Pardubický deník

Popis:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

2,8 položek/den

Pardubice podpoří sociální podnikání, rozdělí půl milionu

18:01
Pardubice – Město Pardubice podpoří zaměstnávání handicapovaných. Vyhlásilo půlmilionovou výzvu na podporu sociálního podnikání.

Pardubice jsou pro cyklisty druhým nepříjemnějším městem

12:38
Pardubice – Podle pocitové ankety Cyklobarometr měst, ve kterém Nadace Partnerství společně se sdružením Auto-mat oslovila 1800 účastníků kampaně Do práce na kole, jsou Pardubice druhým nejpříjemnějším městem pro cyklisty, hned za Otrokovicemi.

Festival her GameCon nabídne deskové hry i vodní bitvu

12:38
Pardubice – Čtyřdenní festival nepočítačových her GameCon začíná ve čtvrtek v kulturním domě Dukla v Pardubicích. Součástí programu bude přehlídka nejrůznějších aktivit, jako jsou například únikové hry, šerm, tanec nebo LARP.

Začíná mistrovství, pro diváky je vstup zdarma

11:28
Pardubice – Ve čtvrtek začíná na pardubickém závodišti Mistrovství ČR v jezdecké všestrannosti. Potrvá do neděle.

Čekací doba v domovech pro seniory se stále prodlužuje

10:17
Pardubický kraj – Lepší zdravotní péče i vyšší úroveň života, právě díky tomu pořád roste naděje dožití. Zároveň to s sebou ale přináší jeden obzvlášť palčivý problém – stále se prodlužující čekací lhůty na lůžko v domovech pro seniory.

Ženu raději vrátili do nemocnice

17.července
Pardubice - Ženě, která se na Palackého třídě v Pardubicích sesunula na zem pomáhala hlídka městské policie.

Začala mezinárodní letní škola pardubické univerzity

17.července
Pardubice – Jsou sice prázdniny, ale 23 zahraničních studentů přijelo na Univerzitu Pardubice, aby absolvovali měsíční letní školu nazvanou European Studies and Governance, která potrvá do 7. srpna.

Příhrádek dostane výstavu „na míru“

16.července
Pardubice - V Galerii města Pardubic na Příhrádku začne v úterý večer výstava Způsoby percepce. Ta je unikátní v tom, že pět mladých umělců a umělkyň bylo požádáno, aby vytvořili výstavu přesně na míru výstavním prostorám na Příhrádku. Nebudou na ní tedy k vidění žádné objekty a díla „ze šuplíku“.

Přednáška: Co si z mínojské kultury neseme dodnes?

15.července
Pardubice - Slýchal-lis kdy co o Kretenském labyrintu? Tato věta z úvodu Komenského Labyrintu světa a ráje srdce ukazuje, jak důležitá je pro evropskou kulturu mínojská civilizace.

Rozsáhlý komplex pro seniory zatím nevznikne

14.července
Pardubice - Společnost SeneCura by v Pardubicích chtěla vybudovat rozsáhlý komplex pro péči o seniory. Zastupitelé jí však areál ve Štrossově ulici, o který měla zájem, odmítli prodat. A to i přesto, že je projekt zaujal.

Začal festival šachu a her

13.července
Pardubice - Mezinárodní festival šachu a her Czech Open 2018 začal ve čtvrtek v pardubické aréně. Na festivalu ale nepůjde jen o šachy, dá se tu hrát velké množství jiných her, jako jsou například piškvorky, scrabble, dáma a další.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes