Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,5 položek/den

USA a Čína se perou o technologickou dominanci a Finové na ně chtějí vyzrát

14:58
Ve Finsku nyní probíhá „velký experiment v oblasti umělé inteligence“, který by měl posunout ekonomiku směrem k novým technologiím. Tvrdí to Politico a celá myšlenka je podle něj velmi jednoduchá: Vzdělat 1 % populace, tedy asi 55 000 lidí, tak, aby porozuměli základům umělé inteligence.

Fed možná nebude takovým jestřábem, ale nestane se hrdličkou a EM trhy budou dál pod tlakem

12:37
Šéf Fedu Jay Powell sice hovoří o tom, že americká centrální banka bude při snižování své rozvahy trpělivá, ale FTAlphaville tvrdí, že rozvíjející se trhy již její politiku pocítily a „situace by se mohla ještě zhoršovat“.

Exportéři: Odmítnutí brexitové dohody je pro export špatná zpráva

11:24
Odmítnutí brexitové dohody v britském parlamentu je podle Asociace exportérů pro podniky, exportéry i celou EU špatnou zprávou. "Pokud bude divoký brexit, přinese to exportérům obrovské potíže.

Mario Draghi: Eurozóna nesměřuje k recesi, potřebuje ale silnou podporu ECB

11:24
Ekonomika eurozóny je slabší, než se očekávalo, a stále potřebuje "významnou" podporu Evropské centrální banky (ECB). Prohlásil to její prezident Mario Draghi před Evropským parlamentem.

Debakl příslibem zrušení brexitu? Libra po britském hlasování posílila

10:49
Britská premiérka se svým návrhem dohody o brexitu v parlamentu neuspěla. Poměr hlasů 202:432 je debakl, který prakticky vylučuje pokusy o schválení v opakovaném hlasování.

Růst prodeje aut v EU se loni téměř zastavil

10:13
Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v loňském roce zvýšil o 0,1 procenta na 15,16 milionu vozů. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Průmyslové ceny v prosinci meziročně vzrostly o 2,4 procenta

10:13
Ceny průmyslových výrobců v prosinci zpomalily meziroční růst na 2,4 procenta z listopadových 3,9 procenta. Ceny v zemědělství naopak zrychlily růst na 3,4 procenta.

Hypotéky zdražují nejrychleji za posledních 10 let

10:13
Průměrná úroková sazba hypoték v prosinci stoupla na 2,91 procenta z listopadových 2,78 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Hypotéky tak zdražily nejrychleji za posledních deset let.

Rozbřesk: Historická prohra Theresy Mayové, na co budou trhy citlivé?

9:39
Ne, které zaznělo v britském parlamentu při hlasování o brexitu bylo hodně silné. Theresa Mayová prohrála poměrem 432 ku 202 s tím, že proti bylo i 118 poslanců vlastní strany.

Česko a brexit: Dle Hamáčka zvládneme i tvrdý, firmy ale varují v Česku i Británii

9:05
Odmítnutí brexitové dohody britským parlamentem se dalo čekat, uvedl místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD) na twitteru. Česká republika je podle něj připravena na všechny možnosti, včetně odchodu Británie z Evropské unie bez dohody.

Opomíjený ekonomický gigant

6:15
Největší populaci na světě mají Čína a Indie, méně známé je ale pořadí za nimi. Na třetím místě figurují Spojené státy s 331 miliony obyvatel a za nimi Indonésie s 265 miliony obyvatel.

Britští poslanci odmítli brexitovou dohodu. Libra prudce reaguje

21:14
Britští poslanci dnes podle očekávání odmítli dohodu o vystoupení Spojeného království z Evropské unie, kterou se sedmadvacítkou dojednala premiérka Theresa Mayová.

Brexit: Jak se na něj chystají tuzemští exportéři?

17:46
Členové britské Dolní sněmovny budou dnes večer hlasovat o brexitové dohodě, kterou vyjednala vláda premiérky Theresy Mayové s Bruselem. Vývoj v komplikované otázce brexitu sledují i tuzemské firmy s exportními vazbami na Británii.

Benda: ČNB může v příštích 18 měsících několikrát zvýšit sazby

17:12
Zvyšování úrokových sazeb České národní banky je stále na pořadu dne, přičemž v příštím roce a půl mohou jít sazby nahoru hned několikrát v závislosti na okolnostech, řekl v úterý člen bankovní rady Vojtěch Benda.

Mody: Dosavadní přežití eurozóny není známkou zlepšení její prognózy

16:38
Ashoka Mody působí jako profesor ekonomie na Princeton University a často se vyjadřuje k problematice fungování eurozóny. V rozhovoru pro AceMaxx uvedl, že „eurozóna je nyní z finančního hlediska zranitelnější než na počátku finanční krize v roce 2007“.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes