15
new stories - click to show

Orlický deník

Description:

Informace a zprávy z Ústí nad Orlicí a okolí

URL:

http://orlicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

5.7 items/day

Srážka vlaku s člověkem zastavila v neděli ráno provoz na koridoru

10:01
U Uherska v neděli ráno vlak srazil a usmrtil člověka. Vlaky na železničním koridoru ve směru na Moravu asi hodinu a půl nejezdily. Příčinu a okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Pavel nebo Zeman? Jaká návštěva Pardubického kraje byla dražší a kdo ji platil?

24.May
Deník zjistil, na kolik vyšla krajskou kasu návštěva prezidenta Petra Pavla. Ten byl v Pardubickém kraji od úterý do středy i se svou chotí. Oproti Miloši Zemanovi byla současná hlava státu skromnější. Současně se poprvé za několik volebních období na financování podílela i Kancelář prezidenta ČR (KPR).

Srážka pěti aut uzavřela u Vysokého Mýta státovku I/35

24.May
/FOTO/ Srážka čtyř osobních a jednoho nákladního auta, kdy všechny jely jedním směrem - na Vysoké Mýto - dnes v 10 hodin zablokovala u Zámrsku silnici I/35. Později byla zprovozněna aspoň jedním pruhem. Výsledkem nehody jsou dva zranění řidiči a škoda nejméně 1,5 milionu korun.

Meteorologové varují před dalšími bouřkami. Opět mohou přijít i kroupy

24.May
Bouřková smršť ze začátku týdne se může během pátku opakovat, varovali meteorologové. Bouřky mohou být ojediněle silné. V opakovaných bouřkách může napršet až 50 milimetrů, mohou padat i menší kroupy, varuje Český hydrometeorologický ústav. Výstraha potrvá pro většinu krajů do 19:00.

KVÍZ: Jiřina Bohdalová vtipná i dramatická. Dokážete poznat její slavné role?

24.May
V polovině května si premiéru odbyl snímek Svatá, zatím poslední film, ve kterém exceluje herečka Jiřina Bohdalová. S herectvím začala již v roce 1937, když jí bylo šest let, její kariéra tak trvá již neuvěřitelných 87 roků. A stále nekončí. Na kontě má celou řadu úspěšných filmů, seriálů, pohádek či večerníčků. Jak dobře její herecké i dabingové role znáte? Vyzkoušejte náš kvíz. A jako vždy, gal…

Pstruzi z Vysokého Mýta chutnali králům i Werichovi. Zná je už i prezident Pavel

23.May
/FOTO/ Pstruzi z Vysokého Mýta mají už po staletí místo na stole českých panovníků. O výběru daru pro prezidenta Petra Pavla tak měli vysokomýtští radní hned jasno. Když přijel prezident v úterý večer na debatu s veřejností do Šemberova divadla ve Vysokém Mýtě, čekali na něho tři čerství pstruzi na ledu. Pověst o pstruzích zná ve městě každý a teď už i první muž České republiky. A pstruzi potažmo…

Kam (nejen) na Orlicku o víkendu? Kujebácký jarmark, blešák, nebo radši pochod?

23.May
Kam vyrazit o víkendu (nejen) na Orlicku? Přinášíme nabídku tipů na akce od naší redakce. Nabídku budeme během pátku doplňovat, a to i na základě vašich tipů zaslaných na adresu kamil.dubsky@denik.cz. Na konci článku najdete i tipy na víkendové akce v okolních okresech.

Toulání kolem Orlice - znovuzrozený pochod v Těchoníně

23.May
Tradiční turistický pochod Toulání kolem Orlice s trasami v délce 3km (pro děti s pohádkovými stanovišti), 13km, 23km a 40km. V ceně startovného (dle zvolené délky trasy) je volná vstupenka na prohlídku dělostřelecké tvrze Bouda a na rozhlednu Suchý Vrch. Na startu/v cíli bohaté občerstvení, možnost občerstvení i na trase.

Po tragédii v Čermné. Inspekce prozkoumá funkčnost zabezpečení přejezdu

23.May
/FOTO, VIDEO/ Dvě vyhaslé svíčky, policejní páska a kusy plastů z vraku auta připomínají u přejezdu v Čermné nad Orlicí úterní tragédii. Vlak taky smetl Fabii, ve které zemřeli dva stavební dělníci.

Světový den schizofrenie – je odvaha si říci o pomoc

23.May
Světový den schizofrenie – je odvaha si říci o pomoc 24. květen je Světovým dnem schizofrenie. Co dělat, když toto vážné duševní onemocnění vstoupí do života vám nebo někomu z blízkých? Kdy nejčastěji „vychází na povrch“? A víte, že i psychiatr může přijet k vám domů? Schizofrenie postihuje přibližně jedno procento populace, což v České republice představuje zhruba 100 000 lidí.

FOTO: Dívky ze žamberecké školy excelovaly na gastronomické soutěži v Litomyšli

23.May
Na slavnostech Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli se konala kuchařská soutěž gastronomických škol Pardubického kraje.

VIDEO: Ve Vysokém Mýtě se stal další mord. Muž probodl druhému hrudník

23.May
V pondělí večer se stal ve Vysokém mýtě mord, 38letý násilník a recidivista tady v opilosti smrtelně pobodal o dva roky mladšího muže. Neštěstí se podle informací Deníku v ulici Za Lipou, letěl sem i záchranářský vrtulkník, ale pobodaný muž přesto druhý den ve fakuttní nemocnici zemřel. Podezřelý z vraždy už sedí ve vazební věznici, byl zadržen na místě činu. Podívejte se ve videu na eskortu obvi…

FOTO A VIDEO: Houbařský ráj v Pardubickém kraji. Lesy plné hřibů a křemenáčů

23.May
Hřib dubový, smrkový, modračka a žlutomasý, kováři, křemenáče, kozáci, klouzci, lišky, růžovky. Houbovou všehochuť nyní nabízejí lesy v Pardubickém kraji, a to v různých nadmořských výškách. Tvrdí to mykolog Jiří Laštůvka z Hlinska v Čechách, který v posledních dnech přináší z lesa plné koše.

Kunvald, Žamberk i tvrz Bouda. Cesta prezidenta objektivem naší fotoreportérky

23.May
/FOTOGALERIE/ Prohlédněte si středeční cestu prezidenta Petra Pavla po Orlickoústecku v obsáhlé fotogalerii naší fotoreportérky Ivety Nádvorníkové. Prezident začal svůj program návštěvou farmy v Kunvaldu, odkud pokračoval do Žamberka, kde si prohlédl Muzeum starých strojů a technologií. Uchvátily ho tu nejvíc samozřejmě motorky. Další program byl v Králíkách, kde jednal se starosty regionu, a ces…

Petr Pavel řídil v Žamberku parní lokomotivu. Na památku dostal píchačku

23.May
Jízda prezidenta Petra Pavla na Orlickoústecku byla ve středu poměrně pestrá. Navštívil statek v Kunvaldu, jednal se zemědělci, prohlédl si muzeum historických strojů v Žamberku a den zakončil opékáním párků u dělostřelecké tvrze Bouda poblíž Suchého vrchu.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes