PLAY.cz

URL:

http://www.play.cz/

Catalog:

Kultura → Hudba

Publishes:

3.8 items/day

Prodloužili výstavu Radky Bodzewicz

16:18
Bold Gallery, která dotváří obraz pražských Holešovic jako nejvýznamnějšího pražského art districtu současnosti, prodlužuje výstavu experimentální malířky Radky Bodzewicz. Její doposud největší autorskou výstavou s názvem Božská komedie tak budou moci návštěvníci vidět až do 18. července. Ke skvěle zvládnutým tradičnějším výtvarným technikám přidala nyní mladá umělkyně do výstavy prvky virtuáln...

Kapela Larkin Poe vydala nové album

13:47
Deska s názvem Self Made Man je pro na cenu Grammy nominovaném albu z roku 2018 Venom & Faith pátým studiovým počinem dívčí kapely Larkin Poe. Produkovaly si ho samy, stejně jako to předešlé, se svým „dobrým kámošem a zvukařem“ Rogerem Alanem Nicholsatem v jeho nashvillském studiu Bell Tone Recording. Album je inspirované cestami po... Pokračovat »

Pořad Peče celá země pojede dál

10:03
Na Kavčích horách skončilo první kolo konkurzu do chystaného pokračování pořadu Peče celá země. Nejlepší amatérští pekaři a cukráři budou vybráni po letních prázdninách, natáčení druhé řady začne příští rok na jaře. „Po úspěchu premiérové řady se nám přihlásilo čtyřikrát víc zájemců, na konkurz jsme tak pozvali třikrát více lidí než při první sérii,“ říká... Pokračovat »

Tři mušketýři na Otáčivém hledišti

7:21
Soubor pražského Divadla Radar uvede 5., 6. a 7. července vždy od 21:30 hodin svou inscenaci Tři mušketýři v prostředí Otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou. Divadelní parafrázi slavného románu Alexandra Dumase převedli do podoby splašené hudební komedie Daniel Hrbek, Jiří Janků a Tomáš Kořének. Na projektu Divadla Radar v režii Luďka Horkého, vzniklém přímo... Pokračovat »

Letní scéna Divadla Bolka Polívky startuje ve Slavkově

2.July
Zažít neopakovatelnou atmosféru představení pod širým nebem v krásném prostředí zámku Slavkov – Austerlitz můžete od 6. do 8. července, kdy bude na jeho nádvoří sídlit Letní scéna Divadla Bolka Polívky. Uveden bude titul Šašek a syn s Bolkem a Vladimírem Polívkovými v hlavních rolích, a to hned dvakrát, 6. a 7. července. Diváci se... Pokračovat »

Dorota Nvotová vzpomíná na otce

2.July
Nová písnička slovenské zpěvačky Doroty Nvotové s názvem Tabak je její vyrovnání se se smrtí jejího otce Jara Filipa a zároveň darem dcery ke dvacátému výročí jeho odchodu. Text je vyjádřením o poutu, které s otcem má. Písnička má dvě verze, plnou albovou (stopáž 4:40 min) a kratší rádiový edit. K audiu ještě brzy přibude... Pokračovat »

Písničkář Láska má debutovou Desku

2.July
Český písničkář Láska, který zatím natočil několik singlů, vydává debutové album s názvem Deska. V rámci koncertů, jež absolvoval i s kolegy Pokáčem, Pekařem nebo Jakubem Děkanem, objel celou republiku a jeho singly bodovaly nejen u posluchačů, ale i v řadě hitparád. Deska obsahuje kromě šesti zveřejněných skladeb i devět novinek. Na albu se objevuje... Pokračovat »

Koncert Pentatonix se přesunul do O2 areny

2.July
Beznadějně vyprodaný koncert Pentatonix zhatila na jaře pandemie, teď je tu ale dobrá zpráva. Spolu s novým termínem pořadatel oznamuje i přesun do pražské O2 areny. Tam Pentatonix vystoupí 25. května 2021. Vstupenky budou v prodeji od 7. července. Původní vstupenky na stání platí i na nové místo konání. Všem držitelům vstupenek na sezení budou... Pokračovat »

Bob Dylan je nejstarší zpěvák v čele britského žebříčku

2.July
Americký písničkář Bob Dylan je v sedmdesáti devíti letech nejstarším umělcem, který se kdy dostal s albem nových písní na čelo britského žebříčku. Potvrzuje se tak, že jeho v pořadí devětatřicátý počin Rough And Rowdy Ways je mezi posluchači velmi oblíbený. Na krk legendě ověnčené Nobelovou cenou za literaturu i deseti Grammy dýchá jiný veterán... Pokračovat »

Rolling Stones chtějí žalovat Trumpa

1.July
Britská rocková skupina Rolling Stones pohrozila americkému prezidentu Donaldu Trumpovi žalobou, neboť i přes právní zákaz používá na svých předvolebních shromážděních její písně. Kapela v prohlášení připomněla, že její tým právníků spolupracuje s organizací na ochranu hudebních práv BMI s cílem zamezit používání jejích skladeb či jejich úravků v Trumpově předvolební kampani. „Neoprávněné použí...
© 2000-2020 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes