OpenOffice.cz

Description:

Oficiální portál pro uživatele OpenOffice.org

URL:

http://www.openoffice.cz

Catalog:

Tech → SW

Publishes:

2.1 items/week

LibreOffice 7.0.3, podpora PDF poznámek v Draw

23:29
Byla vydána minor aktualizace LibreOffice 7.0.3. Tomaž Vajngerl přidává do chystané verze LibreOffice 7.1 podporu pro poznámky v PDF souborech. 

LibreOffice 6.4.7, Bug Hunting Session, příručka LibreOffice Math 7

24.October
Byla vydána poslední verze LibreOffice z řady 6.4. V pondělí 26. 10. 2020 proběhne Bug Hunting Session. Nadace TDF vydává příručku pro LibreOffice Math 7. 

Šablony pro Impress, úspěchy české komunity LO, statistiky stažení

20.October
Indonéská komunita LibreOffice připravila nové šablony pro Impress. O práci českého lokalizačního týmu je velký zájem. Podívali jsme se na statistiky stažení OpenOffice a LibreOffice. 

Otevřený dopis pro Apache OpenOffice vyvolává otázky

14.October
Nadace The Document Foundation vydává dopis, určený Apache OpenOffice. V něm jeho pracovníky vyzývá ke vzájemné spolupráci. 

Přehled položek automatického textu, LibreOffice v podpisu

11.October
V tomto článku vám dáme jednoduché tipy na vygenerování přehledu všech položek automatického textu a umístění propagačního sdělení o LibreOffice do podpisu vašich e-mailů.

LibreOffice 7.0.2, merch na konferenci LibreOffice 2020

10.October
Byla vydána opravná verze LibreOffice 7.0.2. Na konferenci LibreOffice 2020 bude dostupný merch. Ukážeme vám, jak hromadně kopírovat v Calcu vybranou hodnotu napříč listy sešitu. 

Jak zrychlit svůj počítač?

2.October
Nejenom starý počítač, ale i nejmodernější nový stroj prostě po nějaké době začne ztrácet svou rychlost a snižuje svůj výkon. Spouštění i načítání programů začne trvat i dlouhé minuty. Čím to je, když počítač stále využíváte stejným způsobem? Důvodů může být několik a jejich odstraněním lze výkon počítače opět zvýšit.

10 let LibreOffice, výsledky GSOC 2020, program LinuxDays 2020

1.October
28. září oslavila nadace The Document Foundation 10 let existence. Jsou známy výsledky letošního ročníku Google Summer of Code. Program chystané konference LinuxDays je definitivní. 

Jak nahradit nedostupné písmo v LibreOffice

24.September
LibreOffice umožňuje provést náhradu písem v dokumentu za jiná. Tato šikovná pomůcka se uplatní zejména v případě nedostupnosti některých fontů písem.

LibreOffice v Českém hydrometeorologickém ústavu

20.September
V centrále Českého hydrometeorologického ústavu v Praze desítky akademicky vzdělaných pracovníků používají LibreOffice. Slouží zde pro tvorby textů, reportů, grafů a coby konvertor do PDF. 

Konference OpenAlt a LibreOffice 2020, zvolen Výbor pro členství TDF

19.September
Spolek OpenAlt informuje, že letošní konference OpenAlt proběhne online formou. Podobně je tomu tak v případě společné konference openSUSE a LibreOffice, pro níž je nyní znám itinerář. Členové nadace TDF zvolili členský výbor nadace. 

V Labe Enterprises používají LibreOffice

9.September
Přinášíme další zpověď uživatelů LibreOffice/OpenOffice. Tentokrát dotazník vyplnil Tomáš Labecký, pracovník Labe Enterprises a Panasonic AVC Networks Czech s.r.o. LibreOffice používá na Linuxu a oceňuje jeho konzervativní vzhled. 

LibreOffice 7.0.1, Tomáš Chvátal – nováček v TDF, LinuxDays pouze online

4.September
Byla vydána nová verze LibreOffice s označením 7.0.1. Do řad členů nadace TDF míří Tomáš Chvátal. Letošní konference LinuxDays proběhne pouze online. Přinášíme přehled zajímavých Youtube kanálů s videotutoriály k LibreOffice. 

Podmíněné styly, nadpis kapitoly na nové stránce, vytvoření stylu přetažením

27.August
V tomto článku vám představíme podmíněné styly a jejich použití, postupy na automatické umístění nadpisu na nové stránce a vytvoření nového stylu přetažením. 

Novinky v LibreOffice 7.0: Programové moduly

19.August
Ve druhém díle přehledu novinek v LibreOffice 7.0 se podíváme na všechny moduly LibreOffice. Největší pozornost budeme tradičně věnovat Writeru a Calcu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes