15
new stories - click to show

OpenOffice.cz

Description:

Oficiální portál pro uživatele OpenOffice.org

URL:

http://www.openoffice.cz

Catalog:

Tech → SW

Publishes:

3 items/month

LibreOffice pro procesory M1, dotazník LibreOffice, 3D model LibreOffice 7

26.November
Collabora přepracovala LibreOffice pro použití na nových procesorech M1. Collabora Online je na GitHubu. Řada uživatelů odpověděla na dotazník LibreOffice. Bylo připraveno 3D model LibreOffice 7. 

Příručka pro LibreOffice Calc 7.0, Měsíc LibreOffice v poločase

20.November
Dokumentační tým TDF vydává příručku pro LibreOffice Calc 7.0. TDF hodnotí příspěvky v rámci akce Měsíc LibreOffice. 

Programovanie makier v LibreOffice: Otváranie súborov (3): Príkaz Print

12.November
Príkaz Write, ktorý sme rozoberali v predošlom dieli , nám síce postačuje na zápis dát do súboru v prípade sekvenčného prístupu, ale samotný zápis obsahuje zbytočné znaky. Alternatívny príkaz Print nielenže dokáže zapísať dáta do súboru bez postrádateľných znakov, ale ešte dovoľuje napríklad určiť počet medzier medzi textovými alebo číselnými premennými.

Vychází OpenOffice 4.1.8

11.November
Po více jak roce je na světě nová verze Apache OpenOffice s označením 4.1.8. Jde o minor verzi, zaměřenou na opravu chyb. 

Collabora Online 6.4 je na světě, poprvé s Notebookbarem

8.November
Společnost Collabora oznamuje vydání Collabora Online 6.4. Nová verze je zaměřena na zlepšení kompatibility s formáty Microsoft Office a přináší uživatelské rozhraní Notebookbar.

Italo Vignoli shrnuje stav LibreOffice

31.October
Jednou z úvodních přednášek na konference LibreOffice a openSUSE 2020 bylo shrnutí Itala Vignoliho z nadace TDF o současném projektu LibreOffice. Připomeňme si zajímavé momenty z jeho přednášky.

LibreOffice 7.0.3, podpora PDF poznámek v Draw

29.October
Byla vydána minor aktualizace LibreOffice 7.0.3. Tomaž Vajngerl přidává do chystané verze LibreOffice 7.1 podporu pro poznámky v PDF souborech. 

LibreOffice 6.4.7, Bug Hunting Session, příručka LibreOffice Math 7

24.October
Byla vydána poslední verze LibreOffice z řady 6.4. V pondělí 26. 10. 2020 proběhne Bug Hunting Session. Nadace TDF vydává příručku pro LibreOffice Math 7. 

Šablony pro Impress, úspěchy české komunity LO, statistiky stažení

20.October
Indonéská komunita LibreOffice připravila nové šablony pro Impress. O práci českého lokalizačního týmu je velký zájem. Podívali jsme se na statistiky stažení OpenOffice a LibreOffice. 

Otevřený dopis pro Apache OpenOffice vyvolává otázky

14.October
Nadace The Document Foundation vydává dopis, určený Apache OpenOffice. V něm jeho pracovníky vyzývá ke vzájemné spolupráci. 

Přehled položek automatického textu, LibreOffice v podpisu

11.October
V tomto článku vám dáme jednoduché tipy na vygenerování přehledu všech položek automatického textu a umístění propagačního sdělení o LibreOffice do podpisu vašich e-mailů.

LibreOffice 7.0.2, merch na konferenci LibreOffice 2020

10.October
Byla vydána opravná verze LibreOffice 7.0.2. Na konferenci LibreOffice 2020 bude dostupný merch. Ukážeme vám, jak hromadně kopírovat v Calcu vybranou hodnotu napříč listy sešitu. 

10 let LibreOffice, výsledky GSOC 2020, program LinuxDays 2020

1.October
28. září oslavila nadace The Document Foundation 10 let existence. Jsou známy výsledky letošního ročníku Google Summer of Code. Program chystané konference LinuxDays je definitivní. 
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes