OnBusiness.cz

Popis:

OnBusiness.cz

URL:

http://onbusiness.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

5,6 položek/týden

Příležitost na trhu: Zájem o biopotraviny stále roste

7:17
Zajímavou kapitolou současného stravování je často diskutované téma tzv. biopotravin anebo organických potravin, které souvisí se změnou životního stylu, bližším zájmem o to, co jíme, jakož i s vnímáním vyšší kvality těchto potravin. Na rychle se zvyšující zájem ze strany spotřebitelů reaguje trh vznikem různých specializovaných obchodů s biopotravinami, stejně jako i výrobci, kteří obohacují svoje produktové portfolio o alternativní nabídku. Jak tento trh vypadá a jaké jsou tu příležitosti?

Žádost o řidičský průkaz - mimo trvalé bydliště

17.srpna
Od letošního roku je možné nově žádat o řidičský průkaz i na úřadě mimo své trvalé bydliště. V červenci využilo možnosti požádat si o řidičák na jiném úřadě 13 % řidičů, což je skutečně nemalé číslo. Jak to funguje a jaké jsou zkušenosti?

Jak si snadno a rychle zkontrolovat údaje pro budoucí důchod

16.srpna
Do konce května měli zaměstnavatelé povinnost odeslat České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) evidenční list důchodového pojištění (ELDP) za rok 2017. Může si i zaměstnaneci ověřit, zda zaměstnavatel povinnost splnil? Ano, zkontrolovat si, zda má údaje nejen za loňský rok, ale v zásadě za celou pracovní minulost v pořádku zaevidované, je snadné. Jedním ze způsobů je požádat ČSSZ o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění (IOLDP). Jen za loňský rok ho na základě žádosti o...

Budoucnost kancelářské práce má jméno Cognitive Hub

15.srpna
Máte představu, jak bude vypadat kancelář budoucnosti? Můžete se podílet na její realizaci! Zapojte se do výzkumu společnosti Konica Minolta a máte šanci, že i vy budete mít kancelář šitou na míru.

Ukrajinští pracovníci v ČR: Většinou jsou spokojení a pracují spolehlivě

15.srpna
Více než 2 mld. Kč za rok přitečou státu z přímých a nepřímých daní a odvodů navázaných na zaměstnávání pracovníků zařazených do vládního Režimu Ukrajina. Jen na důchodovém pojištění, z kterého se hradí současné důchody, tak spolu se zaměstnavateli přispívají kolem 1 mld. Kč ročně. Tvrdí to alespoň zástupci Hospodářské komory ČR.

Evropa láká stále více přímých zahraničních investic. Táhnou digitální technologie

14.srpna
Důvěra investorů v Evropu roste. V hodnocení atraktivity Paříž poprvé předstihla Londýn, ale Velká Británie je stále jedničkou mezi evropskými investičními destinacemi. Atraktivita Česka se zvyšuje, investoři tu loni zahájili 134 projektů. Digitální ekonomika má největší potenciál, bude hlavním motorem růstu. Plyne to ze zprávy EY. Čtěte detaily.

Růst ekonomiky stále silněji táhnou domácnosti

13.srpna
Domácnosti v posledním období utrácejí rychleji, než o kolik rostou jejich příjmy. Důvěra lidí v budoucí pozitivní vývoj ekonomiky je dlouhodobě vysoká. Vede to mimo jiné k tomu, že obyvatelé méně šetří. Plyne to z údajů ČSÚ.

Co je horší pro vaši bezpečnost: hloupý uživatel nebo chytrý útočník?

10.srpna
„Lidé, kteří neví, neví, že neví…“ Tímto způsobem shrnuli výzkumníci z Cornellovy University svůj výzkum o lidském chování a formulovali jej do tzv. Dunning-Krugerova efektu (DK). Z výzkumu dále vyplynulo, že neschopní lidé mají tendenci přeceňovat své vlastní schopnosti a ani po konfrontaci s realitou nezmění své hodnocení, ani své chování. Jaký dopad mají tato fakto na bezpečnost vašich dat?

Co se dobře prodává v maloobchodě: Pivu se tu daří

10.srpna
Čeští spotřebitelé, známí nejvyšší spotřebou piva na obyvatele na světě, nakupují stále více piva. Meziročně narostl objem piva nakoupeného v maloobchodě o necelé 2 % a tržby o 7 %. Takovýto vývoj je v porovnání s průměrným růstem tržeb potravin pozitivní, jelikož spotřeba celkového koše potravin meziročně mírně klesla a tržby kvůli nárůstům cen narostly o 4 %. Nadprůměrně se dařilo zejména radlerům, které zaznamenaly výrazný nárůst prodejů v objemu.

Lidé preferují rozmanité pracovní týmy a chtějí smysluplnou práci

9.srpna
Téměř 85 % českých zaměstnanců dává přednost práci v multigeneračním týmu. V případě zaměstnanců s vysokoškolským vzděláním je to dokonce celých 90 %. Tři čtvrtiny zaměstnanců přitom uvádí, že díky práci ve věkově rozmanitých týmech přichází s inovativními nápady a řešeními. Vyplývá to z nejnovějšího globálního průzkumu Workmonitor personálně poradenské společnosti Randstad. Nadpoloviční většina Čechů považuje za důležitější smysluplnou práci před vyděláváním více peněz. Zhruba 57 % českých z...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes