Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

8.3 items/day

Víkendář: Německá „obnovitelná“ budoucnost vypadá v praxi hodně jinak, než na papíře

8:19
V Německu se před osmi lety zrodila „vize fantastického nového světa“. Stalo se tak po zemětřesení v Japonsku, které způsobilo tragédii v jaderné elektrárně Fukushima.

Všechno (ne)musí dávat smysl a mít racionální odpověď

16:55
Na spoustu otázek nejsou jasné odpovědi, a tak to je naprosto v pořádku. Platí to v životě a platí to také na trzích. Lidé nicméně mají z nějakého důvodu potřebu racionálně zdůvodňovat vše, včetně naprosto náhodných událostí.

Víkendář: EU prý nepotřebuje populisty, ale nadšené občany

18.May
Populismus je podle Karla Aigingera z Vídeňské univerzity „výzvou liberální demokracii, pluralismu, lidským právům a výměně myšlenek“. Profesor ekonomie uznává, že populismus není lehké definovat, ale tvrdí, že v nadcházejících evropských volbách mohou populistické strany získat významný vliv na to, jak bude vypadat celá Evropa.

Kauza Huawei drží trhy pod tlakem. Dolaru se však na závěr týdne daří

17.May
Závěr týdne je na trzích opět o čínsko-americkém obchodním sporu, ale tentokrát trochu jinak. Probírají se možné důsledky posledních sankcí, které vyhlásil americký prezident na čínskou Huawei.

Wolf: Jak jsme si vlastně vytvořili tenhle nízkoinflační zadlužený svět

17.May
Pokud máme porozumět tomu, v jakém stavu se nyní nachází globální ekonomika a kam může v budoucnu zamířit, musíme nejdříve pochopit, jak jsme se do současné situace dostali.

Brexitová jednání v Británii ztroskotala, vláda zvažuje postup

17.May
Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn dnes oznámil, že brexitové rozhovory s vládou ztroskotaly. Jejich cílem bylo najít východisko ze současného patu kolem odchodu země z Evropské unie.

Trump odložil rozhodnutí o clech na dovoz aut do USA o půl roku

17.May
Americký prezident Donald Trump odložil rozhodnutí o zavedení dodatečných cel na dovoz aut a automobilových součástek do Spojených států až o šest měsíců.

Flash crash nasměroval bitcoin z letošních maxim až pod 6200 dolarů, rychle se zotavuje

17.May
Na kybernetické měně bitcoin byl dnes zaznamenán prudký propad z čerstvě dosažených maxim posledních deseti měsíců nad 8300 dolary až pod hladinu 6200 dolarů.

Šéf správy rezerv: Unipetrol začne čerpat druhou půjčku, čistá ropa z Ruska přiteče na konci května

17.May
Rafinérská společnost Unipetrol začne v noci na sobotu čerpat druhou várku ropy vypůjčené ze státních rezerv, uvedl v pátek předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr.

Bloomberg: USA a Čína se perou, Evropa se směje. Zatím.

17.May
Evropa se snaží hrát v oblasti obchodních sporů s USA složitou hru vzájemných ústupků a doposud se jí dařilo vyhnout se tvrdým clům uvaleným na její vývozy do Spojených států.

Perly týdne: Čína prodává americké obligace, nálada je negativně optimistická a my zaostáváme na kolejích

17.May
Čína se zbavuje amerických obligací: CNBC tvrdí, že Čína v březnu snížila své investice do amerických vládních obligací asi o 20,5 miliard dolarů. Celkově tak nyní vlastní americké vládní dluhopisy v hodnotě 1,12 bilionu dolarů.

Piráti: Prodej bulharských aktiv ČEZ je podezřelý. ČEZ to odmítá

17.May
Prodej aktiv energetické společnosti ČEZ v Bulharsku je podezřelý. V tiskové zprávě to uvedla Česká pirátská strana. Bulharskou finanční skupinu Eurohold, se kterou nyní ČEZ exkluzivně jedná, označují Piráti za pochybnou.

Rozbřesk: Trh aut se začíná stabilizovat

17.May
Česká ekonomika si, zdá se, v prvním čtvrtletí vedla nad očekávání dobře. Podle předběžného odhadu její půlprocentní mezikvartální růst v úvodu roku nemusí v porovnání s výsledky loňského roku sice vypadat až tak impozantně, nicméně ve srovnání s tím, co napovídaly měsíční statistiky, a zvláště pak soft indikátory, je to velmi solidní výsledek.

Rusnok: Úrokové sazby stále nejsou na rovnovážné úrovni

16.May
Úrokové sazby České národní banky stále nejsou i přes jejich poslední zvýšení na počátku května na rovnovážné úrovni. Na konferenci k měnové politice to dnes uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

Přebytek EU v obchodu se zbožím s USA klesl, schodek s Čínou je vyšší

16.May
Přebytek Evropské unie (EU) v obchodování s Spojenými státy se v prvním čtvrtletí meziročně snížil na 33,9 miliardy eur (zhruba 871 miliard Kč) z 36,2 miliardy eur.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes