Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

9.1 items/day

Schillerová: Schodek rozpočtu může být blízko půl bilionu Kč

15:20
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku.

Americké firmy v květnu propustily 2,8 milionu lidí - nečekaně málo (komentář analytika)

14:47
Statistiky ADP o zaměstnanosti v americkém firemním sektoru jsou nečekaně dobré. Za květen podle nich zmizelo 2,76 milionu pracovních míst. Jakkoli se toto číslo stále hodně vymyká historicky obvyklým hodnotám, je to nečekaně málo.

Duy: Akcie sází na optimální scénář. Jaké jsou jeho podmínky?

13:41
Akciové trhy podle ekonoma a odborníka na americkou monetární politiku Tima Duye nabyly přesvědčení, že ekonomika má to nejhorší za sebou. Oživení by podle něj ale mohly brzdit dva základní faktory: Možná druhá vlna epidemie a únava z doposud uplatňované politiky.

Tencent prý koupil podíl v Bohemia Interactive, česká firma to popřela

13:07
Čínská internetová firma Tencent koupila podíl mezi 70 a 80 procenty v české společnosti vyvíjející počítačové hry Bohemia Interactive za zhruba 260 milionů dolarů (6,2 miliardy Kč).

JPMorgan Asset upřednostňuje hotovost, dluhopisy se mu moc nelíbí

12:01
Investoři by měli ve svých portfoliích, podle JPMorgan Asset Management, vyměnit své pozice na dluhopisech za hotovost, a to v době, kdy se globální ekonomika znovu otevírá a data se zlepšují.

Nezaměstnanost v Německu v květnu stoupla na 6,1 procenta

10:55
Počet nezaměstnaných v Německu v květnu v důsledku koronavirové krize stoupl o dalších 169.000 na 2,81 milionu. Nezaměstnanost se tak zvýšila o 0,3 procentního bodu na 6,1 procenta.

Rozbřesk: Jak se ECB popere s námitkami německých ústavních soudců?

9:16
Na čtvrtečním zasedání ECB bude jedním z “nejžhavějších témat” přestřelka mezi Frankfurtem a Karlsruhe - přesně řečeno mezi Evropskou centrální bankou a německým ústavním soudem.

USA prověřují plány zemí, včetně ČR, na zavedení digitální daně

8:42
Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí, včetně České republiky. USA se již několikrát vyjádřily, že daň považují za diskriminační vůči americkým firmám a výsledkem přezkumu by mohla být odvetná cla.

FT: Střední Evropa se obává dopadů útlumu německé ekonomiky

5:59
Společnost Nemak Györ už 27 let vyrábí hlavy válců pro evropský automobilový průmysl. Vzhledem ke klesající produkci německých automobilových gigantů však byla tato maďarská firma nucena propustit 180 lidí, což odpovídá zhruba 20 procentům její celkové pracovní síly, píše ve své analytické zprávě list Financial Times.

Eurodolar sahá po 1,1200 a další výrazné zisky pro korunu. Praha nejvýš od začátku koronakrize

2.June
Zájem o akcie nepolevuje a také dnes se koncentruje více na evropskou stranu Atlantiku. V čele kráčející německý DAX svým růstem o 3,7 procenta ještě částečně dohání včerejší absenci.

Franklin Templeton: EU přináší komplexní fiskální záchranný balíček

2.June
Evropská komise představila nový rozsáhlý fiskální záchranný balíček ve výši 750 miliard EUR, který zahrnuje i emisi nových dluhopisů. David Zahn, šéf pro evropské dluhopisy u Franklin Templeton, jej označuje za průlomový.

Komise chce desetinásobně navýšit společný zdravotní a krizový fond

2.June
Evropská komise chce v reakci na pandemii covidu-19 výrazně posílit společné financování zdravotnictví a krizové pomoci. V návrhu příštího sedmiletého rozpočtu Evropské unie spojeném s fondem obnovy pro tuto oblast počítá s více než 12,5 miliardami eur (přes 330 miliard korun), což je zhruba desetinásobek peněz vynakládaných společně v současnosti.

Stará ekonomika ztrácí svoje místo v hlavních indexech

2.June
Na akciových indexech se projevují dopady koronaviru. Tento týden jsou na pořadu pravidelné aktualizace indexů Euro Stoxx 50, Stoxx 60, a FTSE 100. Ve čtvrtek jsou na pořadu dne změny v německém akciovém indexu DAX.

Pozvánka na webinář: ETF. Jak je využít ve svém portfoliu

2.June
Burzovně obchodované fondy neboli ETF lze využít k diverzifikaci portfolia. Na to, jak je vybírat a zařazovat do portfolia, se společně podíváme na webináři, kterým Vás provede Ondřej Tollinger z oddělení péče o zákazníky Patria Finance.

Bloomberg: Sázka na čínské spotřebitele se obrací proti nejbohatšímu Čechovi

2.June
Expanzí Petra Kellnera v Číně měl narůst jeden z největších majetků ve východní Evropě. Místo toho se český miliardář dočkal kolapsu plánu své firmy poskytující spotřebitelské úvěry na úpis akcií, po kterém přišel boj s dopady koronavirové pandemie, píše agentura Bloomberg.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes