15
new stories - click to show

Orlický deník

Description:

Informace a zprávy z Ústí nad Orlicí a okolí

URL:

http://orlicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

6.6 items/day

Únorové knižní hity: Zoufalky hledají pana Božského, život za první republiky

4:23
Co nabízí čtení na únor? Na své si přijdou milovníci thrillerů, humorné nadsázky, historie či cestování. A v našich tipech jsme nezapomněli ani na děti.

Podívejte se ze záchranářského vrtulníku na zásah u nehody v Orlickém Podhůří

2:33
/VIDEO/ U Orlického Podhůří na Orlickoústecku v neděli ve 14 hodin senior se svým autem čelně narazil do stromu. Na místo jeli vedle hasičů, kteří zraněného vyprostili z vraku, také dvě posádky zdravotnické záchranky, a z Hradce vzlétl i záchranářský vrtulník. Podívejte se ve videu natáčeného z vrtulníku na jeho odlet s pacientem do faktultní nemocnice.

FOTO: Hořelo podkroví chaty v Dolní Čermné. Hasiči uchránili milionový majetek

20:06
Hodinu trvala likvidace nedělního požáru chaty v Dolní Čermné. Na tom se podílely čtyři jednotky hasičů. Chata byla dřevěná a uvnitř se nikdo nenacházel. Ohnisko požáru se nacházelo v podkroví.

Polák zkolaboval na Sky Bridge. Vrtulník nepřistál, záchrana byla dramatická

15:16
Třiasedmdesátiletý polský turista v neděli zkolaboval u vchodu stezky Most času (Sky Bridge) v lokalitě chaty Slaměnka na Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. Prudký nárazový vítr, mráz sedm stupňů nad nulou a sníh zkomplikovaly jeho záchranu, protože přivolaný vrtulník z Letecké záchranné služby Olomouc nebyl schopen ve ztížených klimatických podmínkách přistát.

Rizikové přejezdy mají hlídat chytré kamery. Za jízdu na červenou bude pokuta

11:31
Piráti silnic už jen tak neuniknou trestu za nebezpečné riskování na železničních přejezdech. V Česku totiž od začátku února dohlíží na přejezd na Frýdecko-Místecku plně automatizované kamerové zařízení, a další mají následovat. Kamery zaznamenávají, zda řidiči respektují blikající výstražná červená světla. V případě porušení zákona záznam systém posílá policistům. Dohled kamer má zlepšit bezpečn…

FOTO: Řidička v Českých Libchavách sklouzla s autem do potoka

10:36
Časně ráno v neděli řidička v Českých Libchavách na Orlicku skončila s autem v potoce. "Pravděpodobně dostala smyk a sjela ze srázu. Hned jsme jí pomohli a vozidlo vytáhli pomocí automobilového jeřábu. Zajistili jsme i provozní kapaliny, aby nedocházelo k jejich úniku," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Palubní kamera policistů natočila, jak na jejich auto padá strom. Podívejte se

10:36
/VIDEO/ Silný vítr u Brněnce na Svitavsku shodil v pátek večer strom i těsně před auto jedoucích policistů. Ti celý záznam z palubní kamery zveřejnili.

David Matásek: Názory chlápků s puškami na zádech by se neměly tříštit

5.February
Mezi členy mysliveckého spolku, kteří čelí nejen divoké zvěři a milostným vášním, ale i mnohem horším katastrofám, zavede diváky nová osmidílná komediální série Televize Seznam nazvaná Revír. Jednu z rolí, zámeckého pána Leona Krále, v ní ztvárnil David Matásek. „Je to naprosto bezskrupulózní zmetek,“ předesílá s úsměvem herec.

Ceny české filmové kritiky vyhrál okultista Arvéd. Bodovala i série Podezření

4.February
České filmové novináře zaujalo loni nejvíce drama Arvéd. Na Cenách české filmové kritiky bodovalo v sobotu večer v Divadle Archa v kategorii nejlepší film, scénář a mužský herecký výkon pro Michala Kerna. Objevem roku je Michal Blaško, nejlepší režii odvedl Adam Sedlák.

FOTO: Ženy přežily zázrakem. Padající strom na "Sucháči" zdemoloval jejich auto

4.February
V autě, na které v sobotu časně ráno spadl vzrostlý strom na úseku I/11 z Jablonného přes Suchý vrch na Červenou Vodu, cestovaly dvě ženy. Jejich záchranu ztížily další kmeny popadané silným větrem na silnici, takže přímo na místo museli záchranáři pěšky. Hasiči poté silnici uzavřeli. Ženy byly převezeny do nemocnice. Podívejte se na nehodu ve fotkách.

Odešla východočeská legenda, zpěvačka a herečka Naďa Urbánková

4.February
Po těžké nemoci zemřela zpěvačka, herečka a pětinásobná zlatá slavice Naďa Urbánková. Narodila se 30. června 1939 v Nové Pace na Jičínsku, vyrůstala v nedaleké Borovničce, poté vychodila Střední zdravotnickou školu v Trutnově, debutovala v roce 1959 ve Východočeském divadle v Pardubicích a do svých 83 let žila v Želivi na Pelhřimovsku. O smrti své matky informovala na sociálních sítích její dcera…

Kolaps na pětatřicítce. Po srážce osobáku s náklaďákem váznou i objízdné trasy

4.February
Policie od sedmé hodiny ráno odklání dopravu na silnici I/35 poblíž Janova mezi Litomyšlí a Svitavami, důvodem je vážná autonehoda - střet osobního a nákladního automobilu. "Řidiče osobního auta museli hasiči vyprostit, utrpěl vážné zranění," potvrdila mluvčí krajského ředitelství policie Dita Holečková. Silnice je stále uzavřena.

KVÍZ: Houslista, režisér i Hary Šoumen. Jak dobře znáte role Jiřího Císlera?

4.February
Začínal jako houslista v divadelním orchestru v rodných Budějovicích, kde se později přes role v operetách a operách propracoval až do činohry. Postupem času se z něj stal vynikající herec a úspěšný divadelní režisér. O jeho smyslu pro humor svědčí i to, že si sám sepsal parte, v jehož úvodu se skvěla věta: „Tak prej jsem umřel!“ Kdyby Jiří Císler nezemřel, oslavil by dnes 95. narozeniny.

FOTO: Kvůli silnému větru jsou lidé bez proudu, silničáři zapadají do závějí

3.February
Energetici mají od dnešního podvečera 3. února plné ruce práce. Podle mluvčí ČEZu Šárky Lapáčkové Beránkové je v Pardubickém kraji situace horší než v sousedním hradeckém kraji nebo na Vysočině. "Zde evidujeme jedenáct poruch na vedení vysokého napětí, asi čtyři tisíce domácnosti jsou bez energie," informovala. K nejpostiženějším oblastem patří Svitavy, Pardubicko, Ústí nad Orlicí, Chrudimsko. Na…

FOTO: Nejoblíbenějšími herci Východočeského divadla jsou Janečková a Špiner

3.February
Anketě o nejoblíbenější herce Východočeského divadla opět kraluje Petra Janečková, v kategorii hereček už popatnácté ve své kariéře. Divácky nejoblíbenějším pardubickým hercem roku 2022 se potřinácté stal Ladislav Špiner.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes