Patria Online

Popis:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Katalog:

Ekonomika

Publikuje:

8,7 položek/den

Nová Trumpova hrozba: Zavedeme 20 % clo na všechna auta z EU

17:13
Clo ve výši 20 % na všechna auta dovážená do USA z Evropské unie. Taková je nejnovější hrozba amerického prezidenta Donalda Trumpa. Evropské akcie již reagují.

Co říká Pax Romana o dnešním světě

16:38
„Poslední dobou jsem hodně přemýšlel o Pax Romana, tedy o více než dvou stoletích stability Římské říše během a po vládě Augusta. Věřte tomu nebo ne, ale podle mého mínění má toto období poučení i pro nás.

Dohoda OPEC: Produkce ropy stoupne jen mírně. Cena roste svižně už teď

15:29
Ceny severomořské ropy Brent i lehké americké ropy WTI rostou řádově o 3 procenta v reakci na únik obsahu dohody ropného kartelu OPEC ohledně budoucího nastavení limitů produkce černého zlata.

Perly týdne: Čínský útok na americké akcie, záhada německé kriminality a z ČR Itálie

13:43
Trhy, ekonomika, politika – slábnoucí rally a záhadná kriminalita v Německu Akcie dál nahoru, ale pomalu: Goldman Sachs ve své nové analýze tvrdí, že korporátní zisky budou i nadále růst, ale na ceny akcií to bude mít jen omezený dopad.

Do vlády míří Malá a Nováková, obranu převezme Metnar

13:43
Designovaný premiér Andrej Babiš zveřejnil jména kandidátů do nové vlády. Novým ministrem obrany se stane dosavadní ministr vnitra Lubomír Metnar, který nahradí Karlu Šlechtovou.

Fed: Přední americké banky by dokázaly přestát silnou recesi

12:33
Všech 35 největších amerických bankovních společností úspěšně prošlo prvním kolem každoročních zátěžových testů. Banky prokázaly, že by byly schopny přestát mimořádně silnou hospodářskou recesi a pokračovat v poskytování úvěrů, informovala v noci na dnešek americká centrální banka (Fed).

Přistoupí OPEC+ k navýšení těžby?

11:58
Ropný trh doprovází v posledních dnech zvýšená míra volatility, jež jde na vrub blížícímu se zasedání států OPEC+. To bude nejdůležitější za poslední více než rok a půl, neboť může změnit zavedené tržní pořádky.

Co by měl Trump dělat, kdyby chtěl své zemi skutečně prospět

10:16
Donald Trump vyhrál americké prezidentské volby s tím, že klade „Ameriku na první místo“. Této zásady se podle svých prohlášení drží neustále, ale hlavní ekonom francouzské banky Natixis Patrick Artus to zpochybňuje.

Rozbřesk: OPEC+ na rozcestí: dojde k navýšení těžby?

9:40
Vídeňská centrála kartelu OPEC zažila již nespočet napjatých jednání, dnes a zítra tomu nebude jinak. Po 18 měsících, kdy kartel společně s dalšími 10 zeměmi tlumí produkci, nastává zlomový moment.

Ministři eurozóny se shodli na dokončení záchrany Řecka

9:06
Ministři financí zemí platících eurem se shodli na dokončení záchranného programu pro Řecko, které se po osmi letech pomoci bude moci finančně postavit na vlastní nohy.

Je čínský model hrozbou tržním ekonomikám?

6:49
Měl by se Západ obávat toho, že růst významu Číny představuje hrozbu pro jeho liberální hodnoty? Zhu Ning na stránkách The Economist poukazuje na to, že za posledních čtyřicet let dokázala tato země pozvednout stovky milionů lidí z chudoby a zvýšit HDP na hlavu více než dvacetkrát.

Spor USA-Čína: Daimler je první, kdo bije na poplach. Přibudou jiní?

21.června
Výrobce mercedesů se stal první z předních světových firem, která na pozadí americko-čínského napětí překročila Rubikon. Automobilka Daimler upozornila, že v letošním roce očekává pokles zisku, hlavně kvůli negativním dopadům obchodního sporu mezi oběma světovými velmocemi.

Koruna rozdivočela před ČNB. Nejslabší od října

21.června
Česká koruna v průběhu čtvrtka obchodovala na nejslabších úrovních od října roku 2017. Dle dat Patria.cz se dostala až na hladinu 25,9872 EURCZK, oslabení následně koriguje do blízkosti 25,80 EURCZK.

Německo na pomoci Řecku vydělalo přes 2,9 miliardy eur

21.června
Německo od roku 2010 vydělalo na pomoci Řecku nejméně 2,9 miliardy eur (75 miliard Kč), především díky vyplaceným úrokům z řeckých státních dluhopisů v rámci programu Evropské centrální banky (ECB) Securities Market Programme (SMP).

Britské sazby beze změny, ale po vyrovnanějším hlasování. Libra stoupá

21.června
Nastavení britské měnové politiky se ani po červnovém zasedání BoE nemění. Základní úroková sazba setrvává na 0,5 procenta, ovšem varianta vyšších sazeb získala hlas navíc.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes