15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

9.6 items/day

Petr Mrázek: Proč je nás málo?

11:17
Od propagátorů zničení Evropy přistěhovaleckou tsunami cizích kultur a civilizací stále slyším, že je to jediné možné řešení naší situace, protože se nerozmnožujeme, je nás málo.

Zbyněk Fiala: Očkování může začít

7:39
V lednu může být k dispozici celá plejáda vakcín proti coronaviru. Na výběr budou americké, evropské, čínské a ruské.

Adam Kučera, Milan Szabo: Propojenost a nákaza ve finančním systému ČR

21:37
Propojenost ve finančním systému v podobě přímých či nepřímých finančních vazeb představuje jeden z aspektů systémového rizika, a to především v jeho strukturální dimenzi.

Marian Kechlibar: Příliš mnoho zájemců o málo prebend

20:20
Před čtyřmi měsíci jsem poprvé psal o Peteru Turchinovi a o tom, že podle jeho názoru se dá současný politický chaos odvodit mimo jiné od toho, že prestižních míst nijak nepřibývá, kdežto zájemců o ně ano. Tomuhle jevu říká Turchin nadprodukce elit. Od té doby zájem o myšlenky Petera Turchina nijak neutichl.

Jiří Paroubek: Prezident dal vedení BIS šach

18:26
Každoročně se ptám, podobně jako pan prezident, kde a kdo že jsou ti ruští a čínští špioni, kteří podle BIS ohrožují náš ústavní pořádek? Musí jich být asi hodně, tedy alespoň podle BIS, když se jim dostane té cti, být v posledních letech v každé výroční zprávě BIS. Je to neadresné, nikoho to moc nebolí a přitom je to pěkně politicky využitelné.

Štěpán Křeček: Zdraží pohonné hmoty, elektřina i zemní plyn

15:14
„Koronavirová krize vedla k omezení spotřeby průmyslových komodit. Díky tomu se snížily burzovní ceny ropy, elektřiny i zemního plynu. S postupnou obnovou globálního hospodářství se však budeme muset připravit na zdražování těchto komodit. To může udělat čáru přes rozpočet mnohým rodinám,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Václav Klaus: Dopis ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému

13:23
Bývalý prezident České republiky Václav Klaus zaslal ve středu dne 2. prosince 2020 dopis ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému:

Alena Vitásková: Za škody, způsobené státu, občanům a daňovým poplatníkům, má být státní zástupce Mgr. Radek Mezlík povýšen

2.December
Státní zástupce Mgr. Radek Mezlík z Vrchního státního zastupitelství Olomouc (vrchní státní zástupce JUDr. Ivo Ištván) způsobil prokazatelně miliónové škody státu, občanům, daňovým poplatníkům výkonem své práce státního zástupce. Přes řadu podnětů na kárné řízení, trestní provinění, měl doposud krytá záda ze strany svých nadřízených.

Petr Výborný: Bude špatná tradice rychlých výměn ředitelů ČD pokračovat?

2.December
Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček v Otázkách Václava Moravce oznámil, že tento týden má proběhnout změna na postu generálního ředitele Českých drah. Václava Nebeského, který nastoupil do funkce loni v září, má vystřídat dosavadní předseda představenstva dceřiné společnosti ČD Cargo Ivan Bednárik. Pokračuje tak tradice, kdy se muži v čele významného státního podniku (žena se zatím do čel...

Zdeněk Jemelík: Zvrat v kauze Zadeh

2.December
V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí to i pro „velkou daňovou kauzu“ Krajského soudu v Brně, řešenou senátem Aleše Novotného od r. 2015, v které je dle obžaloby hlavní postavou obž. Shahram Zadeh, Iránec s českým státním občanstvím.

Jiří Paroubek: Zápecníci z pražské městské rady

2.December
Pražští radní na pondělní schůzi městské rady neodsouhlasili zadání změny územního plánu, která by umožnila v blízké budoucnosti uskutečnit stavební řízení a následně postavit na ruzyňském letišti novou vzletovou a přistávací dráhu.

Zdeněk Jemelík: Vykopnutí směrem nahoru

1.December
Když jsem se dočetl v několika článcích, např. na České justici, že státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Radek Mezlík uspěl v konkursu a odejde do Úřadu evropského veřejného žalobce, vybavily se mi vzpomínky na některé zvláštní postupy personální práce v době socialistického temna.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes