Olomoucká Drbna

Description:

Zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

URL:

http://www.olomouckadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

12.3 items/day

Před 30 lety vyšlo první číslo erotického časopisu Leo

22:28
Po pádu železné opony a nástupu kapitalismu nastal v Československu boom erotického průmyslu. Premiérové číslo časopisu Leo, prvního erotického časopisu v Česku, vyšlo v červnu 1990. Čtenářům Leo nabídlo "lákavé erotické osvěžení" v podobě ženských aktů, rozhovorů, reportáží z pražských barů, sexuologické poradny i zpráv ze světa se sexuální tématikou.

Olomoucký kraj chce podpořit turistický ruch i výměnu kotlů

21:12
Olomoucké hejtmanství plánuje, že dalšími deseti miliony korun podpoří investice v regionálním turistickém ruchu, který se letos kvůli pandemii koronaviru potýká s propadem tržeb. Zhruba 30 milionů korun pak krajský úřad hodlá rozdělit domácnostem na financování výměny starých kotlů za moderní ekologické zdroje tepla. Peníze by měli dostat žadatelé, na které se v poslední vlně dotací nedostalo....

Do Chorvatska začnou z Česka jezdit přímé vlaky

20:32
Soukromý dopravce RegioJet chystá od 30. června nejméně třikrát týdně přímý vlak z Prahy přes Brno do chorvatské Rijeky. V provozu má být do poloviny září a z Rijeky by navazovaly na příjezd vlaku autobusy, které by české turisty rozvážely do jednotlivých letovisek na pobřeží Jadranu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí Aleš Ondrůj.

Muzeum silnic otevře výstavu ke stavbě železnic Rakouska-Uherska

19:14
Na stavbu prvních železnic bývalého Rakuska-Uherska se zaměří nová výstava, která bude od úterka k vidění v Muzeu silnic ve Vikýřovicích na Šumpersku. Návštěvníkům představí první období výstavby a provozu Severní dráhy císaře Ferdinanda a Severní státní dráhy. Podíleli se na ní i bratři Kleinové, jejichž firma má kořeny na Šumpersku. Výstava nese název z Vídně na sever a otevřena bude do polov...

Muž svou bývalou manželku vytrvale bombarduje SMSkami. Poslal jich přes 1200

18:34
Zhruba poloviny srpna loňského roku bombarduje čtyřiačtyřicetiletý muž z Šumperska SMSkami svou bývalou manželku. Ve více než dvanácti stech zprávách ženu vulgárně urážel a také jí vyhrožoval fyzickou likvidací. Muži za své jednání hrozí až roční trest odnětí svobody.

Plánovaná čtvrtá protipovodňová etapa přinese rekreační místa na jihu Olomouce

17:15
Po dvouletém procesu tvorby protipovodňových opatření v centru Olomouce, se projekčně chystá další, v pořadí čtvrtá, etapa. Ta se týká jižního kraje města a podle primátora Miroslava Žbánka s ní bude spojeno oživení krajiny v okolí řeky Moravy a vybudování nových rekreačních míst. V blízkosti mrtvého ramene řeky navíc vzniknou tůně a nové boční koryto.

Kde si s dětmi užijete dovolenou plnou zábavy? V libereckém Babylonu!

15:55
Hoďte starosti za hlavu! Zábavní a relaxační komplex na severu Čech zve na letní dovolenou, kterou si užije celá rodina. Liberecké Centrum Babylon je doslova nabité skvělými atrakcemi nejen pro malé neposedy a slibuje i báječný odpočinek.

Policie žádá o pomoc při ztotožnění muže zachyceného na videozáznamu

15:55
Šumperští kriminalisté prověřují okolnosti loupežného přepadení. Mělo k němu dojít 30. dubna 2020 před 21. hodinou v prostoru vlakového nádraží v Mohelnici. Sedmnáctiletého mladíka tam měl po předchozím fyzickém napadení připravit o věci jemu neznámý muž.

Přerov se konečně zbavil armádního domu. Do tří let v něm budou byty a obchody

15:15
Bývalý armádní dům v Čechově ulici se prodal za dvanáct a půl milion korun. Dům, kdysi patřící armádě, byl téměř dvacet let opuštěný, nakonec ho však koupila společnost Byty Čechova, která v něm plánuje výstavbu nových bytových jednotek i obchodů.

Daně z nemovitých věcí musí být zaplaceny do dneška. V některých případech lze placení odložit

13:57
Dnes končí lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí. Poplatníci, kteří se dostali v souvislosti s koronavirem do tíživé situace a nemohou daň uhradit v řádném termínu však mohou příslušný finanční úřad požádat o posečkání daně, nebo o její úhradu ve splátkách, upozornila finanční správa. Při podání žádosti do 31. července přitom nebudou platit správní poplatek 400 korun.

Zmrazení nájemného pravděpodobně skončí, návrh podá Ministerstvo financí

12:07
Ministerstvo financí navrhne zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Vyplývá to z návrhu připraveného pro jednání vlády, které má k dispozici ČTK. Ministerstvo v něm uvádí, že moratorium se zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v...

Nepozornost řidiče způsobila nehodu, při které se zranili dva lidé

11:31
Hasiči, policie i záchranáři zasahovali v neděli na Šumpersku u dopravní nehody, při které se srazila dvě osobní auta. Dva lidé byli se zraněními převezení do nemocnice. Žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu.

Seniora na přechodu zranil padající náklad z kolem projíždějícího auta

10:55
Do nemocnice musel být v pátek převezen pětasedmdesátiletý muž, kterého zranil špatně zajištěný náklad, který vypadl z korby kolemjedoucího nákladního auta.

Nové Sdružení olomouckých architektů a stavitelů se chce podílet na rozvoji regionu

10:20
V Olomouci vzniklo nové sdružení, jehož členy jsou architekti, investoři, stavitelé a další odborníci pohybující se na poli architektury i realitního trhu. V minulém týdnu se představilo městu s ambicí na vzájemnou spolupráci.

Zloděj se do bytu vloupal oknem, ukradl i bundu

9:45
Včera ráno kradl neznámý pachatel v bytě v olomouckých Hodolanech. Do bytu ve zvýšeném přízemí se dostal neuzamčeným oknem v koupelně, které vytlačil. Napáchal škodu za deset tisíc korun.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes