15
new stories - click to show

Parabola.cz

Description:

Deník o satelitním, terestrickém a kabelovém vysílání

URL:

http://www.parabola.cz/

Catalog:

Ostatní → Rádio a TV

Publishes:

5.5 items/day

Na TV Barrandov končí Nebezpečné vztahy, nově nabídne Krimi zprávy a VIP svět

22.October
Výrazné změně čekají diváky televize Barrandov. Od pondělí 25. října 2021 dojde k významným změnám v podvečerním programu ve všední dny. Skončí úspěšný formát Nebezpečné vztahy z důvodu ukončení natáčení dalších dílů. Místo tohoto pořadu se mohou diváci těšit na jiné pořady.

RTVS dotočila seriál Priznanie

22.October
Volné pokračování úspěšného seriálového hitu RTVS Hnízdo, které nese název Priznanie, má za sebou poslední natáčecí den. Premiéra nového původního seriálu RTVS je naplánována na začátek roku 2022.

Media Club zvýší ceny o 11-16%

22.October
Obchodní zastupitelství Media Club představilo novou obchodní politiku pro rok 2022. Vstupuje do něj coby jednička mezi media zastupitelstvími na českém trhu s nejvyššími podíly v oblasti televizní sledovanosti, času stráveného na videoslužbách i podílu na poslechu rádií.

CGTN rozšířila nabídku HD kanálů na 13E

22.October
Další bezplatně vysílané programy ve vysoké rozlišení (HDTV) přicházejí na evropský satelitní systém Eutelsat Hot Bird. Čínská společnost CGTN (China Global Television Network) spustila distribuci stanic CGTN Russkij HD a CGTN Arabic HD v rámci svého DVB-S2 multiplexu.

Atmedia zdražuje televizní reklamu až o 10%

22.October
Mediální zastupitelství Atmedia, které na českém trhu obchodně zastupuje 28 tematických televizních stanic, představilo obchodní politiku pro příští rok. S ohledem na vysokou poptávku po reklamním prostoru i zvyšující se inflaci navýší cenu za televizní reklamu o 5 až 10%.

13E: Polská Puls 2 začala vysílat v HD

22.October
Polská privátní stanice TV Puls 2 je nově dostupná pro zákazníky polských satelitních pay-tv platforem ve vysokém rozlišení (HDTV). Stanice Puls 2 se objevila na kapacitě operátora služby Platforma Canal+.

Antik Sat zařadil stanici JOJ Šport HD

22.October
Nový sportovní kanál JOJ Šport HD se dostává k dalším divákům. Od čtvrtka najdou tento program ve své nabídce diváci satelitní placené televize Anti Sat košického operátora Antik Telecom.

CAM 803 - nový Nagra modul pro Skylink

21.October
Na český a slovenský trh se v nadcházejících týdnech dostane do prodeje nový přístupový modul pro příjem programové nabídky česko-slovenské satelitní platformy Skylink. Nový modul nese označení CAM 803.

Do posledního sousta - nový kuchařský online pořad TV Nova

21.October
TV Nova přichází s novým online pořadem, ve kterém se vystřídají bývalí účastníci pořadu Masterchef a divákům na svých receptech ukážou, jak využít zbytky z vaření běžné domácnosti.

Rodina z jižní Georgie ukazuje, jak se žije bez moderních technologií na TLC

21.October
Život bez internetu, televize, počítačů nebo smartphonů? Pro většinu dnešní populace něco nepředstavitelného. Tím spíše, pokud jde o USA, zemi moderním technologiím zaslíbenou. I tam ale existují výjimky.

ČT odvysílá dokument Jiří Gruša, neklidný Evropan

21.October
Básník, spisovatel a diplomat Jiří Gruša představoval důležitou osobnost české kultury a společenského života. Od 60. let byl iniciátorem nových kulturních aktivit: spoluzakládal časopisy Tvář a Sešity nebo samizdatovou Edici Petlici.

TivúSat, Sky Italia: Nové parametry Cielo HD a TV8 HD

21.October
Operátor italské pay-tv platformy Sky Italia provedl optimalizaci satelitní kapacity, jejímž výsledkem je uvolnění jednoho transpondéru na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E.

Kanály Spektrum CZ/SK a Hungary již vysílají

21.October
Lokální verze dokumentárního kanálu Spektrum společnosti AMC Networks Central Europe se již vysílají. Provozovatel těchto feedů informoval regulátora RRTV o zahájení vysílání k 8. říjnu 2021.

Šéf Eutelsatu odstoupí z funkce

21.October
Generální ředitel společnosti francouzského satelitního operátora Eutelsat Communications Rodolphe Belmer oznámil představenstvu svůj záměr odstoupit z funkce na začátku roku 2022.

TVN si zajistila další kapacitu na 13E

20.October
Polská privátní televize TVN bude využívat další transpondérovou kapacitu na satelitním systému Eutelsat Hot Bird na pozici 13°E. Satelitní operátor Eutelsat Communications podepsal s TVN S.A. víceletou dohodu na další kapacitu na pozici 13°E.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes