15
new stories - click to show

Ostravská univerzita v Ostravě

Description:

Ostravská vysoká škola.

URL:

http://www.osu.cz

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

3.5 items/week

Pozvánka na křest knihy Foto Kolář

25.January
Zajímá vás historie Ostravy? A co se tak ponořit do minulosti skrze dobové fotografie? Právě ty vám nabídne zbrusu nová publikace Foto Kolář. Na její křest, který se uskuteční v OUshopu 30. ledna od 17:30, vás srdečně zveme.

Ostravská univerzita buduje systém sociálního bezpečí a v této souvislosti vytváří pozici ombudsmana

25.January
Pro koho je pozice vhodná? Ombudsmanovi je blízké prostředí univerzity. Zabývá se řešením konfliktů, mediací, poskytováním pomoci a poradenstvím stranám konfliktu. Pozice je vhodná pro muže i ženy.

Svatý Mercedes, vrtulníky i Nanebevzetí nad plynovou bombou: Bolestné jinotaje sochaře Koléška

24.January
Sochař Jaroslav Koléšek, vedoucí katedry sochařství Fakulty umění Ostravské univerzity, představuje v Domě umění výstavu nazvanou novotvarem Technointim. Kontrastní složeninou, která vyvolává dvojaké pocity. Autorem názvu je kurátor Jaroslav Michna, který technologie protikladně spojil s intimitou.

„Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“ Tato slova najdeme na Lavičce Václava Havla, brzy také v Ostravě!

19.January
Ostravské univerzitě se podařilo v roce 2022 realizovat projekt s názvem Lavička Václava Havla. Jde o vytvoření pamětního místa k připomenutí významné osobnosti Václava Havla a jeho duchovního odkazu, kterým je setkávání, vedení dialogu a hledání pravdy

Láska za hrob

17.January

Reprezentační ples Ostravské univerzity bude 24. února 2023 ve Starých koupelnách Dolní oblasti Vítkovice

16.January
Vyrazte s námi do společnosti. Reprezentační ples OU je v pátek 24. února v BrickHouse v DOV. Tři sály, Rock & Roll Band Marcela Woodmana, ostravští Windy, kouzelná představení, vynikající víno a milá setkání v atmosféře slavnostního večera, kterým nás provede herec Vladimír Polák.

Ostravští biologové se podíleli na rozluštění unikátního genetického kódu nově objeveného parazita

13.January
Čeští vědci objevili v těle ploštice parazita s unikátní anomálií v genetickém kódu, která může v budoucnu pomoci při léčbě některých genetických vad.

Svlékáme buňky donaha. Nápady čerpám u piva i v traktoru, říká imunolog, který vyvíjí terapii proti rakovině

10.January
Po letech „na zkušené“ ve světě se vrátil do rodné Ostravy. Imunolog a molekulární biolog Michal Šimíček v místní fakultní nemocnici se svým týmem vyvíjí a testuje nový typ buněčné terapie. Jde o jeden z nejprogresivnějších trendů v léčbě rakoviny. Když není v laboratoři, farmaří na rodinném statku.

Německá výprava řešila na Ostravské digitální dostupnost. Byla ohromena prací Centra Pyramida

10.January
Ostravskou univerzitu navštívili zástupci německého projektu SHUFFLE, který se věnuje digitální dostupnosti nejen studijních materiálů. Dozvěděli se o širokém spektru činností Centra Pyramida a setkali se také se studenty Ostravské se specifickými potřebami.

Tři noví profesoři z Ostravské univerzity převzali jmenovací dekrety

9.January
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vladimír Balaš předal 19. prosince 2022 v pražském Karolinu jmenovací dekrety 76 novým profesorkám a profesorům. Mezi nimi třem osobnostem z Ostravské univerzity: Igoru Františákovi, Soni Kalendě a Marku Otiskovi.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes