15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

5.2 items/day

Znojmo: Na Horním náměstí se budou zachraňovat životy

7:09
Na Horním náměstí ve Znojmě se sjedou všechny složky Integrovaného záchranného systému (IZS) a budou zachraňovat lidské životy v simulované dopravní nehodě.

Jablonec nad Nisou otevřel veřejný sprchovací box

20:35
Statutární město Jablonec nad Nisou předalo neziskové společnosti Naděje sprchovací box, tzv. sprchomat. Město za něj zaplatilo něco přes půl milionu korun a sprchovací kabina je zdarma k dispozici všem, kdo ji budou potřebovat. V současné době je v Libereckém kraji jediná.

Ostrava: Novelu vyhlášky o nočním klidu schválilo zastupitelstvo

16:35
Blížící se začátek festivalové sezóny přinesl potřebu aktualizace přílohy obecně závazné vyhlášky o nočním klidu (č. 1/2023). Novelizace přinesla jen drobnější úpravy přílohy obecně závazné vyhlášky, spočívající v rozšíření výčtu akcí.

Příbram: Bonbonový déšť při akci Divadlo patří dětem

11:28
Poslední květnová neděle bude patřit tradiční akci Divadlo patří dětem, která bude probíhat v kulturním domě a jeho okolí v čase do 9 do 18 hodin.

Jihlava: Landscape festival promění ulice ve výstavní síně

27.May
Zahájení festivalu se uskuteční 2. června v ulici Jana Masaryka, která se na týden uzavře, aby doprava ustoupila uměleckým dílům. Festival potrvá až do konce září a promění jihlavské ulice příklady české i zahraniční krajinářské a industriální architektury.

České Budějovice: Jihočeští poutníci se vydají na dvoudenní cestu

26.May
Na dvacet poutníků z jižních Čech se již tuto sobotu 27. května sejde v centru Českých Budějovic. Společně se vydají na jarní pouť do Kájova, na jedno z nejstarších poutních míst v Čechách. Poutníky čeká pestrá trasa se zastávkami u přírodních i historických zajímavostí.

Otrokovice: Dům s pečovatelskou službou v Trávníkách prošel rekonstrukcí

26.May
Přízemí domu s pečovatelskou službou v Trávníkách se blýská novotou. Provedená rekonstrukce prostor přinesla zlepšení zejména pro poskytování služeb pečovatelů, ale i zvýšení komfortu pro setkávání seniorů. Radnici investice vyšla na 4 miliony korun.

Hradec Králové: Kemp Stříbrný rybník nachystal novinky pro letošní sezónu

26.May
Areál kempu Stříbrný rybník převzala před třemi lety do své správy společnost Městské lesy Hradec Králové. Za tuto dobu se podařilo kompletně změnit vzhled kempu, vybudovat nová zázemí a přilákat tisíce nových návštěvníků. V tomto trendu budou Městské lesy pokračovat i letos, do areálu přibydou další pevné moderní stany, vybuduje se nové pódium a vznikne zde také nové multifunkční sportovní hřiště.

Prostějov: Motivy na vánoční kelímky hodnotila v prvním kole odborná komise

26.May
Celkem 47 prací ze dvou kategorií obdržela hodnotící komise ve výtvarné soutěži o nejlepší grafický návrh na vratné kelímky. Ty by chtělo město začít používat už o letošních adventních trzích.

Plzeň 3: Trojka hledá nájemce hned do tří prostor

26.May
Vstupní brána do Borského parku, budova v místě točky tramvajové tratě v Kaplířově ulici a prostory v sadech Pětatřicátníků. To jsou tři místa, kam třetí městský obvod nyní shání nájemce. Ve všech případech jde zejména o kavárny s drobným občerstvením.

Frýdek-Místek: Opravy reklamované části obchvatu potrvají do konce června

26.May
Zhruba půlkilometrový úsek loni otevřeného obchvatu Frýdku-Místku je kvůli nutným opravám uzavřený. Ředitelství silnic a dálnic opakovaně reklamuje cementobetonový povrch dálnice ve špatném stavu. Opravu zaplatí zhotovitel stavby.

Praha 8: 27. květen - Den národního vzdoru, sportovní rodinný den nebo virtuální prohlídka

25.May
Vzpomínkový akt u příležitosti jednoho z mezníků druhé světové války, Operace Anthropoid, se uskuteční v sobotu 27. května 2023 v 10:35 u památníku Anthropoid v Libni v Praze 8.

Blansko: Modernizace atletického stadionu přijde na dvacet milionů

25.May
Na atletickém stadionu v Mlýnské ulici už sportovce vystřídali dělníci. Odstartovala tak jedna z největších investičních akcí města v letošním roce.

Jičín nechá zpracovat dokumentaci na opravu omítek v Čestném dvoře Lodžie

25.May
RM schválila cenovou nabídku Ing. arch. Petra Dostála na zpracování projektové dokumentace pro opravu vnějších omítek na Čestném dvoře Valdštejnské lodžie. Architekt ji vypracuje za 432 000 korun.

Pelhřimov: Cyklostezka do Pavlova by měla být otevřena do konce října

25.May
Město Pelhřimov začalo s výstavbou asfaltobetonové cyklostezky Pelhřimov, Polní dvůr – silnice III/11244 na Pavlov. Získalo na ni evropskou dotaci a dotaci ze státního rozpočtu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes