Parabola.cz

Popis:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

4 položek/den

AB CryptoBox Meter - levný měřicí přístroj pro DVB-S2

3:00
AB CryptoBox Meter umožňuje měření satelitního vysílání v normách DVB-S a DVB-S2. Přístroj je vybaven 2,4p barevným LCD displejem, který nám zobrazuje klíčové parametry digitálního satelitního vysílání. Přístroj měří SNR, úroveň signálu, chybovost...

Plustelka se rozšíří o doplňkový balík Plustelka Viac

14:41
Pozemní placená televize Plustelka se u našich východních sousedů rozšíří o další programy. Společnost Towercom spustí již v příštím měsíci pro oblast západního Slovenska doplňkový balík Plustelka Viac.

Bezplatný kulinářský kanál Sony Mutfak

13:44
Kanál Planet Mutfak, vytvořený na tureckém trhu za účasti společnosti Sony Pictures Entertainment Inc., byl rebrandován na Sony Mutfak. Změna proběhla ve všech distribučních sítích v Turecku, včetně satelitních platforem D-Smart a Digiturk, stejmě tak i v FTA distribuci.

Penthouse 2 na satelitu Hot Bird

13:44
Na satelitním systému Eutelsat Hot Bird začal vysílat erotický program Penthouse 2 jako zcela nový kanál. Sesterský program Penthouse 1 začal na pozici 13°E vysílat před týdnem.

French Open v Ultra HD rozlišení

12:11
U příležitosti 30. výročí tenisového turnaje French Open, francouzský veřejnoprávní vysílatel France Télévisions přichystal pro své diváky velkolepý dárek - divákům poskytne volný přístup ke speciálnímu Ultra HD kanálu, který bude dostupný ve francouzské pozemní televizi a na satelitu.

Polsat kupuje podíl v Eleven Sports

11:15
Společnosti Eleven Sports Networks Ltd. a Telewizja Polsat Sp. z o.o. navázaly strategickou spolupráci na polském trhu. Společnosti uzavřely dohodu, podle které Telewizja Polska Sp. z o.o. získala významné podíly v polské společnosti Eleven Sports Network Sp z o.o., čímž se stala strategickým partnerem v Polsku.

V srpnu odstartuje nový sportovní kanál Orange Sport s Ligou mistrů

24.května
Na slovenském trhu se chystá spuštění nového sportovního kanálu s názvem Orange Sport. V nabídce telekomunikačního operátora Orange bude nová stanice dostupná od srpna letošního roku.

O2 TV požádala o satelitní licence pro 4 kanály Orange Sport

24.května
Exkluzivní sportovní kanály Orange Sport bude pro slovenského telekomunikačního operátora Orange provozovat česká společnost O2 TV s.r.o. Firma O2 TV již požádala českého regulátora médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) o udělení vysílacích licencí.

Multistream multiplex Persidera nově na 5W

24.května
Italský operátor Persidera zahájil šíření svého distribučního multiplexu na satelitu Eutelsat 5 West A na pozici 5°W. Atraktivní balík italských bezplatných programů se doposud vysílal ze satelitu Eutelsat 12 West B na pozici 12,5°W.

Rumunská Digi TV vypnula další 3 muxy na Intelsatu 10-02

24.května
Rumunské konsorcium RCS/RDS ukončilo poskytování služeb prostřednictvím tří multiplexů na satelitu Intelsat 10-02. Původní muxy na této družici byly přesunuty na družice Thor 5, Thor 6 a Thor 7.

Rakouská OE24.TV bude vysílat MS ve fotbale 2018

23.května
Přímé přenosy z fotbalové šampionátu MS 2018 budou v Rakousku vysílat dva provozovatelé. Společnost MedienGruppe Österreich, provozovatel rakouské zpravodajské stanice OE24.TV získala od rakouského veřejnoprávního vysílatele ORF sublicenci na přenosy z MS ve fotbale.

28,2E: MTV Dance se změnil na Club MTV

23.května
Dne 23. května 2018 byla hudební televize MTV Dance nahrazena kanálem Club MTV. Změna proběhla pouze na britském trhu. V České republice a na Slovensku zůstává program MTV Dance v původní podobě. Club MTV se zaměřuje na klubovou hudbu.

Nova Hellas obnovila smlouvu s Discovery

23.května
Řecký operátor placené televize Nova obnovil dohodu se skupinou Discovery. Obnovená dohoda znamená, že zákazníky platformy Nova budou moci i nadále sledovat kanály od televizní sítě Discovery.

Skylink: ČT i RTVS mohla vysílat MS ve fotbale v UHD rozlišení

23.května
Nadcházející fotbalový šampionát MS 2018 uvidí diváci v některých zemích ve více detailech. Vedle klasické SD distribuce budou přenosy šířeny ve vysokém rozlišení (HDTV) a v některých případech i v ještě lepší technické kvalitě - ve 4K (Ultra HD).

První přenos v 8K v DVB-S2X na satelitu Astra 3B

23.května
Čtyřikrát více detailů než nabízí Ultra HD rozlišení v 4K přinese lucemburský satelitní operátor SES (Astra) během konference SES Industry Days, která se koná v těchto dnech v Lucembursku.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes