15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

8.1 items/day

Jiří Paroubek: Koho jste si zvolili, toho máte

13:27
Řekl bych, že toto platí pro většinu učitelů, vysokoškolských pedagogů humanitních oborů českých univerzit a vysokých škol.

Vladimír Pikora: Nové údaje o HDP nepřekvapily, recese v ekonomice přetrvává

31.March
HDP ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně klesl o 0,4 % a meziročně stoupl o 0,3 %. HDP v roce 2022 stoupl o 2,5 %. Tyto zveřejněné údaje nelze považovat za výraznou změnu proti původnímu odhadu.

Přemysl Votava: Revoluce na export

31.March
Ten příběh byl po dlouhá léta obestřen tajemstvím. Psal se rok 1917 a v Evropě již tři roky zuřila válka, konec byl v nedohlednu. Hospodářské a sociální dopady radikalizovaly evropskou společnost. Bylo tomu i v Rusku. V únoru 1917 byl svržen car a ustavena Prozatímní vláda. A zde začíná tento tajemný příběh.

Petr Miller: Když dva dělají totéž, není to totéž

31.March
Prezident Petr Pavel ve středu zakončil svou dvoudenní návštěvu Moravskoslezského kraje v dolech na Karvinsku. Tam se setkal se zaměstnanci státního podniku Diamo. Společně s nimi sfáral přibližně 900 metrů pod povrch, kde s někdejšími horníky prozkoumal již nevyužívaný důl Darkov.

Petr Dufek: Recese opět potvrzena

31.March
Dílčí zpřesnění dat o HDP s celkovými výsledky ani trendy příliš nezahýbalo. Česká ekonomika v loňském roce sice rostla tempem 2,5 %, avšak už druhou polovinu roku poznamenala recese. Za ní můžeme hledat především vysokou inflaci, která snížila kupní sílu domácností, a tak i srazila jejich spotřebu.

Ivan Černý: Vítejte v klatovském Pavilonu skla

31.March
Zájemci o šumavskou sklářskou historii dobře vědí, o čem je řeč. Rádi ale rozšíříme obzory i výletníkům a turistům, toužícím po nevšedním zážitku, kteří v tomto mimořádném muzeu křehké krásy kupodivu ještě nebyli. Navštivme tedy společně výstavní pavilon v zahradě u Vlastivědného muzea Dr. Karla Hostaše.

Jiří Paroubek: Hony na čarodějnice

31.March
Tentokrát se předmětem honu na čarodějnice stal olympijský vítěz z roku 2012, člen Českého olympijského výboru, předseda Komise sportovců ČOV, který je také členem Armádního sportovního centra Dukla, David Svoboda.

Zbyněk Fiala: Mají naše auta budoucnost?

31.March
Evropská unie nakonec umožní výrobu aut se spalovacími motory i po roce 2035, pokud budou na syntetická paliva bez fosilního uhlíku. Ale kde je vzít? A jak si poradit se zdrcující konkurencí elektromobility – čínskou, americkou, a nakonec i s tou z Volkswagenu? Nechají nás vyhnít, když s námi není řeč?

Ladislav Jakl: Hřiště, nebo hospoda?

30.March
Jen sto kroků od mého domu je podnik, kde čepují různá zajímavá piva. Tedy něco pro mne. A ve výloze tam mají nápisy, kdo všechno tady není vítán, plus všelijaké vyhraněné pokrokové politické proklamace. Tedy nic pro mě.

Ladislav Boldi: Prezidentské volby ohrozil sociální terorismus

30.March
Letošní prezidentské volby odhalily skryté nebezpečí zvané „Sociální terorismus“, který má už desetitisíce stoupenců. Kvůli nim jsou dnes v bezprostředním ohrožení nejen nevinní občané, ale i politici, novináři, národní bezpečnost a principy právního státu.

Petr Dufek: České pracovní náklady 12. nejnižší v EU

30.March
Podle dnes zveřejněných čísel Eurostatu dosáhly průměrné hodinové pracovní náklady v ČR v loňském roce po započtení spojených daní 16,4 EUR. Byly tak 12. nejnižší v rámci celé unie.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes