ParlamentniListy.cz

Popis:

Česká politická scéna jako na dlani

URL:

http://www.parlamentnilisty.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

38,4 položek/den

Marketingový expert: Kdybychom nebyli v EU, tak nás oligarchové jako Babiš sežerou. Jako na Ukrajině a v Rusku

19:11
Český marketingový expert Martin Jaroš se na svém facebookovém profilu vyjádřil k evropským dotacím a k premiéru Andreji Babišovi (ANO).

Schůzka Babiše a Filipa: Šéf komunistů pro PL odhalil, o čem byla řeč. A zajímat by to mělo ministra Petříčka

18:37
Předseda KSČM ve středu s premiérem Babišem řešil, nakolik dochází ze strany vládní koalice k naplňování tzv. toleranční smlouvy. Filip to řekl ParlamentnímListům.cz. Dohodnuté body se prý postupně naplňovat daří, horší už je to s chováním některých ministrů.

Romské aktivistce Karvayové udělilo velvyslanectví USA cenu za lidská práva

18:37
Americké velvyslanectví v Praze udělilo cenu Alice G. Masarykové za lidská práva romské aktivistce Magdaleně Karvayové. Ocenění Karvayová získala za svou činnost v oblasti inkluzivního vzdělávání. Patnácté předávání ceny se konalo při příležitosti oslav Mezinárodního dne lidských práv a 70. výročí podpisu Všeobecné deklarace lidských práv.

Gazdík chce v dubnu skončit v čele Starostů

18:03
Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impulz. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy. Gazdík to řekl ČTK, a potvrdil tak informaci serveru Aktuálně.cz o svém připravované...

Komunista Grospič v rozhlase: Já mám morální problém s tím, že...

18:03
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl komunistický poslanec Stanislav Grospič, stínový ministr spravedlnosti. Ve veřejnoprávním rozhlasu vysvětloval, proč věří, že Parlamentem projde a před Ústavním soudem obstojí komunistický návrh na zdanění církevních restitucí. Nakonec se zastal českého předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).

Přednáška se zástupcem eurokomise: Zavřete oči a představte si Plzeň bez věcí placených z fondů EU. Nebylo by divadlo, úpravna

18:03
REPORTÁŽ Bez peněz EU bychom to tu nepoznali. Zapomínáme Bruselu poděkovat a připomínat, že nám poskytuje finanční prostředky v podobě dotací. To zaznělo na odpoledním fóru o Evropské unii, které se uskutečnilo v Plzni na krajském úřadě za přítomnosti generálního ředitele Generálního ředitelství pro regionální a urbální politiku Evropské komise Marce Lemaitre. Akci moderoval a živě se zapojoval...

Teroristický útok v Česku? Bezpečnostní expert řekl jasné stanovisko

17:29
Bezpečnostní expert David Rožek promluvil o teroristickém útoku ve Štrasburku. Útočník, který se schová v davu, má prý velkou výhodu i na místě, kde hlídkují policisté. Může se mu podařit utéct i policejní ostraze takřka pod nosem. Teroristický útok z vánočních trhů ve Francii se prý bohužel může zopakovat i v České republice.

Neproplácení dotací Agrofertu se týká všech jeho žádostí, oznámila ministryně Schillerová

16:55
Rozhodnutí Ministerstva financí nezasílat Evropské komisi k proplacení žádosti o platby spojené s Agrofertem se týká všech výdajů souvisejících s Agrofertem bez ohledu na datum. Zatím jde o jeden projekt spolufinancovaný z EU za zhruba 2,9 milionu korun.

Čtyřicet procent pro Babiše a vyhrané eurovolby! Brněnský právník předkládá souvislosti, které pravicová opozice zřejmě nevidí

16:55
Právník Tomáš Tyl se směje Evropské unii a české pravici. Právník má za to, že Evropská unie je v Česku asi tak stejně populární jako Sovětský svaz v roce 1969, tedy pár měsíců po invazi sovětských tanků do Československa. Pokud tedy EU a česká pravice věří tomu, že se něco změní, když Evropský parlament zarazí dotace pro Agrofert, tak podle Tyla se změní jen tolik, že Babiš dosáhne na 40 proce...

Slova komisaře Oettingera o dotacích pro Agrofert zněla v několika jazycích odlišně

16:55
Středeční projev eurokomisaře pro rozpočet Günthera Oettingera v Evropském parlamentu, který se týkal České republiky a potenciálního konfliktu zájmů premiéra Andreje Babiše, přednesl německý politik ve své mateřštině. Některé simultánní překlady ovšem nabídly různé verze lišící se v drobných, avšak důležitých detailech.

Miliardy pro církve? Co z toho má Kalousek?! Ať to řekne. Ať řekne Bělobrádek, jak s lidovci vyhrožoval a vydíral, já tam byl…

16:21
Zástupci církví vyzvali k odmítnutí návrhu na zdanění církevních restitucí. Komunistický návrh, kterým se bude Sněmovna opět zabývat ve čtvrtek, je podle nich nehorázný a odporuje právu člověka vlastnit majetek, které zakotvuje všeobecná deklarace lidských práv. Těmito slovy uvodil Český rozhlas problém, který se už několik let nepodařilo vyřešit.

Babišův ministr Plaga nesouhlasí s plošným zavedením obědů zdarma ve školách

15:45
Ministr školství Robert Plaga (ANO) nesouhlasí s tím, aby děti ve školách dostávaly plošně bezplatné obědy. S návrhem přišli sociální demokraté a jejich záměr podporuje premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.

Jakub Janda: Je dobře, že kolaboranti neovládli ČT!

15:10
Analytik Think-tanku Evropské hodnoty se rázně zastal Českého rozhlasu Vltava i České televize. Konečně se podle Jandy prokazuje, že René Zavoral nebyl dobrou volbou při výběru ředitele Českého rozhlasu. Ale když na to Evropské hodnoty před lety upozorňovaly, skoro nikdo jim nenaslouchal. A dnes se ukazuje pravda.

Migrant chtěl z Belgie do Velké Británie, skončil v Liberci

14:02
V Liberci skončil cizinec, který se chtěl dostat kamionem z Belgie do Velké Británie. Ve voze strávil vestoje skoro čtyři dny. Migrant byl po ošetření převezen do přijímacího střediska pro azylanty, nyní žádá o azyl v České republice. Na webu policie o tom informoval liberecký policejní mluvčí Vojtěch Robovský, napsala ČTK.

Teror ve Štrasburku: Matteo Salvini oznámil drsné opatření pro Itálii

14:02
Italský ministr vnitra Matteo Salvini se s tím nepáře. I při své návštěvě Izraele stíhá sledovat evropské dění a nezdráhá se vypouštět z úst ostrá slova. Tentokrát na adresu lidí, kteří by si snad dovolili vyjádřit sympatie teroristovi ze Štrasburku. Prý by si měli nechat zajít chuť. V opačném případě na ně totiž dopadne tvrdá ruka policistů.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes