15
new stories - click to show

Olomoucký deník

Description:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.8 items/day

Proluka v Denisově se otevírá, nahlédněte. Hostí Trienále s koncerty i kavárnou

17:26
Centrem současné středoevropské kultury se na více než půl roku stává Olomouc díky projektu Trienále SEFO 2021, který ve čtvrtek 24. června začíná v Muzeu umění Olomouc. Prezentují se tam desítky umělců z Polska, Maďarska, Slovenska, Rakouska, Slovinska a dalších zemí včetně tuzemska. V rámci trienále bude zpřístupněna také proluka u Muzea umění, která návštěvníkům nabídne koncerty, workshopy a...

Stavba rozhledny na Kraličáku jitří emoce, protestují i v Polsku

11:56
Rozhledna na Králickém Sněžníku se dostala pod drobnohled ministerských úředníků. Výstavbu věže na polské straně vrcholu v úterý 22. června zkontrolovali zástupci českých ministerstev životního prostředí a pro místní rozvoj spolu se svými polskými partnery. Schůzka se konala na podnět enviromentálních organizací. Na výstavbu věže má nově dohlížet mezistátní komise.

Majitelka obchodu v Olomouci zakázala vstup očkovaným proti covidu

10:51
Dvě cedule zakazující vstup lidem očkovaným mRNA vakcínami proti novému typu koronaviru umístila u vchodu do obchodu s dětským zbožím nedaleko centra Olomouce jeho provozovatelka Zuzana Michálková. Zdůvodnila to tím, že má strach o zdraví zákazníků i o to své.

Nový tahák kousek od Olomouce: u Čertových rybníků přibude kemp i koupaliště

23.June
Koupací biotop, chatky s moly a kemp. Velkolepé plány představují majitelé Čertových rybníků, atraktivního areálu asi 30km na západ od Olomouce. Oblíbená rybářská basta se dvěma rybníky mezi Čunínem a Stražiskem na Konicku, se rok od roku rozšiřuje. V horizontu dvou let by už mohl být v provozu i koupací biotop.

Na ZŠ Komenium se vrátila busta Komenského

23.June
Restaurovaná busta Jana Ámose Komenského byla ve středu slavnostně odhalena ve vstupní hale Základní školy Komenium v Olomouci.

Hotovo. Vedrem popraskanou D35 už opravili, provoz obnoví ještě dnes

23.June
Ještě dnes (ve středu) bude na dálnici D35 obnoven provoz v kritických úsecích, kde o víkendu popraskala betonová konstrukce. Ve směru do Olomouce by měla opět jezdit auta od třetí hodiny odpolední, ve směru na Ostravu by se mohlo jezdit od deváté hodiny večer.

Lidé v Luběnicích vybrali čtvrt milionu na nový zvon. Teď se poprvé rozezní

23.June
Na nový zvon do kaple Panny Marie Pomocné se během uplynulých čtyř týdnů složili obyvatelé Luběnic na Olomoucku. V sobotu dopoledne jej v obci slavnostně vysvětí, místním občanům pak bude každý den v roce ohlašovat poledne a šestou hodinu večerní.

Horní náměstí zdobí "louky" letniček i pyramidy. Jak se vám líbí výzdoba?

22.June
Pestrobarevné květinové pyramidy zdobí od úterního rána prostranství na Horním náměstí. Další osázené pyramidy zkrášlí prostory před vstupem do budovy magistrátu v Palackého ulici, u pavilonu A olomouckého výstaviště Flora nebo na třídě 1. máje před hotelem Palác.

Náměšť plánuje kemp pro karavany. Nové koupaliště stále u ledu

22.June
Karavany a obytné vozy jsou fenoménem dnešní doby. Pandemie koronaviru vlnu zájmu o nezávislost lidí na ubytování při cestování obrovsky zvedla. Mnozí prodejci i půjčovny hlásí vyprodáno.

Olomouc má nový prostor pro akce - Olodvorek

22.June
Nový prostor pro koncerty, výstavy a příjemná setkání a posezení vznikl v těchto dnech ve vnitrobloku historického domu na Dolním náměstí v Olomouci. V letních měsících se na Olodvorku uskuteční několik kulturních akcí.

V Holickém lese vznikne cyklostezka k rybníkům. Počítá se s posilovnou i hřištěm

22.June
Novou cyklostezku vybudují v letošním roce v areálu Holického lesa. Přibližně půl kilometru dlouhá trasa povede směrem od jednoho z odpočívadel k nedalekým rybníkům. V budoucnu se počítá také s dětským hřištěm, venkovní posilovnou a fitstezkou s in-line okruhem.

Vyznání růžím v olomouckém rozáriu navštívilo sedm tisíc lidí

22.June
Téměř sedm tisíc návštěvníků zavítalo během uplynulého víkendu na výstavu a festival Vyznání růžím. Akce probíhala v areálu olomouckého rozária.

Bouřky večer shazovaly stromy, vítr odnesl altán i střechu

22.June
Bouřky, které se v pondělí večer prohnaly nad Olomouckým krajem, zaměstnalaly hasiče. Na kontě mají desítky výjezdů.

Nový McDonald’s staví u Litovle

21.June
Nová restaurace McDonald’s vyrůstá na dálnici D35 u Litovle-Unčovic. Fanouškům fastfoodu dopřeje dvojitý McDrive, digitální venkovní menuboardy nebo kavárnu McCafé. Otevřít by restaurace měla do konce letošního roku. Vznikne zde přibližně stovka pracovních míst.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes