PLAY.cz

URL:

http://www.play.cz/

Katalog:

Kultura → Hudba

Publikuje:

3 položek/den

Tina Turner hovořila o sebevraždě svého syna

16:06
Americká zpěvačka Tina Turner o víkendu poprvé veřejně promluvila o sebevraždě svého syna. Craiga Turnera našli v červenci v jeho domě v Los Angeles se střelnými zraněními, které si sám způsobil. Zpěvačka, která žije ve Švýcarsku, v rozhovoru pro britskou BBC připustila, že vůbec netuší, proč se její syn rozhodl dobrovolně opustit tento svět. Všechny... Pokračovat »

Blues Alive s Joan osborne či Anou Popovic

13:33
Velký bluesový svátek se rychle blíží: dvacátý třetí ročník mezinárodního festivalu Blues Alive v Šumperku proběhne již od 15. do 17. listopadu. K hlavním lákadlům patří americká písničkářka Joan Osborne, která se proslavila hitem One of Us a která přijede s programem písní Boba Dylana, dále uznávaná americká kytaristka Ana Popovic (na foto), americký kytarista... Pokračovat »

Lady Gaga si opět užívá velké slávy

10:51
Bradley Cooper mnohé překvapil, když obsadil do hlavní role filmu Zrodila se hvězda zpěvačku Lady Gaga. Její herecký výkon, pozitivní reakce a volání po oscarových nominacích, které se dostavily po uvedení filmu, jsou jasným důkazem, že to byla dobrá volba. Obrovský úspěch má i soundtrack, který se drží už druhý týden na vrcholu žebříčku Billboard... Pokračovat »

Václav Neckář dnes slaví pětasedmdesátiny. Vychází kompilace balad

8:10
Jeden z dlouhodobě nejpopulárnějších zpěváků domácí popmusic Václav Neckář slaví letos v říjnu hned dvě výročí, a sice pětasedmdesáté narozeniny (23. října) a současně pětašedesát let na jevišti. S dárkem pro oslavence přichází i Supraphon, který vydává dvojalbovou kompilaci takřka čtyřiceti Neckářových balad Já ti zabrnkám / Balady, jež mapuje pomalejší písně z jeho obsáhlého... Pokračovat »

Vyšlo posmrtné album Johnnyho Hallydaye

22.října
Fanoušci francouzského rockového zpěváka Johnnyho Hallydaye, jehož smrt loni vyvolala ve Francii celonárodní smutek, si mohou zakoupit jeho nové studiové album Mon pays c’est l’amour. Do prodeje šlo zhruba 800 tisíc kusů posmrtně vydané kolekce jedenácti písní. Album vyšlo na cédéčku i vinylové desce a jde o Hallydayův jednapadesátý studiové počin. Kolekci vydala nahrávací společnost... Pokračo...

Coldplay mají záznamy koncertů z Argentiny a Brazílie

22.října
Anglická kapela Coldplay vydá záznamy koncertů z Argentiny a Brazílie z roku 2017. Live in Buenos Aires nabídne vystoupení z 15. listopadu, přičemž to byl zároveň poslední koncert rámci turné A Head Full of Dreams. Nahrávka bude obsahovat 24 skladeb. Kapela s ní poprvé v kariéře nabídne celý záznam setu. Koncertní film Live in Sao... Pokračovat »

Kabát oslaví jubileum pěti koncerty pod širým nebem

22.října
Příští rok oslaví teplický rockový Kabát 30.let ve stejné sestavě. Předcházející dvoje kulatiny slavil koncerty v Praze na Vypichu, ale tentokrát to bude jinak. Prvního června vyrazí na Po čertech velký turné, na kterém odehraje koncerty ve venkovních prostorách pěti měst. S ohledem na termíny zápasů fotbalové ligy a několik dalších aspektů se čtyři koncerty odehrají v červnu... Pokračovat »

Na slovenském Topfestu zahrají Horkýže Slíže nebo Doctor P.P.

22.října
Na slovenském Topfestu se představí kapely Horkýže Slíže (na foto), Doctor P.P. či Circus Brothers. Festival se bude konat 28. a 29. června 2019 v areálu Zelená voda u Nového Města nad Váhem. Vstupenky na akci jsou již k dispozici. Fanoušci se brzy dozvědí i jméno prvního headlinera. „Topfest bude pro všechny. Každý si na něm... Pokračovat »

Taťjana Medvecká a Josef Somr ovládli anketu Neviditelný herec

22.října
Neviditelný herec, anketa Českého rozhlasu a Týdeníku Rozhlas, zná vítěze. V letošním 22. ročníku se mezi herečkami na prvních třech místech umístily Taťjana Medvecká, Blanka Bohdanová a Barbora Hrzánová. Mezi herci si stupně vítězů rozdělili Josef Somr (na foto), Norbert Lichý a Oldřich Kaiser. Cenu čtenářů Týdeníku Rozhlas za nejlepší rozhlasovou hru za sezonu 2017/2018 získala Návštěva... Po...

Designblok nabitý módou

19.října
Designblok bude letos nabitý módou. Mezi dvaatřiceti módními přehlídkami nebudou chybět věhlasní čeští designéři Hana Zárubová, Monika Drápalová, Miro Sabo, Pavel Brejcha nebo Klára Nademlýnská. Na mole se představí finalisti soutěže Diploma Selection z dvanácti evropských zemí a program nabídne také několik oděvních performancí v čele s projektem Nadotek Liběny Rochové ve spolupráci s Musou. V...
© 2000-2018 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes