ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz

Katalog:

Ze světa

Publikuje:

10,5 položek/týden

Rakouská vláda dál přitvrzuje. Turkům se to asi líbit nebude

19:27
Rakouský ministr dopravy Norbert Hofer plánuje, že Turci to budou mít od příštího roku o něco těžší. Zatímco dnes mohou Turci v Rakousku skládat zkoušky na řidičský průkaz v turečtině, od roku 2019 už to možné nebude. Informuje o tom server deníku Kronen Zeitung.

Obrat v americké politice: Trump chce nabídnout dohodu EU. Možná narazí

17:23
Podle informací agentury Reuters se Spojené státy pokoušejí nabídnout Japonsku a EU dohodu o volném obchodu. Taková nabídka by znamenala obrat v politice 45. prezidenta USA, který nastoupil politiku uvalení cel na zboží dovážené do USA a pomalu tak začal roztáčet kola obchodní války. Trumpův předchůdce Barack Obama stál o uzavření dvou velkých obchodních dohod s EU na jedné straně a se zeměmi P...

Německá armáda chce růst, ale nemá lidi. Mluví se o náboru cizinců

13:12
Nedostak lidí v ozbrojených silách možná bude německá armáda řešit přijímáním cizinců ze zemí EU. „Armáda poroste, potřebujeme kvalifikované odborníky. Proto tuto možnost pečlivě zvažujeme," řekl mluvčí bundeswehru v Berlíně agentuře DPA.

Lavrov telefonicky intervenoval u Pompea za okamžité propuštění zadržené ruské „špionky“

21.července
Devětadvacetiletá Ruska Marija Butinová byla před několika dny zadržena ve Washingtonu. Mladá žena, která oficiálně v USA studovala, je podezřelá, že vyvíjela nepřátelskou činnost proti Spojeným státům, přičemž se nezaregistrovala jako zahraniční lobbistický pracovník, který na půdě USA působí ve prospěch Ruské federace. Podle informací ruské agentury TASS ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ...

Do EU míří exporadce Trumpa, aby se postavil Sorosovi a spojil silné vůdce

21.července
Steve Bannon býval jedním z hlavních spolupracovníků Donalda Trumpa. Byl jedním z mužů, kteří Trumpovi pomohli v cestě do Bílého domu. Dnes už Bannon pro Trumpa nepracuje. Našel si nový cíl. Vytáhl do boje proti americkému miliardáři Georgi Sorosovi. Informuje o tom server Daily Beast.

Trump pálil ostrými. Do Číny i do EU

21.července
Americký prezident Donald Trump se rozzlobil na Čínu, na Evropskou unii i na americkou centrální banku.

Pokud by se tohle v USA stalo, otřáslo by to prý systémem. Výslech tlumočnice, která se účastnila schůzky Trumpa s Putinem

21.července
Světem rezonují spekulace o tom, co jen si americký prezident Donald Trump s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem na summitu v Helsinkách mezi čtyřma očima řekli a dojednali. Američtí demokraté projevují obavy, že šéf Bílého domu mohl zradit zájmy USA, a místo domněnek se proto přesunuli k činům. Aby měli jasno, co se událo, požadovali, aby jim tlumočnice, která překládala Donaldu Trumpovi...

Putin vyslal varování do NATO

19.července
Před sbližováním s Ukrajinou a Gruzií varuje NATO ruský prezident Vladimir Putin. Severoatlantickou alianci Moskva považuje za nepřátelské uskupení a proti jejímu dalšímu rozšiřování chová výhrady. „Budeme reagovat úměrně na podobné agresivní kroky, které představují přímé ohrožení Ruska,“ uvedl Putin.

Na Slovensku se něco děje. Toto prý zachytil dron nad prostory, kde se usadili ruští Noční vlci

19.července
Ruský motorkářský gang, který v českých luzích a hájích obhajuje např. stávající místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna (ČSSD) je znovu na scéně. Tentokrát vzbudily poprask snímky spojené s tímto klubem na Slovensku. Jsou na nich tanky.

Světová média, která dnes roznesla zprávu, že za otravou Skripala stojí Rusové, to schytala z vysokých míst britské vlády

19.července
Britská agentura Press Association (PA) přinesla informaci o tom, že za útokem na ruského agenta Sergeje Skripala, jenž měl být otráven novičokem, stáli Rusové. Náměstek britského ministra vnitra pro otázky bezpečnosti Ben Wallace však tuto informaci důrazně popřel. České čtenáře o tom informuje ČTK.

Z Británie: Studenti na zdi přemalovali báseň od uznávaného spisovatele. Je to prý rasista a uráží černošské etnikum. Vedení un

19.července
Britská veřejnost aktuálně žije další kauzou, která má mnoho společného s politickou korektností, multikulturalismem a v neposlední řadě přepisováním historie. Tentokrát se stal obětí těchto tendencí významný britský spisovatel a básník Rudyard Kipling.

Britská tajná služba to schytala: Proč nemáte ve vedení černocha, Asiata nebo někoho z etnických minorit?!

18.července
Členové britské parlamentní komise pro tajné služby kritizují tajné služby za nedostatek etnických a sexuálních minorit v jejich vedení. Ve zveřejněném dokumentu je britským tajným službám vyčítáno, že například MI6 neměla v posledních dvou letech ve vedení ani jednoho černocha, Asiata nebo představitele jiné etnické menšiny, uvedl server iDNES.cz.

Maďaři bouchli v OSN do stolu. Jde o migraci

18.července
Podle informací agentury Reuters maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó v OSN oznámil, že Maďarsko nechce mít nic společného s globální dohodou OSN o migraci. Proto jeho země odchází z jednání. A už se objevují první reakce.

Zrada, hanba, trestuhodný výkon. Světový tisk po Trumpově tiskovce s Putinem řádí

17.července
45. prezident USA to za tiskovou konferenci s ruský prezidentem Vladimirem Putinem schytává ze všech stran. Cupují ho američtí politici i americká média a ani v Evropě si pán Bílého domu nevysloužil nejvlídnější slova. Reakce na summit Tumpa s Putinem shrnul server německého deníku Bild. Podívejte se sami.

Summit Trumpa a Putina odstartovala krátká tiskovka. A hned se mluvilo i o jaderných zbraních

16.července
V Helsinkách se setkali 45. prezident USA Donald Trump a jeho ruský protějšek Vladimir Putin. Česká televize přinesla informace o tom, co se kolem jednání těchto dvou státníků děje. Trump mimo jiné sdělil Putinovi, že s ním chce diskutovat o jejich společném příteli – o Číně. Ujistil ho také, že chce s Ruskem vycházet.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes