15
new stories - click to show

Patria Online

Description:

Investiční zpravodajství

URL:

http://www.patria.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

7.5 items/day

Maloobchod před koncem lockdownu: Lidé nákupy odkládali, online ale pořád jel

9:39
Další měsíc lockdownu zakončil maloobchod v mírném mínusu. Podle dnes zveřejněných čísel se maloobchodní tržby v březnu snížily oproti únoru 1,6 %. Ve srovnání s únorem šlo méně na odbyt téměř veškeré zboží včetně potravin.

Rozbřesk: Nová prognóza zatím “nerozhoupe” ČNB k akci

9:39
Česká národní banka dnes zveřejní novou prognózu. Ta by měla reagovat na vesměs pozitivní zprávy z české ekonomiky. Očkování najíždí na rozumné tempo, které se blíží původnímu plánu - použito bylo již více než 30 vakcín na 100 obyvatel.

Státy střední Evropy nechává inflace chladnými. Raději rychlejší růst

6:23
Zdá se, že centrální bankéři ve střední Evropě budou přicházející nárůst inflace povětšinou trpět a nechají svoje ekonomiky pomstít se za uzavírky během pandemie, napsala agentura Reuters.

Přísné německé emisní cíle povzbudily akcie obnovitelných zdrojů energie. Co Berlín slibuje?

17:53
Německo dosáhne uhlíkové neutrality do roku 2045, tedy o pět let dříve, než se očekávalo. Do roku 2030 pak země sníží emise skleníkových plynů o 65 procent v porovnání s rokem 1990.

EU chce dál omezovat snahy o převzetí zahraničními firmami. Obává se čínského rozmachu

15:40
Státem podporované mimoevropské firmy budou mít zřejmě složitější cestu k veřejným zakázkám v zemích Evropské unie či k ovládnutí evropské konkurence.

Může digitální měna zacloumat stabilitou bankovního systému?

14:00
Ohledně digitálních měn centrálních bank existují obavy, že taková měna by mohla vyvolat takzvané runy na banky. Tedy vlnu vybírání vkladů z bank, která by vedla k destabilizaci celého finančního systému.

Buffett: Nespoléhat se na cizí pomoc a svět nulových sazeb

11:16
Berkshire Hathaway drží hotovost, která odpovídá asi 15 % jejích celkových aktiv, což je podle Warrena Buffetta rozumná míra. V absolutním vyjádření objem hotovosti roste, protože se zvyšuje i rozvaha firmy.

Automobilka Stellantis zvýšila odbyt a varuje před dopadem chybějících čipů

5.May
Odbyt automobilové skupiny Stellantis v letošním prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 11 procent na 1,567.000 vozů, na její výrobu měl ale negativní dopad celosvětový nedostatek čipů.

Rozbřesk: Jak se nám skládá obrázek české ekonomiky?

5.May
Pomalu a jistě se nám již skládá obrázek české ekonomiky za první čtvrtletí. Podle předběžného odhadu sice po půlroční přestávce došlo k mírnému poklesu HDP v důsledku lockdownu, avšak dopad na trh práce už byl nesrovnatelně menší než na začátku pandemie.

BBC: Co se stane se starými bateriemi elektrických aut?

5.May
Evropská unie doufá, že do roku 2030 bude na evropských silnicích jezdit 30 milionů elektrických aut. Během svého života mohou být elektrická auta uhlíkově neutrální, co se však stane s těmito vozy, a zvláště s jejich bateriemi, až jejich životnost skončí? "Za deset až 15 let, kdy jich velký počet bude na konci svého života, bude velmi důležité, abychom měli recyklační odvětví," upozorňuje Paul...

Deficit zahraničního obchodu USA v březnu vystoupil na rekord

4.May
Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v březnu ve srovnání s předchozím měsícem zvýšil o 5,6 procenta na rekordních 74,4 miliardy USD dolarů.

Greasuries? Bidenovy klimatické plány mohou změnit americký trh s dluhopisy, říká Fidelity International

4.May
Prezident Biden ohlásil 22. dubna cíl snížit emise skleníkových plynů v USA do roku 2030 na polovinu oproti roku 2005. Toto oznámení spolu s jeho předešlým představením plánu „vytvořit miliony dobrých pracovních míst“ v oblasti čisté energie, elektrifikované dopravy a celkové dekarbonizaci vytvoří příležitosti pro dluhopisové investory a transformuje americký trh dluhopisů, píše společnost Fide...

Cena emisních povolenek vystoupila na rekord, poprvé přesáhla 50 eur

4.May
Cena emisních povolenek v Evropské unii dnes vystoupila na rekord a poprvé přesáhla hranici 50 eur (1292 Kč) za tunu. K růstu cen přispívá mimo jiné přísnější politika ochrany klimatu a také vysoká poptávka od investorů.

Seznam Zprávy: Hamáček chtěl v Moskvě vyměnit Vrbětice. Cena? Milion Sputniků a summit Bidena s Putinem

4.May
Ministr vnitra Jan Hamáček chtěl do Moskvy odjet s plánem vyměnit informace související s útokem ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014 za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný politický summit Joe Bidena a Vladimíra Putina.

Komentář Petra Dufka: Nejvyšší nezaměstnanost od roku 2017

4.May
Pandemie a s ní spojený lockdown ovlivňoval vývoj na českém trhu i v prvním čtvrtletí letošního roku. V důsledku poklesu ekonomiky se dál snižovala zaměstnanost, zatímco nezaměstnanost opět vzrostla.
© 2000-2021 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes