15
new stories - click to show

Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

5.4 items/day

Lockhart: Jestli příští rok přijde snížení sazeb, bude to až na jeho konci

7:08
Dennis Lockhart stál v čele Federal Reserve Bank of Atlanta a v rozhovoru na Bloombergu uvedl, že vedení americké centrální banky se nyní snaží „nacítit“ vývoj v ekonomice a podle toho nastavovat monetární politiku.

Ferguson: Fed potřebuje nejméně ještě jedno zvýšení sazeb

11:19
Roger Ferguson působil ve vedení Fedu a na CNBC hovořil o svém pohledu na další vývoj sazeb a monetární politiky v USA. Souhlasí s názory, podle kterých bude na dosažení inflačního cíle třeba dalšího zvyšování sazeb.

Vláda pověřila ČEPS jednáním o koupi NET4GAS, která v ČR vlastní síť plynovodů

8:06
Vláda pověřila státní společnost ČEPS koupí firmy NET4GAS Holdings, která v Česku provozuje rozsáhlý systém plynovodů a předávacích stanic. Firma má nezastupitelnou roli v přepravě a dodávkách plynu pro české zákazníky.

Vláda schválila státní rozpočet na příští rok se schodkem 252 miliard korun

28.September
Vláda schválila státní rozpočet na příští rok s příjmy 1,94 bilionu korun a výdaji 2,192 bilionu korun. Schodek bude 252 miliard korun, na letošek je plánováno 295 miliard korun.

Harvey: Žádná dlouhá cesta k dosažení inflačního cíle, ten již dosažen byl

28.September
Pokud se vezme do úvahy skutečný vývoj cen a nájmů v oblasti bydlení, inflace je mnohem níže, než naznačují oficiální čísla. Pro CNBC to uvedl Campbell Harvey z Duke University, který také považuje inverzi výnosové křivky za stále relevantní indikátor příchodu recese (viz první část rozhovoru v odkazech pod článkem).

Komentář Jana Bureše: ČNB jednomyslně pro stabilitu sazeb

27.September
Česká národní banka se jednomyslně rozhodla ponechat úrokové sazby beze změny. I když bankovní rada vnímá některá inflační rizika oproti předešlému zasedání méně intenzivně, Aleš Michl zjevně zůstává opatrný a není komfortní s perzistentní jádrovou inflací.

ČNB zkompletovala jedenáctku. Hlavní sazba zůstává na 7 procentech, v dalších čtvrtletích "na vyšších úrovních"

27.September
Bankovní rada České národní banky (ČNB) v souladu s očekáváním finančními trhy nezměnila úrokové sazby. Klíčová dvoutýdenní reposazba zůstává na úrovni 7,00 procenta od loňského června.

EBRD zlepšila letošní výhled české ekonomiky, čeká růst o 0,1 procenta

27.September
Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) zlepšila výhled české ekonomiky na letošní rok. Nyní předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) se letos v Česku zvýší o 0,1 procenta, zatímco v květnu předpovídala, že o 0,1 procenta klesne.

Citi: Na trhu bude dost ropy na pokles jejích cen

27.September
Ed Morse z komoditního výzkumu Citi se domnívá, že nabídka na trhu s ropou postupně předežene poptávku. To bude následně vytvářet tlak na pokles cen této komodity.

Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, otevře ale debatu o jejich poklesu

27.September
Už podesáté v řadě dnes ČNB ponechá úrokové sazby beze změny na 7,0 %. Přesto bude dnešní měnově-politické zasedání svým způsobem přelomové, neboť odstartuje debatu o budoucím poklesu úrokových sazeb.

Trhy aktuálně: Zasedání Fedu, ropa, Activision Blizzard a Tesla

26.September
Makléř Patria Finance Martin Uher přináší v následujícím videu shrnutí aktuálního vývoje na trzích. Zaměří se na přesun kapitálu z technologických akcií do dluhopisů po zasedání Fedu, ale také na trend cen ropy či na události okolo akciových titulů, jako jsou Activision Blizzard či Tesla.

Allianz Global Wealth Report: Bohatství českých domácností loni sice stouplo, nárůst ale nepřevýšil inflaci

26.September
Bohatství českých domácností, to znamená hodnota majetku, se loni zvýšilo o 5,7 procenta, což jen mírně zaostává za růstem o 6,3 procenta v předchozím roce.

Eisman: Neinvestovatelné banky a hysterie na trhu kvůli něčemu, co je jasné už dlouhou dobu?

26.September
Na CNBC zmínili novou analýzu od Goldman Sachs, podle které by měl v následujících čtvrtletích přijít znatelný propad ziskovosti obchodovaných firem, a to kvůli výraznému snížení ziskových marží.

Američané rozfofrovali pandemické úspory. Hrozí kvůli tomu nástup recese?

26.September
Američané – s výjimkou 20 % nejbohatších v zemi – vyčerpali extra úspory získané díky vládní podpoře během pandemie covid-19 a nyní mají méně hotovosti než před jejím začátkem, uvádí nejnovější studie Fedu ohledně finanční situace domácností.

Green Deal zatím nedokázal země EU nasměrovat k inovacím a proměnám ekonomiky, uvedl premiér Fiala

26.September
Po čtyřech letech od vyhlášení nedokázala takzvaná Zelená dohoda pro Evropu (Green Deal) podle premiéra Petra Fialy (ODS) nasměrovat země EU k inovacím a proměnám ekonomiky.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes