Olomoucký deník

Popis:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

2,9 položek/den

Berouňáci slaví 100 let městského kina

15:22
Kino v Moravském Berouně promítá 100 let. Zatímco jinde kina padla a prostory dávno slouží jiným účelům, ve třítisícovém městě se těší návštěvnosti filmových představení nad celostátním průměrem.

Oprava mauzolea ve Výpadu pokračuje, dostane osvětlení i kamery

10:44
Druhá etapa chystaných oprav Jihoslovanského mauzolea v olomouckých Bezručových sadech právě začíná.

Na Horním náměstí se protestovalo proti Šantovka Tower

21:09
Zhruba pět desítek lidí se sešlo na Horním náměstí u Caesarovy kašny, aby protestovali proti stavbě olomoucké Šantovka Tower, kterou ve svém městě nechtějí. Někteří sebou měli transparenty vyzývající ke zrušení projektu.

Olomouc má osm nových nízkopodlažních autobusů. Podívejte se na ně

18:54
Během pondělního dopoledne předali zástupci firmy Solaris Czech řediteli Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) na podnikovém parkovišti v Olomouci Hejčíně posledních osm nízkopodlažních autobusů.

Psychický tlak u mě vyústil ve zkrat, říká radní Petřík

17:43
Radní Miroslav Petřík, který je zpět v Olomouci, dnes vysvětlil své zmizení celkovým vyhořením a obavami, že nezvládne všechny povinnosti. Psychický tlak podle jeho slov vyústil ve zkratové jednání.

Okoštuj Afriku v Olmiku: baby banány, mango i koření letecky až z Ugandy

15.července
Dlouhé řady lidí, teplé počasí a spousta zajímavého ovoce z Afriky a Asie, přepraveného letecky z Ugandy přímo do Olomouce. Mango, baby banány, jackfruit, máslové avokádo, mučenka nebo koření. To všechno si mohli přijít návštěvníci koupit do areálu letního kina v Olomouci, kde už potřetí proběhla akce Okoštuj Afriku v Olmiku.

Myslel, že mu něco spadlo na střechu, líčil muž, jenž běžel pomoci zraněným

15.července
Když Zdeněk Mikš uslyšel dutou ránu, myslel si, že mu něco spadlo na střechu. Vyšel před dům na okraji Hraničných Petrovic a nikde nic. Zhruba 200 metrů na silnici směrem na Šternberk uviděl linkový autobus ve stromě. Řidič sjel z asfaltky a čelně narazil do statného listnáče.

Zmrzlinu z kravína nebo mangovou z Indie? Na Hané je z čeho vybírat

14.července
Je libo zmrzlinu z kravína? Nebo mangovou z pyré z Indie? Black Lady? Co takhle šmoulu Mrzouta, který nemá rád éčka? Nebo raději roztančit chuťové pohárky Karnevalem v Riu? Komu v letních dnech v ústech zahoří touha po zmrzlině, toho letos regionální výrobci s jistotou uspokojí.

Půvabná víla láká do lesa. Učitel ji vyrobil pro děti a vymyslel pověst

13.července
Hvozdecké lesy na Konicku jsou krásné, ale chodit jimi s dětmi křížem kráž, jen tak, bez pořádného cíle, to není ono. Říkal si Waldemar Zatloukal, když nastoupil jako učitel do místní základní školy.

Budu hejtmanem i poslancem, rozhodl se Okleštěk

12.července
Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO), který je zároveň poslancem, vyřešil otázku kumulování funkcí.

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát z Náměště na Hané

12.července
V tištěném Olomouckém deníku bude v pátek 13. července další díl seriálu Jak jsme žili v Československu. Představíme obec Náměšť na Hané.

Radniční věž v Litovli dostala nový nátěr a je opět přístupná

12.července
Pohlédnout na „Hanácké Benátky“ shora mohou opět návštěvníci Litovle z ochozu radniční věže na hlavním náměstí Přemysla Otakara. Věž byla uzavřena od 25.června, od kdy probíhaly práce.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes