Plzeňský deník

Description:

Moje Plzeňsko - Plzeňský deník (denik.cz)

URL:

http://plzensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

4.2 items/day

Dítě zůstalo zamčené v autě i s klíči

11:39
Rodiče nechali v pondělí v podvečer dítě v autě s klíči v zapalování a poté se nemohli dostat dovnitř.

Techmania se opět otevřela láká na termokameru a nový film

9:27
Techmania Science Center se v úterý po pauze vynucené pandemií koronaviru opět otevřela veřejnosti. Láká mimo jiné na expozici s termokamerou.

ON-LINE: Ptejte se ředitele Fakultní nemocnice Plzeň Václava Šimánka

9:27
Zajímá vás, co koronavirus dal či vzal FN Plzeň? Jaké nové postupy byly zavedené tak, aby se boj s pandemií dal relativně dobře zvládnout? Na co nemocnice, z období pandemie, nezapomene? Všechny vaše otázky zodpoví v pátek 5.června 2020 od 11:00 hod. ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Školy se potýkají s nedostatkem místa i učitelů. Ale jen někde

6:10
Základní školy se připravují na návrat dalších žáků do škol. Od pondělí 8. června se mohou do lavic vrátit žáci druhého stupně. Vypadat to bude různě – někde půjdou do školy jeden den, jinde tři, někde chybí učitelé či prostory.

Kobyla při inseminaci kopla veterináře do hlavy, těžce ho zranila

20:23
Jen málo chybělo a ve vesničce Srbice u Mochtína na Klatovsku včera dopoledne zemřel při práci veterinář. Přímo do obličeje ho velmi razantně kopla kobyla.

Retenční nádrž vyroste na Vinicích za dva roky

14:57
Dešťovou vodu bude v Plzni na Vinicích v budoucnu zadržovat a postupně uvolňovat nově budovaná retenční nádrž. Hotová by měla být do února 2022.

Hasiči prověřovali čidlem nahlášený požár v železničním tunelu

1.June
Železniční Ejpovický tunel kontrolovali v pondělí večer hasiči. Čidlo umístěné v tubusu totiž hlásilo zadýmení prostoru.

V Žilině jezdí trolejbusy z plzeňské Škody Electric

1.June
Díky dodávkám nových vozidel z plzeňské Škody Electric prošla v posledních několika letech zásadní obměnou flotila trolejbusů ve slovenské Žilině.

Školka na Borech získá nové prostory

1.June
Nový pavilon postaví třetí plzeňský obvod v 55. mateřské škole v Mandlově ulici na Borech. Důvodem je dlouhodobý deficit míst ve spádových mateřských školách. Nová zástavba propojí stávající tři pavilony.

Pětiměsíční šimpanzice Caila už je ve výběhu plzeňské zoo

1.June
Pětiměsíční samička šimpanze učenlivého Caila už je ve výběhu plzeňské zoo. Stala se součástí šestičlenné tlupy a ukazuje se návštěvníkům.
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes