15
new stories - click to show

ODS

Description:

zpravodajský portál Občanské demokratické strany

URL:

http://www.ods.cz

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

3.2 items/day

Jakub Janda: Důležité dopravní stavby v našem kraji? Rychleji a více!

12:05
Už léta slýcháme a hlavně vidíme, že modernizace a výstavba důležitých tepen vázne. Železniční koridory se zrychlují, ale jen na několika vybraných místech. Dálnic a obchvatů přibývá sotva po kilometrech. Přitom moc dobře víme, že jestli něco pomáhá rozvoji regionů, tak je to právě dobrá dopravní dostupnost a propojenost silnic, dálnic a kolejí.

Zbyněk Stanjura: CNN Prima News: Vláda schvaluje zákon roku. Stěžovali si všichni ministři

10:49
Očekávám, že vláda schválí rozpočet na příští rok jednomyslně a všichni z koalice ho budou hájit, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Sestavování rozpočtu přitom provázely boje, stěžovali si zejména ministři za hnutí STAN i Piráti. Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) bude o takzvaném zákonu roku hlasovat ve středu odpoledne.

Alexandr Vondra: Události, komentáře ČT24

10:49
Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byl europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Petr Fiala: NSA bude příští rok hospodařit s rozpočtem 6,9 miliardy Kč

10:49
Národní sportovní agentura bude v roce 2024 hospodařit se slibovaným rozpočtem 6,9 mld. Kč. Předseda vlády České republiky Petr Fiala to uvedl v úterý 26. září 2023 během návštěvy Národní sportovní agentury (NSA).

Předsedkyně Evropské komise po setkání s premiérem Fialou oznámila schválení aktualizovaného Národního plánu obnovy

26.September
Evropská komise schválila aktualizovanou verzi českého Národního plánu obnovy. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová to oznámila po setkání s českým předsedou vlády Petrem Fialou v úterý 26. září 2023 ve Strakově akademii. Na pracovním jednání řešil premiér s šéfkou Evropské komise také notifikaci dostavby jaderné elektrárny Dukovany, situaci kolem migrace, ale také podporu Čechů v institucích EU či návrh nové emisní normy EURO 7.

Koalice SPOLU: Volby do krajů, zastupitelstev obcí a do Senátu by nově mohly být v jednom pevně stanoveném termínu

26.September
Poslanci se dnes ve Sněmovně schází na řádné 76. schůzi. Poslanci mimo jiné projednají harmonogram projednávání státního rozpočtu. Na programu je osm bodů.

Petr Fiala: Seznam Zprávy: Školství je stále priorita

26.September
Kabinet Petra Fialy (ODS) se nachází v polovině svého mandátu, který na startu poznamenaly dozvuky covidové pandemie a ruský vpád na Ukrajinu. Předseda vlády tím v rozhovoru pro Seznam Zprávy mimo jiné vysvětluje, proč až nyní přichází s plánem na klíčové investiční projekty. Stavět chce hlavně dálnice, vysokorychlostní tratě a vytvořit plán, jak do budoucna nastavit energetickou koncepci země. Problém je, jak přiznává, že stát bude na ambiciózní projekty obtížně shánět peníze. Zároveň ale nech…

Martin Kupka: Události, komentáře: Ministři EU schválili novou normu Euro 7. Emisní limity pro auta jsou mírnější

26.September
Ministři Evropské unie, kteří jsou zodpovědní za konkurenceschopnost, v pondělí schválili novou emisní normu Euro 7. Na sociální síti X to oznámil český ministr dopravy Martin Kupka (ODS), který vyjednaný kompromis označil za velký úspěch. Emisní limity pro osobní i nákladní auta už nejsou tolik přísné jako v původním návrhu. Rovněž se podařilo dojednat delší časový rámec zavedení normy. Českou republiku, která velmi usilovala o zmírnění limitů, během pondělka na jednání v Bruselu spolu s Kupko…

Pavel Žáček: Události, komentáře

26.September
„Je to určitým způsobem i signálem druhé straně – tohle prostě nedělejte, my jsme schopni to odhalit,“ zhodnotil obsah zjištění Bezpečnostní informační služby (BIS) předseda sněmovního bezpečnostního výboru Pavel Žáček (ODS). Rozvědka slovy jejího ředitele Michala Koudelky informovala v pondělí o tom, že ruský agent platil známým osobnostem za šíření ruské propagandy v Česku.

Pavel Žáček: Dezinformační kampaně přímo ohrožují demokracii, vláda se tímto problémem zabývá a musí jej řešit komplexně

26.September
Předseda sněmovního výboru pro bezpečnost a poslanec Pavel Žáček uspořádal v Poslanecké sněmovně PČR konferenci s názvem „Dezinformace a hybridní působení, reakce státních a veřejných institucí“, které se zúčastnili mluvčí z klíčových resortů, Bezpečnostní informační služby, dvou ústředních policejních útvarů, veřejnoprávních médií a akademické sféry. V úvodu na akci vystoupil také ministr vnitra Vít Rakušan. Pavel Žáček uvedl, že smyslem konference bylo představení činnosti jednotlivých státní…

Petr Fiala: Nová data ČSÚ ukázala skutečná čísla o tom, kolik Češi platí za energie

25.September
Předseda vlády ČR Petr Fiala vystoupil v pondělí 25. září na tiskové konferenci Českého statistického úřadu (ČSÚ), kde ocenil zavedení nové přesnější metodiky výpočtu cen energií. Nová data ČSÚ uživatelům poskytují nejen statistiku nabídkových cen energií, ale i průměrné ceny skutečně placené domácnostmi. Data tak více odpovídají realitě.

Martin Kupka: Emisní norma EURO 7 bude výrazně přijatelnější, než navrhovala Evropská komise

25.September
Návrh nové emisní normy EURO 7 bude nakonec výrazně mírnější, než bylo původně navrženo. Shodli se na tom ministři členských států na dnešním zasedání Rady pro konkurenceschopnost v Bruselu.

Alexandr Vondra: Partie CNN Prima News

25.September
Hostem nedělního diskusního pořadu Partie CNN Prima News byl europoslanec a místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Jan Skopeček: Události, komentáře: Konsolidační balíček potřetí ve Sněmovně

25.September
Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) řekl v pátečních Událostech, komentářích ČT24 ke konsolidačnímu balíčku, že politika je o kompromisech. Podle něj je ale potřeba zatáhnout za záchrannou brzdu.

Miloš Vystrčil: Vláda i opozice mají společný úkol. Vysvětlit lidem, že se na Ukrajině bojuje i za ČR

22.September
Vysvětlovat občanům, že na Ukrajině se bojuje i za Prahu, je podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila jedním z největších úkolů současné politické reprezentace. „Bylo by velmi dobré, pokud by se k tomu přidala i opozice a populisticky toho nezneužívala,“ říká Vystrčil v rozhovoru pro FocusOn. Proč je podle něj důležité prohlubovat naše vazby s USA? A jak hodnotí nedávnou protivládní demonstraci?
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes