15
new stories - click to show

Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.7 items/day

I to je dopad covidu: Americká ekonomika letos poroste rychleji než čínská. Poprvé od roku 1976

17:45
Omezení pohybu v Číně kvůli pandemii nemoci covid-19 zřejmě budou znamenat, že tempo růstu čínské ekonomiky bude letos poprvé od roku 1976 nižší, než tempo růstu ekonomiky Spojených států.

Jaké jsou možnosti americké ekonomiky?

16:39
Nedávno jsem tu poukazoval na odhady Bank of Canada týkající se výše neutrálních sazeb v USA. Jde o přímo nepozorovatelnou, až těžko odhadnutelnou proměnnou, která ale může výrazně promlouvat do nastavení monetární politiky.

Perly týdne: Výprodejové ceny technologií, akcie bez put opce od Fedu a americký tah na elektromobilitu

13:20
Eric Jackson z EMJ Capital vysvětluje, proč je podle něj čas na nákup některých růstových akcií. Scott Minerd z Guggenheim Partners míní, že akcie nemohou počítat s put opcí od Fedu.

Winton: Není to „Tesla nebo GM“. Investujeme do přelomových technologií a neměníme pozice podle posledních inflačních čísel

11:08
Šéf akciového výzkumu společnosti Ark Invest Brett Winton hovořil na Bloombergu o tom, že některé technologické společnosti s dobrým výhledem se nyní dají koupit za atraktivní ceny (viz první část rozhovoru).

Výrobní ceny v Německu vzrostly kvůli drahé energii o rekordních 33,5 procenta

10:03
Výrobní ceny v Německu v dubnu meziročně vzrostly o rekordních 33,5 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl německý statistický úřad. Za dalším silným růstem výrobní inflace, která se později zpravidla promítá i do cen pro spotřebitele, jsou dražší energie.

Záznam: Devizovými intervencemi ČNB ukázala odhodlání snižovat inflaci

10:03
Většina bankovní rady se na mimořádném zasedání ve čtvrtek 12. května shodovala, že včasný zásah ČNB na devizovém trhu je potřeba pro vyslání signálu, že banka je připravena i nadále využívat pro snížení inflace ke dvěma procentům všechny své nástroje.

Rozbřesk: S&P 500 před branou medvědího trhu. Fed nechá akcie svému osudu

9:29
Volatilita americké výnosové křivky zůstává brutální. Jen pro dokreslení situace: očekávání toho, kde by se ode dneška za tři roky mohly pohybovat krátkodobé dolarové sazby (implikované Fedem) poklesla za posledních deset dní o 40 bazických bodů.

Premiér Fiala potvrdil úvahy o restrukturalizaci ČEZ, včetně možného rozdělení firmy

8:56
Vláda uvažuje o restrukturalizaci polostátní energetické společnosti ČEZ, ale ještě to vyžaduje důkladnější analýzy, řekl premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru, který dnes zveřejnil server Hospodářských novin (HN).

USA se nemohou vyhnout stagflaci, říká El-Erian. Fed čeká obtížné rozhodnutí

6:10
Ekonomika Spojených států se nedokáže vyhnout stagflaci a trhy se na toto riziko výrazného zpomalení hospodářské expanze ještě musejí naladit. Tvrdí to bývalý generální ředitel společnosti Pimco a nynější hlavní ekonomický poradce společnosti Allianz Mohamed El-Erian.

Elon Musk ztratil na poklesu akcií Tesly 12 miliard dolarů. Vysmál se pojetí ESG a hodlá volit republikány

19.May
Americký podnikatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk ve středu papírově přišel zhruba o 12,3 miliardy dolarů (přes 289 miliard Kč). To je částka, která odpovídá snížení hodnoty jeho podílu v Tesle.

Letos s návratností evropských akcií nepočítejte, varují stratégové

19.May
Index Stoxx Europe 600 skončí v prosinci na 476 indexových bodech, což znamená meziroční pokles o 2,5 %, podle průměru 15 prognóz v měsíčním průzkumu Bloombergu.

Bullard: Fed udělal mnohem víc než jen dvojí zvýšení sazeb. Ty by se ke konci roku měly dostat k 3,5 %

19.May
Prezident Federal Reserve Bank of St. Louis James Bullard hovořil na Yahoo Finance o tom, že podle posledních čísel týkajících se inflace je vysoký růst cen v americké ekonomice hlubší a širší povahy, než se myslelo.

Londýn uvalil sankce na tři ruské aerolinie, přijdou o miliony za prodej slotů

19.May
Británie dnes uvalila sankce na ruské letecké společnosti Aeroflot, Ural Airlines a Rossiya Airlines. Aerolinky nebudou moci prodat své nevyužívané sloty, vyhrazená časová pásma rezervovaná na britských letištích, a přijdou tak až o 50 milionů liber (1,46 miliardy Kč).

VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE

19.May
Ruská armáda 24. února ráno zahájila rozsáhlý letecký, námořní i pozemní útok na Ukrajinu jako samostatnou sousední zemi. Jde o největší výpad jednoho státu proti druhému v Evropě od druhé světové války.

Rozbřesk: O důležitosti inflačních očekávání, a koruna s pevnější půdou pod nohama

19.May
Včera zveřejněná data potvrdila, že inflační tlaky v české ekonomice jsou nadprůměrné silné - spotřebitelské ceny se v dubnu zvýšily třetím nejrychlejším tempem v celé EU (meziročně 13,2 % měřeno HICP), v závěsu za Estonskem (19,1 %) a Litvou (16,6 %).
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes