ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

18,3 položek/den

Litoměřice: Zrekonstruované horní nádraží je druhé nejkrásnější v republice

21:24
Druhé místo v letošním ročníku soutěže „Nejkrásnější nádraží České republiky“ získalo zrekonstruované horní vlakové nádraží v Litoměřicích. Proměnu, kterou procházelo během posledních dvou let, završila rekonstrukce výpravní budovy. Do provozu byla slavnostně uvedena v červenci letošního roku.

Česká Lípa: Obě veřejné sbírky budou ukončeny k 31. 12. 2018

20:49
Veřejná sbírka na schodišťovou plošinu pro Dominika a sbírka pro Lukáše a Vanesu budou k 31. 12. 2018 ukončeny. Rozhodla o tom Rada města Česká Lípa na svém posledním zasedání.

Kroměříž: Seniorům a zdravotně postiženým pomůže Anděl na drátě

20:15
Asistenční a tísňová péče Anděl na drátě se bude starat o bezpečnost seniorů a zdravotně postižených lidí také v Kroměříži. Elektronické zařízení na náramku dokáže rozpoznat nestandardní situace, například pád či déle trvající nehybnost. Klienta následně kontaktuje vyškolený asistent, který začne situaci řešit. „Zařízení může zachránit život zejména osaměle žijícím lidem,“ uvedl místostarosta V...

Plzeň: 7. základní školu rozšíří nástavba za 46 milionů korun

19:07
Na 7. základní a mateřské škole na sídlišti Vinice v Brněnské 36 bude vybudována do 30. září 2019 nástavba, která má zvětšit kapacitu školy.

Studenti UMPRUM navrhují budoucnost jihlavského špalíčku

18:31
Na jihlavské radnici se uskutečnila prezentace studentských návrhů na téma budoucnosti jihlavského špalíčku.

Pardubice: Město opět podpoří opravu Zámečku

17:57
Pardubice letos opět finančně podpoří rekonstrukci Larischovy vily. Radní na své schůzi schválili návrh na poskytnutí dotace ve výši 700.000 korun na pokračování prací, které mají zachránit vilu, neodmyslitelně spjatou s tragickými okamžiky naší historie.

Znojmo: Workshop šíří osvětu o prevenci rakoviny

17:21
Nezisková organizace Loono pořádá workshop, na kterém se posluchači dozví, jak rozpoznat rakovinu prsu, varlete a dalších orgánů. Workshop se uskuteční v pátek 16. listopadu v 16:00 hodin v dolním sále Znojemské Besedy.

Město Jičín a Asociace měst pro cyklisty zvou na Den městské mobility

16:11
V úterý 20. listopadu od 14 hodin se v Biografu Český ráj koná unikátní akce zaměřená na pohyb ve městě: Den městské mobility.

Frýdek-Místek: Město vysadí další stovky stromů a keřů, bude mezi nimi i strom lásky

15:37
Statutární město Frýdek-Místek dlouhodobě přijímá opatření vedoucí ke zvyšování kvality ovzduší, a to jak v oblasti dopravní, tak životního prostředí a zeleně. Snaží se nejen obnovovat, ale také rozšiřovat městskou zeleň. Kromě květinových záhonů vysazuje také nové stromy a keře, které zachycují částice prachu a umí pohltit i emise z výfuků aut.

Hradec Králové: Zastupitelstvo bude i v příštím roce jednat v tradiční úterky

15:02
Jednání Zastupitelstva města Hradce Králové by se měla konat i v příštím roce v úterý odpoledne. Po diskusi na ustavujícím zasedání, kdy se projednávala varianta přesunu pravidelných schůzí na pondělí, vedení města navrhne zastupitelům termíny jednání zastupitelů na úterky od 16 hodin. Plán zasedání na první pololetí příštího roku bude zastupitelstvo projednávat na své listopadové schůzi.

Olomouc: Fialová barva radnice připomene Den rakoviny pankreatu

13:52
Světový den rakoviny pankreatu – tedy slinivky břišní – připadající na 15. listopad si letos připomene i město Olomouc. Před jedním z nejzákeřnějších onemocnění bude varovat fialové světlo, které obarví významné budovy celého světa včetně olomoucké radnice. Fialové reflektory na dominantě Horního náměstí budou svítit od čtvrtečního soumraku do pátečního úsvitu.

Plzeň 3: Vedení obvodu uctilo památku popravených důstojníků

13:18
V úterý 13. listopadu se na Štefánikovo náměstí v Plzni uskutečnil pietní akt k uctění památky československých důstojníků plk. Ladislava Svobody, štábního kpt. Josefa Kučery a kpt. Václava Ženíška, kteří byli před šestašedesáti lety popraveni komunistickou zvůlí.

Ostrava: V Porubě vznikly šestery nové sluneční hodiny

12:42
V městském obvodu Ostrava-Poruba se na šesti místech nově objevily sluneční hodiny. Projekt s názvem Sluneční stezka Porubou byl podpořen z druhé výzvy dotačního programu na estetizaci veřejného prostoru a to částkou 354 tisíc korun.

Příbram: Změna organizačního řádu

11:32
Se změnou ve vedení města souvisí také změna organizačního řádu. S ohledem na odbornost 1. místostarosty a místostarosty byla posouzena stávající působnost na samosprávné činnosti určená starostovi a místostarostům.

Brno: Vánoční strom přivezou koně

10:58
Brněnské vánoční trhy letos třiadvacátého prosince nekončí. Na proslulý turbomošt i na další vánoční speciality mohou Brňané zajít také během vánočních svátků.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes