15
new stories - click to show

Pardubicko - Regiony24.cz

Description:

Pardubicko - Regiony24.cz - Internetové zpravodajství z Pardubického kraje

URL:

http://pardubicko.regiony24.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Pardubický

Publishes:

2.1 items/week

Univerzita Pardubice nabízí možnost studovat na Univerzitě třetího věku

5.January
Už čtyři fakulty Univerzity Pardubice nabízí veřejnosti možnost studovat bez ohledu na věk. Nejnověji se zájemci mohou hlásit na Univerzitu třetího věku na Fakultu chemicko-technologickou, která otvírá cyklus s názvem Chemie pro život. Přednášky začnou už na konci ledna.

Koordinátorka Tříkrálové sbírky: Koledu s dětmi trénujeme už od léta

5.January
Veronika Dobrovolná, nyní na rodičovské dovolené, byla doposud již několikrát v koordinátorské pozici Tříkrálové sbírky. Letos ji čekají dvě role. Nejen, že musí v náročných zimních týdnech skloubit roli maminky Kubíka a Vojtíška, ale jejím úkolem je také dohlížet na to, aby sbírka reagovala na současnou ne příliš jednoduchou situaci v době stále se proměňující epidemie.

Nadace dřevo pro život otevřela již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku 2022

5.January
Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě.

Nový jízdní řád 2021 v Pardubickém kraji

7.December
V neděli 12. prosince 2021 začne platit nový železniční jízdní řád. Rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami v Pardubickém kraji zůstane na úrovni současného grafikonu.

Radnice pomohla rodičům a školám. Testovací místa navyšují kapacity PCR testů

3.December
Současná situace spojená s nízkými kapacitami PCR testů v Pardubicích, na které jsou děti odesílány hygienou, podle ředitelů základních škol ztěžuje výuku v pardubických ZŠ. Radnice se proto dohodla s některými registrovanými zdravotnickými zařízeními, které testování zajišťují, že denní kapacity PCR testů od příštího týdne navýší.

Sbírka Srdce dětem letos přinesla rekordních 43 000 000 Kč

30.November
Letošní sbírka Srdce dětem předčila veškerá očekávání a rodinám s nemocnými dětmi vynesla neuvěřitelných 43 milionů korun, což je o čtyři miliony více než v loňském roce.

Na monitory dechu čeká 100 předčasně narozených miminek

30.November
Zdravý novorozenec vdechne a vydechne asi 40krát za minutu. Mohou však nastat situace, kdy je zapotřebí dech miminka hlídat. Riziko náhlé zástavy dechu se týká hlavně předčasně narozených dětí.

„Dobrý obchodní manažer může být klidně introvert,“ boří mýty a předsudky Šimon Srp

24.November
Obchodní manažer je v českém prostředí často vnímán pejorativně. V naší společnosti panuje utkvělá představa, že je to často neodbytný až vlezlý „kravaťák“ se sklony k aroganci a dávající na odiv své vyšší společenské postavení. Tuto představu se stále nedaří z vnímání Čechů odstranit. Jak by měl ideální obchodní manažer vypadat? Odpovědi se snaží najít Šimon Srp ze společnosti Simon Says, která se specializuje na sales interim management a analýzy obchodního prostředí.

S úzkostmi a stresem se léčí pětkrát víc pojištěnců, než se závislostmi

24.November
Přibývá pacientů s úzkostnými poruchami i s diagnostikovanou reakcí na těžký stres a poruchy přizpůsobení. Vyplývá to z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP).

Přívětivý úřad: Chrudim opět nejlepší v kraji

23.November
Chrudimský úřad byl Ministerstvem vnitra České republiky opět vyhodnocen jako nejlepší úřad obce s rozšířenou působností v kraji.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes