15
new stories - click to show

Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika → Investice

Publishes:

2.7 items/day

Amerika dnes kulhá za Evropou, výsledky podporou

17:33
Evropské akciové indexy své ranní zisky v některých případech ještě navýšily, takže třeba DAX už je v plusu o 2 procenta. Americké indexy zatím dost zaostávají a balancují jen lehce nad včerejšími hodnotami.

Vytěsnění akcií PFNonwovens: Jaké možnosti mají stávající akcionáři?

16:17
Společnost PFNonwovens, obchodovaná na pražské burze aktuálně na úrovni 778 korun za akcii, dnes ráno zveřejnila návrh rozhodnutí o schválení nuceného přechodu účastnických cenných papírů společnosti na hlavního akcionáře.

Akcie se zvedají, koruně pomohl výhled sazeb

12:25
Na trhu jsou dále smíšené zprávy kolem koronaviru či vakcín, přesto se evropské akciové trhy na rozdíl od asijských rychle zvedají po včerejším poklesu.

Evropské burzy čeká zřejmě opatrný začátek. Dolar roste

9:51
Evropské burzy dnes zřejmě čeká smíšený začátek obchodování. Italský premiér Giuseppe Conte složí svou funkci do rukou prezidenta, aby se vyhnul nepříjemné porážce v senátu.

PFNonwovens zveřejnila návrh rozhodnutí valné hromady o nuceném přechodu akcií na hlavního akcionáře

9:51
Společnost PFNonwovens, obchodovaná na pražské burze aktuálně na úrovni 774 korun za akcii (včerejší závěr), dnes ráno zveřejnila návrh rozhodnutí o schválení nuceného přechodu účastnických cenných papírů společnosti na hlavního akcionáře.

Akcie odpoledne rychle padají, peníze rotují do dluhopisů

25.January
Dluhopisy na hlavních trzích navyšují během dne své zisky a zvláště odpoledne se těší slušnému zájmu. Výnosy klesají jako obvykle výrazněji na delším konci křivky, přičemž 10Y splatnost v USA i Německu je dole asi o 4 bazické body.

Odhad výsledků O2: Zisk ve 4Q zřejmě lepší, výnosy zhruba nastejno

25.January
Telekomunikační společnost O2 CR oznámí své výsledky za loňské čtvrté čtvrtletí ve čtvrtek 28. ledna po zavření trhu. V posledním čtvrtletí minulého roku očekáváme podobné výnosy jako o rok dříve, ale lepší provozní i čistý zisk.

Úvod týdne vychází lépe dolaru a dluhopisům než akciím, Prahu však táhne výš Moneta

25.January
Na úvod nového týdne vyšel lednový německý index Ifo sledující podnikatelskou náladu v zemi. Klesl, navíc zaostal za odhady a euro či evropské výnosy se následně posunuly o něco níž.

Burzy ráno zřejmě zamíří nahoru. PPF chce opět jednat s Monetou o spojení s Air Bank

25.January
Moneta Money Bank obdržela od skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera podruhé návrh na zahájení jednání o případném sjednocení s Air Bank, českým a slovenským Home Creditem a tentokrát i se značkou Zonky, respektive společností Benxy.

Analytik: Navržené podmínky transakce Moneta - PPF nevnímáme symetricky výhodné pro obě strany

25.January
Banka MONETA Money Bank v pátek po uzavření trhu – informovali jsme podrobně zde - bude vyjednávat o převzetí Air Bank a dalších společností ze skupiny PPF ve skladbě transakce, která zahrnuje dobrovolnou nabídku odkupu části podílu v Monetě ze strany PPF na ceně 80 Kč za akcii, v další fázi transakce pak při jejím naplnění získání nadpolovičního podílu v Monetě ze strany PPF a zřejmě povinnou ...

Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF

22.January
MONETA Money Bank bude vyjednávat o převzetí Air Bank a dalších společností ze skupiny PPF. S tím je spojena veřejná nabídka ze strany PPF, jejímž cílem je získání většího akciového podílu v Monetě.

Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem

22.January
Také páteční odpoledne se pro akcie odvíjí v negativním duchu, ale jejich ztráty už aspoň nerostou a v případě hlavních indexů většinou nejsou velké. Klíčové evropské a americké benchmarky se nacházejí asi 0,3 až 0,8 pct v červeném, v Itálii však sledujeme propad o 1,7 procenta.

Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem

22.January
Konec týdne zatím akciím na globálních trzích nesvědčí. Po poklesu asijských trhů zamířily dolů také ty evropské, kde sledujeme v případě hlavních indexů ztráty: DAX -0,7 pct, CAC 40 -0,9 pct, FTSE 100 -0,5 pct.

Škodě loni v Česku klesla výroba na tři čtvrtě milionu aut

22.January
Škoda Auto loni vyrobila ve svých českých závodech 753.013 vozů, což je o 17 procent méně, než v roce 2019. Důvodem bylo přerušení výroby na 39 dní a opatření proti koronaviru.

Evropské burzy před daty z eurozóny zřejmě ráno zahájí níže

22.January
Evropské burzy dnes po vzoru většiny asijských akciových burz zřejmě otevřou níže. Investoři soustředí pozornost na nové fiskální a monetárn stimuly a na dnešní důležitá data z eurozóny poté, co ECB ve čtvrtek podotkla, že současná úroveň monetárních stimulů je dostačující.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes