Orlický deník

Description:

Informace a zprávy z Ústí nad Orlicí a okolí

URL:

http://orlicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

5.6 items/day

OBRAZEM: Husův memoriál s mottem Zpátky ke kořenům

18:41
Dvě stovky hráčů v 36 týmech mužů a 12 týmech žen, to byl sobotní 22. ročník Memoriálu Mistra Jana Husa v České Třebové.

Školák Vojtěch Martinec vyhrál v okresním trojboji

12:26
/Píšete nám/ Vojtěch Martinec ze Základní školy Bohousová se stal absolutním vítězem okresního finále základních škol v atletickém trojboji, který se konal během června na atletickém stadionu v Ústí nad Orlicí.

Sbírka na opravu varhan končí

11:40
Na počátku byla snaha místních dobrovolníků přispět k záchraně a obnovení historických varhan ve venkovských kostelících v Horní Lipce, Heřmanicích, Prostřední Lipce a Dolní Lipce.

Kouzlo nových brambor. Výtečně se hodí při dietách, navíc čistí organismus

4:13
Tak co, zkusíme už kopeček? Pokud se takto ptáte u řádku brambor na své zahrádce a výsledek je pozitivní, radujete se z voňavých, zdravých hlíz s jemnou slupkou. Pro zahrádkáře je to důvod k úsměvu a malé oslavě – první nové brambory totiž chutnají opravdu skvěle. Jak s nimi naložit?

Rájem pro všechny prknaře je Lipno nebo Rozkoš. Hlavně ale potřebují vítr a vlny

4:13
Koho nelákají přeplněné aquaparky, může zábavu hledat na přehradách nebo rybnících. Adrenalinový wakeboarding nebo poklidný paddleboarding lákají návštěvníky na nezapomenutelné zážitky. Na vodě si lidé můžou zasoutěžit, nebo si jednoduše užít zábavu se svými přáteli. Ti, kteří neholdují vodě, mohou zkusit jízdu na elektrokole nebo skákání na trampolíně.

Park za divadlem ovládne Parkfest

15.July
Léto je dobou festivalů. Vedle kulturního léta v Lanškrouně i Jablonném nad Orlicí a pestrého programu v České Třebové či Vysokém Mýtě láká o víkendu na hudbu také Ústí nad Orlicí.

Učňům slouží nové dílny. Vedle by mohla být hala

15.July
Zhruba čtrnáct měsíců zabrala přestavba areálu učiliště Průmyslové střední školy Letohrad. K zemi padla vrátnice, uhelna a kotelna a vyrostla nová budova, v níž se nachází jídelna s výdejnou jídla, dvě odborné učebny a dvě dílny.

Patnáct pravidel správného vodáka, které mohou zachránit i život

15.July
Kdo aspoň jednou nejel řeku, jako by nebyl, zdá se. Ať už jste zkušení vodáci nebo toto léto pojedete poprvé, vždycky se budou hodit aspoň základní pravidla, které vám mohou i zachránit život.

Herečka Klára Melíšková: Ošklivá jsem si připadala zhruba do pětatřiceti

15.July
Sešly jsme se dopoledne v jedné dejvické kavárně. Měla jsem hektické ráno, a tak jsem cítila potřebu se Kláře Melíškové omluvit, minimálně za to že jsem přišla nenamalovaná. Její odpověď mě odzbrojila – „Taky jsem se nenamalovala.“ A pak upřímně dodala: „Nemalujte se, ve vašem případě to není potřeba.“ Téma rozhovoru – jak se vyrovnat sama se sebou i se stárnutím – bylo najednou jasně dáno.

Nepozorní řidiči na přejezdech. Střetů s vlakem letos opět přibývá

14.July
Střetů aut s vlakem na železničních přejezdech v Česku roste. Za prvních šest měsíců počet mimořádných událostí na přejezdech stoupl o více než dvanáct procent, nepatrně naopak klesl počet usmrcených.

Vyšší, širší a v sexy barvě. Německá firma upravila off-road Mercedes-Benz G

14.July
Jeden z nejoblíbenějších off-roadů na světě je ideálním nositelem nejrůznějších úprav, ukázali Němci.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes