ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

17.6 items/day

Brno: Od konce září začne platit nový ceník rezidentního parkování

19:57
Nižší ceny za parkovací oprávnění pro rezidenty i abonenty, nové návštěvnické předplatné a další novinky čekají na řidiče parkující v Brně. Od 30. září začne platit nový ceník, který dnes schválila Rada města Brna. Úprava výše poplatků pro rezidenty, abonenty i návštěvníky je dalším krokem k realizaci koncepce, kterou radní schválili už v březnu.

Praha 11: Rada podpořila návrh vyhlášky, omezující spalování pevných paliv

19:16
Rada MČ Praha 11 přijala souhlasné stanovisko k návrhu obecně závazné vyhlášky hl. m. Prahy, kterou se na území hlavního města zakazuje spalování vybraných druhů paliv ve stacionárních zdrojích.

Letošní Colours of Ostrava zahájí Florence + The Machine

18:33
Osmnáctý ročník festivalu Colours of Ostrava proběhne od 17. do 20. července opět v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Hlavními lákadly jsou například legendární kapela The Cure, Florence + The Machine, Rag´n´Bone Man, Rosália, ZAZ, Tom Walker, Mariza, Kronos Quartet a mnoho dalších.

Liberec: Mějme na paměti, že svoboda není samozřejmost

17:50
Na Miladu Horákovou jako na symbol komunistické zvůle, ale i na všechny oběti totalitního režimu, se vzpomínalo ve středu 26. června u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici. Vzpomínkové shromáždění uspořádalo statutární město Liberec ve spolupráci s libereckou pobočkou Konfederací politických vězňů České republiky.

Plzeň: Oprava Studentské ulice se kvůli špatnému stavu kolektoru protáhne

15:39
První etapa rekonstrukce Studentské ulice na Lochotíně, jejíž součástí byla i stavba Boleveckého kanalizačního sběrače, se kvůli neočekávaným komplikacím s kolektorem protáhne o několik měsíců. Dosavadní dopravní omezení, která měla skončit částečně 30. června 2019, tak potrvají nejméně do 30. listopadu 2019.

Olomouc: Lesy se potýkají s extrémním počasím a kůrovcovou kalamitou, město osloví dobrovolníky

14:57
Na čtyřech tisících hektarů lesních porostů hospodaří akciová společnost Lesy města Olomouce. V posledních letech je toto hospodaření stále citelněji ovlivněno klimatickými změnami a také s tím spojených šířením škůdců. V důsledku této kalamitní situace se v lesích mnohem více kácí a musí se také více investovat do jejich obnovy. Pomoct mohou už letos na podzim i dobrovolníci, kteří by malou část obnovovaného lesa adoptovali.

Pardubice: Dostihový spolek bude mít nového ředitele

14:16
Rada města Pardubic schválila na základě doporučení hodnotící komise Jaroslava Müllera jako vítěze výběrového řízení na pozici člena představenstva, pověřeného řízením společnosti Dostihový spolek a.s.

Šumperk: Výzva vlastníkům nemovitých kulturních památek v městské památkové zóně

13:35
Ministerstvo kultury České republiky (MK) každoročně připravuje Program regenerace městských památkových zón a městských památkových rezervací. Je pravděpodobné, že i v letošním roce bude program vypsán.

Praha 2: Vedení radnice - Jde nám o děti i o přírodu

12:55
Sportovních ploch pro děti je nedostatek. I proto mají každý třetí chlapec a každá pátá dívka nadváhu. Vedení Prahy 2 tomuto novodobému negativnímu trendu čelí různými způsoby, jedním z nich je vznik moderního sportoviště pro žáky v areálu ZŠ Na Smetance.

Znojmo: Areál bývalého domova mládeže bude nabídnut k prodeji

12:14
Rada Jihomoravského kraje schválila záměr prodeje bývalého domova mládeže v Znojmě za nejvyšší nabídku kupní ceny, minimálně za 24,61 milionu korun.

Příbram: Je odhlasováno, k realizaci postupují tři návrhy

10:58
Devatenáct návrhů podaných v rámci druhého ročníku participativního rozpočtu bylo zařazeno do hlasování veřejnosti s tím, že na realizaci nejúspěšnějších bude rozdělen jeden milion korun. Podle výsledku hlasování budou moci být k realizaci postoupeny tři projekty.

Kroměříž: Na festivalu zazní hity Queen, Metallica či Rolling Stones

10:21
Na výstavišti v Kroměříži proběhne v sobotu 29. června hudební festival Revival fest. Již potřetí se areál výstaviště promění ve světové pódium, které hostí ty nejzářivější interprety.

Hradec Králové: Univerzitní náměstí ponese jméno Václava Havla

9:40
Náměstí uvnitř univerzitního kampusu Na Soutoku ponese jméno Václava Havla. Návrh Univerzity Hradec Králové se rozhodli podpořit zastupitelé, již minulý týden ho schválila městská rada. Slavnostní odhalení nového pojmenování piazzety je plánované 16. listopadu, tedy den před 30. výročím sametové revoluce.

Mladá Boleslav: Změna v územním plánu znemožní výstavbu v pozemku u Radouče

9:01
Vedení města již dříve deklarovalo snahu zachovat travnatý pozemek u Svojsíkovy ulice a lokality Radouč a nedovolit zde další zástavbu. Vlastníkem pozemku je ale dosud stát. Nyní zastupitelé schválili návrh na pořízení změny č. 8 územního plánu města.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes