15
new stories - click to show

Pardubický deník

Description:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

3.8 items/day

Loď Arnošt opět vyplouvá. Další plavební sezóna začne v sobotu

21:55
V sobotu vyplouvá restaurační a výletní loď Arnošt z Pardubic do další sezóny. Bude s opět vydávat na pravidelné plavby podle letního jízdního řádu.

Tento způsob jara zdá se poněkud podivným i meteorologům. Potvrdili to čísly

11:41
Chladný květen, ještě studenější předcházející duben. Jaro je letos (nejen) na východě Čech nebývale chladné. Například duben byl podle právě zveřejněné bilance o 2,8 stupně Celsia chladnější, než je letitý průměr.

Chcete cvičit? Raději si zavolejte předem nebo počítejte s chvilkou čekání

6:35
/FOTO/ Přišel konečně čas, aby lidé vyndali z tmavých koutů skříní a šaten sportovní tašky. Přemáchli oblíbené sportovní oblečení a vyrazili.

OBRAZEM: Na zahrádky v Pardubicích vyrazili jen otužilci a nedočkavci

17.May
Počasí delšímu sezení venku nepřeje a tak na pardubické zahrádky vyrazili jen ti otužilí a nedočkaví hosté. „Zima mi nevadí. Mám svoje dvě neřesti, kafe a cigárko, a ještě u toho můžu v klidu sedět jako člověk, co víc si přát,“ směje se muž na zahrádce známého kavárenského řetězce.

Desítky sportů na jednom místě? Sportovní park bude i letos

17.May
Na soutok Labe s Chrudimkou v Pardubicích se po roce opět vrátí jedna z největších sportovních akcí v České republice. Sportovní park Pardubice se uskutečnil i přes rozsáhlá opatření i vloni v létě a letos v srpnu s ním organizátoři opět počítají.

Žena šla venčit psa a už se nevrátila. Muž pátrá po psovi, po přítelkyni ne

17.May
Úsměvné oznámení zaznamenali v uplynulých dnech pardubičtí strážníci, za nimiž dorazil na služebnu muž s žádostí o pomoc.

Strážníci by si mohli otevřít zoo, zvířata se jim o víkendu nahromadila

17.May
Zatoulaná nebo zraněná zvířata. I to je náplň strážníků. Ti pardubičtí jich však o uplynulém víkendu pochytali trochu víc.

FOTO: Nálet na zahrádky se nekonal. Oběd si lidé odnášeli v krabičkách

17.May
Po dlouhé době si mohli lidé v pondělí vychutnat oběd na zahrádkách restaurací. Přestože podniky byly na zákazníky připravené, většina zahrádek v Pardubicích zůstávala poloprázdná. V pravé poledne na Pernštýnském náměstí, kde v květnu běžně bývají přes oběd zahrádky obsypané, bylo téměř vylidněno. Některé zahrádky byly úplně prázdné, jinde seděli třeba jen dva lidé.

ROZHOVOR: Jurkovič památky dotvářel podle svého, říká kastelán Kunětické hory

17.May
Kunětická hora se po více než sto letech vrátila do podoby, kterou jí vtiskl významný prvorepublikový architekt Dušan Jurkovič neboli básník dřeva, jak se mu přezdívalo. Přestavba západního křídla hradu stála přes 88 milionů korun a trvala dva roky.

FOTO: Z Tesly zbyly jen trosky. Slavná pardubická továrna jde k zemi

17.May
Hromady suti a oblaka prachu. Takový pohled nyní nabízí továrna Tesla v Pardubicích. Dělníci postupně demolují jednu budovu za druhou a uvolňují na pozemku místo pro novou výstavbu.

Nadšenci z železničního muzea v Rosicích provětrali starý motoráček

16.May
Železniční muzeum v Rosicích nad Labem u Pardubic se v sobotu znovu otevřelo návštěvníkům. Po delší přestávce podmíněné vládními nařízeními železniční nadšenci zahájili sezónu projížďkou s historickým motoráčkem Hurvínkem. Trasa speciálního spoje vedla z pardubického hlavního nádraží do Rosic, dále přes Chrudim a Slatiňany do Chrasti u Chrudimi a zpět.

Policejní kamion tým úřadoval v Doubravicích

16.May
Policisté v areálu Správy a údržby silnic Pardubického kraje v Doubravicích minulý týden kontrolovali nákladní vozidla převážející nebezpečné náklady. Za dva dny zkontrolovali jedenáct vozidel, tři z nich řídili cizinci. Pod hlavičkou celorepublikové akce spolupracovali s Centrem služeb pro silniční dopravu.

Mezi finalisty soutěže Nej sestřička 2021 je i jedna z Pardubického kraje

16.May
Pracovní nasazení, výsledky a přínos práce pro dané zdravotnické zařízení, jeho pacienty či klienty, to byla kritéria, podle kterých porota vybrala letošní finalisty soutěže Nej sestřička 2021. Soutěžící mohlo nominovat přímo vedení nebo kolegové z nemocnice a dalších zdravotnických zařízení, nebo také přátelé, rodinní příslušníci či samotní pacienti. Mezi dvanáct finalistů soutěže třináctého r...

Za sobotu zmizela část nadjezdu, stavbaři kvůli tomu uzavřeli i "rychlodráhu"

15.May
V Pardubicích během páteční noci a sobotního dne stavbaři zbourali několik mostních polí z nadjezdu na Kyjevské ulici. Kvůli náročné operaci uzavřeli kvůli bezpečnosti v úseku od světelné křižovatky na Dašické po křížení s Anénskou ulicí. Šlo totiž o pole umístěné nad silnicí I/36 a železničním koridorem.

FOTO: TOP 5 zahrádek v Pardubicích. Na kterou vyrazíte vy?

15.May
Po mnoha měsících si lidé opět budou moci dát kávu nebo třeba i oběd na zahrádce. Pardubické podniky se již připravují na velké otevření, montují terasy, utírají stoly a chystají menu. Vybrali jsme pro vás pět nejhezčích zahrádek v Pardubicích. Vyrazíte na některou z nich?
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes