Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika → Investice

Publikuje:

6,1 položek/den

I přes úvodní pokles se dnes Wall Street podařilo zavřít v zelené barvě

22:33
Hlavní americké trhy dnes otevřely ve ztrátě, ale v závěru obchodování se jim ztráty podařilo smazat a ještě mírně otočit do zelené barvy. Index Dow Jones skončil +0,21 %, což je nejnižší výsledek z hlavních indexů.

Kdy skončí ropní giganti?

18:35
Ron Bousso na Reuters poukazuje na zajímavý vývoj u velkých ropných gigantů. Ti podle něj nyní disponují tak nízkou výší ropných rezerv, která by ještě před deseti lety vyvolala na trhu paniku.

Evropské banky pod tlakem - v hlavní roli Itálie! ČEZ -1,6%, USA v červeném

18:01
Pražská burza neudržela zisky z dopoledního obchodování a v průběhu dne postupně ztrácela. Index PX nakonec zavřel slabší o 0,34 % na úrovni 1 099 bodů.

Hrozí útok investičních „čelistí“. Jak na něj reagovat?

17:27
Jeffrey Kleintop z investiční společnosti Schwab radí svým klientům, že je čas „vydat se kontrariánskou cestou a změnit strukturu portfolia, co se týče amerických a zahraničních akcií, akcií růstových a hodnotových a akcií velkých a malých společností“.

Akcionáři Lowe's čekali horší scénář. Akcie rostou

16:18
Prodejce domácího vybavení Lowe's, námi preferovaný titul ze spotřebního sektoru, zaknihoval tržby ve výši 17,4 mld. USD (+3 % yoy), čímž bohužel zaostal za konsensem o necelých 100 mil.

Pražská burza, finanční trhy: Diskutujte s analytikem a makléřem Patrie 4. června v Liberci!

16:18
Chcete se dozvědět víc o aktuálním dění na pražské burze? Nebo diskutovat s analytikem Patria Finance o situaci na finančních trzích? Přijďte na DISKUZNÍ SETKÁNÍ s makléřem a analytikem Patria Finance v pondělí 4.

Soros projevil Tesle důvěru? Možná mu šlo o něco úplně jiného

14:03
Minulý týden bylo zveřejněno, že George Soros koupil konvertibilní dluhopisy společnosti Tesla v hodnotě 35 milionů dolarů. Například Fox Business komentoval investici jako „35milionový důkaz důvěry“, jiní zase hovořili o tom, že Soros se stal zachráncem automobilky, která stále není schopná prorazit do černých čísel.

Jak Sephora vybudovala impérium a přežila apokalypsu

12:53
Sephora dobyla srdce milionů milovníků krásy a agresivně expanduje po celém světě. Skrývá její příběh poučení i pro jiné obchodníky? Koncept Sephory, kde si zákazníci mohou kosmetický výrobek vyzkoušet ještě před tím, než si jej koupí, zavedl v roce 1970 Francouz Dominique Mandonnaud.

Americký Kongres uvolnil pravidla pro dozor nad bankami

10:00
Americký Kongres v úterý schválil návrh uvolnit pravidla pro dozor nad bankami, schválená po vypuknutí finanční krize. Úpravu takzvaného Doddova-Frankova zákona z roku 2010, který měl zabránit dalším krachům bank a jejich záchraně na účet daňových poplatníků, ještě musí podepsat prezident Donald Trump.

Akciové trhy v USA - klid před bouří?

22.května
Úterní obchodování na akciových trzích v USA se neslo ve znamení nízké volatility a menšího objemu než je běžné. V závěru obchodování se hlavní akciové indexy dostaly na denní minima.

Padne Tesla těsně před vrcholem?

22.května
Tesly je z pochopitelných důvodů všude plno. Je jednou z firem, které mohou změnit naší moto a elektro budoucnost. Je tak i mohutně povídkovou akcií, u kterých cena stojí a padá s tím, jak moc investoři věří dlouhodobým vizím a snům, které jim společnost servíruje.

Rychle a zběsile? Jak šel čas s roboadvisory

22.května
Roboporadenství má na sektor finančních služeb v současnosti vliv, o kterém se mnohým ani nesnilo. Odkud se ale fenomén „chytrého“ investování, opřeného o algoritmy a automatizaci, ale vzal? Robotičtí poradci se poprvé objevili před deseti lety, jejich aktivity byly ale tehdy omezené na jednoduché úkoly, na příklad k rebalanci aktiv ve fondech jako fondy životního cyklu.

Atraktivní světové akcie na domácí burze a za koruny!

22.května
22. května se tuzemským investorům otevřela zcela nová možnost investice do tří desítek atraktivních zahraničních titulů na pražské burze v českých korunách.

Wall street: Dow Jones opět pokořil 25 000 bodů

21.května
Americké akciové trhy otevřely shodně více jak procento do zeleného, ale v průběhu seance, jako by jim docházel dech. Širší index S&P 500 brzy po otevření své zisky začal korigovat a nad jednoprocentní hranici se už nedostal.

Na jaké hodnotě uzavře index S&P 500 na konci roku

21.května
Pod cenovou hladinou trhu často probíhá jeden důležitý cyklus: Ceny akcií jsou obvykle nahoru či dolů taženy nejdříve valuacemi, ty se poté vrací směrem k „neutrálním“ hodnotám a otěže trhu přebírají zisky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes