15
new stories - click to show

Ostravská univerzita v Ostravě

Description:

Ostravská vysoká škola.

URL:

http://www.osu.cz

Catalog:

Z domova → Student

Publishes:

3 items/month

Infolekce v knihovně se vrátily

20.November
Letošní protipandemická opatření nás donutila vyzkoušet samé novinky. Studenti zjistili, jaké to je, studovat online a nesetkávat se osobně v učebnách. Totéž jsme zakusili také my, a to když jsme pro vás letos vůbec poprvé připravili online webináře s oblíbenými a tradičně listopadovými Infolekcemi.

Ostravská univerzita je poprvé mezi nejlepšími světovými univerzitami

20.November
Ostravská univerzita se umístila mezi 1500 nejlepších univerzit světa. Hodnocení bylo zveřejněno na stránkách U. S. News – Best Global Universities Rankings 2021.

Ostravská univerzita chce kromě dobrovolnictví šířit radost, v centrech měst lidem připomene důležitost úsměvu

20.November
Studenti Ostravské univerzity už několik měsíců aktivně pomáhají v nemocnicích, sociálních zařízeních a všude tam, kde je povolá kraj v rámci projektu #BOSMEPARTYJA. Nyní se rozhodla šířit radost v poloprázdných centrech měst, které rozveselí grafikami vytvořenými studentkou Fakulty umění.

Les má více funkcí než jen produkci dřeva. Má smysl v sázení pokračovat

20.November
Už je to měsíc ode dne, kdy dobrovolníci z řad studentů i akademiků Ostravské univerzity dokončili sadbu více než 5 tisíc stromů na Javorovém vrchu u Třince. Proč to vlastně dělali a jaký to má smysl? To je otázka nejen na děkana Přírodovědecké fakulty Jana Hradeckého.

Organizace výpůjčních služeb Univerzitní knihovny

18.November
V návaznosti na Univerzitní semafor poskytuje knihovna včetně studoven omezené služby. Výpůjční služby budou zajištěny pouze po předchozím objednání. Jak tedy postupovat?

Vyhlášení překladatelské soutěže FF OU

10.November
Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové, i letos patří k zimním semestru akademického roku vyhlášení dalšího ročníku studentské překladatelské soutěže Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Jelikož překládání je jednou z mála činností, kterým "social distancing" nemusí být na překážku, věříme, že se Vás letos přidá ještě více.

Člověk a robot navštíví každou domácnost, Noc vědců se totiž přesouvá do online podoby

5.November
Letošní Noc vědců s podtitulem Člověk a robot bude nezapomenutelná, a to i z toho důvodu, že se poprvé uskuteční kompletně online! Usaďte se v pohodlí svých domovů a sledujte program, který bude spuštěný 27. listopadu.

Znáte Centrum Pyramida Ostravské univerzity?

5.November
Ostravská univerzita se dlouhodobě řadí k univerzitám, které považují za prioritu vytvářet všem studentům stejné podmínky ke studiu, včetně těch se specifickými potřebami. V roce 2008/2009 bylo proto založeno Centrum Pyramida, které se v současné době se stará o více než 100 registrovaných studentů.

Psychoterapeutický výcvik KNO-SA-LE (Knobloch, Satirová, Leuner)

13.October
Na základě rostoucí potřeby psychoterapeutů v sociálních službách a také ve školství výbor (nositel certifikace České asociace pro psychoterapii číslo osvědčení 006 z roku 2018) rozhodl se souhlasem vedení Pedagogické fakulty Ostravské univerzity otevřít tzv. úplný psychoterapeutický výcvik. Výcvik bude probíhat od letních měsíců 2021 do konce roku 2025.

Provoz Ostravské univerzity se od 8. září 2020 řídí Univerzitním semaforem

8.September
Jednotlivé fakulty a pracoviště mohou vyhlásit vyšší stupeň pohotovosti či další pravidla nad rámec doporučení pro aktuální stupeň rizika.

„Nestěžujeme si, je to naše poslání,“ říkají mobilizovaní studenti. Pomáhá jich už přes 200

27.March
Studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity vedle studijních povinností chodí na osmi a dvanáctihodinové směny do nemocnic, domovů pro seniory či na Krajskou hygienickou stanici. „Je to náročné, ale nestěžujeme si, je to naše poslání,“ shodují se.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes