15
new stories - click to show

OnBusiness.cz

Description:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

4.2 items/week

Pojištění bytu na pronájem - co se hodí vědět

6:41
Jedna z nejčastějších obav pronajímatelů týkajících se nájmu bytu je ta, že během jeho trvání bude poškozen byt nebo nějaké vybavení. Někteří z nich proto po nájemci požadují, aby si sjednal pojištění pro případné škody v bytě. Může pronajímatel sjednání pojištění vůbec požadovat? A jaký druh pojištění zvolit?

Banky se rychle mění. Jaké jsou hlavní trendy v bankovnictví?

21.June
Banky byly v roce 2020 nuceny provést v průběhu několika měsíců změny, které by za běžných podmínek trvaly roky. Rostla zejména poptávka po digitálních řešeních i systémech pro bezpečnou práci na home office. Pandemie pak uvrhla celou ekonomiku do nejistoty a je zde pochopitelná touha po uklidnění a návratu do běžného fungování, jakmile to podmínky dovolí. Podívejme se na 10 trendů, které podle Accenture určují směr bankovnictví v roce 2021.

Česká e-commerce zažívá zlaté časy

18.June
Čeští dopravci neočekávají po otevření kamenných prodejen ze strany e-shopů pokles využití přepravních služeb. Pro koncové zákazníky zůstanou online nákupy často pohodlnější i jednodušší než ty v kamenných prodejnách. Dopravci se budou zaměřovat na co nejkvalitnější a nejrychlejší doručování, na které budou kladeny stále vyšší nároky. Očekává se pokračující nárůst bezhotovostních plateb a bezkontaktního způsobu doručení do výdejního místa a rozšiřování samoobslužných výdejních boxů. Rozhodova...

Chování spotřebitelů se mění, pečovat je třeba o ně i o zaměstnance

17.June
Změny spotřebitelského chování a charakteru lidské práce vlivem digitalizace staví firmy před nové výzvy. Na jedné straně musí pečovat o angažovanost a motivaci svých zaměstnanců, na straně druhé potřebují předvídat nálady a preference svých zákazníků, aby na ně mohly co nejlépe reagovat. V obou případech je nutné zaměřit se na pozitivní zkušenosti a emoce. Právě této problematice se věnovaly dvě nedávné digitální konference pořádané společností SAP: Customer Experience Summit a Human Experie...

Zkušenosti: E-mail marketing a GDPR po třech letech

16.June
Den, po kterém již nebude nic jako dřív – tak byl mnohdy z pohledu e-mailingu vnímán 25. květen 2018. Na scéně se objevilo GDPR, jež zásadně promluvilo do možností fungování tohoto marketingového nástroje. Po třech letech od změny legislativy v oblasti nakládání s osobními údaji je však možné tvrdit, že e-mail marketing v tomto testu nejenže obstál, ale vyšel z něj silnější, transparentnější a férovější vůči klientům.

Pozor na pojištění bydlení, nezapomínáte ho pravidelně aktualizovat?

15.June
Pojištění nemovitosti či domácnosti lidé podle ČSOB Pojišťovny nejčastěji uzavírají v dubnu, květnu, říjnu a listopadu. Hlavní je přitom uzavřít právě obě daná pojištění, protože mezi nemovitostí a domácností je ve světě pojistek podstatný rozdíl. Na co si dát pozor - ve vlastním bydlení i v bytě na pronájem?

Jak se bránit ransomwaru

14.June
Téměř třetina středních a velkých organizací v České republice byla v loňském roce zasažena ransomwarem. Tvrdí to studie The State of ransomware 2021, podle které byla více než polovině zasažených organizací v rámci ransomwarového útoku zašifrována data. Z těchto podniků pak celá čtvrtina zaplatila výkupné, přičemž průměrná výše výkupného byla necelých 200 tisíc korun.

Dvě třetiny firem nemají komplexní strategii kybernetické bezpečnosti

11.June
Většina malých a středních podniků i velkých firem v České republice by nemusela být schopná čelit sofistikovanějším kybernetickým útokům. Studie, kterou zadal Microsoft společnosti IDC, zkoumala přístup firem v regionu střední a východní Evropy ke způsobům zabezpečení firemních IT systémů v době, kdy zaměstnanci přecházejí na vzdálené nebo tzv. hybridní pracoviště. 67 % českých firem přiznává, že komplexní bezpečnostní strategii zatím nemá.

Platby nově: Telefonní číslo místo čísla bankovního účtu

10.June
V České republice je aktivních více telefonních čísel, než kolik je tu obyvatel. Z toho lze dovodit, že téměř každý má své unikátní telefonní číslo. A právě to bude možné použít místo čísla bankovního účtu, pokud tato služba plateb na telefonní číslo bude českými bankami zavedena. V současnosti se to podle sdružení dTest zdá být stále pravděpodobnější.

Výmluvy zaměstnanců: Každý pátý zmeškal online poradu kvůli smyšlené aktualizaci zařízení

9.June
Předstírání instalace aktualizace systému na zařízení, kterým se mají připojit na online poradu nebo schůzku, se zřejmě stává velmi častou výmluvou zaměstnanců, kteří se nechtějí daného videohovoru zúčastnit. Podle průzkumu společnosti Kaspersky se takovým způsobem vědomě nezúčastnilo schůzky na 21 % zaměstnanců. Výmluva zní věrohodně, protože aktualizace softwaru můžou opravdu narušit pracovní dobu a třetina (35 %) zaměstnanců uvedla, že kvůli aktualizacím někdy nestihli včas zareagovat.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes