Parabola.cz

Popis:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Katalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publikuje:

5,7 položek/den

Něco se nepovedlo. Orange nabízí i HEVC programy pro MPEG-4 boxy

17:55
Operátor nová satelitní placené televize Orange TV cez satelit hodlá ulovit zákazníky konkurenčních DTH platforem Skylink a freeSAT. Používá totiž stejný systém podmíněného přístupu Irdeto.

Raketové holky se vrací se zbrusu novou řadou na Cartoon Network

17:55
Cartoon Network uvede novou řadu oblíbeného seriálu Raketové holky. Součástí nové řady bude i speciální díl s názvem “Never been Blissed“. Nová řada seriálu Raketové holky bude mít premiéru již 20. srpna 2018 ve 13:15 na Cartoon Network.

4W: 3 HD kanály z Ukrajiny

14:39
Operátor Ukrkosmos uvedl do provozu novou DVB-S2 platformu na satelitu Amos 7 (4°W). V novém multiplexu se aktuálně vysílají tři programy z Ukrajiny ve vysokém rozlišení (HDTV).

TV Folklorika i druhý měsíc na čele hudebních stanic

11:30
I druhý měsíc od startu nového exkluzivního kanálu společnosti Slovak Telekom zůstala stanice TV Folklorika v televizní službě Magio TV na čele sledovanosti mezi hudebními kanály.

Slovak Telekom přesune dva multiplexy na Thor 7

11:30
Diváky satelitních platforem Nová Digi TV CZ, Magio Sat, Nová Digi TV SK a T-Mobile SAT TV čeká změna v příjmu některých programů, které šíří společnost Slovak Telekom (ST) přes satelit Intelsat 10-02 (1°W). V následujících dnech bude vysílání...

Rada: TV Barrandov porušovala zákon

20:58
Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) si na posledním zasedání zaměřil na některé pořady na komerční stanici TV Barrandov. Rada konstatovala, že provozovatel v pořadech Aréna Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa a Duel Jaromíra Soukupa porušovala zákon. Celkem jde o pět případů.

Orange TV má FastScan. Pro některé Skylink Ready boxy?

20:58
Od středy 15.8.2018 funguje na slovenském trhu nová satelitní platforma Orange TV cez satelit telekomunikačního operátora Orange. Nová DTH služba využívá kapacity na družici Eutelsat 16A (16°E).

Viasat Sport Baltic rebrandován na TVPlay Sports

18:40
Firma All Media Baltics, patřící Providence Equity Partners, která od loňského roku roku ovládá aktiva Modern Times Group v pobaltských státech, rebrandovala prémiový sportovní kanál Viasat Sport Baltic. Nově se stanice jmenuje TVPlay Sports.

TV Paprika může spustit verzi pro český a slovenský trh

16.srpna
V České republice a na Slovensku může odstartovat nový programový feed stanice TV Paprika. Rozhodl o tom český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním zasedání.

Kutil TV se může přejmenovat na Hobby TV

16.srpna
Společnost S&P Broadcasting může spustit svůj chystaný program Kutil TV pod novým názvem. Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 13. zasedání dal zelenou změně názvu Kutil TV na Hobby TV.

LinkStation si registrovala TV pro satelitní vysílání

16.srpna
Na českém a slovenském trhu může brzy zahájit provoz nová satelitní platforma. Pražská společnost LinkStation s.r.o. byla zaregistrována jako provozovatel převzatého televizního vysílání prostřednictvím satelitu a kabelových systémů.

Začíná fotbalová Série A i LaLiga. Obě soutěže vysílá DIGI TV

16.srpna
Pátečním utkáním mezi týmy Girona a Valladolid bude zahájena španělská fotbalová LaLiga. Minimálně v následujících třech sezonách ji znovu na obrazovkách specializovaných sportovních kanálů DIGI Sport uvidí zákazníci DIGI TV.

Programy ČT skončí v RS7 k 30. září

16.srpna
Programy České televize (ČT) ve vysokém rozlišení (HDTV) bude možné od října sledovat už jen z tzv. přechodového multiplexu 11 (PS11), který aktuálně pokrývá 99,6 procenta obyvatel České republiky.

Třetí řada dokumentu Zničená minulost na Discovery Channel

16.srpna
I v dnešní době představují ikonické starověké památky výzvu pro moderní archeologii. Hranice naší fantazie už nejsou překážkou, protože díky počítačové animaci rekonstruujeme podobu antických chrámů, ale i jejich obyvatel.

2 miliony diváků používá HbbTV, nejvíce v Praze

16.srpna
Počet aktivních HbbTV zařízení se na českém trhu za poslední rok zdvojnásobil. V současnosti je k HbbTV připojeno již 1,06 milionu přijímačů. Hybridní vysílání propojuje svět klasické lineární televize s internetem a stává se součástí...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes