15
new stories - click to show

ParlamentniListy.cz

Description:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz

Catalog:

Ze světa

Publishes:

3.1 items/day

V okolí Bidena znějí pochyby. „Vítězství“ nakonec může vypadat jinak

10:44
Lidé z okolí amerického prezidenta Joea Bidena začínají pochybovat, že Ukrajina někdy získá zpět celé své území, které momentálně okupuje Ruská federace. Po začátku války, kterou nechal ruský prezident Vladimir Putin rozpoutat 24. února 2022, ruské síly získaly kontrolu nad většinou Donbasu a nad jižním pásem Ukrajiny zahrnujícím města Mariupol a Cherson. Podle Washingtonu je možná na čase, aby u…

Ekonomka nabádala k dodávkám zbraní. Ukrajina musí vyhrát a začít na úplně jiné úrovni

28.June
Vztahy mezi Západem a Ruskem se už nedají vrátit do stavu, který platil před válkou na Ukrajině, tak to řekl spolkový kancléř Olaf Scholz na summitu lídrů skupiny G7. Právě ruská agrese byla hlavním tématem letošní schůzky. K řešení situace na Ukrajině jsou v tuto chvíli klíčové dodávky zbraní, tvrdí mimo jiné pro Český rozhlas ekonomka Jana Matesová.

Není kde brát, všude tlustí a líní. USA armádu nenaplní. Přitom NATO chce posílit

28.June
Server The Daily Signal upozorňuje, že v armádě Spojených států amerických blikají výstražná světla. Nedaří se jí najít dost nových rekrutů. Ani v tak prestižních jednotkách jaké představuje námořní pěchota. Situace je prý vůbec nejhorší od krizového roku 1973, kdy Spojené státy stáhly z Vietnamu většinu svých vojenských sil. Zpráva přichází v době, kdy generální tajemník NATO Jens Stoltenberg oz…

Co dělá CIA na Ukrajině... Americký deník zjišťoval

28.June
Podle informací listu New York Times koordinují pomoc předávanou Ukrajině vojáci z amerických speciálních jednotek. Ruské útoky jsou momentálně natolik masivní, že by jim Ukrajina bez pomoci svých západních partnerů nemohla odolat. Ti poskytují Ukrajincům zbraně i zpravodajské informace. Podle informací listu přímo v Kyjevě působí i agenti CIA.

„Teroristé.“ Zelenskyj se snaží Rusku zatopit v USA

28.June
„Rusko se stalo největší teroristickou organizací na světě a tato skutečnost musí být uznána za právní fakt.“ Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k národu i ke světu. „Dnes ráno jsem apeloval na Spojené státy, aby uznaly Rusko jako stát, který podporuje terorismus. Příslušnou rezoluci schvaluje výbor Senátu USA a právní rozhodnutí může přijmout ministerstvo zahraničí,“ sdělil.

VIDEO Ukrajinské nákupní středisko v ohni. Ruská raketa. Víc než tisíc lidí uvnitř

27.June
Ruské rakety zasáhly město Kremenčuk v centrální části Ukrajiny. Podle prezidenta Volodymyra Zelenského bylo zasaženo nákupní středisko ve chvíli, kdy v něm bylo přes tisíc lidí. „Počet obětí si nelze představit,“ uvedl Zelenskyj. O útoku informují mnohá média.

„Volil jsem ho, ale on lže.“ Novinář řekl o Bidenovi pravdu

27.June
Americký publicista a expert v oblasti PR Michael Shellenberger zkritizoval administrativu prezidenta USA Joea Bidena. Upozornil, že Bidena volil, ale cítí morální povinnost upozornit veřejnost na to, když Biden se svou administrativou lidem lže. Ve stejné době vychází průzkum agentury Ipsos, který ukazuje, že v Bidena má důvěru jen 36 procent Američanů. Už je na tom skoro stejně špatně jako jeho…

NATO. Dojde k zásadnímu posílení sil rychlého nasazení. Jak budou fungovat?

27.June
Na více než 300 tisíc zvýší Severoatlantická aliance počet vojáků schopných rychlého nasazení. Uvedl to generální tajemník NATO Jens Stoltenberg před třídenním summitem aliančních lídrů začínajícím v úterý v Madridu. Píše to server ČeskéNoviny.cz.

Raketový útok na Moskvu! Proč to novinář z Rozhlasu vypustil? Vadim Petrov má zlé tušení

27.June
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov se na své sociální síti rozepsal o přípravě na zítřejší radu. „Kromě jiného jsme chtěli vědět, proč TV Prima ve zpravodajství provedla instruktáž, kam hodit v ruském tanku nejlépe zápalné láhve. Prý aby to Ukrajinci věděli. Takže TV PRIMA už v aktivní válce s Ruskem je,“ píše Petrov.

Ruské televizní vysílání: Drzý Scholz, zastavit plyn. Byla chyba, že jsme Němcům dovolili se sjednotit

26.June
Velmi ostrá slova volil hlavní kremelský propagandista Vladimir Solovjov na stanici Rossija 1 vůči Německu. Uvedl, že byla chyba dovolit této zemi, aby po druhé světové válce dále existovala a následně se sjednotila. Píše to server Echo24.cz.

„Náš drahý kolega Zelenskyj vám lže“. Ve Francii vyšel třaskavý přepis telefonu Macrona s Putinem

26.June
Francouzský prezident Emmanuel Macron se opakovaně snaží vést dialog s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Nyní se na veřejnost dostala ukázka telefonátu, z něhož je patrné, jak si Putin Macrona „vodí za nos“. Píše o tom server Echo24.cz.

Česká pošta otevírá v Nizozemsku bránu na západoevropský trh

26.June
Po úspěšném dubnovém testování zahájí svůj provoz exteritoriální vyměňovací pobočka (tzv. ETOE) České pošty v Nizozemsku. Jedná se o první vlaštovku, která má za cíl přiblížit se západoevropské klientele.

Německo schytává kritiku. Na ukrajinskou frontu prý poslalo stavební přilby z plastu

25.June
Šéf kanceláře polského předsedy vlády Michał Dworczyk, jenž byl v minulých dnech na návštěvě Ukrajiny, zkritizoval Německo, které podle něj poslalo Ukrajincům na frontu plastové stavební přilby. Píše o tom deník Do Rzeczy, uvádí server Echo24.cz.

Zhroucený průmysl, propouštění, bída. Německo se děsí nedostatku plynu, ministr otevřeně hovoří o průšvihu

24.June
V případě, že dodávky ruského plynu budou stále nízké jako nyní, hrozí podle německého ministra hospodářství Roberta Habecka nedostatek této suroviny. Uvedl to v rozhovoru pro časopis Der Spiegel, píše server Echo24.cz.

50 litrů a pryč! Maďarský MOL snížil limit na denní odběr paliva pro maloobchodní odběratele

24.June
Maďarská ropná a plynárenská společnost MOL stanovila od pátku pro maloobchodní odběratele na svých domácích čerpacích stanicích limit 50 litrů na den. Dosavadní limit tak snížila na polovinu, uvádějí Novinky s odkazem na agenturu Reuters.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes