OnBusiness.cz

Popis:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

4,9 položek/týden

Kybernetické hrozby jsou dnes pro manažery prioritou v řízení rizik

7:05
Manažeři se nejvíce zaměřují na řízení kybernetických hrozeb. Role řízení rizik je klíčová pro zavádění inovací, nových technologií a pokročilých analytických metod do praxe v souladu s regulatorními omezeními bankovnictví. Každá druhá firma bude odborníky na řízení rizika outsourcovat, vyplynulo z devátého ročníku globálního průzkumu EY a Institutu mezinárodních financí (IIF) zaměřujícího se na řízení rizik v bankovnictví.

Počet studentů řemeslných oborů roste, ale stále málo

22.ledna
Zedníci, klempíři, tesaři, malíři, kominíci – přestože se na řemeslné obory hlásí stále víc uchazečů, absolventi poptávku stále nestačí pokrýt – tisíce řemeslníků chybí napříč všemi obory. To se projevuje v čekacích lhůtách i v cenách prací.

Když uchazeči o práci kladou otázky...

21.ledna
Uchazeči o práci se prý obvykle při pohovoru soustředí především na to, aby dobře odpověděli na otázky zaměstnavatele. Na pohovoru jsou ale i proto, aby se sami ptali, co je zajímá. Správně zvolenými dotazy mohou nejen potvrdit svoje kvality, ale také zjistit, zda jsou na správném místě.

Podíl ztrátových firem v ČR stále klesá

18.ledna
Podíl ztrátových firem mezi společnostmi, které v posledních deseti letech vykázaly tržby a zveřejnily finanční výkazy, byl v předloni, za kdy jsou nyní aktuální data, na nejnižší úrovni. S rostoucími tržbami firem klesá podíl ztrátových subjektů. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode.

Na co v roce 2019 ve vašem firemním IT rozhodně nezapomenout

17.ledna
I letos činí odborníci společnosti Dell Technologies několik poměrně odvážných předpovědí ohledně budoucího vývoje informačních technologií - a radí, jak se na něj připravit. Přinášíme vám jejich hlavní odhady pro rok, ve kterém podle nich vstoupíme do daty řízeného digitálního ekosystému...

Zneužití e-mailové adresy a výhrůžné e-maily hackerů

16.ledna
Možná, že i vám už někdy přišel do schránky e-mail, který vás informoval, že váš e-mailový účet (a případně další účty) byl hacknut. A požadoval výkupné. Pokud se vám to ještě nestalo, věřte, že to může přijít každým dnem. Proč? A jak se zachovat?

Výpověď v zaměstnání: Otázky a odpovědi

15.ledna
Jaká má zaměstnanec práva, ale i povinnosti při výpovědi z pracovního poměru? Co když zaměstnavatel odmítne podepsat výpověď? Co dělat, když končí smlouva na dobu určitou? Lze odejít dříve než ve výpovědní lhůtě? Jana Kaplická z Profesia.cz nabízí odpovědi na tyto i další otázky.

Budeme nakupovat auta v e-shopech?

14.ledna
Podle posledního průzkumu, který si u agentury Stem/Mark nechala vyhotovit technologická společnost Cleverlance, by si 15,9 % Čechů dokázalo vybrat nové osobní auto v prostředí e-shopu. Nepotřebovali by k tomu ani osobní návštěvu u prodejce. Mezi muži by to byl každý pátý, z žen pouze každá desátá oslovená. Bude tak vypadat budoucnost nakupování automobilů? Nebo bude vše jinak?

Co letos čeká BitCoin a další kryptoměny

11.ledna
Kryptoměny se sice loni postupně stávaly běžnější součástí života stále většího počtu osob, což z nich činí vyhledávaný cíl kyberzločinců, ale pro mnohé uživatele jde pouze o nástroj spekulace. Závěr loňského roku ukázal, že pád cen může být opravdu velmi rychlý. Na co se v oblasti kryptoměn připravit v roce 2019?

Ceny aut teď rostou rychleji než inflace

10.ledna
Ve třetím čtvrtletí roku 2018 rostly ceny osobních vozů rychleji než inflace. Trend zdražování zaznamenala osobní auta napříč nabídkou jednotlivých výrobců. U poloviny základních modelů průměrně vzrostla cena o 2,3 %, nejrychleji zdražují elektromobily, minimálně o 3,4 %, tedy 10 400 Kč. Cenový index EY sleduje trendy na trhu s osobními automobily, monitoruje strategie výrobců a dopad na spotřebitele.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes