15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony

Publishes:

15.5 items/day

Valašské Meziříčí: Krásenská obora má zůstat odpočinkovou zónou

10:42
Občané Valašského Meziříčí mají jasno v tom, jak by měla vypadat historická oblast Obory v Krásně nad Bečvou. Bezmála 600 se jich totiž zapojilo do průzkumu, který zadala místní komise Krásno 2 ve spolupráci s radnicí.

Jablonec nad Nisou: Ve městě přibudou bílé kontejnery na textil

9:37
Jablonečtí radní rozhodli o pronájmu dalších pozemků určených pro umístění bílých kontejnerů na textil. Společnost DIMATEX doporučila vzhledem k počtu obyvatel rozšíření sběrné sítě na 50 kontejnerů na 44 stanovištích. Město by tak získalo za pronájem 60 tis. Kč za rok.

Jičín: Strategie odpovědného stravování v školách a školských zařízeních

9:03
Rada schválila Strategii odpovědného stravování ve školách a školských zařízeních města Jičína. Na setkání všech vedoucích školních jídelen ze škol, zřizovaných městem, si vedoucí jídelen vzájemně sdělili své zkušenosti o problematice stravování včetně nákupu surovin. Přítomni byli i zástupci města.

Kutná Hora: Po Barboře s kukátkem

6:52
Kukátko promění obyčejný zážitek v neobyčejný. S ním se dostanete do kontaktu i s takovými detaily výzdoby chrámu, které by vám kvůli nedokonalosti oka zůstaly navždy skryté.

Havířov: Vítězné projekty participativního rozpočtu 2022 už známe

21:40
Během června probíhalo hlasování o projektech, přihlášených do participativního rozpočtu města Havířova pro rok 2022. Do hlasování postoupilo celkem deset projektů z pěti městských částí. Lidé si mohli vybrat, kterému projektu dají svůj hlas.

Most: Město nabízí mnoho příležitostí k trávení volného času

20:35
Je tu červenec a začínají prázdniny. S letními měsíci se pojí mnoho příležitostí k trávení volného času. Mnoho z nás bude čerpat zaslouženou dovolenou a já bych si přál, abychom alespoň malou část prosluněných dnů trávili u nás v Mostě," říká náměstek primátora města Mostu Marek Hrvol.

Zlín: Držitelům průkazů ZTP zůstává parkování zdarma

19:30
Držitelům průkazů ZTP zůstává parkování na městských parkovištích ve správě Technických služeb Zlín zdarma. Podmínkou je pořízení elektronické parkovací karty, která umožní průjezd závorami bez omezení.

České Budějovice: Ukrajinští asistenti prevence kriminality pomáhají odbourat jazykovou bariéru

18:24
V Českých Budějovicích úspěšně funguje projekt asistentů prevence kriminality už od roku 2013. Asistenti významně napomáhají k zajištění veřejného pořádku například na sídlišti Máj, na Palackého náměstí a Lannově třídě v okolí nádraží i v obchodních centrech.

Jihlava: Město nechalo obnovit běžecké trasy na Heulose

17:19
Nabídku sportovního vyžití v Jihlavě rozšiřují značené běžecké trasy lesoparkem Heulos. Barevné šipky v bílém poli na stromech značí, kudy vede která trasa.

Přerov: Rozhledna Čekyně dostala zelenou, její vybudování schválili radní

15:06
Radní oprášili dříve odloženou myšlenku na vybudování rozhledny na Čekyňském kopci a schválili záměr na její realizaci.

Liberec: Druhý ročník participativního rozpočtu zná vítěze

14:01
Statutární město Liberec zná výsledky druhého ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Liberec. Liberečané rozhodli o jedenácti projektech, které město v následujících měsících zrealizuje.

Brno: Vedle sokolského areálu by mohla vzniknout škola se sportovní halou

12:55
Jde-li člověk kolem Husova sboru po Botanické k budově soudu, míjí nevzhledný pás zeminy se zbytky trávy a pomalovaný plechový plot. Za ním se skrývají garáže, jež jsou součástí venkovního areálu TJ Sokol Brno I.

Plzeň: Speciální skupina kontrolovala lokalitu boleveckých rybníků a rozdávala letáky

11:49
Informovat návštěvníky rekreačních oblastí v Plzni, co je na daném území povoleno a co se naopak nesmí, bylo jedním z cílů víkendové preventivní akce kolem boleveckých rybníků.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes