ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova → Regiony

Publikuje:

18,6 položek/den

Jablonec nad Nisou: Písečné hrady podlehly nájezdu zhruba hodinu po dokončení

7:55
Sedm hromad písku na mšenském břehu jablonecké přehrady obsadilo ve středu 18. července šest soutěžních týmů z příměstských táborů a vodní skauti. Budovatelské nadšení malých i velkých neschladil ani dlouhotrvající déšť. Vyvrcholením pak bylo vylodění nepřátelských pirátů a boj o unesené děti.

Jihlava zahájila stavbu mateřské školy Na Dolech

6:49
V Jihlavě ve Starých Horách začala stavba mateřské školky s celodenním provozem. Školka bude mít vyhrazené kapacity pro děti zaměstnanců společnosti Bosch Diesel. Ve školce s možností přespání bude vodní svět, vířivka a interaktivní dílna.

Litoměřice: Kuřáky na neoznačených předzahrádkách strážníci pokutovat nebudou

21:51
Městská policie nebude pokutovat kuřáky za kouření na předzahrádkách, které nejsou označeny grafickou značkou „Kouření zakázáno“.

Olomouc: Rozárium doplní nový mobiliář a veřejné osvětlení

20:43
Lepší komfort pro pobyt v areálu olomouckého rozária poskytne návštěvníkům nově instalovaný venkovní mobiliář, který doplní i veřejné osvětlení. Stavební práce, o nichž rozhodli radní, začnou v rozáriu ještě v letošní sezóně.

Náchod: Město se dohodlo s krajem na financování parkování u nemocnice

20:09
V návaznosti na řadu jednání o nutnosti řešení neutěšeného stavu parkování pro zaměstnance a návštěvníky náchodské nemocnice během její modernizace se podařilo vedení města vyjednat s krajem způsob řešení.

Znojmo bude žádat o dotaci na revitalizaci vnitrobloku

19:36
Kompletní revitalizaci vnitrobloku ulic Dukelských bojovníků a Sokolovská chce v příštím roce provést město Znojmo. Žádat o dotaci bude na Státní fond rozvoje bydlení, kde je možné získat podporu max. 50 % uznatelných nákladů, nejvýše však 6 milionů korun na projekt.

Plzeň získala historickou tramvaj z Prahy

18:27
Plzeňské městské dopravní podniky rozšířily svůj vozový park o motorový dvounápravový obousměrný vůz předválečné konstrukce Ringhoffer, tzv. dvoutisícovák, z roku 1929.

Ostrava: Historická tramvaj Barborka vyjede v sobotu do ulic

17:53
Zábavu i poznání přináší sobota 21. července. K oslavě 100 let od vzniku samostatného československého státu vyjede do ostravských ulic historická tramvaj Barborka. Koho zajímá historie domů v centru Ostravy, neměl by si nechat ujít sobotní komentovanou prohlídku.

Děčín: Magistrát zahajuje prodej nevyzvednutých věcí ze ztrát a nálezů

17:19
Pokud se do tří let po zaevidování nálezu o ztracenou věc nepřihlásí vlastník nebo ten, kdo věc ztratil, pak se stává majetkem města. Jedná se například o mobilní telefony nebo kola. Magistrát nyní zahajuje prodej těchto věcí a zřídil k tomu speciální portál, na který se občané mohou podívat a případně si poté drobný majetek zakoupit.

Brno se snaží oživit Arnoldovu vilu v sousedství vily Tugendhat

16:10
Rada města Brna pověřila Muzeum města Brna zpracováním žádosti na Norské fondy, ze kterých by bylo možné částečně zaplatit rekonstrukci zanedbané Arnoldovy vily. V ní by v budoucnu mělo vzniknout Centrum dialogu – místo pro poznávání naší společné česko-německo-židovské historie, badatelské zázemí vily Tugendhat či expozice věnovaná brněnskému stavitelství.

Česká Lípa: Finální podoba sídliště Holý Vrch bude známa v polovině srpna

15:37
Všechny připomínky občanů, které byly vyhodnoceny jako přínosné, budou architekty zapracovány do návrhu regenerace sídliště Holý Vrch. Nad připomínkami se sešli zástupci města a architektonické kanceláře AF-City Plan a finální podoba sídliště by měla být hotova v polovině srpna.

Frýdek-Místek: Projekt na regeneraci Riviery je hotov, budeme žádat o dotace

15:02
Statutární město Frýdek-Místek investuje do modernizace sídlišť. Po přeměně nejlidnatějšího sídliště Slezská ve Frýdku přichází na řadu sídliště Riviera v Místku.

Cheb: Cestovat v čase umožňuje nová aplikace

13:53
Kulturní cesta Fojtů nabízí turistům pomocí mobilní aplikace zpopularizovat kulturní dědictví regionu.

Plzeň 3: Plzeňský centrální obvod poskytl finanční dar Policii ČR

13:20
Ve čtvrtek 19. července proběhlo v prostorách Městského ředitelství policie Plzeň slavnostní předání finančního daru, který poskytl Městský obvod Plzeň 3. Slavnostní předání se uskutečnilo za přítomnosti starosty MO Plzeň 3 Radislava Neubauera, místostarosty Davida Procházky a ředitele Městského ředitelství policie Plzeň plk. Michala Krejbicha.

Olomouc: Zbouraný most a vytěžená zemina budou odváženy šesti trasami

12:45
S rostoucí intenzitou prací na protipovodňových opatřeních přibývá i materiálu, který je třeba odvézt na různé skládky. Vedení města Olomouce vyhovělo žádosti investora protipovodňových opatření a stavební firmy a připravilo seznam tras pro odvoz stavební suti a zeminy z různých míst stavby.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes