Neviditelný Pes

Popis:

První český ryze internetový deník.

URL:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/

Katalog:

Z domova

Publikuje:

13,5 položek/den

Stopka penězovodu Babišovým firmám

0:20
Zatímco se státní zastupitelství a policie pinoží kolem prozkoumání účetnictví jedné hospody, aby zjistily, zdali patří Babišovi nebo ne, evropský parlament udělal krátký proces. Pravda, po tolika letech, kdy byl Babiš ministrem financí a teď premiérem, takže zase ne tak krátký.

BREXIT: EU dotlačila Británii tam, kde jí chtěla mít

0:20
Zoufalý pokus Theresy Mayové, zřejmě nejzoufalejší v její politické kariéře, byla cesta do zemí EU s požadavkem na změnu dohody o brexitu nebo alespoň o „upřesnění nepřesností“. A EU je ochotna velkoryse přijmout Británii zpátky.

ČLÁNKY S HŘÍVOU: „To je ale krásná letní noc“

0:20
Tenhle článek jsem psal skoro půl roku. V podstatě denně. A do toho jsem zas a znovu poslouchal tu skvělou muziku.

BIG BEN: Evropský parlament lže

0:20
Globální pakt o migraci se zaplať pánbůh podařilo odstřelit dřív než premiéra, díky čemuž se Češi nemusí bát povinně legalizovaného, smluvně stvrzeného a časově neomezeného přijímání veškerých migrantů, které z jakýchkoli důvodů napadne odkudkoli se přemístit do Evropy na útraty evropských domorodců.

POLITIKA: Volno presidenta Zemana

0:20
Dle oznámení tiskového odboru kanceláře presidenta Miloše Zemana bude až do konce tohoto kalendářního roku hlava státu odpočívat. Myslím, že jde o unikátní příležitost.

JERUZALÉM: Co dělají Izraelci o vánocích?

0:20
Už po mnoho let mám možnost pozorovat dění v Jeruzalémě o Vánocích. Ráda bych proto odpověděla na opakovanou otázku: „Co dělají Izraelci o vánocích?” V tomto hledu bych rozdělila Izraelce do tří skupin.

SPOLEČNOST: Nazvěte to jinak

0:20
V prosinci má parlament projednávat novelu občanského zákoníku, která by umožnila tzv. manželství dvojic stejného pohlaví. Pro jejich propagátory mám dva body k úvaze. Týkají se terminologie a rozšiřování vlivu státu.

NĚMECKO: Konzervativci prohráli bitvu o zemi

0:20
Němečtí konzervativci prohráli klíčovou bitvu o Křesťansko-demokratickou unii a potažmo i o Německo. CDU, nejvlivnější politická strana poválečné Evropy, se tak nevrátí k pravicovým kořenům, zůstane široce rozkročenou středovou stranou. Němci tomu říkají Volkspartei. Jednoduše řečeno, ani ryba, ani rak.

KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

0:19
Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).

SVĚT: Užitečný zdroj

0:19
Tím zdrojem podle mého vkusu je britský týdeník THE ECONOMIST, k poučení hospodářů, ekonomů, jak firma zdůrazňuje, a k takovým specialistům se rozhodně nepočítám. Každý výtisk na výtečném papíru a rovněž i s obsahem.

FEJETON: Pytlík dělá vědu

0:19
Všechno jsem to popletl, nicméně titulek je napsaný a nebudu potupně couvat. Brouk Pytlík nedělal vědu, v knížkách Ondřeje Sekory dělal práce všeho druhu vyjma vědy. To Komár dělal vědu, spisovatel Josef Hais Týnecký o tom vydal před devadesáti lety dětskou knížku.

FRANCIE: Macronova předběžná kapitulace

0:19
Francouzský prezident slíbil ve svém pondělním projevu řadu ústupků. Otázka zní: jak je zafinancovat?

GLOSA: BIS učitelkou života

0:19
Veřejnou zprávu vydává kontrarozvědka BIS každý rok, ale ta letošní společensky rezonuje víc než ty minulé. Důvod je jasný: prezident Zeman ji použil jako klacek na zpravodajce.

POLITIKA: Slučování, nebo nasávání?

0:19
Od loňských parlamentních voleb často zaznívá volání po sloučení či alespoň po „koalování“ menších politických stran. Zejména těch v prostoru od středu doprava, kde se nacházejí největší adeptky na případný politický sňatek.

MÉDIA: 1938, 1968 a 2018

0:19
Polský esejista a šéfredaktor deníku Gazeta Wyborcza v neděli pro Deník N řekl: Situace v České republice „mi stále více připomíná, až se to bojím říci, období normalizace. Tedy normalizace bez sovětských vojsk.
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes