ParlamentniListy.cz

Description:

Názory a petice | Aréna | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Catalog:

Z domova → Politika

Publishes:

9.2 items/day

Rudolf Mládek: Podivný e-shop, který se nelíbí nikomu

13:27
Asi už jenom šéfovi Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Hořelicovi se zdá, že vyplatit za nový systém e-shopu pro prodej dálničních známek 400 milionů je fajn. Ten má dodat firma Asseco Central Europe. Fajn je to nepochybně pro dodavatelskou firmu a fajn je to pro každého, kdo si na tom tzv. lízne. Tedy získá prospěch a nechť si čtenář doplní sám, kdo všechno by to mohl být.

Sdružení pro architekturu a rozvoj: Mělo by UNESCO rozhodovat co, kde a jak se bude v Praze stavět?

11:41
Politici a úřady v této době zpracovávají oficiální reakci na obsáhlou kritickou zprávu ze strany UNESCO. Ta byla v našich mediích zkratkovitě prezentována tak, že světová organizace hrozí Praze zařazením na seznam ohrožených památek světového dědictví.

Lukáš Kovanda: Stravenky zrušme, pomůže to celé ekonomice. Odbory se pletou

7:34
Ministerstvo financí chce nabídnout zaměstnavatelům, aby místo stravenek dávali zaměstnancům rovnou nezdaněné peníze. Samozřejmě v odpovídajícím množství, tedy v množství limitovaném.

Karel Januška: Ústavní soud a pravda

22:17
Rodičovské příspěvky a ÚS. Demokratický právní stát musí být založený na pevných základech. Moc soudní musí být nezávislá na moci výkonné. Soudy musí rozhodovat spravedlivě.

Miluš Kotišová: Když Jan Kozák nerozumí, spustí o vílách a feminismu. Jde ale o peníze!

20:30
Já je ale kritizuji a zvláště jejich „infrastrukturu“. Neodpovídá plnému potenciálu jazykovosti. Peníze historicky měly tolik různých podob, že zatím nemáme jejich přesvědčivou typologii. A mezi jazyky je také ohromující variabilita.

Přemysl Votava: Proč ta štvanice?

20:30
„Dostaňte ho živého nebo mrtvého… “, tak (asi) zní ten příkaz! Začal hon na JUDr. Stanislava Křečka. Hvězdná pěchota vyrazila do boje, cílem není pravdu hledat, cílem je uštvat, otrávit člověka…

Jiří Paroubek: Soukup zřejmě dořádil

18:09
V úvodu tohoto článku musím napsat, že zřejmě nejsem tak úplně objektivní ve vztahu k Soukupovi a k jeho televizi. Mám s ním soudní spor.

Štěpán Křeček: Česká republika je příjmově rovnostářskou zemí

17.January
Podle analýzy dat Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj došlo od roku 1985 k výraznému růstu nerovnosti v příjmech v ekonomicky rozvinutých státech světa.

Rudolf Mládek: S křížkem po funusu, a ještě s divnými čísly

17.January
Jakýsi autor pod značkou „kh“ v dnešních iDnes píše článek pod názvem „Brexit bude Brity stát tolik, co účast v Evropské unii (EU) za celých 47 let“ (1). Třeba to má dobře spočítané, ale nevypadá to. Samozřejmě dodává, že příznivec Brexitu europoslanec Nigel Farage všem lhal, a přidává jak současný premiér Johnson nejdříve bude muset dohnat země, se kterými Británie ještě před referendem držela...

Lukáš Kovanda: Nájemné dramaticky roste, druhým nejrychlejším tempem v EU. Zdražovat bude i letos

17.January
V Česku v uplynulých dvanácti letech rostly nájmy zhruba čtyřikrát rychleji než v EU jako celku. V loňském třetím čtvrtletí zdražovaly české nemovitosti dvojnásobným meziročním tempem v porovnání s EU.

Václav Musílek: Íránský režim možná sestřelil sám sebe

17.January
Osudová chyba íránských revolučních gard může mít dalekosáhlé důsledky. Sestřelení ukrajinského dopravního letadla a několikadenní odmítání převzít za něj odpovědnost může přijít íránský klerikální režim pěkně draho. Přitom vše šlapalo podle jeho scénáře. Smuteční tour s mrtvým generálem vypadala působivě.

Jiří Paroubek: Pekarová trpí amnézií

16.January
Již v neděli v debatě v ČT u V. Moravce předsedkyně TOP 09 prokázala (anebo její poradci), že trpí amnézií. Tedy ztrátou paměti. Což u politika může být značný nedostatek.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes