Díky možnosti virtuální reality bude již brzy možné takovou prohlídku absolvovat prakticky odevšud.

Otrávené návnady v Želevčicích. Jedna kočka uhynula, dalších šest zmizelo

3.February
/FOTOGALERIE/ Lidé v Želevčicích se bojí o své kočky a kocoury. Neznámý pachatel totiž rozhazuje po vsi otrávené návnady. Už to trvá delší čas. Chovatelům z této místní části Slaného zmizelo šest koček, jeden kocour už zemřel. A další chovatel našel za svým plotem pravděpodobně otrávenou návnadu v pátek 3. února ráno. Na místo přivolal okamžitě policii a případ přebírá kriminálka.

Oslavu Valentýna ozvláštní romantická večeře i víkendový pobyt

3.February
Nabídky romantiky spojované s Valentýnem jakožto svátkem zamilovaných se vyrojí zejména za týden: restaurace nabídnou večeře se slavnostní atmosférou a často i se speciálním menu sestaveným právě pro tuto příležitost. Tato doba se však současně stává svátkem prodejců květin, sladkostí i dárkových předmětů.

V Nymburce má začít ordinovat nová dětská lékařka, zubaři se zatím nehrnou

3.February
Stejně jako v řadě dalších měst po celé republice, také v Nymburce si obyvatelé stěžují na malý počet dětských lékařů a zubařů. Vedení měst má za této situace jen málo možností, jak množství potřebných specialistů ovlivnit a zařídit jejich vyšší počet. Jeden takový pokus učinil vloni nymburský místostarosta Zdeněk Vocásek a zdá se, že výsledkem jeho snahy bude nová dětská lékařka.

Obrazem: Poděbradská umělecká škola oslavila jubileum výstavou a koncertem

3.February
Sedmdesáté výročí svého založení si v tomto roce připomíná Základní umělecká škola Otakara Vondrovice v Poděbradech. Při této příležitosti došlo k otevření výstavy prací žáků výtvarného oboru. V rámci vernisáže, která se uskutečnila v prostorách městské knihovny, zazpívala Lenka Šlapáková píseň Kam doplout mám.

Školáci mají den volna. Pololetní prázdniny jim zpestřili v zoologické zahradě

3.February
/VIDEO, FOTO/ Žáci základních škol a středoškolští studenti mají v pátek 3. února jednodenní pololetní volno. Strávit ho mohou například v pražské zoologické zahradě, kde je především pro malé návštěvníky připravena zábavná kvízová stezka a drobné odměny. Po celý den budou probíhat také oblíbená komentovaná krmení a setkání.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes