15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

5.5 items/day

Pardubice: Radnice reaguje na stav dukelského arboreta

7:27
Pardubický magistrát čelí v posledních měsících narůstajícímu tlaku ze strany obyvatel Dukly, kteří si stěžují na špatnou péči v případě dukelského arboreta.

Kopřivnice: Na setkání za hokejkou představíme návrh smyslové zahrady

22:23
Prostor za „hokejkou“ čekají velké změny, na místě asfaltové plochy poblíž sociálně terapeutických dílen EFFATHA má totiž v brzké době vzniknout smyslová zahrada. Zajímá vás, jak bude vypadat? Pak přijměte naše pozvání na veřejné představení návrhu, které se bude konat v úterý 28. května od 17 hodin přímo na místě.

Plzeň: Dronaři vylepšili aplikaci mapující dopravní nehody, nově ji nasnímají ve 3D

16:30
S ještě lepší aplikací, mapující dopravní nehody, přišli plzeňští dronaři. Crash Inspektor, jak se vyvinutý software nazývá, umí kromě na milimetry přesného ortofoto snímku znázornit i 3D model dopravní nehody.

Olomouc: Další krok v procesu slučování divadla a filharmonie, radní projednali nový název a zřizovací listinu

11:43
Na základě rozhodnutí zastupitelstva připravuje Rada města další kroky v procesu sloučení kulturních příspěvkových organizací. Na svém posledním jednání radní schválili znění zřizovací listiny organizace vzniklé sloučením, a to včetně nového názvu Moravské divadlo a Moravská filharmonie, okruhy její činnosti i úpravy majetkových poměrů. Podklady včetně harmonogramu dalších kroků předloží zastupit…

Mladá Boleslav: Informace o plánovaném uzavření psího parku není pravdivá

25.May
V minulém týdnu se na plotě psího parku nedaleko polikliniky Modrá hvězda objevila cedule s informací, že město uvažuje o zrušení tohoto areálu.

Brno: Byty se sníženým nájemným radnice nabídne i singlům, chce ve městě udržet mladé

24.May
I když berou průměrnou mzdu a na účtu jim přistane třeba třicet tisíc čistého, polovička platu padne na nájem. Pokud je jejich výplata nižší, často si samostatné bydlení ani nemůžou dovolit a jsou nuceni k životu ve sdílených bytech nebo k odstěhování za město.

Cheb: V areálu nádraží vyroste unikátní opravárenská hala

24.May
V areálu chebského nádraží byla za účasti ministra dopravy Martina Kupky, generálního ředitele Českých drah Michala Krapince, hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka a představitelů města v čele se starostou Janem Vrbou slavnostně zahájena výstavba nové opravárenské haly za více než 780 milionů korun.

Velké Meziříčí: Město získalo strategický pozemek

24.May
Město směnilo s farností dům vedle špitálku za farskou zahradu a pozemek u skládky. Směnu schválili zastupitelé v úterý 21. května.

Ústí nad Labem: Město připravilo konferenci o prevenci rizikového chování

24.May
Několik desítek zástupců školských zařízení, sociálních služeb a samospráv projednalo nové trendy v oblasti rizikového chování u dětí a mladistvých na konferenci, věnované prevenci na školách a dopadům užívání návykových látek.

Vsetín: Akce Ukliď si svůj sklep začíná 1. června

24.May
Stejně jako loni i letos radnice ve spolupráci s Technickými službami Vsetín (TS) umožní občanům objednat si přistavení velkoobjemového kontejneru na domovní odpad ke jejich domům za zvýhodněnou cenu, a to v rámci akce „Ukliď si svůj sklep“. Ta potrvá od 1. června do 31. srpna.

Jeseník bude cílovým městem poslední etapy Závodu míru

24.May
Etapový cyklistický Závod míru U23 Grand Prix Jeseník se v letošní sezoně pojede od 30. května do 2. června a Jeseník bude cílovým městem čtvrté, tedy závěrečné etapy. Ani letos tak nepřijdete o ty nejlepší cyklistické reprezentační týmy do 23 let z Evropy i zámoří.

České Budějovice: Budějcké vody mají svůj web

24.May
Nezastupitelnou úlohu vody v krajině přibližuje dětem základních škol i veřejnosti projekt Budějcké vody, ke kterému byl spuštěn stejnojmenný web. Ten mapuje stav řek, potoků i rybníků v Českých Budějovicích.

Bohumín: Vrbické jezero je v pohybu, dračí lodě vystřídá triatlonová výzva

23.May
Vrbické jezero se opět po roce promění v centrum dragonboatingu, týmové vodní disciplíny, v níž měří síly pádlaři ve speciálních dračích lodích. Divácky atraktivní sportovní festival odstartují v pátek 24. května školní závody, v sobotu 25. května se utkají posádky dospělých. O týden později je vystřídají triatlonoví borci, kteří se o vítězné příčky poperou v plavání, cyklistice a běhu.

Jihlava: Ekofond jako základ nadstandardní péče o zeleň ve městě

23.May
Ekofond je peněžní fond města Jihlavy, jež se zabývá distribucí finančních prostředků k provozu správy, ochrany a rozvoje životního prostředí. Jinými slovy se zabývá udržováním a zlepšováním městské přírody.

Jičín: Cesta Valdštejnských architektů je dokončena a čeká na své návštěvníky

23.May
V období od října 2018 do října 2023 probíhala realizace projektu Cesta Valdštejnských architektů. Město na projekt získalo dotaci z programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Partnerem města Jičína na polské straně byla Nadace zámku Gorzanow.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes