15
new stories - click to show

PLAY.cz

URL:

http://www.play.cz/

Catalog:

Kultura → Hudba

Publishes:

3.5 items/day

Prague Music Week poprvé v listopadu

13:20
Nová hudební událost Prague Music Week, která navazuje na úspěšnou konferenci a showcase festival Nouvelle Prague, oznamuje první část svého letošního nabitého programu. V Národním domě na Smíchově představí od 9. do 11. listopadu široký program určený jak pro širokou veřejnost, tak pro hudební profesionály. Nabídne desítky koncertů, přednášek, panelových diskusí, workshopů a v neposlední... Cont…

VIDEO: Petr Bende nazpíval skladbu od Petra Nováka

10:49
S myšlenkou na zpracování a připomenutí písní Petra Nováka si zpěvák a hudebník Petr Bende pohrával už dlouhou řádku let. Před zhruba patnácti lety si získal také náklonnost a přátelství Ivo Plicky, dvorního textaře Petra Nováka. Následovala zelená od dalších autorů, muzikantů i dědiců a začal tak vznikat projekt, se kterým nyní zpěvák přichází. „Tím,... Continue Reading »

Bring Me The Horizon přijedou na Rock for People

8:18
Festival Rock for People zná prvního ze čtyř hlavních hvězd 28. ročníku, který se uskuteční od 12. do 15. června 2024 v hradeckém multifunkčním Parku 360. Britská kapela Bring Me The Horizon, která má na svém kontě nominace na Grammy nebo Brit Awards a je několikanásobným držitelem ocenění magazínu Kerrang! a Heavy Music Awards, se... Continue Reading »

Den architektury nabídne na 450 akcí

8:18
V pátek odstartuje největší architektonický festival u nás Den architektury a až do 5. října nabídne zdarma více jak 450 akcí po celé České republice i na Slovensku. Návštěvníci mohou vybírat z exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických procházek či cyklovyjížděk, které probíhají pod vedením architektů, historiků a dalších odborníků na daná témata. Nechybí ani... Continue Reading »

Sophie Ellis-Bextor přijede příští rok do Prahy

26.September
O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdičkou, která by se spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu. Autorka ikonického songu Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavní scéně festivalu Glastonbury a album teď přijede premiérově představit do Prahy. Sophie Ellis-Bextor vystoupí v... Continue …

Signal festival rozsvítí galerie

26.September
Jedenáctý ročník Signal Festivalu představí na sedmi pražských místech dosud největší galerijní zónu, kterou připravuje nový kurátorský tým pod vedením audiovizuálního umělce Pavla Mrkuse. Jedinečné instalace se tentokrát zaměří především na zkoumání hranic audiovizuálního a digitálního umění s využitím nových technologií, jako je AR, technika 3D scanningu nebo originální zvukové a světelné systé…

VIDEO: Desátým klipem k novému albu uzavřel David Koller unikátní projekt

26.September
Zpěvák David Koller právě zveřejnil závěrečný videoklip ke svému aktuálnímu albu LP XXIII. Je součástí dlouhodobého konceptu, kdy k postupně v rozmezí dvou let vydávaným singlům zároveň vznikaly v různých produkcích a pod taktovkou několika režisérů videoklipy. Všechny nové písně shrnul Koller do podoby alba, které vyšlo 24. února, některé písně dostaly svou vizuální podobu... Continue Reading »

Už ve středu se v klubu Jazz Dock odehraje finále soutěže Jazzfruit

26.September
Finále čtrnáctého ročníku soutěže Jazzfruit pro mladé jazzové i jazzem inspirované kapely ze střední Evropy se uskuteční již tuto středu 27. září v klubu Jazz Dock od 19.00 hodin. Vítězem letošního ročníku se může stát německá formace Searching for Home (na snímku), polská skupina Ninja Episkopat nebo ostravská písničkářka Nika, která je zároveň vítězkou v... Continue Reading »

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

26.September
Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. září až 4. října k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích devětadvaceti městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než osmdesáti promítání nabídne téměř čtyřicet krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program... Continue Reading »

Třetí ročník Festivalu současného umění Prostějov

25.September
Festival současného umění Prostějov nabídne během čtyř festivalových dní pestrý průřez tvorbou současných českých i zahraničních umělců různých generací. Akce se koná od čtvrtku 5. do neděle 8. října v galerijních i negalerijních prostorách především v centru města Prostějova a budou zde k vidění umělecká díla z oblasti malby, grafiky, fotografie, sochařství, ale i videoartu... Continue Reading »
© 2000-2023 ANNECA s.r.o., Klíšská 977/77, 400 01 Ústí nad Labem, Tel: +420 478571021, Email: info@pravednes.cz, Twitter: @pravednes