15
new stories - click to show

Olomoucký deník

Description:

Moje Olomoucko - Olomoucký deník (denik.cz)

URL:

http://olomoucky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

4.1 items/day

Festivaly na Olomoucku: kam si jít v létě zařádit na kapely

23:28
Hned na několik festivalů s atraktivními taháky můžete vyrazit během nadcházejících prázdninových týdnů na Olomoucku. Tady jsou naše tipy na hudební párty pod širým nebem.

Národní pouť na Velehradě: pláštěnky, rej krojů a tisíce lidí. Podívejte se

19:08
Slavnostní poutní mší na velehradském nádvoří před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje, vyvrcholily v úterý třiadvacáté Dny lidí dobré vůle. Svátek připomínající slovanské věrozvěsty Cyrila a Metoděje si na Velehradě připomnělo na třicet tisíc věřících.

Potopa začala v Jeseníkách: jak to vypadalo tehdy a jak dnes

16:57
Před pětadvaceti lety silný déšť, který od večera 5. července smáčel svahy Jeseníků, během krátké chvíle vyhnal potoky a řeky z koryt a voda postupně zalila velkou část Moravy. Povodeň roku 1997 byla na Šumpersku a Jesenicku bezprostřední příčinou úmrtí pěti lidí: v Nových Losinách, Vernířovicích, Dolních Studénkách, Lesnici a Písečné. Deník přináší srovnání některých míst, která povodeň v roce 1…

Koupaliště na Olomoucku zdražila, kolik letos dáte za vstup

5.July
Za osvěžení na koupalištích na Olomoucku si návštěvníci během léta připlatí. Vstupné provozovatelé až na výjimky zvedli. Zdražily velké vodní světy i biotopy bez chemie. Někde ale jen minimálně. Podívejte se kolik letos stojí vstupné do Aquaparku Olomouc, na plavecký stadion či na koupaliště ve Šternberku, Uničově, Litovli, v Majetíně, Bělkovicích-Lašťanech či Pasece.

1997: liják začal moravskou apokalypsu, před čtvrt stoletím

5.July
FOTOGALERIE / Před pětadvaceti lety začala na Moravě tragická potopa. Tu způsobil mimořádně vydatný déšť, který začal zalévat Moravu už v pátek 4. července 1997 a trval několik dní. Nasátá půda nestíhala vstřebat extrémní množství vody a rozlité potoky a řeky smetly následně stovky domů a měly na svědomí desítky životů.

Olomouckou arcidiecézi povede dočasně biskup Nuzík

4.July
Olomouckou arcidiecézi dočasně povede pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík. Do funkce administrátora jej v pondělí 4. července 2022 zvolil takzvaný sbor poradců. Biskup Nuzík částečně nahradí Jana Graubnera, který se v sobotu 2. července ujal vedení pražské arcidiecéze.

Cesta k olomoucké porodnici je opět průjezdná. Otevřeli ji s předstihem

4.July
S předstihem oproti původnímu plánu je po více než pěti měsících opět zprůjezdněna frekventovaná cesta ke klinice psychiatrie a porodnicko-gynekologické klinice v areálu olomoucké Fakultní nemocnice.

Žena prodávala lahev za 250 korun. Podvodníci ji obrali o sto tisíc

4.July
O víc jak sto tisíc korun přišla koncem minulého týdne šestatřicetiletá žena z Olomouce, která na sociálních sítích nabízela k prodeji kojeneckou láhev v hodnotě 250 korun.

FOTO: Proměna tržnice. Takhle to teď na ní kvete

4.July
Ve zvelebování městské tržnice v těchto dnech pokračuje výstaviště Flora Olomouc. Velkou proměnou prochází parkoviště, které od prostoru tržiště nově oddělují na tři desítky nádob osázených květinami.

Část silnice z Nedvězí do Hněvotína už je hotová. Jak pokračují opravy?

4.July
Nový povrch a dopravní značení už má část silnice z olomoucké městské části Nedvězí směrem na Hněvotín. První etapa stavebních prací, která zahrnovala rekonstrukci 1,25 kilometru dlouhého úseku od Nedvězí po křižovatku s ulicí I. P. Pavlova, je hotová.

Hudba nad hladinou. Šternberský žleb rozpálí Mňága

4.July
Úchvatná příroda, nabitý program, to je hudební festival Šternberský žleb. Premiérový ročník akce, kde vystupují hudebníci přímo na břehu přírodního koupaliště, se těší na pondělní vystoupení Mňágy a Žďorp. Nabitý program nabízí spoustu dalších regionálních i tuzemských hudebních veličin.

Pár z Moravy se vzal na Sněžce. Na vrchol vystoupal ve svatebních šatech

3.July
Chtěli spontánní svatbu, tak se vzali na Sněžce. Novomanželé Tomáš a Eva Jakešovi z Postřelmova u Zábřehu na Moravě měli svatbu během čtyřdenní hřebenové túry, při které prošli Krkonoše od západu k východu, z Harrachova do Žacléře.

Graubner se stal pražským arcibiskupem, při mši převzal úřad od Duky

2.July
Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner při dnešní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec, a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity. Papež Graubnera jmenoval v květnu.

Tento murál v Olomouci neprošel. Tady jsou i nové návrhy na budovu divadla

2.July
Nový murál vznikne během letošního ročníku Street Art Festivalu (SAFE) na budově Moravského divadla na třídě Svobody a několik dalších je právě v jednání na různých budovách v centru i na sídlištích. Jeden ze zajímavých návrhů, podobizna malého svatého Václava, který měl oživit štít domu nedaleko katedrály svatého Václava, však při schvalovacím procesu neprošel a realizovat se nebude.

V pondělí začíná oprava vozovky na třídě Svornosti u Timpa

1.July
S dopravními omezeními musejí od pondělí 4. července na části třídy Svornosti počítat řidiči, kteří budou směřovat k obchodnímu domu Timpo. Začíná se tam opravovat místní komunikace v úseku od křižovatky s ulicí U Kovárny až po křižovatku s Kmochovou ulicí. Práce budou probíhat ve dvou etapách.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes