15
new stories - click to show

Peníze.cz

Description:

Peníze.cz - Půjčky, Kurzy měn, Akcie, Hypotéky, Bydlení, Daně

URL:

http://www.penize.cz

Catalog:

Ekonomika

Publishes:

2.6 items/day

Síť OMV v Česku změní tvář, ukázala nové logo

18:46
Síť OMV představila novou „korporátní identitu“. Během následujících tří let ji nasadí zhruba na tisícovce čerpacích stanic v sedmi zemích – vedle Česka jde o Rakousko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko a Srbsko.

Nejhůře úročený účet pro děti láká nové klienty. Porovnali jsme, kdo dá víc

14:24
UniCredit Bank nabízí dětem lekci finanční gramotnosti. Novým klientům dá pro začátek úrokovou sazbu 4,25 % do limitu 100 tisíc a jednorázový bonus 500 Kč. Standardní úrok má ale jen 0,25 % do 30 tisíc. Jak to vypadá u konkurence?

Chcete dovolenou, šéf je proti. Poradíme, na co máte nárok

7:09
Může o termínu a délce vaší dovolené rozhodovat opravdu jenom zaměstnavatel? Kdy ji může zrušit a odvolat vás z ní? A do kdy si musíte vybrat zbytek? Projděte si praktický přehled pravidel.

Přiložte oko. V prvních obchodech zaplatíte bez karty i mobilu

16.June
V Polsku testují terminály, u nichž se dá zaplatit pomocí biometrie oční duhovky a skenování obličeje. Pilotní projekt spustily společnosti Mastercard, Empik a PayEye. Jde o první řešení projektu Biometric Checkout Program v Evropě.

Chcete zajímavější kartu? Podívejte se, jaké dávají jednotlivé banky

16.June
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně černou, puntíkatou, s vlnkami, s barvami oblíbeného sportovního klubu nebo tu z ryzího zlata?

Bitcoinové transakce za 50 dolarů? Burza OKX ucpala trubky. Týden v kryptu

15.June
Proč stály bitcoinové transakce majlant? Evropa podezřívavě hledí na LIghtning Network. Do Kwon a Terraform prý zaplatí miliardy, i když je nemají. Paraguay podporuje těžaře a NFT se ne a ne probrat z klinické smrti. Je tu další Týden v kryptu.

Dlouhodobý pronájem auta: řešení pro firmy i jednotlivce

14.June
Dlouhodobý pronájem auta je skvělá alternativa k jeho vlastnictví, zvlášť když ho potřebujete na několik měsíců a víc. Tento druh pronájmu je stále populárnější nejen mezi lidmi, ale i mezi firmami, které chtějí optimalizovat náklady na vozový park. Jak se nespálit při výběru půjčovny a jaké výhody flexibilní pronájem auta nabízí?

Banky vylepšují svá sídla. Podívejte se, jak vypadají a co chystají

14.June
Zahrady na střechách, vlastní fitness centra, odpočinkové herny, výhledy na celou Prahu. Některé banky se pyšní dokonale vybavenými budovami, které pojmou tisíce zaměstnanců. Jiné najdeme v zajímavých pronájmech. A jsou tu i další velké plány. Projděte si fotogalerii.

Vystěhovat problémové nájemníky bude snadnější, schválila vláda

13.June
Vláda podpořila změnu zákona, která pronajímatelům umožní jednodušší vystěhování problémových nájemníků. „Dojde tak ke zkrácení a především ke zjednodušení řízení před soudem,“ říká ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Partners Banka má už 50 tisíc klientů. Přidává SEPA platby

13.June
Nová Partners Banka, která zahájila ostrý provoz 6. března, překročila za čtvrt roku hranici 50 tisíc klientů. Uloženo mají téměř 19 miliard korun, informovala mluvčí Tereza Píchalová.

ING Bank má v Česku novou ředitelku

13.June
Novou generální ředitelkou banky ING v České republice se stala Eva Bučová. Nový post přebírá od začátku července.

Místo brigády podvod. Z klientů bank dělají bílé koně

13.June
Podvodníkům už nestačí udělat z klientů bank oběti. Snaží se vás teď zapojit jako spolupachatele trestné činnosti, varují banky.

Další fastfoody v Česku. Obři posilují, přibude jim konkurence

13.June
Projděte si přehled největších fastfoodových řetězců v Česku, jejich další plány a také nováčky, kteří se k nám chystají.

Mít vlastní peníze je pro mě základ svobody, říká Lucie Simpartlová

13.June
Investuje už třiadvacet let a z toho dvanáct let z pozice ředitelky Partners investiční společnosti. Podle Lucie Simpartlové je nejdůležitější dát svým penězům možnost a čas růst, nespoléhat na ostatní, že vás finančně zajistí, a samozřejmě – diverzifikovat.

Spořitelna ukázala novou centrálu. Láká na galerii, kavárnu i obchody

12.June
Zatím je to staveniště, ale za tři roky bude mít v nové pražské čtvrti Česká spořitelna svou centrálu. Největší v její historii. Podívejte se, jak bude vypadat a v čem má být unikátní.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes