15
new stories - click to show

Parabola.cz

Description:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

4.2 items/day

prima+ startuje, Prima PLUS zůstává

16:49
Dvě rozdílné služby pod podobným názvem bude brzy provozovat společnost FTV Prima. Zanedlouho spustí svoji vlastní streamovací platformu prima+. V provozu bude i nadále lineární kanál pod názvem Prima PLUS.

52E: Persiana Sport HD v novém DVB-S2 multiplexu

4.February
Na satelitu TürkmenÄlem/MonacoSat, který se nachází na orbitální pozici 52°E, byl uveden do provozu nový multiplex společnosti WNS (Wide Network Solutions). Zajímavostí je, že jde o první DVB-S2 platformu firmy na této družici.

SledovaniTV upravuje uživatelské nastavení a EPG

3.February
Nastavení uživatelského účtu služby SledovaniTV prošlo významným redesignem. Nejedná se jen o grafickou úpravu, ale o celkové zvýšení uživatelské přívětivosti. Novinkou je také aktualizovaný vzhled EPG v aplikacích pro Android TV.

TV Nova slaví 29. narozeniny

3.February
TV Nova zítra slaví své 29. narozeniny. V pátek 4. února 1994 v 19 hodin odstartoval přímý přenos z Národního muzea vysílání první komerční televize v Česku. Název nové stanice - Nova - byl tehdy vybrán z tisíců návrhů a nápadů zaslaných od diváků.

33E: Nové bosenské programy v T2-MI

2.February
Distribuční multiplex společnosti Dasto Semtel v módu T2-MI na satelitu Eutelsat 33E (33°E) se rozšířil o čtyři další bosenské volně vysílané (FTA) televizní programy.

V Polsku oficiálně odstartoval šestý terestrický multiplex

2.February
Na polském trhu oficiálně funguje šestý multiplex digitální terestrické televize. Provozuje jej polský veřejnoprávní vysílatel TVP (Telewizja Polska), která tím plynule navázala na předchozí roky zkušebního provozu.

Nový T2-MI paket na satelitu Astra 4A

2.February
Na družici Astra 4A je v provozu další distribuční televizní platforma v módu T2-MI. Obsahuje celkem 11 ukrajinských programů plus jednu volnou testovací pozici.

Sedm schodů k moci. Příběh z politického prostředí na prima+

2.February
Osmidílná fiktivní série Sedm schodů k moci vypráví příběh ženy, která uměla okouzlit, uměla si jít tvrdě za svým, milovala luxus, vlivné muže a moc.

Velký návrat českých seriálů na Prima ZOOM

2.February
Původní česká tvorba je na Prima ZOOM velmi oblíbená. Nejdříve začneme návratem seriálu Tatra kolem světa 2, který se tentokrát vydává po stopách legendární expedice do Afriky.

Druhá řada improvizační soutěžní show na Prima COOL

2.February
Kanál Prima COOL si pro své diváky připravil již druhou řadu soutěžní improvizační show K.O.MICI, ve které se od 28. února každé úterý představí postupně celkem čtyři tříčlenné týmy známých herců a komiků v několika disciplínách.

Další testy na kapacitách M7 Group

2.February
Na kapacitách společnosti M7 Group, člena CANAL+, na satelitním systému Thor přibývají další testovací televizní pozice. Ty budou postupně určeny pro distribuci zvolených programů.

TV JOJ slaví 15. narozeniny relace Krimi

2.February
Televize JOJ odvysílala poprvé zpravodajskou relaci Krimi dne 2.2.2008. Dnes oslavuje své 15. výročí od odvysílání prvního vydání. Původně relace startovala pod názvem Krimi Noviny.

Za divočinou nemusíte cestovat daleko. Přinese ji Viasat Nature

2.February
Evropa, ač to nemusí být na první pohled patrné, je domovem úchvatných živočichů. Ti musí v posledních desetiletích čelit výzvám dynamicky měnícího se světa, ale i klimatu.

14W: Změna parametrů Pervyj kanal, start Dom Kino

1.February
Ruská veřejnoprávní televize Pervyj kanal změnila parametry svého distribučního signálu programu do Evropy. Na ruském distribučním satelitu najde nyní zájemce tento program na jiné vysílací frekvenci.

4W: Ukrajinské FTA programy na nových parametrech

1.February
Některé volně vysílané (FTA) ukrajinské programy začaly vysílat na nových parametrech na satelitu Amos 7. Jde o programy, které jsou součástí distribučního multiplexu společnosti Ukrkosmos.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes