Parabola.cz

Description:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

4.6 items/day

FTA kanály Pjatnica a Zvezda opustily satelit ABS 2A a Jamal 402

18:28
Ruské federální kanály Pjatnica ve verzi +2 hodiny vůči moskevské verzi a Telekanal Zvezda v moskevské verzi ukončily volné vysílání na satelitu ABS 2A (74,7°E). Konec volné satelitní distribuce souvisí s koncem analogového pozemního vysílání v Ruské federaci.

The Voice opustila nový mux na 39E

16:35
Na novém telekomunikačním satelitu Hellas Sat 4, který je zaparkován na pozici 39°E stejně jako Hellas Sat 3, probíhají technické testy distribuce video obsahu. Bulharská hudební stanice The Voice skončila v novém muxu. Ve stejném paketu se vysílá jiný program.

Skylink nabízí Love Nature 4K v češtině

13:02
Přírodopisný kanál Love Nature 4K je nově zákazníkům satelitní platformy Skylink dostupný s českým dabingem. Diváci si tak mohou vychutnat dokumentární filmy v češtině.

Mir 24 v nabídce Kartina Sat

12:10
Distribuční a DTH platforma Kartina Satellite se rozšířila o další program v ruštině - MIR 24. Stanice je součástí DVB-S2 multiplexu Kartina Sat a od svého zařazení zakódována systémem Verimatrix.

Rakuten TV spouští AVoD služby v Evropě

10:30
Japonská streamovací služba Rakuten TV oznámila spuštění své nové AVoD platformy v Evropě (AVoD - video na požádání s reklamou). Nový obchodní model umožní sledovat divákům širokou škálu obsahu zdarma.

Hudební The Voice z nového satelitu Hellas Sat 4

15.October
Bulharská videoklipová stanice The Voice zahájila testovací vysílání na novém telekomunikčním satelitu Hellas Sat 4, který je stejně jako Hellas Sat 3 zaparkován na pozici 39°E.

4K Universe bude v listopadu zakódován

15.October
Špatná zpráva pro diváky obsahu v Ultra HD rozlišení. V listopadu dojde k zakódování amerického zábavního kanálu 4K Universe, který se vysílá do Evropy ze satelitního systému Eutelsat Hot Bird.

Český rozhlas spouští další FM vysílač pro stanici ČRo Plus

15.October
Pro České Budějovice a okolí bude spuštěn nový vysílač. Od úterý 15. října zajistí místním obyvatelům kvalitní poslech stanice Českého rozhlasu Plus. Výhodou vysílače je jeho velice příznivá poloha přímo ve městě.

Ukradeni po porodu - dokument na TLC

15.October
Šokující případ doktora Thomase Hickse, který na své americké klinice po celá desetiletí prodával stovky dětí, si jako námět zvolili tvůrci speciálního třídílného dokumentu s názvem Ukradeni po porodu na stanici TLC.

Atmedia se zaměří na další rozšíření tematických TV stanic

15.October
Společnost Atmedia se bude i v nadcházejícím roce zaměřovat na rozvoj portfolia zastupovaných tematických stanic. Úprava obchodní politiky pro rok 2019 spočívající v jejím zjednodušení a také rozšíření počtu stanic, se u klientů setkala s úspěchem.

Tři Ultra HD kanály Stingray v Německu

15.October
Kanadská hudební služba rozšiřuje dostupnost svých programů. Společnost podepsala smlouvu s německou organizací DNMG ohledně poskytování tří Ultra HD programů na německém trhu.

Tivúsat zařadí další Ultra HD kanál - 4KUniverse

14.October
Italská bezplatná satelitní platforma TivúSat se brzy rozšíří o další stanici v Ultra HD rozlišení ve formátu HDR - 4KUniverse. Jde o stanici, která divákům přinese pořady pro děti, kutily a volnočasové aktivity.

Rusko dokončuje přechod na digitální pozemní TV vysílání

14.October
V Ruské federaci proběhla dnes 14. října 2019 poslední čtvrtá etapa přechodu z analogového na digitální pozemní vysílání DVB-T2. Přechod na druhou generaci zemského TV vysílání byl v Rusku zahájen nultou etapou 3. prosince 2018 v Tverské oblasti.

Pantelio: Výpadek kanálů AXN, nezařazení Kisss TV 4K

14.October
Na satelitní B2B platformě Pantelio, která využívá kapacity na satelitu Hispasat 30W-5 (30°W), již několik týdnů nefungují programy skupiny AXN - konkrétně AXN, AXN Black a AXN White.

Jde to i bez set top boxu. O2 TV v aplikaci na tv Samsung

14.October
Televizní službu O2 TV bude možné na televizorech sledovat i bez externího set top boxu. Operátor O2 začne od poloviny října nabízet majitelům televizorů Samsung s rokem výroby 2016 a novější nabízet vlastní aplikaci.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes