Pardubický deník

Popis:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publikuje:

2,5 položek/den

Dorostenci odjeli porazit Hradec do Náchoda

19:54
Pardubicko – Hradec sestřelen. To hlásí florbaloví dorostenci, kteří v Náchodě zdolali odvěkého rivala Pardubic. Po celé utkání tahali za delší konec a především díky Součkovi s Kučerou vyhráli rozdílem tří branek.

Nadějní mladí chemici změřili své síly v laboratoři

11:23
Pardubice - Regionální finále 12. ročníku soutěže Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR se uskutečnilo ve Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích.

Demolice pavilonu nemocnice začne v pátek v 11 hodin

7:17
Pardubice - Vedení Pardubické nemocnice v úterý oznámilo, že v pátek bude zahájena hlavní část demoličních prací pavilonu č. 1.

Jak fungují současné česká média?

7:17
Pardubice - Jak fungují současná česká média? Na tuto otázku chce nabídnout odpověď nový dokumentární film Tomáše Bojara s názvem Mimořádná zpráva. Ten bude promítnut ve středu v pardubickém Divadle 29.

U univerzity má vyrůst cyklověž

22.ledna
Pardubice – V krajském městě by mohly vzniknout další cyklověže. Město na ně chce použít dotace z Evropské unie. Otázkou ale je, jak by byly využívané.

Nejoblíbenější dětská jména? V Pardubicích Jan a Eliška

21.ledna
Pardubice – V loňském roce se v pardubické porodnici narodilo 1579 dětí. Nejčetnějším jménem zapisovaným loni do matriky byl Jan, rodiče tak pojmenovali 48 novorozených chlapců. Mezi dívčími jmény vede Eliška, kterých se v roce 2018 v Pardubicích narodilo 31.

Město stále nerozhodlo, kam se přesune autobusové nádraží

21.ledna
Pardubice – Přestože do konce roku by mohlo být pardubické autobusové nádraží srovnáno se zemí, dosud není jasné, kam se autobusy přesunou, než vznikne terminál B.

„I z tuberkulózy lze udělat nástroj propagandy“

21.ledna
Pardubice /ROZHOVOR/ - V období romantismu byla tuberkulóza považována za ideál krásy, později kvůli ní byli lidé vyhazováni ze zaměstnání. Nebezpečná nemoc zaujala Šárku C. Rábovou z Univerzity Pardubice. Ve svém bádání je doktorandka velmi úspěšná, za diplomovou práci s názvem Kulturní reflexe tuberkulózy v českých zemích 1800–1945 získala prestižní ocenění.

Šedesát svíček na dortu Hvězdy. Ozdobí ho třešnička?

21.ledna
Pardubice - Vyslanci královny sportu. Atleti pardubické Hvězdy zaknihovali další z řady velmi úspěšných sezon a před třemi týdny vstoupili do své šedesáté.

Silnice jsou teď kvůli mrazům samá díra. Uplatnit proraženou gumu je ale těžké

21.ledna
Pardubický kraj - Výkyvy počasí posledních týdnů roztrhaly silnice. Čerstvé díry na jinak rovných silnicích už prorazily řadě řidičů pneumatiky. Náhrada škody je v těchto případech však sporná.

Dynamo hledá cestu z hluboké krize

19.ledna
Pardubice - Když na jaře roku 2017 hokejisté Dynama Pardubice uhájili v baráži extraligovou příslušnost, fanoušci si oddechli. Věřili, že to nejhorší má jejich klub už za sebou. Jenže nyní, přesně dva roky od okamžiku, kdy město koupilo většinový podíl Dynama od bývalého majitele Romana Šmidberského, se zdá, že je na tom klub ještě podstatně hůře.

Evakuace nehrozí. Místo pumy se nalezlo železo

18.ledna
Pardubice – K evakuaci více než tří tisíc lidí ze Svítkova a okolí nedojde. Pyrotechnici na místě nalezli kované zábradlí, náboj a střelu z dvacetimilimetrového protiletadlového kanónu.

V Přelouči našli figurky z hrobek starých Egypťanů

18.ledna
Přelouč - V polovině 20. a na konci 50. let se do přeloučského muzea dostaly zvláštní figurky. Dlouhou dobu však nikdo neznal jejich skutečný původ. Odhalit se ho povedlo až díky studentovi Filozofické fakulty Univerzity Pardubice Matouši Krátkému, jenž pro svou diplomovou práci zpracovává starou přeloučskou archeologickou sbírku.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes