15
new stories - click to show

Fórum 50 %

Description:

Vyrovnané zastoupení žen v politice, rozhodovací procesy, rovné příležitosti žen a mužů

URL:

https://padesatprocent.cz/

Catalog:

Publishes:

3 items/month

Očima českých političek: Milena Johnová

25.June
Přinášíme další rozhovor o zkušenostech českých političek. Tentokrát s pražskou zastupitelkou Milenou Johnovou.

Všechny političky zveme na náš workshop, tentokrát do Ústí nad Labem

12.May
Chcete umět prodat své úspěchy a působit sebevědomě? Chcete se naučit bránit manipulativnímu jednání? Chcete, aby se ve vašem městě či obci žilo dobře? Právě Vám je určen náš workshop pro političky.

Rovnost žen a mužů v ČR: Zpátky do minulosti?

11.May
Taky máte pocit, že se svět zbláznil, když v USA vážně hrozí omezení základních práv žen? Myslíte si, že se to u nás stát nemůže? Bohužel snahy o návrat do minulosti se objevovaly a objevují i v České republice. Proto je zásadní právě teď podpořit nevládní organizace hájící práva žen.

Všechny političky zveme na náš workshop

5.May
Chcete umět prodat své úspěchy a působit sebevědomě? Chcete se naučit bránit manipulativnímu jednání? Chcete, aby se ve vašem městě či obci žilo dobře? Právě Vám je určen náš workshop pro političky.

Očima českých političek: Lenka Španihelová

31.December
Přinášíme další rozhovor o zkušenostech českých političek. Tentokrát se zastupitelkou Pardubického kraje Lenkou Španihelovou.

Očima českých političek: Lucie Wittlichová

22.December
Zahajujeme minisérii rozhovorů o zkušenostech českých – převážně komunálních – političek. První dotazovanou je Lucie Wittlichová, starostka obce Zákolany.

Kurz sebeprezentace, obrany proti manipulativnímu jednání a mediální trénink ZDARMA v Pardubicích, Ostravě a Brně

1.December
Zajímá Vás dění ve vaší obci a chcete ho aktivně ovlivňovat? Hledáte uplatnění a máte chuť naučit se něco nového? Přemýšlíte o vstupu do politiky? Po čtyřech letech máte unikátní šanci se přihlásit do našeho velmi úspěšného bezplatného pětidenního vzdělávacího programu Sebejistě v politice. Program se zaměřuje na rozvoj "měkkých" dovedností souvisejících s prací (nejen) v komunální politice.

Blíže k rovnosti žen a mužů?

15.October
Letošní volby přinesly mnohá překvapení a mezi nimi i historicky nejvyšší zastoupení žen. Ačkoli strany a hnutí na své kandidátní listiny vybraly rekordní podíl žen, při bližším zkoumání bylo jasné, že favorité voleb k tomu přispěli jen málo.

Analýza výsledků voleb do Poslanecké sněmovny PČR z hlediska zastoupení žen a mužů

11.October
Přečtěte si kompletní analýzu výsledků letošních voleb do Poslanecké sněmovny z hlediska zastoupení žen a mužů.

TZ: Voliči a voličky si vybrali, ve Sněmovně zasedne rekordní počet žen

10.October
Do Poslanecké sněmovny bylo zvoleno 50 poslankyň (25 %), což je historicky nejvíce. Přispěly k tomu především přednostní hlasy pro kandidátky hnutí STAN. To jsou hlavní závěry analýzy organizace Fórum 50 %, která usiluje o vyvážené zastoupení žen a mužů v politice.

Kurz sebeprezentace, obrany proti manipulativnímu jednání a mediální trénink ZDARMA i v Ostravě a Brně

6.October
Zajímá Vás dění ve vaší obci a chcete ho aktivně ovlivňovat? Hledáte uplatnění a máte chuť naučit se něco nového? Přemýšlíte o vstupu do politiky? Pak se právě na vás těšíme kromě Pardubic i v Ostravě a Brně.

Ženy ve volbách – vítězky, nebo poražené?

1.October
Srdečně Vás zveme na síťovací setkání pro ženy na téma "Ženy ve volbách – vítězky, nebo poražené?". Naše pozvání k diskusi přijala politička a diplomatka Jana Hybášková.

TZ: Island zůstane i po volbách v nedohlednu, muži si parlamentní většinu udrží

30.September
Letos strany a hnutí do voleb vyslaly 31,6 % žen, což je historicky nejvyšší podíl a jedná se o vůbec první volby do Poslanecké sněmovny, kdy zastoupení žen na kandidátních listinách překročilo hranici třiceti procent. Předchozí volby, zejména ty v roce 2006, však ukázaly, že vysoký podíl nominovaných žen ještě není zárukou zvýšení počtu poslankyň. Klíčové je totiž jejich umístění na kandidátních…

Kurz sebeprezantace, obrany proti manipulativnímu jednání a mediální trénink ZDARMA

30.September
Po čtyřech letech máte unikátní šanci se přihlásit do našeho velmi úspěšného bezplatného pětidenního vzdělávacího programu Sebejistě v politice. Program se zaměřuje na rozvoj "měkkých" dovedností souvisejících s prací (nejen) v komunální politice.

Vyhlášení soutěže Úřad na cestě k rovnosti 2021

28.July
Institut pro veřejnou správu Praha ve spolupráci s Ministerstvem vnitra České republiky a Úřadem vlády České republiky vyhlašuje dnem 1. července 2021 jubilejní 15. ročník soutěže „Úřad na cestě k rovnosti“ o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes