15
new stories - click to show

Peníze.cz

Description:

Peníze.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://www.penize.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.7 items/day

Rodná čísla jsou nebezpečná. Přesto se neruší, říká Bartoš

26.May
V nově vydávaných občanských průkazech už nebudou rodná čísla. Nahradit je mají obecné identifikátory, ze kterých nepůjde vyčíst citlivé a snad zneužitelné osobní údaje jako pohlaví a datum narození. Je to ale opravdu nutné?

ČEZ zjednoduší výplatu dividend. Pomůže i zpětně

26.May
Státem ovládaná společnost ČEZ zjednoduší výplatu dividend. Novinka pomůže hlavně drobným akcionářům, a to i za několik let zpětně.

Stát nabízí výhodné IT kurzy. Hlaste se všichni, vyzývá

26.May
Šest a půl miliardy korun získal český stát od Evropské unie na to, aby do roku 2025 proškolil 130 tisíc lidí v informačních technologiích. „Pokud by se kdokoliv rád stal ‚ajťákem‘ nebo si chtěl jen doplnil znalosti v excelu či wordu, může se hlásit,“ říká Kateřina Štěpánková z ministerstva práce a sociálních věcí.

Vyměňte kotel za čerpadlo, instalujte soláry. Stát přispěje

25.May
Od září bude stát v rámci Nové zelené úsporám přispívat na výměnu staršího plynového kotle za tepelné čerpadlo a zjednoduší žádosti o dotace na fotovoltaiku.

Zelená úsporám pro bytové domy. Chudí sousedi už rekonstrukce brzdit nebudou

25.May
Na konci června skončí příjem žádostí o dotace Nová zelená úsporám. Program se vrátí po prázdninách. S novými parametry. Šanci dostanou i bytové domy obcí, bytových družstev a splečenství vlastníků. Speciální podporu budou mít nízkopříjmové domácnosti.

Pražská plynárenská zlevňuje. Ušetří většina zákazníků

25.May
Pražská plynárenská od června sníží prodejní cenu elektřiny a od července prodejní cenu zemního plynu.

Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Jak je správně používat a chránit

25.May
Pro platební karty se u nás vžil termín kreditka. Ve skutečnosti ale většinou jde o kartu debetní. Jak velký je v tom rozdíl?

Podpora v nezaměstnanosti zpřísní. Úřad si posvítí na spekulanty

25.May
Opakované čerpání podpory v nezaměstnanosti bude komplikovanější. Ministerstvo práce a sociálních věcí chce prodloužit dobu, kdy je možné znovu žádat o peníze od státu.

Kam s milionem? Fondy kvalifikovaných investorů nabízejí zisk i rizika

25.May
Fondy kvalifikovaných investorů zažívají velký boom. Největší zájem je o zakládání těch nemovitostních. Jejich výnosy ale už nemusí být tak atraktivní jako dřív. „Už loni byla cítit hyperkonkurence. Snažíme se v alternativní oblasti orientovat na jiná aktiva,“ říká Tomáš Kálal z Consequ.

ČNB vydá novou pětitisícovku. V čem bude jiná?

24.May
Česká národní banka (ČNB) vydá v tomto roce bankovku 5000 Kč s letopočtem 2023. Důvodem pro uvedení nového vzoru do oběhu jsou nezbytné změn v technologii tisku ve Státní tiskárně cenin.

Tesco spouští věrnostní program pro e-shop. Nabízí slevu

24.May
Obchodní řetězec Tesco oznámil, že spouští ostrou verzi věrnostního programu Online Club pro klienty svého e-shopu. Nově registrovaným zákazníkům nabízí tři slevové kupony v celkové hodnotě 540 korun.

Z bankomatu si vyberete i bez karty. Ale co vklady?

24.May
Naprostá většina bankomatů v Česku už nabízí bezkontaktní výběry mobilem nebo hodinkami. Jenže: Když si chcete do stejného přístroje vložit hotovost na účet, často neuspějete bez plastové karty.

Už je čas! Co si letos ohlídat u placení daně z nemovitosti

24.May
Daň z nemovitých věcí musí být zaplacena do konce května. Co dělat, když vám nepřišla složenka a proč si někteří majitelé letos připlatí?

Skoro polovina lidí neví, jaký úrok má na spořicím účtu

24.May
Téměř polovina Čechů (45 %) z těch, kteří mají peníze na spořicím účtu, nezná výši úročení svých vkladů. Peníze si odkládají bez ohledu na roční výnos, který jim tento účet přinese. Zjistil to průzkum NMS Market Research pro Raiffeisenbank na reprezentativním vzorku 1007 uživatelů internetu ve věku 18-65 let-

Ve starém penzijku jste přišli o pětinu úspor, ukazuje analýza

23.May
Nejvyšší zhodnocení za posledních deset let připsala klientům Penzijní společnost Conseq, po započtení inflace je však v minusu 19,43 %.
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes