15
new stories - click to show

Outsider Media

Description:

Outsider Media - Pohled zdola

URL:

http://www.outsidermedia.cz

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

8.4 items/week

Válka není pěkná

4.July
Rozdíl oproti výše zmíněnému osamostatnění Kosova je v tom, že tehdy západní mocnosti i vojensky zatlačily na Srbsko, aby nezávislost vzbouřeného území uznal. Na Ukrajině je tomu naopak, Západ pomáhá Ukrajině, aby nezávislost potlačila.

Dotazník pro Vladimíra Proroka: Ideologie a propaganda

2.July
Jak se ideologická forma ovlivňování veřejného mínění (propaganda) historicky vyvíjela, jak cizelovala své nástroje a zda byla, je a bude funkční? Kdo je hlavní objektem zájmu propagandy a proč? A kdo je strůjcem?

Retro: Právo na bankovní účet

1.July
Není mi jedno, že na právo na práci nesmíme pomalu ani pomyslet, ale právo na bankovní účet mít budeme.

Válečná ekonomika II: Rachitické euro v železném obětí umírajícího dolaru

30.June
Rusko pod neoliberální "mírovou" ekonomikou bylo postupně zbídačováno a Rusko pod Putinovou "válečnou" ekonomikou jde finančně nahoru. Tento paradox je třeba vysvětlit, protože dolar a euro fungují přesně opačně.

Svět ruskýma očima 667

30.June
Rusko má jen dva skutečné přátele * Proč kazachstánská elita řídí svoji zemi cestou Ukrajiny * Západní média oslavují "bankrot Ruska"

Hrátky s falešnou pamětí

28.June
22. února 2022 v podcastu BBC Life scientific hovořil Jim Al-Khalili s Julií Shaw o jejím výzkumu falešné paměti. Cílem výzkumu bylo stanovit, jak dalece může falešná paměť ovlivnit výsledky soudních řízení. V rámci tohoto projektu dospěla J. Shaw k překvapujícímu číslu. Existuje až 70 procent lidí, kterým lze jednoduchou technikou vytvořit falešnou paměť dokonce o tom, že spáchali trestnou činno…
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes