Opera PLUS

URL:

http://www.operaplus.cz/

Katalog:

Kultura

Publikuje:

6 položek/měsíc

Zemřela španělská sopranistka Montserrat Caballé

6.října
Ve věku 85 let dnes zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballé, kterou vedle desítek operních rolí proslavil i popový duet Barcelona s … The post Zemřela španělská sopranistka Montserrat Caballé appeared first on OperaPlus .

Verdiho operou Aida začíná letošní sezona přenosů z Met

6.října
Verdiho Aida s operní hvězdou Annou Netrebko dnes zahájí sezonu přenosů newyorské Metropolitní opery (Met) do vybraných kin v České republice. The post Verdiho operou Aida začíná letošní sezona přenosů z Met appeared first on OperaPlus .

Wagnerovský zlomek na Bratislavských hudebních slavnostech

5.října
Veruže, ďalej ako k jednej štrnástine tetralógie Richarda Wagnera Prsteň Nibelungov sme sa na Slovensku opäť nedostali. Ak nerátame päť predstavení jej „predvečera“, Zlata Rýna, spred deväťdesiatich rokov v Slovenskom národnom divadle (v hudobnom naštudovaní Oskara Nedbala), na našich operných či koncertných doskách z približne štrnástich hodín hudby zaznela len jedna a pár minút. Konkrétne, 1....

Opera Zürich: Serebrennikova inscenace z domácího vězení

5.října
"Jak svobodné je umění v Rusku?" To je otázka, kterou vyvolává zadržování filmového a divadelního režiséra Kirilla Serebrennikova. Režisér mezitím vede inscenace na dálku s pomocí moderních technologií. The post Opera Zürich: Serebrennikova inscenace z domácího vězení appeared first on OperaPlus .

Zemřel profesor John Tyrrell, propagátor hudby Leoše Janáčka

5.října
Po těžké nemoci zemřel ve čtvrtek 5. října 2018 britský profesor John Tyrrell, autor mnoha publikací o Leoši Janáčkovi. Muzikolog a přední znalec a propagátor české hudby oslavil v srpnu 76. narozeniny. O jeho úmrtí informovala brněnská Nadace Leoše Janáčka. The post Zemřel profesor John Tyrrell, propagátor hudby Leoše Janáčka appeared first on OperaPlus .

Zelenkova hudba rozezní pražskou Malou Stranu i saskou metropoli

5.října
Festival zasvěcený českému velikánu barokní hudby Janu Dismasi Zelenkovi Zelenka Festival Praha – Drážďany opět láká na objevnou dramaturgii a skvělé interprety. Mezi 16. a 19. říjnem se v krásných prostorách malostranského kostela Panny Marie pod řetězem a Rytířského sálu Velkopřevorského paláce rozezní Zelenkova světská i duchovní díla. Přednesou je soubory Musica Florea, Musica Aeterna z Bra...

Mimořádný „český“ koncert ke 100. výročí republiky

4.října
Pod lehce vybledlými barvami české státní vlajky, zato s decentním květinovým dekorem v národních barvách podél pódia a varhanní empory Dvořákovy síně, zahájila 3. října 2018 již v 18:00 hodin Česká filharmonie národní hymnou slavnostní koncert, věnovaný jubileu republiky i osmičkovým rokům v českých dějinách. The post Mimořádný „český“ koncert ke 100. výročí republiky appeared first on OperaPl...

Písně z jiného světa, světová premiéra a rozjímání v káznici

4.října
Podzimní část Expozice nového hudby, která začíná už příští týden, připravila pro posluchače čtyři akce. Každá úplně jiná, každá na jiném místě. Spojuje je jedno, motto letošního 31. ročníku: "Když nestíháš, zpomal." The post Písně z jiného světa, světová premiéra a rozjímání v káznici appeared first on OperaPlus .

Jaké budou letošní Struny podzimu

4.října
Hudební festival Struny podzimu, který se koná od 9. října do 10. listopadu na různých místech v Praze, nabídne řadu českých premiér. The post Jaké budou letošní Struny podzimu appeared first on OperaPlus .

Česká filharmonie míří do Londýna

4.října
Česká filharmonie vystoupí v říjnu v Královské hudební akademii v Londýně. Hlavní koncert bude 24. října živě přenášet rozhlasová stanice BBC Radio 3. The post Česká filharmonie míří do Londýna appeared first on OperaPlus .
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes