OnBusiness.cz

Popis:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

3,5 položek/týden

Informační povinnost českých firem nikdo nekontroluje, to se ale zřejmě změní

6:44
Termín pro zveřejnění finančních výkazů firem za rok 2017 se blíží, přesto výsledky svého hospodaření doposud nezveřejnila většina společností. Za rok 2016 účetní dokumenty do sbírky listin neuložilo dokonce 65 procent firem. Ani jednou za posledních šest let informační povinnost nesplnilo 25 procent, tedy více než 124 000 subjektů. Statistiku zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Jak účtovat kryptoměny

13.července
Účetní se nyní musejí zabývat účtováním kryptoměn ve firmách, které s nimi začaly obchodovat. V ČR je v současné době odhadem okolo 5 % společností, které kryptoměny zahrnují do svého účetnictví. V porovnání se zahraničím můžeme říci, že ve využívání kryptoměn patříme mezi nejpokrokovější země ve střední Evropě. Upozorňuje na to Komora certifikovaných účetních (KCÚ).

Firemní nakupování budoucnosti bude velmi odlišné od toho dnešního

12.července
Výsledky studie o budoucím obchodování mezi podniky představila společnost SAP Ariba. Dle ní dojde k významným změnám nejen v oblasti samotného nákupního procesu a zajištění dodavatelského řetězce, ale díky automatizaci se transformuje i role zaměstnanců. Dojde k reorganizaci prakticky všech procesů a k dalšímu zasíťování celého ekosystému.

Zaměstnanci v dělnických profesích mnohdy nevyhodnotí správně výšku své mzdy

12.července
Na dělnických pozicích výrazně roste fluktuace. Běžně se stává, že dělníci mění práci ze dne na den ještě v době zkušební lhůty. Důvodem je boj o zaměstnance a jen stěží srovnatelné nabídky jednotlivých zaměstnavatelů. Upozorňuje na to agentura Grafton Recruitment.

Petra Šůchová: Chci své čokoládové lanýže prodávat z nové pojízdné prodejny

10.července
Petra Šůchová vyrábí a prodává čokoládové lanýže, a to pod obchodní značkou „Rokycanské kuličky”. První nápad na tento druh podnikání dostala před třemi lety a intenzivně se čokoládovými lanýži zabývá rok a půl. I přesto, že předchozí podnikání se jí moc nepovedlo, s lanýži má teď úspěch. Jak její podnikání vypadá? Zeptali jsme se.

PwC: Odvětví médií a zábavy v Česku poroste, novinám ale budou příjmy klesat

9.července
Odvětví médií a zábavního průmyslu v Česku poroste v následujících pěti letech tempem 5 % ročně, nahoru ho potáhne především digitální oblast. Naopak novinám budou příjmy klesat v České republice i ve světě. Další fáze digitalizace spolu s dominantním postavením internetových platforem vede firmy ke spojování do stále větších celků, tzv. superpodniků, které nabízejí širokou škálu služeb. Specialitou Čechů jsou knihy, těch nakupujeme nejvíc v Evropě. Vyplývá to ze studie PwC Global Entertainme...

Pozor na zavazadla u aerolinky Wizz Air

4.července
Pokud se chystáte na cestu se společností Wizz Air, ať už soukromou nebo služební, dejte si pozor na její zbrusu novou politiku kabinových zavazadel. Pokud o ní nevíte - a přiznejme si, že komunikace samotné aerolinky je v tomto ohledu trochu zavádějící, můžete být při svém letu nepříjemně překvapeni.

Dotace pro venkov: Většina peněz se rozdělí mezi velké firmy

4.července
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil rozdělování evropských dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020, kontroloři se konkrétně zaměřili na část těchto dotací poskytovaných z tzv. opatření „Spolupráce“. V tomto opatření je pro příjemce připraveno 3,8 miliardy korun, které Ministerstvo zemědělství (MZe) rozděluje v rámci šesti oblastí – například na podporu vývoje v zemědělské prvovýrobě či na vývoj při zpracování zemědělských produktů. Dotace mají pomoci posílit výzkum, technologický rozvoj a in...

Praha: Počet obyvatel překoná dva miliony, je třeba se připravit

3.července
Praha musí být do budoucna plánována jako metropole minimálně pro dva miliony lidí. Tomu musí odpovídat plánování města včetně kapacit nového územního plánu. Tato myšlenka zazněla to na mezinárodní konferenci „Potřebuje Praha moderní architekturu? A chceme výškové stavby?“, kterou nedávno za účasti špiček české architektury, developmentu a zahraničních hostů uspořádalo Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR). Jaké další vize tu zazněly?

Češi utratí ročně za zdraví 51,2 miliardy Kč

29.června
České domácnosti podle aktuálních statistických dat vydají ročně za zdravotní péči celkem 51,2 miliardy korun. Největší část těchto prostředků vynakládají na léky. Plyne to z aktuálních údajů ČSÚ. Známe detaily.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes