15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

8.7 items/day

Oldřich Rambousek: Chudáček pan Rakušan a hnutí STAN. Kdo by je neznal, ten by je koupil

22:01
I já sám bych po medializaci rozhodnutí vedení STAN vrátit šmelinou smrdící peníze zpět jejich dárcům slzu uronil. To bych však nesměl vědět, že hnutí STAN a s nimi mnozí další zrovna velkou ctí neoplývají a že rozhodnutí vrátit zpět nějaké peníze je pouze dělání z nouze cnost a z občanské společnosti pitomce. Snaží se ze špíny vytřískat navíc i politický kapitál.

Filip Andler: Američtí jestřábi nebezpečně dráždí čínského draka

20:23
Sotva šest měsíců po chaotickém stažení USA z Afghánistánu prezident Joe Biden čelí třem krizím – na Ukrajině, na Tchaj-wanu a v Íránu – které by mohly snadno propuknout v americké vojenské akce v zahraničí.

Petr Hampl: Kdo chce bojovat proti otrokářům

18:11
Právě dnes se koná v Praze už druhý Den rebelů, oslava narození konfederačních generálů Roberta E. Lee a Stonewalla Jacksona.

Ivo Strejček: Přihláška do EU byla politickým realismem své doby

16:32
Dne 17. ledna 1996 podala Česká republika prostřednictvím tehdejšího premiéra Václava Klause přihlášku k členství v Evropské unii. Tento akt bývá Václavu Klausovi, již tehdy výraznému kritikovi postmaastrichtského evropského integračního modelu, jízlivě předhazován jak přesvědčenými „bruselany“ všech politických barev, tak vyčítán některými z těch, kteří jsou neoblomnými odpůrci členství ČR v EU.

Přemysl Votava: Zlaté časy, kdy se mlaskalo…

14:49
„To se nám to hoduje, když to platí jiní…“, to je ten slavný výrok feldkuráta Katze, který si užíval života u bohatě prostřeného stolu. Ten jeho bohatě prostřený stůl nám připomíná ty zlaté imperiální časy, kdy koloniální mocnosti žily ze svých kolonií. Ono to zase není tak dávno, co planeta Země byla tou největší britskou obchodní kanceláří.

Pavel Foltán: Jak Macek trefil Macka aneb Mackův auto-vlastenec

13:43
Ve své čtvrteční glose na Parlamentních listech glosátor Macek zaglosoval toto - cit.: "Volkswagen a Toyota investují do aut na baterky dohromady 170 miliard dolarů. Tolik zpráva. A nyní záludná otázka: investovali by tu ohromnou sumu i tehdy, kdyby nepočítali se státními dotacemi na elektroauta, tedy následným nedobrovolným vytáhnutím těch peněz z kapes daňových poplatníků?"

P. C. Roberts: Nebezpečí! Hrozí nám Armagedon!

11:31
Washington a jeho loutky z NATO dělají chybu, když si myslí, že ve věci bezpečnostních obav Rusko jen blufuje, či když výzvy Kremlu označují za bluf.

Jiří Paroubek: Přehmaty vlády Panské koalice

7:39
Fialova vláda je složena vesměs z lidí, kteří v minulosti nic neřídili a někteří z nových ministrů mají řídit oblasti, o kterých nic nevědí (Langšádlová, Lipavský ad.).

Ivo Valenta: Tleskám. Konec strašáka v podobě povinného očkování

20.January
TLESKÁM – KONEC STRAŠÁKA V PODOBĚ POVINNÉHO OČKOVÁNÍ. Jistě jste již tuto informaci zaregistrovali. Lidé nad šedesát a spolu s nimi zaměstnanci řady profesí si mohou oddychnout. Nebudou se muset povinně nechávat očkovat.

Petice proti snížení slevy na jízdném

20.January
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice dle zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním, vyjadřujeme nesouhlas s nařízením vlády o snížení slevy na jízdné o 25 % na 50 % s platností od dubna 2022. Žádáme Vládu ČR, aby slevu na jízdném nesnižovala, ale ponechala na 75 %.

Jan Urbach: Orbán jede za Putinem. Jednat budou o dlouhodobých dodávkách plynu

20.January
Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó zveřejnil informaci, že premiér Viktor Orbán plánuje odjet 1. února do Moskvy. Má tam mluvit o investici do maďarské jaderné elektrárny v Paksi. „Rosatom již připravuje půdu pro velkolepou stavbu. Chceme, aby tento projekt vstoupil do realizační fáze již v první polovině letošního roku,“ uvedl Szijjártó.

Jiří Paroubek: Jelínek, Sobotka a ti další zombie

20.January
Mé zatím velice skromné vyjádření, že bych snad mohl uvažovat o prezidentské kandidatuře, přímo „rozbejčilo“ některé zájmové skupiny.

Richard Seemann: Konference ve Wannsee je stále mementem

20.January
Dvacátého ledna uplynulo 80let, kdy se konala ve Wannsee u Berlína konference vysokých vládních a bezpečnostních představitelů tehdejšího Německa o koordinaci při tak zvaném konečném řešení židovské otázky. Jednalo se o likvidaci jedenácti milionů evropských židů, které bylo tak přísně tajeno, že se o něm nevědělo ani v době Norimberského procesu s nacistickými válečnými zločinci. Teprve rok po...
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes