15
new stories - click to show

Pardubický deník

Description:

Moje Pardubicko - Pardubický deník (denik.cz)

URL:

http://pardubicky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

13.3 items/week

Oslava zemědělců. Dožínky lákaly na stánky, zvířata i vystoupení

11:10
/FOTO, VIDEO/ V neděli se v Pardubicích konaly Krajské dožínky. Náměstí obsadily stánky s jídlem, pitím i zbožím. Návštěvníci se bavily u ukázek řemesel i zemědělských strojů, děti pak u divadélka.

Stavbaři obsadí na deset týdnů most Kapitána Bartoše. Čekají ho nezbytné opravy

23.September
Od pondělí 26. září si řidiči musí dát pozor na nová dopravní omezení na mostě přes Labe v ulici Kapitána Bartoše v Pardubicích. Most zůstane průjezdný, šoféři ale narazí na pouze jeden jízdní pruh, semafory i omezenou rychlost. Stavbaři provedou nezbytné opravy, které město vyjdou na více než šest milionů korun. Až potom se zastupitelé rozhodnou, zda proběhne generální oprava, nebo se v místě po…

Kraj pošle 1,5 milionu na stavbu výtahu v nemocnici pro vojáky na Ukrajině

22.September
Zastupitelé Pardubického kraje pošlou 1,5 milionu korun do Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Peníze pomohou s obnovou nemocnice pro válečné veterány v Užhorodě. Kraj zaplatí vybudování výtahu a tím zajištění bezbariérového vstupu do nemocnice.

Potkanům pomáhají mírné zimy i plýtvání jídlem. Pardubice zahájily deratizaci

22.September
Pardubice vyhlásily boj proti potkanům. Město se řadu let snaží hubit hlodavce, kteří těží z dostupnosti potravy v blízkosti lidských obydlí, a v tomto týdnu zahájilo plošnou deratizaci. Potrvá do konce října. Návnady odborníci dávají do kanalizace, výjimečně i ke kontejnerům.

Hledá se náhradní rodina pro Vanesku. V Pardubickém kraji chybí desítky pěstounů

21.September
Malá Vaneska hledá pěstounskou rodinu. Zatím žije u přechodné pěstounky, ale tu bude muset do konce roku opustit. „Vanesku všude znají jménem, lidé ji mají rádi. V supermarketu, kde nakupujeme, ji všechny prodavačky znají a už je samozřejmostí, že jim pomáhá odnášet krabice, vybalovat zboží, rovnat ho do regálů. Vaneska si umí lidi získat svojí otevřeností,“ popisuje čtyřletou dívku její pěstounk…

ANALÝZA: Nový Amsterdam, krátká paměť i výkřiky do tmy. Kdo ovládne Pardubice?

21.September
Už brzy voliči rozhodnou o tom, kdo na další čtyři roky obsadí místa v obecních a městských zastupitelstvech. V Pardubicích bude o 39 mandátů bojovat devět uskupení. Kdo má největší šanci? A zohlední voliči především komunální témata, nebo budou volby referendem o vládě Petra Fialy, jak by si přála současná parlamentní opozice?

Šetřete jako u sebe doma, nabádá studenty vedení univerzit. Podraží i koleje

21.September
Vysokoškolským studentům začal nový semestr. Pro univerzity to letos kvůli cenám energií znamená především připravit úsporná opatření. Školy mění žárovky a zvažují snížení teplot. Vysokoškoláci si taky připlatí za ubytování na kolejích.

Hřiby líného houbaře: Šlehačka a hořčice jim dají správný říz

21.September
/ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Je to letos neuvěřitelné s těmi houbami. Rostou všude, a tak sušička jede nonstop, mrazák se plní a až se mi bude chtít uvařit lák, nastane čas je dát do sladkokyselého nálevu. Když tak koukám na internet, nastalo období řízkových hodů - klobouky hřibů, bedel a růžovek jsou výtečné a i když naše žlučníky úpí, nezřekneme se jich, to je jasné.

Ukrajinci od října už nebudou jezdit v pardubické MHD zadarmo

20.September
Dopravní podnik města Pardubic zruší bezplatnou přepravu pro občany Ukrajiny. Od 1. října si tak cestující musí za jízdenku zaplatit. Bezplatná přeprava byla umožněna ukrajinským uprchlíkům na základě dohody dopravního podniku a města Pardubic. Ukrajinci jezdili zadarmo od března. Místo jízdenky jim pak stačilo platné vízum, tato úleva platila ale jen měsíc po jeho získání. Poté již MHD zdarma ne…

Dálnice ptačí perspektivou. Proleťte se nad budovanou D35 v šestiminutovém videu

20.September
Podívejte se v aktuálním, více než šestiminutovém videu z dronu, kolik práce na úseku budované dálnici D35 mezi Časy a Ostrovem na Pardubicku silničáři za tři roky udělali. Na téměř hotové, 13kilometrovém úseku už jsou na některých místech hotové asfaltové vrstvy, svodidla, protihlukové stěny i oplocení proti zvěři. Veškeré práce musí stavbaři stihnout do konce roku, 22. prosince se dálnice otvír…

Na kole, bruslích či koloběžce. Pojďte si projet nový úsek dálnice D35

19.September
Ředitelství silnic a dálnic si pro nedočkavé zájemce připravilo den otevřených dveří na dálnici D35. Lidem se 24. září zpřístupní 6 kilometrů z celkové trasy nově budovaného úseku Časy - Ostrov, který se pro motoristy otevře dva dny před Vánocemi.

Ceny Františka Filipovského za dabing jsou rozdány. Zvítězil Holý i Preiss

19.September
V Přelouči se o víkendu konal již 28. ročník udílení cen Františka Filipovského. Ocenění za nejlepší herecké výkony v dabingu letos získali Vendula Příhodová za roli Mirabel ve snímku Encanto. V mužské kategorii vyhrál Marek Holý za roli Davida Budda v seriálu České televize Bodyguard. Do dabingové síně slávy vstoupili manželé Preissovi.

Tradiční tetování nečekejte. Atrium Palác patři soutěži tatérů. Podívejte se

19.September
/FOTOGALERIE/ V Pardubicích se konal již tradiční festival tetování Tattoo Event. Tatéři v sobotu 17. září obsadili Congress Centrum v Atrium Paláci. Přijelo více než 35 českých i zahraničních umělců. Ti přímo na místě tetovali a zároveň soutěžili o nejlepší dílo. Návštěvníci měli možnost shlédnout vše, co se týká trvalého tetování, od návrhu motivu až po samotnou realizaci. Podívejte se ve fotog…

V pardubickém babyboxu našli chlapečka. Dostal jméno na počest britského krále

18.September
V neděli ráno někdo do babyboxu v Pardubické nemocnici odložil jen několik hodin starého chlapečka, který dostal jméno Karel. Dítě je v pořádku, mělo pupečník ošetřený gumičkou do vlasů. Na sobě mělo potrhané oblečení.

Na Pardubicku bude nejrychlejší trať v Česku. Vlaky tudy pojedou až 200 km/h

17.September
Vlaky na hlavním železničním koridoru z Pardubic do Uherska budou jezdit nejvyšší rychlostí, jaká je na běžných tratích v Česku povolena. Po rekonstrukci úseku se má jejich rychlost zvýšit z dnešních 160 na 200 kilometrů za hodinu. Správa železnic plánuje také postavit moderní bezbariérové zastávky s inteligentními přístřešky.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes