Olomoucký deník

Popis:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

5,4 položek/den

V Nákle uctili památku Jana Opletala

18:26
Padl jsem první pod úderem temna. Epitaf na náhrobku v Nákle připomíná jednu z prvních československých obětí 2. světové války. V roce 1939 se jí stal rodák z místní části Lhota nad Moravou, čtyřiadvacetiletý Jan Opletal. V pátek dopoledne se u jeho hrobu sešli příbuzní i lidé z řad veřejnosti, aby uctili památku muže, který se do historie země zapsal jako symbol vzdoru a vlastenectví.

Deník hanáckého vojáka z 1. světové války - díl 4.

15.listopadu
Před sto lety (11. 11. 1918 v 11 hodin) skončila první světová válka. Bojoval v ní i Jan Kakáč z Prostějova - Krasic. Deník, který si vedl, nebyl nikdy publikován. Teď si jej můžete přečíst na pokračování…

Jak jsme žili v Československu: tentokrát z Bílska

15.listopadu
V tištěném Olomouckém deníku najdete v pátek 16. listopadu další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Bílsko.

Zákeřná nemoc, kterou málokdo přežije. Připomene ji nasvícená radnice i klinika

15.listopadu
Rakovina slinivky patří mezi nejzákeřnější onemocnění s největším podílem úmrtí na celkovém počtu nemocných.

Další proměna olomouckého rozária začala. Bazény budou, ale ne ke koupání

14.listopadu
FOTOGALERIE / Rachot strojů místo zpěvu ptáků, vedle záhonů růží rozrytá země. Do areálu olomouckého rozária, sousedícího s botanickou zahradou a Bezručovými sady, vjela v těchto dnech těžká technika.

Na přejezdu v Olomouci testují hlídače aut. Než tam bude nadjezd

14.listopadu
Frekventovaný přejezd v Olomouci-Holici sleduje speciální laserový detektor. Správa železní dopravní cesty (SŽDC) instalovala technologii zvyšující bezpečnost na přejezdech na několik problematických míst v Česku.

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval "nejzamořenější" okresy Česka

14.listopadu
/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

Poslední plechovou zastávku v Olomouci nahradila moderní čekárna

13.listopadu
Čekárna autobusové zastávky ve Slavonínské ulici v Olomouci, která koncem října nenápadně zmizela, prošla rekonstrukcí. Magistrát města Olomouce nechal instalovat nový přístřešek.

Na střední Moravě se objevily labutě malé, po dlouhých 17 letech

13.listopadu
Ornitologové a pozorovatelé ptáků jsou nadšeni. Na střední Moravě se po dlouhých 17 letech objevily labutě malé.

Olomoucký kraj představil dotační programy pro rok 2019

13.listopadu
Poplatky Ochrannému svazu autorskému (OSA), údržba silnic II. a III. třídy, dopravní obslužnost, výstavba dopravních hřišť v obcích s rozšířenou působností nebo opravy cyklostezek. Zástupci Olomouckého kraje představili dotační programy na rok 2019.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes