PLAY.cz

URL:

http://www.play.cz/

Catalog:

Kultura → Hudba

Publishes:

3.4 items/day

Police Symphony Orchestra jede na Busking Tour

17:05
Police Symphony Orchestra tvoří. Pětašedesát mladých muzikantů a dalších patnáct členů podpůrného týmu. Letos si dávají pauzu od velkých benefic, které pravidelně pořádají ve svém působišti v Polici nad Metují a okolí, a vyrážejí na Busking Tour. Početný orchestr bude cestovat běžnými vlakovými spoji, hrát na ulicích a vybírat do klobouku. Z Hradce Králové se hudebníci... Pokračovat »

VIDEO: Filip Chris debutuje singlem a videoklipem The Power

13:22
Singl The Power je o změně vlastní životní cesty. Občas se prostě všichni dostanou do bodu, kdy si uvědomí, že další životní cesta je možná jen po radikální změně. „Jsem z těch, co neváhají vzít osud do vlastních rukou a vykročit do neznáma. A proto jsem moc rád, že moje aktuální životní téma podpořil producent... Pokračovat »

Mezinárodní Man Bookerovu cena má Džúcha Hársíová z Ománu

10:39
Ománská spisovatelka Džúcha Hársíová se stala laureátkou Mezinárodní Man Bookerovy ceny udělované za beletrii přeloženou do angličtiny. Ocenění získala za román Celestial Bodies. Je o třech sestrách, které jsou svědkyněmi pomalého vývoje ománské společnosti v postkoloniálních období. Je to vůbec poprvé, kdy prestižní cenu získala kniha původně napsaná v arabštině, napsal deník The Guardian. Dod...

Ed Sheeran ohlásil vydání minialba

8:15
Britský zpěvák Ed Sheeran vydá v červenci nové album. Půjde o pokračování jeho staršího projektu, na kterém spolupracoval s nejrůznějšími hosty. „Než jsem v roce 2011 podepsal smlouvu, vydal jsem EP nazvané No. 5 Collaborations Project. Vždycky jsem chtěl na projekt navázat. No.6 jsem začal na laptopu připravovat loni během turné,“ napsal Sheeran v oficiální tiskové zprávě a dodal,... Pokračovat »

Vyjde soundtrack k filmu o Eltonu Johnovi

23.May
V pátek 24. května vyjde soundtrack k filmu Rocketman (Rocketman: Music From The Motion Picture), který mapuje život a kariéru jednoho z nejslavnějších zpěváků hudební historie Eltona Johna a jeho dvorního textaře a spřízněné duše Bernieho Taupina. Do českých kin bude film uveden 30. května. Než se Elton John stal tím, kým je dnes, jmenoval se... Pokračovat »

VIDEO: Madonna zveřejnila video s Eurosongu s upraveným zpěvem

23.May
Není tajemstvím, že Američanka Madonna není nejlepší zpěvačka. Proto nebylo velkým překvapením, když její vystoupení na Eurovizi bylo velkou show s mimořádně nepovedeným zpěvem. Madonna se však rozhodla proti své dlouhodobě špatné pěvecké formě bojovat po svém. Video z kritizovaného vystoupení zveřejnila s upraveným zpěvem. Sobotní vystoupení Madonny na velkém finále Eurovize okamžitě vyvolalo ...

VIDEO: Petr Bende napsal svým synům píseň k narození. Nyní k ní představuje klip

23.May
Píseň Přání napsal Petr Bende před deseti lety a symbolicky jí věnoval svým dvěma synům. Poté čekala na svůj čas, než ji hudebně zpracoval a nahrál. Skladbu natočil ve studiové verzi až na své poslední album Restart, kterého se producentsky ujal Dalibor Cidlinský. Písně pro své poslední úspěšné studiové album Restart připravoval Petr Bende průběžně... Pokračovat »

Miro Žbirka si pozval hvězdné hosty

23.May
Miro Žbirka se již nyní intenzivně připravuje na oslavu čtyřiceti let své sólové kariéry. Na třech exkluzivních koncertech v Londýně (26. října), Praze (3. prosince) a Bratislavě (5. prosince) nabídne všechny oblíbené hity a spolu s renomovanými světovými hudebníky i novinky z oceňovaného Double Album. „Jsem rád, že se to podařilo, a že budeme na... Pokračovat »

Vydražili svetr Kurta Cobaina

22.May
Svetr zesnulého Kurta Cobaina vydražili za 75 tisíc dolarů. Někdejší zpěvák a kytarista americké skupiny Nirvana ho měl oblečený v létě 1993 během posledního oficiálního focení s kapelou. Zástupci aukčního domu Julien’s Auctions očekávali, že svetr prodají za deset tisíc až dvacet tisíc dolarů. Podle magazínu Rolling Stone ho dala vdova po zpěvákovi Courtney Love... Pokračovat »

Susan Sarandonová bude hrát v dramatu Tunnels

22.May
Americká herečka Susan Sarandonová si zahraje ve filmovém dramatu Tunnels. Příběh snímku se bude odehrávat po střelbě na škole a zaměří se na netradiční přátelství mezi babičkou útočníka Ruby Loveovou, kterou ztvární právě Sarandonová, a bratra jedné z obětí, teenagera Graysona Mitchella. Dva outsideři, které svedla dohromady práce v supermarketu, si navzájem budou pomáhat najít naději... Pokra...
© 2000-2019 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes