15
new stories - click to show

Plzeňský deník

Description:

Moje Plzeňsko - Plzeňský deník (denik.cz)

URL:

http://plzensky.denik.cz/

Catalog:

Z domova → Regiony → Plzeňský

Publishes:

2.5 items/day

Zemědělci projedou městy a vydají se i na hranice s Německem

17:07
Čtvrteční dopoledne bude ve znamení protestních jízd zemědělců a nejinak tomu bude i v Plzeňském kraji. V jednotlivých okresech se počítá se zhruba třemi desítkami vozů.

Limberský: O bafuňářích jsem si vždycky myslel, že mají jen mastné pusy z VIP

13:51
Hostem premiérového dílu podcastu Deníku Ze západu, jehož záměrem je přinášet zajímavé rozhovory s lidmi, kteří jsou spjatí s naším regionem, byl dnes už bývalý fotbalista David Limberský. S plzeňskou Viktorií získal pětkrát mistrovský titul, zahrál si Ligu mistrů, dvakrát byl i s reprezentací na mistrovství Evropy. Kariéru dohrával v třetiligových Domažlicích, kde se teď stal funkcionářem.

Po ztrátě klíčů se při návratu domů zasekl na plotě. Sundavali ho hasiči

10:39
Ke kurioznímu případu vyjížděli ve středu kolem deváté hodiny ráno záchranné složky do Horní Lukavice. Pětapadesátiletý muž se tu po ztrátě klíčů při snaze dostat se domů zasekl na plotě.

OBRAZEM: Valentýnský běh v Plzni podpořil Pomocné tlapky

6:21
Charitativní Valentýnský běh v neděli odpoledne přilákal do plzeňského Borského parku několik desítek běžců. Někteří účastníci a nebylo jich málo, dorazili i se svými čtyřnohými parťáky. Výtěžek ze startovného totiž tentokrát pomůže organizaci Pomocné tlapky s výcvikem asistenčního pejska Foresta.

Rok od otevření Západního okruhu: Úleva v dopravě i nutnost dalších úprav

6:21
Vedle dlouho plánované přestavby křižovatky U Makra se na Západním okruhu v Plzni chystají i další úpravy. Ze hry není ani jeho rozšíření na čtyři pruhy.

K protestům se připojí i zemědělci v Klatovech, Domažlicích a Plzni

20.February
Nejen v Praze, ale i v okresech Plzeňského kraje budou ve čtvrtek protestovat zemědělci. Řidiči tak budou muset počítat s tím, že se mnohde budou tvořit kolony a silnice zaplní zemědělská technika. Zemědělci tak chtějí poukázat na obtížné postavení a celkový nevyhovující stav českého zemědělství, zároveň projeví solidaritu s ostatními zemědělci v EU. Akce je součástí mezinárodních protestů vyzýva…

Všechny vás postřílím. Obyvatelé bytového domu na Slovanech prožívali peklo

19.February
Dva roky museli nájemníci třípatrového obytného domu v Plzni na Slovanech poslouchat ve dne v noci hluk, nadávky a výhrůžky, kterými je častovala jedna z obyvatelek domu, psychicky nemocná žena. A nezůstalo jen u toho. Po lidech začala házet ze svého balkonu otevřené plechovky s ostrými okraji a vše vyvrcholilo vyvěšením cedule na své dveře, že všechny postřílí.

OBRAZEM: Milovníci zabijačkových dobrot si dali dostaveníčko ve Skvrňanech

19.February
Zabijačkové hody v neděli přilákaly do vnitrobloku ulice Karla Steinera do Skvrňan milovníky vepřového. Tradiční zabijačkové dobroty si mohli všichni zakoupit u dvou stánků a ochutnat je přímo na místě u stolečků, nebo si je odnést domů.

FOTOKVÍZ: Poznáte ze snímků fotografa Deníku město či obec na západě Čech ?

19.February
Vyzkoušejte si své znalosti západu Čech. Fotograf Deníku navštívil jedno z míst v regionu a je na vás, zda poznáte, která z nabízených možností je ta pravá.

Do Plzeňského kraje loni zamířilo více turistů, ze zahraničních převládali Němci

18.February
Do Plzeňského kraje zamířilo v minulém roce více turistů než předloni, narostl i počet přenocování. Průměrná délka pobytu při přepočtu na jednoho hosta se ale podle dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) mírně zkrátila. Do regionu se také vrátili zahraniční turisté, nejvyšší počet jich přijel z Německa.

Potvrzeno. Za pokřivený krk u labutě v Plzni může otrava olovem

18.February
Záhadu pokřiveného krku u jedné z plzeňských labutí, na kterou je často upozorňuje veřejnost, rozlouskli plzeňští ornitologové. Stojí za tím otrava olovem způsobená zřejmě polknutím rybářského olůvka či broku. Stejnou příčinu odhalili i u dvou labutí se stejným problémem v Praze, u nichž rovněž odebírali vzorky.

Do Prahy míří i zemědělci ze západu Čech, řidiče čekají u metropole komplikace

17.February
Kdo se chystá v pondělí na cestu autem do Prahy, měl by počítat se zdržením. K ohlášené protestní akci zemědělců se připojí i farmáři ze západu Čech. Ovšem oproti stovkám kusů zemědělské techniky, která do Prahy dorazí například z jihu Čech, Západočeši pojedou především terénními a osobními vozy.

U Boleváku vyroste nový stánek s občerstvením. Moderní stavba vzbuzuje diskuze

17.February
Moderně pojatý stánek s občerstvením, střešní terasa a molo s posezením nad vodou. To vše bude mít nové pobytové místo, které v Plzni vznikne ještě letos na hrázi mezi Velkým a Malým boleveckým rybníkem pod Bílou Horou. Stát bude na místě původního dřevěného stánku, který nechalo město před dvěma roky odstranit.

OBRAZEM: Zlatá radnice připomněla Plzeňanům Den dětské onkologie

16.February
Zlatě nasvícená plzeňská radnice i Nová scéna Divadla J. K. Tyla připomněly ve čtvrtečních večerních hodinách celosvětový Den dětské onkologie a vzdaly tak hold dětským pacientům s tímto onemocněním a jejich rodinám.

Manželství na 24 hodin a tance na ledě. V Plzni se slavil Valentýn

15.February
Všichni, kdo si přišli ve středu na svatého Valentýna zabruslit na otevřené kluziště do Škoda sport parku v Plzni na Slovanech, mohli se prohánět po ledové ploše v rytmu českých i světových hitů, ale dostali i šanci vyzkoušet si tzv. valentýnskou svatbu na 24 hodin.
© 2000-2024 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes