OnBusiness.cz

Description:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.6 items/week

I pouhý životopis zaměstnance pro vás může být nebezpečný

6:24
Za poslední dva měsíce se zdvojnásobil počet škodlivých souborů maskovaných za životopisy. Upozorňuje na to společnost Check Point, která zaznamenala nárůst nebezpečných souborů, které se maskují jako životopisy a šíří se v e-mailech s žádostí o práci. Po kliknutí na soubor se do počítače nainstaluje malware, který dokáže krást například přihlašovací údaje k bankovnictví.

Firmy teď platí faktury v průměru o 20 dnů později než v roce 2019

2.July
V souvislosti s aktuální koronavirovou krizí se 90 % firem potýká s problémy především finančního a provozního typu. Jedním z nich je zhoršení platební morálky. V silně postižených odvětvích lze pozorovat prodloužení termínu proplacení faktur v průměru o 20 dní oproti stejnému období roku 2019. Vyplývá to z analýzy 11 410 faktur, které prošly přes službu Roger v období 1. 1. - 30. 4. v letech 2019 a 2020. Včasné platby a krátké splatnosti jsou přitom zejména pro malé a střední podniky mnohdy ...

Mnoho firem plánuje obnovit nábor lidí, více jich ale bude propouštět

1.July
Zaměstnavatelé v České republice hlásí pro třetí čtvrtletí 2020 negativní náborové aktivity. 10 % zaměstnavatelů očekává nárůst počtu pracovních sil, 14 % předpovídá snížení počtu pracovních sil a 68 % zaměstnavatelů nepředpokládá žádné změny. Na základě těchto údajů vykazuje Čistý index trhu práce pro Českou republiku pro třetí čtvrtletí 2020 hodnotu -4 %. Po sezónním očištění je Čistý index trhu práce -8 % a jedná se o nejnižší hodnotu v historii průzkumu v ČR od roku 2008.

Letošní dovolená: Příležitost pro mnohé podnikatele

30.June
Koronavirová pandemie ovlivní i letní dovolené. Plány na ni musela změnit polovina Čechů. Někteří stále vyčkávají, zda se jim podaří vycestovat či zakoupit vhodný zájezd, jiní ji definitivně vzdali nebo ji plánují strávit v České republice. Nejčastěji budou pobývat na vlastních nebo pronajatých chatách či chalupách. Ti, co chalupu zatím nevlastní, začali uvažovat díky pandemii o její koupi. O jejím pořízení přemýšlí v současnosti až 10 % z nich. Vyplynulo to z průzkumu Equa bank, který si ban...

Čerpání firemních benefitů spadlo o 60 %, už se ale zvedá zájem o cestování a sport

29.June
Češi během nouzového stavu kvůli vládním opatřením přestali téměř úplně čerpat firemní benefity na sport, kulturu a cestování. Vzrostl naopak zájem o on-line nákup literatury. Celkový objem čerpání zaměstnaneckých rozpočtů na volný čas klesl na konci března o 60 %. Po rozvolnění opatření Češi zase začali utrácet za cestování i sport, kultura je ale stále na třetině průměrných útrat. Vyplývá to z dat společnosti Benefit Management.

Jak zaúčtovat dotaci Antivirus typu A a B

26.June
V současné době řada účetních řeší, jak se vypořádat s vyúčtováním dotace Antivirus, o kterou je možné požádat na úřadu práce (ÚP). V zásadě jde o běžný typ dotace, která má vést k podpoře trhu práce. Je to podobný příspěvek jako např. v případě chráněných dílen nebo na vytvoření nového pracovního místa. Jak si tedy se vším poradit?

Prodej potravin online? Češi preferují kamenné prodejny, ale jinak jsou pokrokoví

25.June
Skoro 70 % Čechů by se neobešlo bez kamenných obchodů s potravinami, stejně tak Pražané. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Vodafone Nápad roku. I přesto, že od začátku koronavirové krize nakoupila potraviny online přibližně pětina Čechů, po uklidnění situace bude potravinové e-shopy oproti kamenným obchodům preferovat jen zhruba každý desátý.

Digitální transformace vaší firmy vám může hodně pomoci

24.June
Takřka 66 % českých leaderů připouští, že by digitalizace v jejich podniku měla mít širší záběr a 84 % tuší, že v horizontu 5 let budou mít potíže s plněním měnících se požadavků zákazníků. Ukázal to průzkum společností Dell Technologies, Intel a Vanson Bourne mezi středně velkými až velkými firmami. Potřebu zavedení digitálních řešení ukázala také proběhlá krize způsobená pandemií koronaviru, kdy se firmy musely rychle uzpůsobit omezeným podmínkám.

Krize nekrize: Povolených bytů v Praze konečně přibylo

23.June
Za leden až duben stavební úřady v Praze povolily 1.845 bytů v bytových domech, což je vzhledem k omezením v důsledku nouzového stavu poměrně překvapivý výsledek. V porovnání s loňským rokem je to o 366 bytů více. Tímto tempem by se v Praze za rok povolilo kolem 5,5 tisíce bytů. V metropoli je ale kvůli deficitu z předchozích let stále potřeba ročně povolit kolem 10.000 jednotek. Upozorňuje na to Michaela Tomášková, výkonná ředitelka Central Group. A přidává detailní pohled na věc.

Už máte svou digitální účetní?

22.June
Zajímavé skutečnosti odhalila nedávná studie ACCA The digital accountant: Digital skills in a transformed world. Z více než 4 200 dotázaných účetních a finančních specialistů z celého světa je sice 89 % přesvědčeno, že digitální dovednosti jsou pro jejich práci důležité, a 63 % si myslí, že je mají na patřičné úrovni, avšak většina (81 %) ovládá na profesionální úrovni hlavně práci v Excelu. Pouhá pětina dotázaných dokáže pracovat s moderními technologiemi, jako jsou blockchain, umělá intelig...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes