ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

18,8 položek/den

Teplice: Start 864. lázeňské sezony opět s charitativním projektem

21:47
Poslední květnový víkend každoročně patří zahájení lázeňské sezony v Teplicích a stejně tak i charitativnímu Oranžovému kolu Nadace ČEZ, která konání této nejvýznamnější kulturní akce ve městě podpořila 200tisícovým příspěvkem. Tentokrát budou moci návštěvníci věnovat své minutové šlapání na speciálních rotopedech neziskovým organizacím WHITE LIGHT I, z. ú., a Senior Teplice, z. s., a to v čase...

České Budějovice: Křižovatky vypnou semafory

20:40
Podle sdělení společnosti SWARCO TRAFFIC CZ s.r.o. bude v pondělí 28. května 2018 od 10.00 hodin (po ranní dopravní špičce) vypnuto světelné signalizační zařízení na křižovatce Rudolfovská – Na Sadech přibližně na dvě hodiny. Důvodem je havarijní oprava nabouraného sloupu semaforu. Po dobu vypnutí světel bude dopravu řídit Policie České republiky.

Český Brod: Bitva u Lipan 2018

20:07
Přijďte se podívat v sobotu 26.5.2018 na Lipskou horu, kde se pod mohylou odehraje ukázka toho, jak pravděpodobně mohla ona bitva, která vstoupila do učebnic dějepisu vypadat.

Plzeň: Dětská technická univerzita fakulty strojní má prvních 37 absolventů

19:34
Celkem 37 dětí z prvního a druhého stupně základní školy si ve středu 23. května převzalo z rukou děkana Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni Milana Edla diplomy stvrzující jejich absolvování Dětské technické univerzity. Tu fakulta letos za podpory Plzeňského kraje, města Plzně a průmyslových podniků otevřela poprvé. Slavnostní promoce mladých techniků se za město Plzeň zúčastnila náměstkyně pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

Olomouc: Představitelé kantonské univerzity navštívili radnici

18:26
Zástupci Guangzhou College of South China University of Technology, univerzity v čínském Kuang-čou (Kantonu), navštívili tento týden olomouckou radnici.

Pardubice: Kuchyně v domově pro seniory je znovu v provozu

17:53
Stravovací provoz v Domově pro seniory (DpS) U Kostelíčka po třiadvaceti letech svého provozu opět září novotou. Rekonstrukce a modernizace trvala celkem šest měsíců, za tu dobu se kuchyně sociálních služeb změnila k nepoznání. Stavební práce včetně dodávky nové technologie a drobného gastro vybavení přitom vyšly na zhruba 44 milionů korun včetně DPH.

Jeseník: Rozsáhlá investiční akce omezí dopravu

17:18
V Tyršově ulici začala 21. května rekonstrukce inženýrských sítí. Investiční akce za účasti Vak Jesenicka, innogy a města Jeseník je rozdělena do 4. etap a dotkne se také ulice Na Úbočí. Město financuje obnovu dešťové kanalizace Na Úbočí a ve spodní části Tyršovy ulice za 1,8 milionu vč. DPH.

Česká Lípa: Na Slovance se řešily problémy s parkováním

16:11
Ti, kteří vážili cestu do ZŠ Slovanka na setkání s vedením města ohledně parkování na zdejším sídlišti, jednak slyšeli záměry města a sami svými nápady mohli pomoci řešit parkování na Slovance. Rovněž byli seznámeni se situací v ulici Českokamenická, kde město chystá vytvořit 80 parkovacích míst.

58. Zlín Film Festival začíná, město ožije filmy a zábavou

15:37
V pátek 25. května se otevírá nový ročník Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Do města přiváží na 300 filmových snímků z 55 zemí světa i nepřeberné množství zábavy.

Ostrava: Město prodá pozemky pod prolukou

15:02
Město hledá zájemce o koupi pozemku o velikosti 1400 metrů čtverečních v historickém jádru Ostravy v sousedství nových laubů. Prodej této parcely schválili zastupitele na svém jednání 23. května. Plocha naproti Divadlu loutek Ostrava zatím slouží jako uzavřené parkoviště.

Litoměřice: Nová služba UtilityReport pomůže stavebníkům

13:55
Město Litoměřice vychází vstříc stavebníkům. V rámci zkvalitňování služeb zprovoznilo veřejnosti tento týden bezplatnou službu UtilityReport.

Znojmo: Expozice pivovarnictví - nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje

13:20
Ocenění Nejlépe opravená památka Jihomoravského kraje v kategorii velkých necírkevních staveb a odměnu 100 000 korun za rekonstrukci a zpřístupnění Expozice pivovarnictví si včera z rukou radního Jihomoravského kraje Tomáše Soukala převzal starosta Znojma Jan Grois.

Frýdek-Místek: Výstava origami modelů zpestří prostor bývalé Moravia banky

12:45
Statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci se svou organizací KulturouFM a Drahomírou Jurtíkovou pořádá výstavu Origami – umění skládání z papíru autora Víti Masopusta. Konat se bude od 28. května do 6. června v budově bývalé Místecké záložny (Moravia banky) v Místku, sousedící s Národním domem, a to od pondělí do pátku vždy od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Hradec Králové: Koupaliště Flošna zahajuje hlavní letní sezónu v neděli

11:37
Tuto neděli, 27. května 2018 zahájí hlavní sezónu koupaliště Flošna v Hradci Králové. V hlavní letní sezóně je voda ve venkovních bazénech vyhřátá na 26 až 28°C, tobogány i skluzavky jsou v provozu a jsou v ceně vstupného. Otevírací doba bude od neděle od 9 do 19 hodin, ovlivněna může být aktuálním vývojem počasí.

Přerov: Zimní stadion bude lépe ozvučen do začátku „ledové sezóny“

11:02
Novým ozvučením bude opatřen přerovský zimní stadión – a to ještě do začátku letošní „ledové sezóny“, která začíná už v červenci.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes