Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,7 položek/den

Vrací návrh brexitové dohody Britům kontrolu?

18:14
Vzít si zpět kontrolu nad financemi, zákony či hranicemi. Takový byl hlavní argument, kterým britské voliče přesvědčovali politici prosazující odchod své země z Evropské unie.

Galerie KODL představuje mimořádná umělecká díla

17:06
Zajímáte se o investice do umění nebo jste sběratelé obrazů? Pak by právě vám neměla ujít předaukční výstava 250 jedinečných uměleckých děl, která probíhá až do 1.

Čínské lákadlo, americká rozštěpenost a naše citlivost

14:46
Investiční společnost Schwab se v jedné ze svých posledních analýz věnuje akciím v „jediné zemi, která v roce 2019 plánuje stimulaci“. Nebudu čtenáře napínat, tou zemí je podle Schwabu Čína.

Perly týdne: Piketty proti českému miliardáři, bitcoinová trampolína a u nás nové volby

13:38
Pikettymu se nelíbí český miliardář v Le Monde: Francouzská ekonomická hvězda Thomas Piketty se na svém blogu na Le Monde věnuje změně vlastníka těchto novin.

Fed nyní zvyšuje sazby, ale nakonec se vrátí ke kvantitativnímu uvolňování

11:19
Tradiční monetární politika má podle ekonoma Tima Taylora vážný problém. Během minulých recesí totiž Fed snižoval sazby asi o pět procentních bodů. Jenže během současného cyklu se sazby v USA pravděpodobně zvednou na úroveň kolem 3 %.

Ceny průmyslových výrobců v říjnu vzrostly nejvíc od ledna 2012

10:09
Ceny průmyslových výrobců v říjnu zrychlily meziroční růst na 3,9 procenta ze zářijových 3,2 procenta. Je to nejvyšší růst od ledna 2012. Ceny rostly také ve stavebnictví, zemědělství a tržních služeb pro podniky.

Rozbřesk: Koruna a plíživá euroizace české ekonomiky

9:35
Česká koruna zažívá těžké chvilky i přesto, že jí ČNB tento rok již pětkrát pomohla zvýšením úrokových sazeb. Vedle těkavého zahraničního kapitálu ji brzdí i stále vysoká úroveň zajištění českých exportérů na trzích.

Babiš: Nikdy neodstoupím, ať si to všichni zapamatují. Zeman jej případně jmenuje znovu

9:00
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že nikdy neodstoupí. V emotivním projevu před odletem do Bruselu takto reagoval na dotazy novinářů ke kauze, kterou tento týden rozpoutal rozhovor s jeho synem, jenž údajně trpí schizofrenií.

Franklin Templeton: Překážkové dostihy premiérce Mayové teprve začaly (Pohled investora)

15.listopadu
Předsedkyně vlády Spojeného království Theresa Mayová odstranila první překážku v úsilí zajistit své zemi po rozluce s Evropskou unií měkké přistání. Její vláda ve středu podpořila dohodu o vystoupení z EU, na které se dohodli vyjednavači obou stran.

Čínská cenzura se přesouvá z politiky do ekonomiky

15.listopadu
Nová cla Washingtonu na čínský export ve výši 200 miliard dolarů dominovala zprávám z byznysu ve většině světa. Čínští čtenáři si však mohli přečíst zcela jiné titulky - internetové společnosti Tencent a Baidu přinášely zprávy o tom, jak komunistická strana "se Si Ťin-pchingem v čele" pomáhá rozvoji zapadlého regionu Ning-sia na severozápadě Číny, píše britský ekonomický deník Financial Times (FT).

Babiš ml. pro Seznam Zprávy: Otec lže, chci být v kontaktu s policií

15.listopadu
Syn premiéra Andrej Babiš ml. napsal v e-mailu, který zveřejnil server Seznam Zprávy, že si přeje být telefonicky v kontaktu s českou policií vyšetřující jeho údajný únos na Krym.

Americký maloobchod oživil s prodejem benzínu a aut

15.listopadu
Dobrou zprávou v rámci říjnového reportu z amerického maloobchodního sektoru je oživení tržeb po dvou slabých měsících, a tedy i příznivý vstup do posledního letošního kvartálu.

Periferie je na tom už v některých ohledech lépe než jádro, platí ale za své banky

15.listopadu
Liší se hospodářství zemí na periferii eurozóny stále významným způsobem od zemí jejího jádra? Tuto otázku si klade hlavní ekonom investiční banky Natixis, při hledání odpovědi porovnává několik základních makroekonomických ukazatelů a dochází k závěru, který může být pro mnohé překvapivý.

Kvetoucí ekonomika, ze které se raduje jen málokdo

15.listopadu
V americké ekonomice podle některých názorů stále přetrvává stav, kdy podle oficiálních čísel probíhá boom, ale velká část společnosti to nepociťuje. Ekonom Noah Smith na stránkách Bloombergu tvrdí, že růst mezd je s ohledem na sílu ekonomiky stále utlumený, u většiny Američanů nedošlo během současného cyklu k růstu bohatství, většina z nich drží svůj majetek zejména ve formě nemovitostí a z růstu cen na akciovém trhu těžili především ti nejbohatší.

Britská vláda podpořila dohodu o brexitu, dva ministři ale končí. Libra padá

15.listopadu
Britský ministr pro brexit Dominic Raab dnes odstoupil z funkce. Svůj krok oznámil na twitteru a rozhodnutí zdůvodnil nesouhlasem s návrhem dohody o odchodu Británie z Evropské unie.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes