15
new stories - click to show

Ostravská univerzita v Ostravě

Description:

Ostravská vysoká škola.

URL:

http://www.osu.cz

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

5.6 items/week

Výzkumný projekt DigiWELL má pomoci v oblasti duševního zdraví

12.April
DigiWELL je spojení dvou slov: digitální technologie a wellbeing. Jedno totiž výrazně ovlivňuje druhé. Mezinárodní vědecký projekt DigiWELL hledá cesty, jak podpořit duševní zdraví za využití nejmodernějších technologií.

Ostravský City Campus bude hostit odborníky na vzdělávání

8.April
Odborníci a výzkumníci v oblasti vzdělávání v přírodních vědách z Česka a zahraničí budou v Ostravě prezentovat svůj výzkum. City Campus Ostravské univerzity nabídne v rámci konference DidSci+ 2024 ve dnech 25.–27. června maraton přednášek a prezentací.

Do Ostravy se po roční odmlce vrátí matematická elita

8.April
Po roční odmlce se na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (PřF OU) 12.–14. dubna znovu uskuteční Mezinárodní matematická soutěž Vojtěcha Jarníka. Už po jednatřicáté nabídne soupeření matematiků z Česka i zahraničí. Na své soutěžní začátky se do Ostravy vrátí zavzpomínat i Vít Pískovský, který Jarníkem prošel coby středoškolák a dnes působí na prestižní Oxfordské univerzitě.

Kariéru, brigádu nebo trainee programy napříč obory najdete na festivalu Za kariérOU. Už 24. dubna v City Campusu OU

5.April
Za kariérOU návštěvníkům už 24. dubna rozšíří obzory v pracovní sféře, přinese pracovní příležitosti a poskytne možnost ke zlepšení měkkých dovedností. V City Campusu OU se představí přes 70 zaměstnavatelů ze soukromého i neziskového sektoru, školství, zdravotnictví a veřejné i státní sféry.

Popularizace vědy s Martinem Rychlíkem: držitel Magnesia Litera míří na Ostravskou univerzitu

5.April
Spisovatel a popularizátor vědy Martin Rychlík zavítá na půdu Ostravské univerzity. Ve čtvrtek 2. května má na programu přednášku o základech popularizace vědy, praktický workshop a besedu v OUshopu o oceněné knize Dějiny lidí.

Fotoreportáž: Na Pedagogické fakultě se sešli středoškoláci ze všech koutů republiky. Řešili mediální gramotnost

5.April
26.–27. března 2024 se na Pedagogické fakultě v City Campusu Ostravské univerzity konala první celorepubliková soutěž v mediální gramotnosti – Mediální olympiáda 2024. Do City Campusu OU dorazili studenti středních škol ze všech koutů republiky.

Seznam kandidátek a kandidátů na členství v Akademickém senátu Ostravské univerzity pro řádné volby do Akademického senátu Ostr

5.April
Volební komise AS OU projednala dne 3. dubna 2024 (viz Zápis ze zasedání volební komise pro volby do AS OU) podané návrhy kandidátů pro řádné volby do AS OU. Návrhy byly podány písemně ke stanovenému datu na podatelnu předsedovi volební komise. Volební komise konstatovala, že všechny náležitosti stanovené Volebním řádem AS OU byly v návrzích obsaženy, a sestavila následující kandidátní listinu.

Přehrajte si první ze série videí Nemusíš – můžeš: Něco za něco

4.April
V rámci společného projektu vysokých škol vznikla série videí Nemusíš – můžeš, která ukazuje příklady nevhodného chování. Za pomoci odborníků a odbornic má každý krátký šot vysvětlení, proč zobrazované chování není akceptovatelné nejenom na univerzitní půdě, ale i v běžném životě.

Světový den ústního zdraví odhalil více než tři stovky zubních kazů

2.April
V neděli 24. března se konala akce Světový den ústního zdraví. Pro větší i menší návštěvníky byly připraveny ukázky péče o chrup, interaktivní hry, zajímavé přednášky nebo workshopy.

Naši biologové s brněnskými kolegy našli v jednom z nejdéle žijících živočichů světa „stopu dlouhověkosti“

28.March
Vědci ostravské Přírodovědecké fakulty a brněnského Biofyzikálního ústavu Akademie věd ČR objevili v RNA žraloka malohlavého možný klíč k jeho dlouhověkosti. Paryba, která se dožívá i přes 400 let, dle jejich zjištění v rámci svých molekulárních procesů využívá enzym typický pro odolné nádorové buňky.

Pavel Forman: TransForman

28.March
Srdečně Vás zveme na samostatnou výstavu Pavla Formana z Katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Ostravské univerzity do Centra současného umění DOX v Praze. Výstava potrvá do 18. srpna 2024.

Darujte 15. dubna krev a zapojte se do mezifakultní soutěže Ostravské univerzity

25.March
Dobrý pocit z darování krve i podpory své fakulty můžete získat 15. dubna díky projektu Daruj krev. Oficiální zahájení akce se koná v 9.00, darovat ale můžete kdykoliv mezi 7.00 a 14.30 v Krevním centru FNO.

Rekordní zájem o studium na Ostravské univerzitě!

19.March
O 1400 přihlášek více než v loni obdržela Ostravská univerzita od zájemců o studium (srovnání s 15. březnem 2023). Do pátku 15. března, kdy skončil termín podání na většinu oborů, zaznamenala univerzita 16 136 přihlášek. Potvrzuje to tak trend rostoucího zájmu o Ostravskou univerzitu. Uchazeči se ale mohou hlásit ještě na některé další obory, například na Filozofické fakultě prodloužili příjem př…

Vědecké poznatky úspěšně přenášejí do praxe. Unikátní spin-off Rosteam funguje na Ostravské univerzitě už dva roky

13.March
Historicky první spin-off Ostravské univerzity vznikl v roce 2022, a to v oblasti sociálních věd. Rosteam přináší inovativní způsob, kterým jeho zakladatelky rychle a flexibilně přenášejí vědecké poznatky z akademické sféry přímo do praxe sociálním pracovníkům.

Hokejisté ostravských univerzit prolomili smůlu, v moravském derby porazili tým MUNI 1:0

13.March
Společný hokejový tým OU a VŠB-TUO porazil mužstvo Masarykovy univerzity a ukončil sezónu vítězně. O zápase se rozepsal Adam Bednář, člen studentského klubu Pisálci z Ostravské.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes