ODS

Popis:

zpravodajský portál Občanské demokratické strany

URL:

http://www.ods.cz

Katalog:

Z domova → Politika

Publikuje:

2,7 položek/den

Špatně napsaná politická satira

10:17
Česká republika nemá ministra zahraničí. Vlastně má, je jím ministr vnitra. Ale jen naoko, ministerstvo řídí jeden z europoslanců, když je náhodou v Praze. Připadá vám to celé jako špatně napsaná politická satira? Dnes je to politická realita České republiky za vlády Andreje Babiše a Miloše Zemana. Zahraniční politika se u nás dlouhodobě podceňuje. Škodíme tím sami sobě. Snižujeme tím svoji sch...

Administrativní zátěž neustále roste. Vláda se ale chválí za její snižování

10:17
Vláda Andreje Babiše dnes projednává materiál hodnotící snižování administrativní zátěže. Svůj „úspěch“ dokládá tvrzením, že se v roce 2017 podařilo zrealizovat 13 opatření ze sledovaných 28 a že administrativní zátěž tedy trvale klesá. Podle poslance ODS Vojtěcha Munzara se jedná o klasické vrtěti psem, protože do těchto opatření nejsou započítávány nové povinnosti pro podnikatele.

Aktuálně.cz: Ponížení ČSSD je varující. Pro veřejnost jsme srozumitelní

13:36
Šéf nejsilnější opoziční strany nelituje, že se s Andrejem Babišem nepokusil sjednat společnou vládu. „Podívejte se na ČSSD. Nakonec musela ustoupit a byla ponížena úplně ve všem,“ podotýká předseda občanských demokratů Petr Fiala v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Komunistická demokratická strana

16.července
V říjnu 2017 Andrej Babiš v jednom plamenném rozhovoru s novináři řekl, že do vlády nikdy nepůjde s komunisty, Okamurou, ani symbolem korupce Kalouskem (sic!). To bylo dva týdny před volbami. Nyní máme více jak 8 měsíců po volbách, a máme konečně vládu s důvěrou. Ovšem s podporou, rozsáhlým tolerančním patentem a tím pádem velkým vlivem komunistů na celou vládu a strategické podniky a zájmy ČR.

Jdeme do prodloužení. Prozatím vítězný Babiš ztrácí nervy, demokracie je stále silná

16.července
Letní noc z 11. na 12. července 2018 se nezapíše zlatým písmem do dějin české demokracie. Bude to písmo černé, místy rudé či spíše vyrudlé.

Opožděná odpověď Andreji Babišovi. Jak to bylo s evidencí v StB?

14.července
V souvislosti s projednáváním důvěry druhé vlády Andreje Babiše v poslanecké sněmovně jsem byl ve středu po 22. hodině dvakrát osloven premiérem.

Události, komentáře: Důvěřuje si vláda?

13.července
Vláda Andreje Babiše dostala ve Sněmovně důvěru – předcházelo tomu víc než 15 hodin jednání okořeněného ruchem demonstrací za sněmovními okny. Od voleb pak trvalo Andreji Babišovi 264 dnů, než na důvěru dosáhnul. Co bude následovat? Bude vláda soudržná? A o jaké hlasy se bude opírat ve Sněmovně? Téma Událostí, komentářů pro místopředsedu ODS Martina Baxu.

Babišova vláda stojí na hlubokých rozporech

13.července
Vládu Andreje Babiše, která ve středu požádala poslaneckou sněmovnu o důvěru, lze asi nejvýstižněji označit za vládu hlubokých rozporů. Zatímco ANO a ČSSD se tváří, že chtějí zůstat v euroatlantickém hodnotovém a politickém prostoru, komunisté míří přesně opačným směrem.

Otřesné, Babiš ukázal pravou tvář. Existuje tajná dohoda s komunisty

12.července
Ráno depresivnější večera. Poslankyni ODS Miroslavě Němcové se po nočním hlasování o důvěře vládě spalo mizerně. Láme si hlavu nad selháním elit, které slepě pouští komunisty k moci. A nebojí se paralel s obdobím před druhou světovou válkou. Vidí přitom i pozitivum v podle ní hnusné a vulgární výměně mezi Andrejem Babišem a Miroslavem Kalouskem. Z premiéra prý spadla maska a ukázal svou pravou ...

ČRo Radiožurnál: Jak ambiciózní je programové prohlášení vlády?

12.července
Jak ambiciózní je programové prohlášení vlády? Téma diskusního pořadu ČRo Radiožurnál pro místopředsedu poslaneckého klubu a ekonomického experta ODS Jana Skopečka.

Program vládní koalice je plytký. Slibuje všechno všem, připomíná sběrné suroviny

12.července
Žádné vize, ambice ani reformy. Nic z toho podle šéfa opozičních občanských demokratů Petra Fialy vláda Andreje Babiše nenabízí, jak Fiala uvedl v rozhovoru pro E15. S podporou této pravicové strany tak nový kabinet při hlasování o důvěře počítat nemůže.

Babišův program připomíná sběrné suroviny, nevíme, jaké funkce dostanou komunisti

11.července
Vláda má fádní program, aktivně se opírá o komunisty, nevyužívá ekonomický růst, že si vůbec Babiš dovolí předstoupit před sněmovnu s žádostí o důvěru vládě, ve které chybí ministr zahraničí, říká předseda ODS Petr Fiala.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes