Neviditelný Pes

Popis:

První český ryze internetový deník.

URL:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

12 položek/den

Velká výzva

0:29
Premiér Andrej Babiš se netají svým rezervovaným přístupem k evropskému, zvláště pak německému třeštění kolem elektromobility. V pondělí se vládní představitelé setkali se zástupci automobilového průmyslu. Podle Babiše vláda nepočítá s finanční podporou pro nákup elektromobilů soukromým osobám.

ARCHITEKTURA: Josef Havlíček 120

0:29
V květnu uplyne 120 let od narození jednoho z nejtalentovanějších českých architektů dvacátého století Josefa Havlíčka. Spolu s generačními druhy Jaromírem Krejcarem, Jaroslavem Fragnerem, Evženem Linhartem, Bohuslavem Fuchsem nebo Karlem Honzíkem patřil k předním představitelům meziválečné avantgardy, ale velmi zajímavá je i jeho tvorba poválečná.

VELKÁ BRITÁNIE: Establishment proti domorodcům

0:29
Zmatek, chaos, rozvrat. Minulý týden přestaly platit v britském parlamentu zvyková i ústavní pravidla.

POLITIKA: ODS jako SPD - vylučuje a kádruje

0:29
ODS se rozhodla „jednomyslně“ vyloučit ze strany a ze svého poslaneckého klubu poslance Václava Klause. Je to drakonické rozhodnutí, které neřeší podstatu problému - co ODS očekává od eurovoleb.

GLOSA: Co k tomu dodat?

0:29
Tak nám i dětičky v Kanadě, za podpory svých bojovně pokrokových učitelů, stávkovaly proti klimatickým změnám. Do školy nešly.

ROZHOVOR: Za metál od Zemana vyhazov

0:29
S překvapením můžeme zjistit, že tomuto světu vládne zkratka: „v.v.i.“, jednak jako Veřejná výzkumná instituce, ale hlavně v postoji vlády jako „Výzkum, vývoj a inovace“, kde jako by slovo věda vymizelo.

POLITIKA: Klaus bojující

0:29
Máme nového hrdinu. Za reformní názory vyhazovali naposledy komunisté. Vím, že se vracíme, ale u ODS mne to mrzí - historie se může opakovat důsledně.

HISTORIE: Rok 1939 nebyl začátkem konce demokracie

0:28
15. březen 1939 bývá často považován za „začátek nejtemnějšího období české historie“, jak toto datum označila třeba Česká televize. Bohužel, zvláště s odstupem 80 let, bychom o tomto uzlovém bodě naší historie měli hovořit mnohem obezřetněji, už proto, abychom se tak snadno nemohli vyviňovat.

GLOSA: Breivik od protinožců

0:28
Před lety sestavil kanadský žurnalista Gwynne Dyer tři „nemožné“ novinové titulky: Papež se žení. Prezident Bush přiznal chybu.

EVROPA: Macronova vize EU vůbec nemá vizi

0:28
Francouzský prezident Emanuel Macron zveřejnil k 5. březnu v předních evropských denících otevřený dopis „Za evropskou renesanci“, v němž představil svoji vizi reformy EU. Reformy, která by byla dobrá leda pro Francii.

PRÁVO: Kde leží hranice svobody slova?

0:28
Policejní president a ministr vnitra upozornili na možnost trestního postihu v případě pochvalných vyjádření k masové vraždě na Novém Zélandu.

CEJLON: Do kopců se pouštíme (1)

0:28
Cestou se ale musíme vypořádávat s mnohými zátarasy: vojenská kontrola, předložte papíry, děkujeme vám, šťastnou cestu.

Z DRUHÉHO KOPCE: Klukovské vzpomínky 504

0:28
Jezdím denně Prachnerovou ulicí, což je spojka mezi Plzeňskou a Vrchlického. Za mých časů tam byla na rohu Práchnerovy a Hlaváčkovy hospoda U zeleného stromu. Vcházelo se tam z rohu a byla asi tak dva schody pod úrovní chodníku.

KATAR: Velkorysý sponzor francouzských mešit

0:28
Ti, kterým záleží na stabilitě evropské demokracie, by se měli katarských aktivit ve Francii obávat. Leta letoucí byl Katar v důsledku jeho islámského fundamentalismu cílem kritiky a byl obviňován z údajné podpory Muslimského bratrstva, Íránu, ISIS, jednotek Al-Káidy, Hamásu, Talibánu a dalších islámských extremistů.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes