15
new stories - click to show

Olomoucká Drbna

Description:

Zprávy z Olomouce a Olomouckého kraje

URL:

http://www.olomouckadrbna.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

8.2 items/day

Od narození prostějovského rodáka a dramatika židovského původu Maxe Zweiga uplynulo 130 let

20:54
Koncem června uplynulo sto třicet let od narození prostějovského rodáka a dramatika židovského původu Maxe Zweiga. Napsal dvaadvacet divadelních her a jeho život poznamenaly dvě světové války. Zemřel téměř ve sto letech v Jeruzalémě.

Dopravní podnik pošle na Ukrajinu dva vyřazené autobusy. Na Hané najezdily přes milion kilometrů

19:16
Další pomoc pro válečným konfliktem zasaženou Ukrajinu poskytne město Olomouc. Dopravní podnik daruje dva vyřazené autobusy městské hromadné dopravy. Do Polska je převeze specializovaný útvar hasičů a poté se rozhodne o dalším využití olomouckých autobusů.

VIDEO: Policie ve videoklipech radí, jak se bezpečně chovat u vody. V kraji jsou již tři případy utonutí

17:05
Letošní rekreační sezona nezačala šťastně. Za poslední dva měsíce policisté v Olomoucké kraji zasahovali již u tří případů utonutí. Až do konce září proto policie provádí preventivní akci s názvem Bezpečně u vody. Součástí jsou i videoklipy.

Na dálnici u Mohelnice boural autobus plný dětí, dvě se zranily

16:32
Dopravní nehodu osobního auta a autobusu řeší složky Integrovaného záchranného systému na dálnici D35 u Mohelnice. Ve autobuse cestovalo takřka padesát dětí společně s doprovodem, dvě lehce zraněné osoby ošetřili zdravotníci záchranné služby. Dálnice ve směru na Mohelnici je uzavřená, připravuje se odtah vozidel.

Nový rondel pod náporem kamionů: silnice v Přerově potřebuje po dvou měsících havarijní opravu

15:26
Provizorní kruhový objezd na okraji Přerova u pekárny Racek vyřešil vleklý problém výjezdu z vedlejších ulic na frekventovanou spojnici města se Zlínem a dalšími obcemi, s novou stavbou se pojí ale také starosti. Betonové bloky, které tvoří střed okružní křižovatky, už několikrát během dvou měsíců provozu pobourali řidiči kamionů. Navíc došlo i k poškození povrchu vozovky, který na konci jara ŘSD…

Ministr spravedlnosti dal přezkoumat případ Dušana Dvořáka odsouzeného za pěstování léčebného konopí

13:15
Vrchní státní zastupitelství v Olomouci prověřuje na popud ministra spravedlnosti Pavla Blažka případ Dušana Dvořáka z Ospělova na Prostějovsku, který za pěstování léčebného konopí skončil na šest let ve vězení. Ministr spravedlnosti chce Dvořákův případ komplexně přezkoumat.

Festival Hrady CZ je zpět a oznamuje program v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski

12:09
Putovní festival Hrady CZ je zpět v plné síle a oznamuje kompletní program pro osm zastávek v čele s kapelami Rybičky 48 a Chinaski. Dále vystoupí Divokej Bill, Mirai, Mig 21, Pokáč, Anna K. a další interpreti a kapely.

Fenka měsíce trpěla hladem i neléčenými záněty. Majitele stíhá policie

11:02
Extrémně podvyživenou a nemocnou fenku stafordšírského teriéra zajistili u muže na Olomoucku pracovníci Krajské veterinární správy letos v březnu. Zvíře trpělo u dvaadvacetiletého majitele hladem, žízní i neléčenými záněty. Za týrání mladíkovi rozí až pět let vězení, případem se zabývají olomoučtí kriminalisté.

Novým radním Olomouckého kraje bude od září Pirát Petr Lysek, nahradí Kocourkovou

9:23
Novým uvolněným členem rady Olomouckého kraje bude od září krajský zastupitel Petr Lysek (Piráti a STAN). Nahradí dosavadní krajskou radní Zdeňku Dvořákovou Kocourkovou (Piráti a STAN), která kvůli mateřské dovolené odstoupila k poslednímu srpnu z funkce. Kocourková poté zůstane krajskou zastupitelkou.

Do Dluhonic míří další kompenzace za plánovanou dálnici. Stavbu D1 dál brzdí spory

7:13
Dalších takřka 40 milionů získají již brzy Dluhonice jako kompenzaci za plánovanou stavbu posledního úseku dálnice D1. Částka pro místní část Přerova představuje již třetí vlnu náhrad souvisejících s důležitou a očekávanou dopravní stavbou. Obec využije peníze například na rekonstrukci chodníků či stavbu nové cyklostezky.

Olomoucká judistka Korčáková vybojovala evropský bronz. Neuvěřitelný výsledek, radovala se

27.June
Velký příslib pro české judo naznačila na Mistrovství Evropy Markéta Korčáková z Judo Klubu Olomouc. Talentovaná sportovkyně na evropském dorosteneckém šampionátu vybojovala bronzovou medaili. Na výrazný úspěch pak bude chtít navázat také na mistrovství světa, které ji čeká v srpnu.

Krajští zastupitelé schválili zrušení čtyř desítek vlakových spojů. Kvůli rostoucím nákladům

27.June
Olomoucké krajské zastupitelstvo schválilo s platností od poloviny prosince zrušení čtyř desítek méně vytížených vlakových spojů. Hejtmanství si od toho slibuje úsporou 30 milionů korun. Náklady na železniční dopravu kvůli vyšším cenám energií výrazně rostou. V Olomouckém kraji se již zvýšilo jízdné v průměru o 15 procent.

Nenápadný, ale unikátní. Tunel cyklostezky u Litovle otestoval technologii pro další místa v republice

27.June
Mnohé cyklisty či bruslaře to zřejmě při jízdě po nové cyklostezce mezi Litovlí a Uničovem ani nenapadne, průjezd tunelem pod hlavním železničním koridorem Olomouc – Praha ale umožnilo inovativní technické řešení. Stopadesátitunový betonový profil protlačili stavaři v Července pod klíčovou dopravní tepnou, i když je na začátku s touto variantou všichni vyhnali.

Olomoučtí veslaři a veslařky zářili na Mezinárodním mistrovství ČR v Račicích

27.June
Na Mezinárodním mistrovství ČR ve veslování v Račicích, které se konalo o minulém víkendu, zazářili olomoučtí veslaři v kategoriích dorostu a juniorů. K pěti titulům mistra republiky přidali i stříbro a tři bronzové medaile.

Plumlov má i letos kvůli rekonstrukci méně vody. Snad se opět rychle nezkazí, doufají místní

27.June
Ani v letošní letní sezoně nebude Plumlovská přehrada na Prostějovsku plně napuštěná kvůli probíhající rekonstrukci. Loni vedl nízký stav hladiny k rychlému zkažení vody a odlivu rekreantů a turistů. Podnikatelé v turistickém ruchu se modlí, aby se letos podobná situace neopakovala.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes