Olomoucko - Regiony24.cz

Popis:

Olomoucko - Regiony24.cz - Internetové zpravodajství z Olomouckého kraje

URL:

http://olomoucko.regiony24.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Olomoucký

Publikuje:

13,3 položek/týden

Orkán Eberhard – 2400 poruch, 356 tisíc odběrných míst bez elektřiny, škody za 30 milionů korun

15.března
ČEZ Distribuce vyčíslila škody, které jí způsobil ničivý orkán Eberhard na téměř celém zásobovacím území. Společnost vyhlásila postupně v 11 krajích kalamitní stav.

Nemocnice Přerov modernizuje vybavení operačních sálů i gynekologického oddělení

8.března
Dvojici nových ultrazvukových přístrojů pro gynekologické oddělení a operační sály i dva operační stoly pro operační obory získala v uplynulých dnech Nemocnice Přerov.

Transfúzní služba AGEL v Šumperku se zaměří na prvodárce

5.března
Přestože se v loňském roce podařilo Transfúzní službě skupiny AGEL v Šumperku zaregistrovat více než 340 nových prvodárců, celkový počet dobrovolných dárců krve stále není ideální.

Další nálezy injekčních stříkaček

1.března
Během včerejšího dne řešili olomoučtí strážníci dvě oznámení související s nálezem injekčních stříkaček.

Horská služba Jeseníky má za sebou náročný víkend

25.února
Čtyřicet tři výjezdů ke zraněným osobám nejen na sjezdových tratích má přes uplynulý víkend za sebou Horská služba v Jeseníkách.

Transfuzní oddělení FN Olomouc se pokusí o rekord v počtu prvodárců

21.února
Čísla hovoří neúprosně: co tři vteřiny někdo v České republice potřebuje krev, každý občan dostane pětkrát za život transfuzi krve a čtrnáctkrát lék vyrobený z krve. Přesto se zdá, že dárcovství krve v současné době není příliš „v módě“.

Nemocnice Prostějov se loni dočkala investic za 50 milionů, letos tomu nebude jinak

21.února
Více než padesát milionů korun putovalo v loňském roce do vybavení, budov i technologií Nemocnice Prostějov. Největší investicí roku 2018 byla rekonstrukce dětského oddělení v hodnotě 20 milionů korun.

Návštěvnost Olomouckého kraje loni znovu vzrostla

20.února
Opět o něco vyšší byl loni počet turistů, kteří navštívili Olomoucký kraj. Celkem jich do regionu zavítalo téměř sedm set tisíc, což v porovnání s rokem 2017 představuje nárůst o více než šest procent.

Před Meoptou se začne rozšiřovat parkoviště, nabídne skoro stovku míst

13.února
Na celých pět měsíců se od 5. března uzavře parkoviště před Meoptou v Kabelíkově ulici. Na plochu, kde parkovala především auta zaměstnanců, vjede těžká technika – a začne se tu s plánovaným rozšířením parkoviště.

Primářkou dětského oddělení Nemocnice Prostějov je MUDr. Lenka Šigutová

12.února
Rozšířit nabídku dětského oddělení i o odbornou neonatologickou péči, tedy o péči o předčasně narozené děti, plánuje MUDr. Lenka Šigutová, která se v lednu stala novou primářkou dětského oddělení Nemocnice Prostějov.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes