15
new stories - click to show

Olomoucko - Regiony24.cz

Description:

Olomoucko - Regiony24.cz - Internetové zpravodajství z Olomouckého kraje

URL:

http://olomoucko.regiony24.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publishes:

8.4 items/week

O postcovidové pacienty budou pečovat plicní lékaři

25.January
Pandemie koronaviru stvořila zbrusu novou kategorii nemocných – tzv. postcovidových. Jsou to lidé, kteří po prodělání nemoci stále bojují s jejími následky, jsou dušní, unavení, nemají čich a chuť, nemohou spát a stále je bolí hlava, nesoustředí se. Právě tito lidé, jimž zdravotní trápení s covidem neskončilo, se nově dostanou do péče plicních lékařů.

Tragická dopravní nehoda u Zlatých Hor

11.January
V neděli došlo v blízkosti hraničního přechodu u Zlatých Hor k vážné dopravní nehodě, která si vyžádala dva lidské životy.

V olomouckém kraji začalo očkování v domovech seniorů

8.January
Domov pro seniory Tovačov - právě toto zařízení bylo jedním z prvních svého druhu na území Olomouckého kraje, kde odstartovalo očkování proti Covid-19. Mobilní očkovací tým z Fakultní nemocnice Olomouc sem dorazil hned ráno, aby zájemcům z řad klientů i zaměstnanců podal první dávku vakcíny.

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 880 dětí

4.January
V loňském roce se v Nemocnici Šumperk narodilo celkem 880 dětí, z toho 443 chlapečků a 437 holčiček. Loňský rok byl bohatý i na dvojčátka, kterým na svět v loňském roce pomáhali zdravotníci šumperské nemocnice hned šestkrát!

RegioJet vstoupí na polský trh vlakem Praha – Ostrava - Krakov - Przemysl

31.December
Největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce, RegioJet, spustí na jaře 2021 pravidelné spojení nočními vlaky na trase Praha – Ostrava - Krakow – Przemysl a zpět. Ke vstupu na polský trh získal veškerá povolení .

Masivní betonové sloupy se stanou minulostí, nahradí je lehké zinkované stožáry

9.December
Betonové sloupy veřejného osvětlení a vzdušné vedení nízkého napětí zmizí z ulice generála Rakovčíka – kabely budou uloženy moderním způsobem pod zemí. Minulostí se stane deset stožárů a čtvrť začne nově osvětlovat jedenáct LED svítidel usazených na žárově zinkovaných stožárech.

Otrav oxidem uhelnatým ubývá. Přispívá k tomu výměna kotlů i monitorování spalin u plynových spotřebičů

9.December
Otrava oxidem uhelnatým je nejčastější náhodnou intoxikací. V Česku však těchto případů v posledních letech ubývá, v loňském roce statistiky zaznamenaly v průměru méně než jeden denně.

Někdy stačí chvilka nepozornosti a malér je na světě

8.December
Své o tom ví i mladý řidič, který v pondělí půl hodiny před polednem havaroval s Octavií mezi Bratrušovem a Kopřivnou.

Kvůli opakovaným krádežím skončil za branami vazební věznice

8.December
Kriminalisté dopadli 52letého muže ze Šumperska, po kterém pátrali v souvislosti s krádežemi a vloupáním do rekreačních objektů, a to zejména v okolí Bušína, Písařova, Olšan, Červené Vody, Rudy nad Moravou, Hostic a dalšího přilehlého okolí.

FlixBus přes Vánoce navýší kapacity na vnitrostátních linkách o polovinu, obnoví některé mezinárodní spoje

8.December
S navyšováním kapacit a růstem poptávky po cestování v období Vánoc počítají dopravci na vnitrostátních linkách. FlixBus plánuje navýšit kapacity přepravy o více než 50 % v období mezi 17. prosincem a 3. lednem.

Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

25.November
Hejtmanství se připravuje na obnovení veřejné hromadné dopravy. Ta byla částečně omezena kvůli zavřeným školám. Do běžného režimu se mají spoje Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje vrátit od 30. listopadu.

Fakultní nemocnice Olomouc zavádí povinné rezervace na vyšetření covid-19 i pro indikované pacienty

20.October
Zajistit plynulý průběh odběru vzorků pro vyšetření COVID-19. To je hlavní důvod, proč Fakultní nemocnice Olomouc zavádí již od středy 21. 10. 2020 povinnou rezervaci také pro indikované pacienty, tedy ty, které k testování vyslali praktičtí lékaři nebo hygienická stanice.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes