15
new stories - click to show

PC World

Description:

Recenze, novinky a testy na Hardware, Software, Downloady a Internet

URL:

http://pcworld.cz

Catalog:

Tech

Publishes:

12.6 items/week

Chatbot ChatGPT dostane hlas pro verbální konverzace a rozpoznávání obsahu na obrázcích

1:38
Generativní ChatGPT od společnosti OpenAI se dočká dalšího milníku. Autoři do něj totiž přidají novou funkci založenou na hlasu, která mu umožní vymyslet vám pohádku před spaním nebo s vámi rovnou vést celou konverzaci. Zároveň také dokáže rozpoznat obsah obrázku.

Raspberry Pi 5 je tu. Nabízí výrazně vyšší výkon než čtyři roky starý předchůdce

11:19
Po čtyřech letech od vydání Raspberry Pi 4 je tu nový model s pořadovým číslem pět. Nabízí navýšení výkonu a spoustu vychytávek.

Google příští rok ukončí další ze svých projektů. Do pomyslného křemíkového nebe zavítají Google Podcasty

28.September
Americký gigant Google se rozhodl pro ukončení dalšího ze svých projektů. Tentokrát se do hledáčku dostaly Google Podcasty, které nikdy neprorazily natolik, aby dokázaly konkurovat ostatním službám.

Chatbot ChatGPT už není omezen jen na data před zářím 2021. Pracuje i s aktuálními údaji

27.September
Chatbot ChatGPT už využívá a zveřejňuje aktuální data a není omezen jen údaji z doby před před zářím 2021. Společnost OpenAI, která systému vyvinula, to oznámili na svém účtu na sociální síti X.

Nová funkce prohlížeče Microsoft Edge přivádí řadu uživatelů k šílenství. Naštěstí se jí jde zbavit

27.September
Pokud vám vadí zobrazování záložek otevřených v internetovém prohlížeči Microsoft Edge při stisknutí klávesy Alt+Tab, pak jste na správném místě. Ukážeme vám, jak tuto funkci vypnout.

Nová funkce Jam od Spotify umožní vytvoření a poslech společného playlistu v reálném čase

27.September
Hudební streamovací platforma Spotify zavádí novou funkci, která umožní posluchačům vytvoření jednoho seznamu skladeb a společný poslech v reálném čase. Nová funkce přichází jak pro předplatitele, tak i pro lidé, kteří Spotify používají zdarma, byť s malými omezeními.

Předplatné nepředplatné… zaplaťte navíc 3 dolary k Amazon Prime Video, nebo vám zobrazíme reklamy

26.September
Majitele předplatného Amazon Prime nepotěší nové oznámení, ve kterém společnost nepřímo oznamuje zdražování svého předplatného. Tedy alespoň v momentě, pokud se chcete dál koukat bez reklam.

Jak změnit orientaci stránky v Dokumentech Google

26.September
Na první pohled je to banální úkon, někomu ale i pouhá změna orientace stránky v Dokumentech Google může dělat problém. Ukážeme, jak na to.

Do Windows 11 dorazí velká aktualizace. Přinese AI Copilota nebo přepracovaný Průzkumník souborů

25.September
Microsoft oznámil vydání velké aktualizace pro operační systém Windows 11 s pořadovým číslem 22H2. Hlavními novinkami je přidání Windows Copilota přímo na plochu, přepracovaný průzkumník souborů nebo nové funkce v legendárním Malování.

Microsoft je díky předběžnému souhlasu britského regulátoru zase o krok blíže k odkoupení Activision Blizzard

25.September
Britský úřad pro hospodářskou soutěž a činnost (CMA) udělil společnosti Microsoft předběžný souhlas k realizaci akvizice Aktivision Blizzard. Díky tomu je Microsoft zase o krok blíže k tíženému odkupu.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes