Písecký svět

URL:

http://www.piseckysvet.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Jihočeský

Publishes:

7.7 items/week

BERNFEST – festival nemainstreamových kapel nejen z jihu Čech

13:22
Před deseti lety jsme jen chtěli oslavit 40. výročí Woodstocku a teď je tu 11.ročník Bernfestu, na kterém 2.- 3. srpna zahraje 15 kapel. Od mladých nadějných až po ostřílené matadory hudební scény. Od svého začátku má Bernfest dobrovolný vstup a kromě hudby nabízí mnoho jídla, pití, koupání v přilehlém rybníku, vyžití pro nejmenší v dětském koutku, možnost postavit si stan a zažít víkend plný p...

Světlo pro galerii

1:10
V galerii Portyč v srpnu vystaví své práce členové Prácheňské umělecké besedy. Bude to jejich IX. výroční společná výstava. K vidění budou obrazy, fotografie šperky a plastiky. Výstavu zahájí vernisáž v úterý 6. srpna od 17 hodin. Slovem provede předseda Prácheňské umělecké besedy Andrej Rády a o hudební doprovod se postará hudební sekce Prácheňské umělecké besedy. Výstava potrvá do 30. srpna.

Ani o prázdninách není divadlo prázdné

22.July
Herci mají podobný životní rytmus, jako školní děti. V červnu spadne poslední opona a do září mají volno. Pokud tedy nenatáčejí nějaký film nebo neúčinkují třeba před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově nebo na jiné letní scéně. Do divadla ale většinou celé léto nevkročí. Přesto ale budova divadla, alespoň toho píseckého, tak docela neosiří ani o prázdninách.

Výstava vynikajícího píseckého grafika Josefa Řeřichy

22.July
V Chodbě knihovny bude od 1.8. vystaveno zásadní dílo Josefa Řeřich a tím je grafický cyklus dřevorytů s názvem Můj domov.

Boys Are Back in Malčice Fest. Jakofakt?

22.July
V sobotu 3. srpna se v malebné vesničce Malčice (u Předotic) uskuteční v pořadí desátý ročník hudebního minifestivalu Malčice Fest. Festiválek je příjemným kontrastem mega festivalů, kde je často zbytečně moc pódií a vystupujících, protože pak jen běháte z místa na místo, a pořádně si nevychutnáte nic.

Co dál s obrovským areálem Žižkových kasáren?

19.July
Ve středu 19. června v podvečer se uskutečnila městem organizovaná urbanistická vycházka po areálu bývalých Žižkových kasáren. Jednalo se o první z řady plánovaných setkání s veřejností na toto téma.

Divadelní podzim začíná v létě

19.July
Divadlo Fráni Šrámka od podzimu nabídne abonentům více představení a slev. Tradiční předplatné pro skupiny A a B totiž rozšíříme o skupinu C. Skupina A obsahuje čtyři představení, skupiny B a C po pěti kusech. Už v těchto dnech si předplatitelé mohou vybírat, na jaká divadla se na podzim vydají.

Nedělní S muzeem v přírodě

18.July
V neděli 21. července vás Prácheňské muzeum v Písku zve na akci S muzeem v přírodě. Již čtvrtý ročník setkání s ornitology je určený především rodinám s dětmi. V osm hodin je sraz na Svatotrojickém hřbitově v centru města, kde bude připravena ukázka odchytu ptáků.

Loutky v parku

17.July
Kočovní herci tu jsou, s nimi léto přijelo k nám – zpívá František Nedvěd a tato slova se v Písku stanou skutečností.
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes