Olomoucký deník

Description:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

3 items/day

Část třídy Svobody zavře oprava ostrůvku. Na více než měsíc

12:40
Na změny v dopravě se musejí od pondělí 13. července připravit motoristé, kteří jezdí Schweitzerovou ulicí či Třídou Svobody. Opravovat se tam bude autobusová a tramvajová zastávka. Projedou jen autobusy, řidiči musejí po objízdných trasách.

Rozárium o víkendu ožije výstavou Vyznání růžím

11:27
Milovníci královen květin se o víkendu sjedou do olomouckého rozária, kde bude od pátečního odpoledne probíhat výstava Vyznání růžím. Těšit se mohou na floristické show, přednášky, workshopy a doprovodný kulturní program.

Přes 40 komářích útoků za minutu! Kalamita v Pomoraví ale teprve přijde

6:47
Nerovný boj s komáry svádějí letos obce ležící u CHKO Litovelské Pomoraví. Už po prvním červnovém zatopení líhnišť při bleskové povodni v Šumvaldu byl výskyt hmyzu místy srovnatelný s rokem 2010. Po druhé vlně, kdy se v lužních lesích vylila i řeka Morava, může být ještě hůře. Obce již opakovaně zasáhly přímo v lagunách a tůních, kde cíleně likvidovaly larvy, a v nejvíce postižených ulicích pou...

Moravské divadlo vylepšuje strop i komunikační zařízení

5:39
Herce v Moravském divadle Olomouc dočasně vystřídalo vysoké lešení. Během prázdninového režimu dojde k úpravě stropu v hledišti, výměně dorozumívacího zařízení pro jevištní prostor a k revizi jevištních tahů, elektroinstalace i požárních zařízení.

V Bílé Lhotě kurýrují volavku, zraněné mládě našli vodáci

22:03
Mládě volavky popelavé, které utrpělo poranění křídla, kurýrují zvířecí záchranáři ve stanici v Bílé Lhotě-Pateříně. Opeřence našli vodáci nedaleko Olomouce-Chomoutova. Podle pečovatelů je naděje, že pták bude létat.

Úplný nováček chytil kapitálního candáta. Na gumovou rybku

16:44
I když je mu šestapadesát let, „řidičák na ryby“ si udělal teprve před nedávnem. Začínajícímu rybáři Vilému Grohmannovi z Olomouce se podařil úlovek, který by mu mohli závidět mnohem zkušenější kolegové. Na Slezské Hartě chytil trofejního candáta.

Na Přerov v jednom pruhu, začne se frézovat

6.July
Se zdržením by měli od úterka počítat řidiči na cestě mezi Olomoucí a Přerovem. Za Olomoucí bude zahájena oprava povrchu silnice I/55. Provoz bude řízen kyvadlově jedním jízdním pruhem.

Přejezd v Pavlovičkách zavře přestavba, auta pošle na objížďku

6.July
Kvůli pokračující elektrifikaci železniční trati z Olomouce do Uničova se od úterý 7. července na více než měsíc pro motoristy uzavře frekventovaná cesta k výpadovce na Šternberkv ulici U Podjezdu.

Škola zůstane obce, ženská větev Německého řádu neuspěla se žalobou

6.July
Úlevu přinesl Dlouhé Loučce závěr odvolacího soudu, když posílil jistotu, že budova základní školy zůstane v majetku obce. O objekt se s Dlouhou Loučkou soudila Česká provincie Milosrdných sester Panny Marie Jeruzalémské.

Fakultka přišla s aplikací pro videokonzultaci pacienta s lékařem

5.July
Odborníci z Národního telemedicínského centra při Fakultní nemocnici Olomouc vyvinuli webovou aplikaci umožňující dálkovou videokonzultaci pacienta s lékařem. Reagovali na nedávné zkušenosti během pandemie Covid-19, kdy byl zásadně omezen kontakt i chronicky nemocných pacientů s lékaři.

Mladeč postavila fotbalistům nové šatny za devět milionů

5.July
Nejnovějším zázemím se může od neděle pochlubit fotbalový klub v Mladči na Olomoucku. Za dvě šatny, klubovnu, místnost pro rozhodčího a sociální zařízení zaplatila obec přes 8 milionů korun. Milionem přispěl Olomoucký kraj.

Trabanty obsadily Plumlov. Takto vypadá rojení dvoutaktních žihadel

5.July
Nezaměnitelný zvuk dvoutaktních motorů zněl v sobotu 4. července Plumlovem. V místním autocampu Žralok si už pošestnácté dali sraz majitelé trabantů.

Poutníci dorazili ze Sv. Kopečku na Velehrad. 118 km ušla i 12letá Pavlínka

4.July
S cyrilometodějskými křížky na krku vyrazili v úterý 30. června ze Sv. Kopečku u Olomouce pěší poutníci přes Svatý Hostýn na velehradské Dny lidí dobré vůle. Čtvrtého července ráno si na Velehrad vyšlápli poutníci ze Sv. Antonínka. Na pouť je pozvaly Matice svatokopecká, svatohostýnská, velehradská a svatoantonínská.

Rosnička, Sergej či Pilštyk. V Olomouci se odemykala točna, podívejte se

4.July
Rodiny s dětmi, ale i železniční fandové v sobotu 4. července mířili do železničního depa v Olomouci. V depozitáři muzea Českých drah se konala akce Odemykání točny.

Léto na táboře v Domašově si už užívají první děti. Takto se tam baví

4.July
Přes dvě stovky dětí si už několik dní užívají prázdninovou pohodu v letním táboře v Domašově nad Bystřicí. Mnohé z nich si pobyt oblíbily natolik, že přijíždějí každoročně.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes