Parabola.cz

Description:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

4.5 items/day

Aplikace Telly pro Apple TV má novou grafiku

16:33
Televizní operátor Telly výrazně mění grafický vzhled své aplikace pro Apple TV. Opouští dlaždicový design a přechází na klasický EPG formát a vizuální podobu, kterou již diváci Telly znají z ostatních aplikací.

Cartoon Network chce českou licenci pro Polsko i CEE

16:33
Známý mezinárodní dětský kanál Cartoon Network společnosti Turner Broadcasting System (TBS) chce vysílat některé evropské lokální mutace programů s českou licencí. Společnost HBO Europe proto požádala českého regulátora RRTV o udělení příslušných vysílacích licencí.

Lidé v době pandemie nejvíce věří veřejnoprávním médiím

15:42
Také v druhé vlně pandemie koronaviru důvěřují tuzemští obyvatelé nejvíce médiím veřejné služby. V průzkumu agentury Kantar CZ to potvrdili dva ze tří dotazovaných. České televizi v souvislosti s informováním o onemocnění COVID-19 důvěřuje průměrně 68 % občanů, zpravodajství ostatních televizí pak 42 % lidí.

Úspěšný start Falconu 9 s misí Starlink 13

15:42
V neděli 18. října 2020 společnost SpaceX dopravila do vesmíru dalších 60 satelitů Starlink. Testy satelitní internetové sítě Starlink ve státě Washington v USA se zrychlují.

Multiplex 24 rozšířil pokrytí. Nově je i na vysílači Frýdek - Lysá hora

14:51
Společnost Digital Broadcasting rozšířila pokrytí své finální vysílací sítě 24 o nový vysílač vyššího výkonu. Do provozu uvedla vysílač Frýdek - Lysá hora a dokryla území Moravskoslezského kraje.

ČRo Plus a ČRo Liberec z nového vysílače Nový Bor

13:11
Pro Nový Bor a okolí byly spuštěny dva nové vysílače. Od pondělí 19. října tak zajistí místním obyvatelům poslech stanic Český rozhlas Plus a Český rozhlas Liberec. Vysílač pro stanici ČRo Plus byl spuštěn na kmitočtu 96,5 MHz s výkonem 100 Wattů ERP a pro stanici ČRo Liberec na kmitočtu 104,9 MHz s výkonem 50 Wattů ERP.

Vodafone nabízí filmy ve 4K rozlišení

11:35
Zákazníci telekomunikačního operátora Vodafone mohou v rámci televizní služby Vodafone TV sledovat vybrané filmy v Ultra HD rozlišení ve formátu 4K. Mezi snímky je například film Jana Svěráka Akumulátor 1, na seznamu nechybí akční pecky jako Terminator: Genisys nebo oba díly kultovního bijáku Kill Bill.

Luxe.TV bez testů. Původní distribuce FTA

18.October
Velmi krátkou dobu bylo možné sledovat testovací distribuci programu LUXE.TV na satelitu Eutelsat 9B (9°E) v rámci pakety operátora A1 Broadcasting. Vysílání bylo krátce šířeno na kmitočtu 11,727 GHz.

Platforma Bulsatcom s balíčkem Globus

18.October
Bulsatcom, nejstarší operátor DTH v Bulharsku, začal nabízet nový programový balíček s názvem GLOBUS. Obsahuje stanice Love Nature HD, Love Nature 4K, Travelxp HD, The World a History 2.

Nova vlastníkem Kanal 3, The Voice a Magic v Bulharsku

18.October
Společnost Nova Broadcasting Group se stala oficiálním majitelem 3 televizních stanic a 4 rozhlasových programů v Bulharsku. Subjekt televizního vysílání dříve oznámil svůj záměr získat mediální aktivity firmy Best Success Investment a místní antimonopolní úřad tuto dohodu schválil.

Balíček rumunských kanálů Antena přešel ze 16E na 39E

17.October
Společnost Intact Production dokončila stěhování své distribuční televizní platformy na nový telekomunikační satelit. Dlouhodobý klient Eutelsatu se rozhodl přesunout feed svých programů ze satelitu Eutelsat 16A na Hellas Sat 3 na pozici 39°E.

28,2E: Bezplatná hudební televize NOW 80s se vrátila

16.October
Ze satelitu je opět možné sledovat největší hity 80. let z minulého století. Do tradičního éteru se vrátila britská hudební televize NOW 80s, která nahradila původní dočasný kanál LENNON80.

13E: EWTN skončila na starém transpondéru

16.October
Katolická stanice EWTN ukončila volné vysílání na kapacitě společnosti Globecast na kmitočtu 10,949 GHz na satelitním systému Eutelsat Hot Bird. Tím skončila paralelní distribuce na starých a nových parametrech.

ČT24 nabídne pohled vědců na druhou vlnu pandemie

16.October
Pandemie koronaviru pokračuje. Jak teď a kudy dál? To je podtitul v pořadí již šestého dílu speciálu Země v nouzi, který v neděli od 20:05 hodin odvysílá v premiéře program ČT24. Pořadem již tradičně provede Daniel Stach.

Maďarská LiChi TV pod novým názvem TV2 Séf

16.October
V rodině tématických programů maďarské mediální skupiny TV2 došlo k další změně. Gastronomický kanál LiChi TV se ve čtvrtek 15. října 2020 představil divákům s novým logem a názvem TV2 Séf.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes