Orlický deník

Popis:

Informace a zprávy z Ústí nad Orlicí a okolí

URL:

http://orlicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

7,8 položek/den

Lesy na Orlickoústecku zatím ohrožuje víc sucho než lýkožrout

13:29
Orlickoústecko - Lesní správa Lanškroun, která monitoruje výskyt lýkožrouta smrkového neboli kůrovce na Orlickoústecku, nepodceňuje současné počasí nahrávající jeho šíření.

Očekává se debata o obchoďáku

11:46
Choceň - Rušno bude na středečním jednání zastupitelů v Chocni. Na program zasedání byl doplněn bod, který se týká záměru výstavby obchodního centra na Tocháčkově kopci. Proti stavbě ale lidé podepisují petici.

Číslo dne: 10

11:46
Orlickoústecko - Skauti z Červené Vody si na léto připravili netradiční Skautskou úkolovku. Deset úkolů, mezi nimi například chůze poslepu, poznávaní rostlin, hod šiškami či všímavost, mohou turisté plnit kdykoliv až do konce prázdnin.

Teplo už unikat nebude. Na gymnáziu vymění okna

10:01
Vysoké Mýto - Vysokomýtské gymnázium budou na podzim kromě studentů navštěvovat i dělníci. Právě v podzimních měsících má totiž proběhnout projekt na úsporu energií. Budovu na náměstí Vaňorného čeká výměna oken a dveří.

Dvě nuly pod Hradem a strašidelná perníková ruina: prohlédněte si videa dne

7:43
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 19. června 2018.

Ve Vysokém Mýtě řekli drogám ne

22:11
Vysoké Mýto - Ve čtvrtek ráno, za účasti starosty města Františka Jiráského, místostarosty Martina Krejzy a senátora Petra Šilara byla na vysokomýtském náměstí odstartována další etapa 16. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog 2018. Akci organizuje občanské hnutí Řekni ne drogám - řekni ano životu.

„Kino bude mít v Polabinách ještě romantičtější atmosféru“

18:57
Pardubice /ROZHOVOR/ - Pardubické letní kino Pernštejn se bude opět stěhovat. Nové sídlo nalezne na louce nedaleko Wonkova mostu. V pondělí to schválila rada města, což kvitují oba šéfové projektu, který v krajském městě funguje už od roku 2006, Jan Motyčka a Tomáš Drechsler.

OBRAZEM: V Nekoři pasovali prvňáky

18:01
Nekoř /FOTO/ - V indiánskou vesnici se ve čtvrtek odpoledne proměnila zahrada nekořské školky. Uskutečnilo se tu totiž pasování předškoláků na prvňáky, ještě předtím si děti pro své rodiče a prarodiče připravily indiánský program. A nechyběli ani sladcí indiánci…

Zlato z Plzně. Hasiči z Pardubic a Ústí ovládli soutěž družstev v TFA

19.června
Ústí nad Orlicí/ Plzeň - Dřina se vyplácí. Hasiči z Pardubic a Ústí nad Orlicí teď za ní berou zlato. Víkendové závody TFA v Plzni totiž tým ve složení Ondřej Pavlík, Marek Víšek, Petr Plaček a Daniel Knápek (stanice Pardubice) a Jiří Mikulecký (Ústí nad Orlicí) soutěž družstev ovládli.

Třebovou ovládl týden plný sportu

19.června
Česká Třebová - Sport, hudba a zábava. To je devatenáctý ročník Týdne sportu v České Třebové, který začal už v pondělí. Potrvá do pátku a nabízí pestrý program.

Kociánku obsadí policejní vozidla

19.června
Ústí nad Orlicí - Park Kociánka v centru Ústí nad Orlicí zaplní policisté. Ne však proto, že by se tu chystali k zásahu, ale proto, že se tu koná Den Policie České republiky.

Rozšířená realita v žaláři a dobře skrytá marihuana pro Poláky: videa dne

19.června
Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 18. června 2018.

Do Brandýsa se sjedou „aerovky“

18.června
Brandýs nad Orlicí - Červená, modrá, zelená… A lesk, až oči přecházejí. Centrum Brandýsa nad Orlicí v sobotu ovládnou vozy značky Aero, které se sem sjedou v rámci Brandýského okruhu.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes