Neviditelný Pes

Popis:

První český ryze internetový deník.

URL:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,4 položek/den

Toho pozval, toho ne

0:12
K nekončící sérii hradních trapností a hulvátství řadí se nyní kvaziaféra s pozváním a nepozváním. Na oslavu stého výročí 28. října 1918 zve Zeman jen osoby prověřené, kdežto oponenty opomíjí, včetně předsedů některých parlamentních stran.

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jaký to význačný den!

0:12
28. října 1918 se na liberecké radnici ženil můj židovský dědeček Otakar (Otto) Kovanic s mou křesťanskou babičkou Emilií (Emčou) Vobořilovou. Děda v té době sloužil v dolních libereckých kasárnách jako voják c.k. armády.

GLOSA: Když hérečkám šibe

0:12
Tak si to představte. Tento svět, který je opravdu zmítán mnohými problémy majícími globální charakter a tak trochu i apokalyptický rozměr, má další problém, který rozhnípala hérečka Keira Kinghtley

BEST OF HYENA: Kde je Gari

0:12
Není to výzva k celostátnímu pátrání – vždyť já vím zcela přesně, kde Gari je. Neztratil jsem ji ze zřetele od pěti patnácti: to zazvonil budík a vyburcoval Ljubu, ta má v ateliéru nástup před úsvitem.

ENERGETIKA: Ještě k jádru

0:12
Text Jádru zdar! vyvolal mezi vámi, milí čtenáři, docela velký zájem. Přihlášených ve věci Nuclear Pride už mám dvanáct a dá se čekat, že nějací ještě přibudou. Můj momentální plán zní: kontaktovat organizátory mnichovské akce a vyptat se jich na rady a další know-how.

POLITIKA: Komunisté si vyřizují účty

0:12
Často slýcháme, že je komunistická strana nereformovatelná. Za důkaz slouží výtažky z programu nebo projevy čelných členů. Nejlépe se to ale dá popsat na personálním zapouzdření a zpomaleném chodu KSČM.

ISTANBULSKÁ ÚMLUVA: Snadnější kriminalizace mužů

0:12
Žena obvinila druha z týrání. Popisovala tak brutální násilí, znásilňování, svazování a nucení k prostituci, že policie muže okamžitě na tři čtvrtě roku vzala do vazby. Pak se ukázalo, že naprosto vše byl výmysl...

EVROPA: Přežijí národní státy snahu o evropský superstát?

0:12
Je pozoruhodné, jak se náš proevropský politický a mediální mainstream halasně přihlašuje k odkazu 28. října 1918 a T. G. Masarykovi.

HISTORIE: Znamenití lékaři v českých zemích (56)

0:12
Lékaři patřili i v minulosti k všestranně vzdělaným lidem, kteří nezřídka vynikli v mnoha jiných oborech. Byli spisovateli, hudebníky, cestovateli, archeology, botaniky či dokonce i úspěšnými profesionálními vojáky.

SPOLEČNOST: Symbol svobody?

0:12
Životní příběh komunistického poslance Zdeňka Ondráčka by vydal na filmový scénář. Jak se syn normalizačního policisty dal též k normalizační KSČ i policii a při výcviku se ocitl v pohotovostním pluku, právě když rozháněl protirežimní demonstrace. Jak byl i 17. listopadu 1989 u zásahu na Národní třídě.

VĚDA: IQ, nedostatková surovina

0:12
Ze všech výrobních faktorů je v moderní ekonomice nejdůležitější práce. Ve znalostní ekonomice pak práce duševní. Přesto ekonomové věnují pozoruhodně málo pozornosti hlavnímu předpokladu duševní práce: inteligenci.

FEJETON: Peníze

0:12
Pokračování tématického celku - nicméně dnes s vědomím, že vstupuji nikoli na křehký led, ale skotačím na minovém poli....

EKONOMIKA: Regulace žárovek

0:12
Roku 2012 vzešla v platnost regulace z Bruselu o použití klasických žárovek; v rámci boje proti klimatickým změnám. Cílem návrhu je úspora peněz v důsledku menší spotřeby energie a větší výdrži úsporných žárovek.

BIG BEN: Chtíč, láska, kamaradství a útlum

0:12
Jak se z milenců nestat mrzouty je práce na celý život, či přinejmenším na tu část života, po jejíž trvání jste věřili ve společný šťastný život, jakým končívají pohádky.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes