15
new stories - click to show

Plzeňský deník

Description:

Moje Plzeňsko - Plzeňský deník (denik.cz)

URL:

http://plzensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

4.8 items/day

FOTO, VIDEO: Parní modely, jezdectvo, armáda. Na zámku Kozel se konala slavnost

5:58
Slavnost na zámku Kozel u Plzně přenesla návštěvníky do dob Arnošta z Valdštejna, zakladatele plzeňské strojírny.

Klatovské karafiáty rozkvetly a začala výstava. Uvidíte na padesát odrůd

5:58
Nedílnou součástí poutě v Klatovech je také výstava klatovských karafiátů a nejinak tomu bude i letos. Výstava začala již v pondělí.

Koupací jezírko na Škodalandu má nové brouzdaliště

15:51
Koupací jezírko, které se nachází v areálu Škodaland u Borské přehrady v Plzni, má nové brouzdaliště. To ocení zejména nejmenší návštěvníci.

Pes Gump potěšil děti v klatovské nemocnici, přijel i autor knihy Filip Rožek

12:33
Děti, které musí být kvůli zdravotním potížím hospitalizovány na dětském oddělení Klatovské nemocnice, měly v pondělí návštěvu a na chvíli tak zapomněly na své bolístky. V rámci projektu "Gump - Protože to nevzdám", jehož cílem je podporovat různými formami programy pomoci týraným a opuštěným psům, je navštívil Filip Rožek - autor knihy "Gump - Pes, který naučil lidi žít", podle níž byl natočen i…

Vladimír Kožíšek nafotil ženy s rakovinou, musel se s ní poprat i sám

12:33
Výstava Tváří v tvář – dvanáct fotografických portrétů žen s rakovinou prsu, které tři roky putovaly napříč Českou republikou, bude na podzim k vidění na Onkologicko radioterapeutické klinice Fakultní nemocnice v Plzni. Vrací se tak do města, v němž byla tato výstava poprvé představena. Autorem projektu je fotograf Vladimír Kožíšek.

KVÍZ: Poznejte obec, kterou zachytil hledáček redakčního fotoaparátu

5.July
Znáte své okolí? Většina jistě odpoví, že samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce našeho regionu podle detailů, které náhodně zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to v našem kvízu.

V tachovském útulku pečují o zanedbanou mopsí fenku

5.July
O zuboženou slepou fenku mopsa nyní pečují v tachovském útulku U Šmudliny. Rodina, jež se před několika dny odstěhovala z ubytovny v Dlouhém Újezdu, zvíře nechala napospas svému osudu.

Kruháči u Makra pomůže další pruh. Regensburská ulice se kvůli tomu zavře

5.July
Kvůli rozšiřování Regensburské ulice u kruhového objezdu u obchodního domu Makro v Plzni čeká řidiče dopravní komplikace. Regensburská se totiž 7. července částečně uzavře, silničáři tam budou přidávat jeden jízdní pruh. Zprovozněná by pak měla být na konci prázdnin.

Horor na Domažlicku. Hladová zvířata živořila v klecích a výkalech

4.July
/VIDEO/ Hotovým peklem si prošli psi a kočky, kteří žili v otřesných podmínkách v malé obci Nemanice na Domažlicku. V polorozpadlých domech byly v klecích uvězněné dvě desítky psů a čtyři kočky. Na svém facebooku o tom informoval spolek Dočasky De De. Zvířata živořila ve vlastních výkalech, bez venčení, péče, pravidelného krmení a pití. Podle spolku se jedná o neslavně známé místo, kde léta kvete…

FOTO: Dřevorubci bojovali za plzeňskou Plazou o kvalifikace na mistrovství

4.July
Nejlepší čeští sportovní dřevorubci bojovali v Plzni za Plazou o kvalifikaci na Mistrovství ČR. V extrémním sportu o šesti disciplínách, při kterých každý závodník dokazuje rychlost, ale i zručnost v používání seker, ručních a motorových pil.

Holčička z legendární reklamy je po 20 letech zpět na obrazovkách

4.July
Reklama s holčičkou, která se ptá, jestli bude mít prasátko „zuby zahnutý nahoru“, a pak prchá s tatínkem před divočákem, patří stejně jako třeba Popelka už neodmyslitelně k českým Vánocům.

Plzeňané řeší, kam umístit popelnice, které nesmí stát před domem

4.July
Po úpravě městské odpadové vyhlášky se v Plzni rozšířily zóny, kde nesmí stát na chodníku před domem popelnice. Lidé neví, kam s ní.

Nový vozík je bomba, ruce ale slábnou. Mladíkovi s půlkou těla pomůže handbike

4.July
Daniel Křeček (23) z Plzně patří mezi pár desítek lidí na světě, kteří žijí jen s polovinou těla. S nepřízní osudu se pere, jak to jde. Vloni na podzim se mu splnil sen, když si mohl díky lidem z celé republiky pořídit speciální elektrický vozík.

K zápisům přišlo málo uprchlíků. Situace se může změnit na konci léta

3.July
Přes sedm stovek dětí ukrajinských uprchlíků se zapsalo na základní školy v Plzni. Vedení města přitom předpokládalo, že dětí se vzhledem k počtu registrovaných běženců v uprchlickém centru (KACPU) přihlásí víc. Město bude nyní dle harmonogramu společně se spádovými koordinátory řešit umístění zapsaných žáků do jednotlivých škol.
© 2000-2022 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes