Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika → Investice

Publikuje:

6,5 položek/den

Dow Jones i Nasdaq mají za sebou osmý růstový týden v řadě

15.února
Hlavní indexy na Wall Street tento pátek potvrdily největší týdenní zisk za poslední měsíc s tím, jak investoři obchodovali v optimistické náladě, tvořené pokračujícím jednáním mezi USA a Čínou o vzájemných obchodních vztazích.

Trh a hlavně technologie s energetikou mají být pod negativním ziskovým tlakem, valuace už si své odpracovaly

15.února
Zatímco po většinu roku 2018 se investoři těšili z mimořádného růstu ziskovosti obchodovaných firem, rok 2019 se začíná rýsovat v jiném světle. Z části nejde o žádné překvapení, protože efekt daňových úlev, který tak pomohl v předchozích čtvrtletích, je z hlediska meziročních růstů jednorázový.

Summary: Divize brambůrků prozšířila provozní marži Pepsico

15.února
USA: Nvidia F4Q19 Ikona herního průmyslu nám poslala varování o padajících tržbách již před začátkem výsledkové sezony, a tak čísla za poslední kvartál roku nejsou žádným překvapením.

ECB dnes pomohla akciím bankovního sektoru

15.února
Akcie v indexu PX se obchodovaly smíšeně a index samotný přidal lehce pod 1 %. Obdobný zisk zapsal i za celý uplynulý týden, kdy právě s přibližně 1% výkyvy šel spíše do boku.

Optimistický závěr týdne podpořil Trump. Akcie navyšují zisky

15.února
Páteční ráno bylo na hlavních trzích poměrně nevýrazné, ale přes den převládl optimismus, který tak charakterizuje i samotný závěr tohoto týdne. V Pekingu skončilo další kolo jednání mezi Čínou a USA a podle obou stran je postup dobrý.

PepsiCo ve čtvrtletí v zisku, za celý rok ale čeká propad

15.února
Americký výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo vykázal v závěrečném čtvrtletí loňského roku zisk 6,85 miliardy dolarů (156 miliard Kč). Ve stejném období předchozího roku byla firma ve ztrátě 710 milionů dolarů.

Perly týdne: Flirtování s recesí, šílená poptávka po Tesle a ČR skrytě mířící řeckým směrem

15.února
Ve světě… Flirtování s recesí: Investiční společnost Pictet ve své nové analýze hovoří o rostoucím riziku recese ve světové ekonomice. Vede jí k tomu další pokles globálního PMI a celkové zhoršování sentimentu (ovšem s výjimkou Spojených států).

Výhled na rok 2020 posílá akcie Nvidie nahoru

15.února
Ikona herního průmyslu Nvidia nám poslala varování o padajících tržbách již před začátkem výsledkové sezony, a tak čísla za poslední kvartál roku nejsou žádným překvapením.

Koruna dostává další pozitivní impuls z ekonomiky. Hlavní trhy zatím bez jasného směru

15.února
Po nevýrazném výsledku seance na Wall Street a propadu v Asii začínají evropské akciové burzy smíšeně. Vedle německého poklesu sledujeme mírný francouzský růst.

Trhy v Evropě zřejmě zareagují poklesem na slabá americká data

15.února
Futures předpovídají akciovým trhům v Evropě úvodní pokles především v reakci na vývoj na Wall Street a slabá makroekonomická data, která přišla z americké ekonomiky.

Wall Street přešlapovala kolem nuly

14.února
Dnešek se trhům příliš nepovedl, i když většinu dne se trh držel u nuly. Index Dow oslabil o 0,41 % a širší index S&P 500 zavřel slabší o 0,27 %. Naopak technologický index Nasdaq jako jediný z hlavních indexů dokázal zavřít v plusu.

Proč nepřichází „junk“ krize?

14.února
Za jedno z nejslabších míst finančních trhů je řadou lidí řadu let považován trh korporátních dluhopisů s vysokým výnosem. Tedy obligací vydaných společnostmi s ne zrovna nejlepšími výsledky a tudíž nízkým ratingem.

Summary: Akcie firmy Coca-Cola zatím po výsledcích vyšuměly o 7 %

14.února
USA: Coca-Cola 4Q18 Výrobce populárních sycených nápojů uzavřel první kvartál roku s tržbami klesajícími o 6 % yoy v návaznosti na pokračující sérii divestic (jedná se především o společnosti stáčející do láhví finální produkt), kterými se snaží přizpůsobit nové situaci na trhu a změnám spotřebitelského chování.

Praha přetíná růstovou sérii a klesá o 0,9 %

14.února
Pražská burza dnes propadá o 0,9 %, a to znamená, že se indexu PX opět nepodařilo udržet hranici 1060 bodů a tvoří si tak koridor mezi 1040 a 1060 body.

Martin Kycelt: Pro dlouhodobé investory dává Activision Blizzard smysl (video)

14.února
Activision Blizzard, přední titul herního průmyslu, reportoval v úterý své výsledky. Přestože výsledky nedosáhly na očekávání a výhledem se firma drží výrazně při zemi, reagovaly akcie růstem.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes