Pardubický deník

Description:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

2.4 items/day

Pardubice prominou poplatky za zahrádky

18:24
Pardubice se zařadí mezi města, která se odpustí provozovatelům restauračních a stravovacích zařízení poplatky za letní zahrádky.

Celý červen jsou k dostání dotované karty do parku

10:38
Pořadatelé srpnové akce Sportovní park Pardubice přišli s novou možností objednání dotované hrací karty pro děti ze základních a mateřských škol ve městě. Rodiče si mohou po celý červen objednat až čtyři dotované hrací karty, díky nimž mohou děti sportovat ve Sportovním parku Pardubice 2020, přes jednoduchý formulář po internetu.

Bosou nohou po zámeckých valech

3.June
/FOTO/ Východočeské muzeum zpřístupnilo tento týden na zámeckých valech stezku Bosou nohou po valech.

Firma dostala pokutu sto tisíc

3.June
Společnost Fonticulus, která vyrábí ovocné destiláty, dostala pokutu ve výši sto tisíc korun od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Hradec Králové.

Třídu Míru musí město opravit, dlažba se rozpadá

3.June
Nasprejované čáry označují nebezpečně trčící žulové kvádry. Přestože třída Míru prošla rekonstrukcí teprve před pěti lety, její dlažba je nyní v dezolátním stavu a bude se muset znovu opravit. Kostky se uvolňují zejména ve Sladkovského ulici a v úseku třídy Míru od vjezdu z Pernerovy ulice směrem k Magnumu.

Změna v zastupitelstvu: Slib složí pirát Jan Hrubeš

2.June
Lence Španihelové z České pirátské strany zaniká zastupitelský mandát na magistrátu města kvůli stěhování mimo Pardubice.

Evropské město koní poznamenala pandemie

2.June
Pardubice jsou Evropským městem koní 2020. Tento titul si předávají města sdružená v síti Euro Equus – sídla s tradicí dostihů nebo chovu koní. Město společně s Dostihovým spolkem, Východočeským muzeem, s destinační společností a s kladrubským hřebčínem připravilo bohatý kalendář akcí, který měl krásu koní po celý rok připomínat. Epidemiologická situace ale většinu akcí zastavila.

Nová pardubická čtvrť už má jasnější podobu

1.June
/VIZUALIZACE/ Developer chce v Pardubicích postavit nové sídliště, počítá se zelení, jezírkem, i náměstím. Město se chce s námitkami připojit ke stavebnímu řízení.

O víkendu se popíjelo, chutnalo i mladistvým

1.June
Během posledního květnového víkendu řešili pardubičtí strážníci celkem 11 událostí, kde měli aktéři problém s alkoholem.

Ztráty v cestovním ruchu na Pardubicku: Desítky tisíc i miliony

30.May
Podnikatelé v cestovních ruchu na Pardubicku počítají ztráty spojené s omezeními proti šíření koronaviru. Od poloviny března do konce dubna vyčíslili propad tržeb nejčastěji v desítkách až stovkách tisíc korun. Někteří dokonce v milionech. Vyplývá to z průzkumu provedeného oblastní organizací cestovního ruchu Pardubicko – Perníkové srdce Čech.

Po koronavirové pauze se stavba dálnice D35 opět naplno rozběhla

29.May
/FOTO/ Výstavba prvních 27 kilometrů dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Ostrovu u Vysokého Mýta navzdory koronavirové přestávce běží dle plánu, hotovo bude za dva roky.

Hejtman kritizuje papalášské akce, kterých se často sám účastní

29.May
S rozběhem si naběhl na vidle hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Den poté, co byl slavnostně otevřen nový most ve Valech na Přeloučsku, se na sociálních sítích pustil do „papalášů“, kteří, přestože sami se o realizaci stavby nijak nezasloužili, neváhají se chopit nůžek a stříhat pásku.

Problémy v dopravě mohou lidé zakreslit do mapy

28.May
Pardubáci i návštěvníci krajského města mohou radnici vzkázat, co jim vadí na dopravě. Radnice data využije pro zlepšení dopravní situace v ulicích.

Z Ruska do Británie. Návratu domů zamezil koronavirus

27.May
Pětadvacetiletá Pardubačka ANNA SUCHÁ toho během svého cestování zažila hodně. Třeba se bez znalosti francouzštiny vydala na rok do Paříže a postupně se vypracovala na manažerku restaurace. Byla svědkem bankrotu Řecka, kde velkou část roku působí jako animátorka v hotelu. Je zvyklá řešit problémy za pochodu.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes