Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika → Investice

Publishes:

5.6 items/day

Zelený zavěr týdne v USA, Tesla +10,8 %

22:23
Americké akcie v závěru týdne poměrně silně posílily bez výraznějších nových zpráv. Hlavním důvodem k dnešnímu růstu tak byla o něco málo lepší statistika nově nakažených v USA než v minulých dnech.

Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2020

10.July
Přinášíme Vám kalendář výsledkové sezóny v západní Evropě od 13. července do 12. srpna 2020. Seznam obsahuje vybrané společnosti obchodované na západoevropských burzách.

Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 2. čtvrtletí 2020

10.July
Patria.cz Vám přináší kalendář výsledkové sezóny nejdůležitějších firem, zařazených do akciového indexu S&P 500. Uvidíme, které společnosti překonají očekávání a které naopak zaostanou za odhady.

Perly týdne: Volby jako akciové riziko, nemovitosti v nemilosti a u nás byty za nákladové ceny

10.July
Růstové/defenzivní akcie a nevítaný obrat. Volby a nejistota. Tahouni trhu. Valuace jako při internetové bublině. A u nás doma: Proč prší a byty za nákladové ceny.

EY: V 1. pololetí klesl ve světě počet i objem úpisů akcií

10.July
V prvním pololetí 2020 se uskutečnilo ve světě 419 primárních úpisů akcií (IPO) za celkem 70 miliard dolarů (1,654 bilionu Kč), což byl meziroční pokles co do počtu uskutečněných transakcí (o 19 procent) i jejich výnosů (o osm procent).

Výhled Fidelity: Argumenty pro dividendové akcie v měnící se ekonomice

10.July
Bylo napsáno tolik komentářů o společnostech snižujících v posledních několika měsících dividendy, že je podle Fidelity International třeba upozornit na fakt, že většina společností stále dividendy akcionářům vyplácí.

Prodej aut v Číně třetí měsíc za sebou vzrostl

10.July
Prodej aut v Číně pokračuje po koronaviru v oživení. V červnu se prodej meziročně zvýšil o 11,6 procenta na 2,3 milionu vozů a růst zaznamenal již třetí měsíc za sebou.

Rostoucí poptávka bohatých investorů po udržitelnosti značí nový trend

10.July
Boháči po celém světě vynakládají čím dál více peněz na sociálně, eticky a ekologicky zaměřené podniky (ESG), což by mohlo růst těchto udržitelných investic ještě více podnítit.

Jaká ztráta tempa? Akcie rychle setřásly úvodní ztráty

10.July
Z vývoje finančních trhů je poslední dobou patrné, že se investoři snaží odhlížet od čehokoli, co by mohlo nabourat představu rychlého hospodářského oživení a návratu k normálu.

Investiční výhled Patrie 4/4: Shrnutí klíčových tezí

10.July
Do druhého pololetí vstupujeme po rychlém propadu a mohutném návratu akciových trhů. Ačkoli pandemie koronaviru s finančními trhy zamávala, po pár měsících úrovně cen akcií naznačují, že se vlastně nic moc nestalo.

Technologie držely Wall Street, Nasdaq Composite +0,5 %

9.July
Dnešní obchodní seance přinesla čísla z amerického trhu práce. Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v předchozím týdnu rostly o 1,314 milionu, trh avšak očekával nárůst o 1,375 milionu.

Podceněný Uber

9.July
CNBC přináší některá nová analytická doporučení: RBC Capital doporučuje Gilead Sciences, Canaccord Genuity hovoří o atraktivitě Qualcommu s tím, že prodeje chytrých telefonů se zase zvedají a po zbytek roku by měl tento trend pokračovat.

Akcie v Americe ztrácejí, euro klesá. Kupují se dluhopisy

9.July
Vypadá to, že si evropské a americké akciové trhy dnes tak trochu prohodily role. Zatímco Evropa se drží většinou růstu, který táhne především Německo, tak v zámoří je vývoj negativní.

Komentář analytika: SAP publikuje skvělé předběžné výsledky

9.July
Předběžná kvartální čísla SAPu vypadají velice dobře a navíc ukazují, že poptávka korporátního sektoru po cloudových službách je i v dobách korony pořád silná.

Německé úřady vyšetřují Wirecard kvůli praní špinavých peněz

9.July
Německé úřady vyšetřují společnost Wirecard kvůli podezření z praní špinavých peněz. Podle Reuters to dnes uvedlo mnichovské státní zastupitelství. Finanční firma už čelí vyšetřování kvůli účetnímu skandálu, který ji přiměl vyhlásit insolvenci a vedl k zadržení jejího bývalého šéfa.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes