ODS

Description:

zpravodajský portál Občanské demokratické strany

URL:

http://www.ods.cz

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

2.2 items/day

Interpelace na ministra životního prostředí ve věci hrozící kůrovcová kalamita na LZ Boubín

12:16
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra zemědělství Miroslava Tomana ve věci hrozící kůrovcová kalamita na LZ Boubín.

Interpelace na ministra dopravy ve věci zpoplatnění silnic prvních tříd

12:16
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve věci zpoplatnění silnic prvních tříd.

Interpelace na ministra dopravy ve věci soudních tahanic kolem mýta

10:55
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka ve věci soudních tahanic kolem mýta.

Interpelace na ministra životního prostředí ve věci iniciativy 10 milionů stromů

10:55
Ústní interpelace poslance Jana Zahradníka na ministra životního prostředí Richarda Brabce ve věci iniciativy 10 milionů stromů.

Interpelace na předsedu vlády ve věci soudních tahanic kolem mýta

10:55
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na předsedu vlády ČR Andreje Babiše ve věci soudních tahanic kolem mýta.

Interpelace na premiéra ve věci komunistické věznice v Uherském Hradišti

10:55
Ústní interpelace poslance Stanislava Blahy na premiéra Andreje Babiše ve věci komunistické věznice v Uherském Hradišti.

Události, komentáře: Vládní krize

17.July
Vláda zatím pokračuje, ČSSD je z ní ale pořád jednou nohou venku a čeká, jestli prezident Zeman vymění ministry na rezortu kultury tak, jak sociální demokraté chtějí. Jak dlouho ještě krize potrvá? A jsou na stole i nečekaná řešení? Téma Událostí, komentářů ČT24 byl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury.

Duel Seznam.cz o zrušení přímé volby prezidenta: Zeman rozkolísal ústavní systém a premiér se bojí

17.July
Zrušit přímou volbu prezidenta? Téma Duelu Seznam.cz pro místopředsedu ODS Martina Baxu a poslance TOP 09 Dominika Feriho. Premiér Andrej Babiš nedokáže čelit zneužívání prezidentského úřadu, ČSSD jen stále ustupuje a Miloš Zeman využívá situace a chová se neústavně, vysvětluje v Duelu Seznam.cz Martin Baxa některé z důvodů pro návrh na zrušení přímé volby hlavy státu.

Europoslanci ODS Ursulu von der Leyen nepodpoří

16.July
Europoslanci zvolení za ODS svými hlasy nepodpoří Ursulu von der Leyen na pozici předsedkyně Evropské komise. Její představy o fungování Evropské unie jsou v přímém rozporu s programem ODS i se zájmy České republiky.

Jak se za Babiše změnilo vedení bezpečnostních složek

16.July
Během nedávného jednání o důvěře vládě jsem kritizoval plnění programového prohlášení v otázkách vnitřní bezpečnosti a pochopitelně nešlo pominout vztah trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše k představitelům bezpečnostních sborů, policejních orgánů i zpravodajských složek. Poněkud překvapující bylo, jak náruživě hájil Babiš ministr vnitra a předseda sociální demokratů Jan Hamáček.

Vláda předvedla neuvěřitelnou míru pokrytectví

15.July
Sněmovní daňový balíček vyvolal u řady ekonomů a opozičních poslanců tvrdou kritiku. Stát totiž vyšší daní chce postihnout tabák, líh či hazard. Větší přísun peněz si stát slibuje i od vyššího poplatku za vklad do katastru nemovitostí, zdanění plynu u domácích kotelen či dluhopisů. Největší emoce však vyvolalo zdanění technických rezerv u pojišťoven, které si odkládaly peníze na horší časy. Pod...

Zelený krásný zaostalý svět

15.July
Člen předsednictva evropských Zelených Michal Berg zaútočil ve čtvrteční MF DNES na Aleše Michla z bankovní rady ČNB, který si dovolil prezentovat svůj uměřený názor v diskusi o ekologii a změnách klimatu. Prý se jím Michl „přidal do řad ekonomů, kterým se udělal názor na změny klimatu a ekologii“. To si Michl dovolil vůči „majitelům klíčů od pravdy“ hodně. Ti se totiž na základě kvaziscientist...

Zeman se mstí. A od Babiše chce, aby Dukovany dostavěli Rusové

12.July
Poslankyně ODS Miroslava Němcová v rozhovoru pro deník FORUM 24 upozorňuje na to, v jak nebezpečné situaci se České republika ocitla ve chvíli, kdy je prezidentem republiky porušována Ústava. Popsala svůj pohled na chování Andreje Babiše, ČSSD, ale i na důvody jednání Miloše Zemana.

Ulehčujeme lidem život, prosadili jsme tabulku povinností ke každému zákonu

12.July
Díky společné aktivitě poslanců vedené zástupci ODS se podařilo zpřehlednit právní řád České republiky. Každý návrh zákona bude obsahovat přehlednou tabulku povinností, které daný předpis přináší. Tabulka bude povinně provázet všechny zákony. Zákon zavádí také začátek účinnosti zákonů pouze dva dny v roce.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes