15
new stories - click to show

Olomoucký deník

Description:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.2 items/day

Nadávající řidiči pod Pradědem, nový parkovací systém na Hvězdě provází zmatky

11:54
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Návštěvníci Jeseníků byli zvyklí, že v Karlově Studánce obsluha parkovišť bere jen hotovost, ale platební karty neakceptuje. V nové zimní sezoně na obecním parkovišti Hvězda ale všechno funguje jinak. Motorizovaní návštěvníci Jeseníků si tady musí poradit s novou závorou a s parkovacím automatem, které tu dříve nebyly.

Sociální demokracie prodává své sídlo v Olomouci

18:45
Sociální demokracie prodává majetek v Olomouci. K mání je historický dům na lukrativní adrese, kde má strana své okresní a krajské sídlo. Třípodlažní nemovitost s užitnou plochou 531 metrů čtverečních nabízí prostřednictvím realitní kanceláře, která již organizuje první prohlídky.

Vojenská nemocnice Olomouc je druhou nejlepší nemocnicí v Česku

16:37
Vojenská nemocnice Olomouc je druhou nejlepší nemocnici v Česku, rozhodli zaměstnanci i pacienti v rámci žebříčku HealthCare Institutu. Do 18. ročníku projektu „Nemocnice ČR 2023“, který se uskutečnil od 1. února do 31. srpna, bylo zapojeno 148 nemocnic s akutními lůžky z celé republiky.

Bují kšefty s nelegálním alkoholem i černé pálení. Na kauzu Metanol se zapomnělo

13:23
Kšefty s nelegálním alkoholem bují. Obrovský nárůst případů nelegálního nakládání s neznačeným lihem a lihovinami eviduje v letošním roce Celní správa v Olomouckém kraji. Jen při kontrolách na silnicích v regionu zajistili celkem téměř 30 tisíc litrů nelegálního alkoholu. Pro srovnání vloni to bylo 669 litrů. Majitelé pěstitelských pálenic z Olomoucka poukazují na to, že enormně bují pokoutní pál…

S toxoplasmou žije až třetina lidí. Parazit prý umí měnit sexuální chování

29.November
Dva případy klinické toxoplazmózy, probíhající akutní fáze onemocnění, evidují za minulý měsíc zdravotnické statistiky v Olomouckém kraji. V celé republice pak za říjen podchycují celkem sedm nakažených. Ilustruje to sice klesající trend posledních let, faktem ale zůstává, že parazita v sobě může mít až třetina populace.

Konec hazardu na kolejích u Olomouce. Pod tratí postaví podchody pro pěší a kola

28.November
Konec hazardu na železničním koridoru v úseku mezi Olomoucí a Štěpánovem, kde si cyklisté a pěší na několika místech zkracují cestu přes frekventovanou trať, po které vlaky uhánějí až sto šedesátikilometrovou rychlostí.

Olomouc kupuje devět nových tramvají. Kdy začnou jezdit?

28.November
Devět nových plně nízkopodlažních tramvají s oboustranným odbavováním cestujících pořídí Dopravní podnik města Olomouce (DPMO). Kupní smlouva je již podepsaná, vozy by měly být v provozu do dvou let.

Fiala v Olomouci řešil "silniční kauzu". Novým šéfem ODS v kraji je Major

28.November
Novým předsedou olomouckého regionálního sdružení ODS se stal dosavadní místopředseda sdružení a poslanec Martin Major. Ve funkci nahradil bývalého krajského náměstka a přerovského radního Michala Záchu, který je obviněn v kauze silničních zakázek. Major byl zvolen na pondělním regionálním sněmu, kterého se zúčastnil i předseda ODS a premiér Petr Fiala.

Zemřela Linda Wichterlová, velké dámě bylo 106 let

27.November
V úctyhodném věku 106 let zemřela Linda Wichterlová, prostějovská rodačka a manželka světoznámého vynálezce Otto Wichterleho. Po jejím manželovi je v Prostějově pojmenováno Reálné gymnázium.

Zemřel Zdeněk Zerzáň. Náčelník horské služby ukrýval v roce 1968 Věru Čáslavskou

27.November
Zemřel Zdeněk Zerzáň, horal, dobrodruh, amatérský pilot a dlouholetý náčelník Horské služby Jeseníky. Jeho srdce dotlouklo v neděli 26. listopadu. Bylo mu 86 let.

Stávka v Olomouci: gymnáziu hrozí odchod až 11 učitelů. Jaký je plat v kuchyních

27.November
Stávka. Nápisem a uzamčenými vstupními dveřmi v pondělí upozornili v desítkách mateřských, základních a středních škol na navrhované omezení rozpočtu ve školství. Hlavními důvody hromadného protestu je možné snížení kvality výuky a snižování platů provozních zaměstnanců. Školníci, kuchařky či uklízečky přitom pracují za částky blížící se minimální mzdě.

Má devět dětí, část sama učí, podniká. Iva Sovadinová je oceněnou Maminkou roku

27.November
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Je maminkou devíti děti, část z nich sama doma učí, k tomu podniká. Ivana Sovadinová ze Šumperku před pár týdny převzala ocenění v soutěži Maminka roku. „Byla bych ráda, kdyby to povzbudilo další lidi,“ říká, když se dělí o svůj životní příběh.

Tisíce vánočních hvězd v Olomouci. Podívejte se na tu nádheru

26.November
Úchvatný pohled na tisíce vánočních hvězd se v těchto dnech nabízí ve sklenících olomoucké společnosti Florcenter. Ta patří mezi významné tuzemské pěstitele této typicky vánoční květiny. Na trh letos dodá přes 200 tisíc hvězd a každoročně přichází s novými barevnými variacemi.

Regionální rada ODS navrhuje zrušení oblastní buňky v Přerově

26.November
Kauza nezákonného ovlivňování dopravních zakázek v Olomouckém kraji bude mít dohru pro přerovskou oblastní ODS. Regionální rada ODS se rozhodla, že požádá o její zrušení. Do oblastní buňky patřili stíhaní lobbista a bývalý člen regionální rady ODS Robert Knobloch a jeho nástupce a bývalý náměstek hejtmana a přerovský radní Michal Zácha. V pátek rezignoval šéf přerovské ODS Igor Kraicz na funkci č…
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes